Svátek má Daniel
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Hostíme na sv. Hostýně setkání české a slovenské Charity

Autor: Administrator. Pondělí 03. října 2011.

Read moreVe dnech 3. a 4. října 2011 se na Hostýně uskuteční společné zasedání Rady Charity České republiky a Rady Slovenské katolické charity. Toto společné setkání se uskuteční po šestnácti letech a hostit bude na tomto známém poutním místě Arcidiecézní charita Olomouc.

Na programu společného jednání prvního jednacího dne bude představení činnosti všech arcidiecézních a diecézních Charit v České i Slovenské republice, specifik jejich práce, organizace a řízení. Pak budou Rady projednávat společná témata spolupráce v oblasti humanitární pomoci a rozvojové spolupráce, v oblasti společných sociálních a zdravotnických projektů.

celý článek

 

Dny pro rodiny 2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 03. října 2011.

Read moreVe dnech 18. - 20. října 2011 proběhne druhý ročník Dnů pro rodiny, který se koná pod záštitou Mgr. Yvony Kubjátové, náměstkyně hejtmana Olomouckého kraje. V letošním roce opět přinesou zajímavé vzdělávací semináře a kulturní akce pro rodiny s dětmi.

celý článek

   

Semináře pro NNO pracující s dětmi a mládeží

Autor: Redakce UNO. Pondělí 03. října 2011.

MŠMT upozorňuje na konání bezplatných seminářů pro nestátní neziskové organizace, které budou žádat o finanční podporu v rámci vyhlášených „Programů státní podpory práce s dětmi a mládeží pro nestátní neziskové organizace na léta 2011 - 2015".

celý článek

   

Hanácký farmářský trh podporuje neziskovky

Autor: Redakce UNO. Pátek 30. září 2011.

Read moreNeziskové organizace z Olomouce a okolí mají nyní příležitost prodávat své výrobky na Hanáckém farmářském trhu v Olomouci. Každý pátek mohou návštěvníci trhu nejen nakoupit výrobky jedné z neziskovek, ale zároveň se seznámit s její činností.

V uplynulých týdnech měli nakupující možnost navštívit stánek TyfloCentra Olomouc, který nabízel výrobky zrakově postižených občanů, nebo olomouckého centra sociálních služeb Klíč.

celý článek

   

Rekondice s bohatým programem

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 29. září 2011.

Read moreRegionální organizace  Roska Olomouc byla ve dnech 5.-12. září v penzionu Sola Gratia v Bystřici pod Hostýnem na rekondici. Odjelo 26 členů Rosky, z toho 9 vozíčkářů,  5 doprovodných osob, 1 cvičitelka a 1 terapeutka. Rekondiční pobyt měl své obvyklé stálice – ranní rozcvičku před snídaní a dvakrát denně hodinu intenzivního cvičení, rozděleného na méně postižené a vozíčkáře.  Důkladné cvičení s prvky jógy nám pořádně rozhýbalo těla.

celý článek

   

Jednotka SDH Bohuňovice v soutěži RWE Dobrovolní hasiči roku

Autor: Redakce UNO. Středa 28. září 2011.

Read moreJednotka SDH Bohuňovice, postoupila mezi tři finalisty v soutěži RWE o nejlepší jednotku sboru dobrovolných hasičů pro oblast SEVER.

Do soutěže byl přihlášen zásah při záchraně osob zavalených spadlým štítem rodinného domu v ulici Lhotka v Bohuňovicích ze dne 28. července 2010.

celý článek

   

Bulletin 10/2011

Autor: Redakce UNO. Úterý 27. září 2011.

Read moreŘíjnové vydání bulletinu OKNO začíná výzvou k nominacím dobrovolníků na cenu Křesadlo. Dále na první straně najdete pozvánku na mezinárodní konferenci o dobrovolnictví, podpoře seniorů a sociálně vyloučených občanů.
Na straně 2 je vlastní výzva k nominacím na cenu Křesadlo s formulářem a pokyny na podání návrhu. Dobrovolnické tematiky se bude týkat také školení Amélie.
Na straně 3 je zpráva z návštěvy Dobro busu v Olomouci a ze soutěže mladých hasičů.
Na straně 4 jsou pozvánky na Dny pro rodinu, dále od Amélie a RC Provázek a také informace o internetovém veletrhu „fairlook“, propojující neziskový a komerční sektor.

celý článek

   

Exkurze na ekofarmy poodhalí taje ekologického zemědělství

Autor: Redakce UNO. Úterý 27. září 2011.

Read moreJak vypadá ekologická farma? Jak se pěstuje bio zelenina? V čem je chov prasat na ekofarmě jiný než v konvenčním zemědělství? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky se dozvědí účastníci exkurze, kterou v sobotu 1. října pořádá Hnutí DUHA Olomouc.

celý článek

   

Ostrava se stává evropským centrem handicapu

Autor: Redakce UNO. Úterý 27. září 2011.

Read moreXIX. ročník Evropských dnů handicapu v Ostravě (EDH) se letos koná pod záštitou Evropského parlamentu, Zastoupení Evropské komise v ČR a primátora Ostravy Petra Kajnara od 3. do 7. října.

Týdenní program tohoto mezinárodního projektu je opět zaměřen na spolupráci a výměnu zkušeností našich a zahraničních odborníků v oblasti pomoci osobám s handicapem a integraci postižených do společnosti. Do Ostravy se chystají delegace z Francie, Itálie, Německa, Slovenska, Polska a Estonska.

celý článek

   

2. výzva Blokového grantu Fondu pro nestátní neziskové organizace

Autor: Redakce UNO. Pondělí 26. září 2011.

Olomoucký kraj jako kontaktní místo Programu švýcarsko-české spolupráce si Vás dovoluje informovat o vyhlášení 2. výzvy k předkládání  žádostí v rámci Blokového grantu Fondu pro nestátní neziskové organizace. Žádosti o podporu sociálních a environmentálních projektů mohou předkládat neziskové organizace působící v Olomouckém, Moravskoslezském a Zlínském kraji až do 16. 11. 2011.  Alokace pro druhou výzvu činí 31 milionů korun, maximální výše jednoho grantu je 4 625 000 korun.

celý článek

   

Strana 200 z 226