Svátek má Zlata
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Festival světla podporuje nevidomé

Autor: Redakce UNO. Neděle 18. září 2011.

Read moreFestival světla a videomappingu myslí i na nevidomé a podporuje organizaci TyfloCentrum. Chystá ojedinělou výstavu fotografií „Jiné světlo“, která zachycuje jiné podoby světla. Pro návštěvníky festivalu se zrakovým hendikepem připravuje také překvapení, které i jim umožní zážitek z akce, ve které hraje hlavní roli vizuální umění.

celý článek

 

Podpořte jednotku SDH Vrahovice v soutěži "Dobrovolní hasiči roku 2011"

Autor: Redakce UNO. Neděle 18. září 2011.

Read moreNa webových stránkách www.moravskehospodarstvi.cz probíhá až do konce měsíce října hlasování o nejlepší jednotku a sbor dobrovolných hasičů Moravy a Slezska. V soutěži "Dobrovolní hasiči roku 2011", kterou pořádá a sponzoruje společnost RWE, můžete podpořit hlasem i jednotku SDH Vrahovice, která se probojovala mezi trojici finalistů, kteří v kategorii Jednotky sborů dobrovolných hasičů JIH bojují o 100 tisíc Kč. Tuto výhru by vrahovičtí hasiči použili na nákup vybavení jednotky.

celý článek

   

V Jeseníku proběhne Zahrádkářská výstava

Autor: Redakce UNO. Sobota 17. září 2011.

Zahradkarska-vystavaVe dnech 24.9. – 25.9.2011 se v klubovně ČZS na Husově ulici v Jeseníku bude konat Zahrádkářská výstava. Navštívit ji můžete od 9.00 do 17.00 hod. Vstupné je dobrovolné.

Plakát ke stažení ZDE

   

Nový internetový projekt Fairlook

Autor: Redakce UNO. Sobota 17. září 2011.

Read moreChtěli bychom Vás informovat o novém unikátním internetovém projektu Fairlook, jehož cílem je propojit neziskovou a komerční sféru.

Co projekt Fairlook přináší Vaší neziskové organizaci?

celý článek

   

Pozvánka na finálový závod Tohatsu fire cup

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 15. září 2011.

Read moreSdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska okresu Olomouc ve spolupráci s hejtmanem Olomouckého kraje Ing. Martinem Tesaříkem a poslancem ČR Ing. Romanem Váňou, s firmou TOHATSU a ZHT Group Slavíč, si Vás dovolují pozvat na II. ročník soutěže hasičských družstev v požárním útoku - O PUTOVNÍ POHÁR HEJTMANA OLOMOUCKÉHO KRAJE ING. MARTINA TESAŘÍKA v kategorii muži a O PUTOVNÍ POHÁR POSLANCE PARLAMENTU ČR ING. ROMANA VÁŇI v kategorii ženy.

celý článek

   

DOBRO bus navštívil Olomouc

Autor: Redakce UNO. Středa 14. září 2011.

Read morePozornost mnoha návštěvníků centra Olomouce směřovala ve středu 14. září odpoledne k pestrobarevnému autobusu zaparkovanému na Dolním náměstí. Jednu ze zastávek na svém „turné“ po Čechách zde totiž naplánovali organizátoři akce DOBRO bus.

Cílem akce, kterou pořádá Asociace nestátních neziskových organizací Plzeňského kraje, je propagace dobrovolnictví a dobrovolné práce, propagace myšlenek letošního Evropského roku dobrovolnictví, podpořená Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Na její organizaci v Olomouckém kraji se podílela také Unie neziskových organizací Olomouckého kraje.

celý článek

   

Upozornění na změny MŠMT v Programech státní podpory práce s dětmi a mládeží pro NNO

Autor: Redakce UNO. Úterý 13. září 2011.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy – odbor pro mládež upozorňuje všechny žadatele o státní dotace na následující úpravu (dodatek) Programů státní podpory práce s dětmi a mládeží pro nestátní neziskové organizace na léta 2011 až 2015.

celý článek

   

Sportuje celá rodina

Autor: Redakce UNO. Úterý 13. září 2011.

Sportovni-denRodinné centrum Provázek a Rodinné centrum Klásek vás zve na odpoledne s názvem "Sportuje celá rodina". Akce se koná v neděli 25. září 2011 ve 14.00 hodin. Těšit se můžete na dovednostní trojboj dvojic, rodinný turnaj v petangue, sportovní disciplíny a tvoření pro děti a další doprovodný program. Akce se koná na hřišti ZŠ Lutín.

Plakát ke stažení ZDE

   

Dobrovolnictví od začátku do konce

Autor: Stanislava Rotterová. Úterý 13. září 2011.

Read moreProstějovská koalice neziskových organizací ve spolupráci s UNO vás zve na prezentační akci organizací, které pracují s dobrovolníky, případně realizují dobrovolnické projekty - Dobrovolnictví od začátku do konce. Akce se koná v pátek 16. září 2011 od 9:00 do 17:00 hod. na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově.

Během akce proběhne také focení živého loga Evropského roku dobrovolnictví z věže radnice. Fotit se bude v 11:00 a 14:00 hod. Zájemci, kteří se chtějí focení zúčastnit si musí s sebou přinést tričko v jedné z barev loga, tj. žlutá, červená nebo modrá.

Ve 14:30 hod. zahájí vystoupení prostějovská hudební skupina MAIN STREET SKA BAND.

celý článek

   

Venkovské noviny 12/2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 12. září 2011.

Přečtěte si aktuální číslo Venkovských novin, které vydává Centrum pro komunitní práci.

První vydání v měsíci září ke stažení ZDE

   

Strana 200 z 224