Svátek má Radomír
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

PF 2012

Autor: Redakce UNO. Středa 21. prosince 2011.

PF 2012 UNOUnie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje přeje veselé svátky vánoční a šťastný nový rok.

Děkujeme zároveň za všechna přání a PF 2012, která nám v předvánočním čase přicházejí. Prohlédnout si je můžete ve fotogalerii ZDE

 

Mládež v akci - newsletter 50. týden

Autor: Redakce UNO. Neděle 18. prosince 2011.

Průvodce programem 2012, Školení BiTriMulti v ČR, Výsledky grantového řízení R5/2011, Nastupte do jedničky 2012.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE.

   

XIII. krajský sněm UNO

Autor: Redakce UNO. Neděle 18. prosince 2011.

Read moreDne 21.1.2012 proběhl již XIII. krajský sněm UNO, kterého se zúčastnilo cca 80 zástupců neziskových organizací z Olomouckého kraje. Mimo jiné došlo i k odsouhlasení provedení změny právní subjektivity, kterou má na starosti provést již nově zvolené předsednictvo.

celý článek

   

Malá liška - Aktivity v lednu 2012 pro dospělé a taky jejich děti či vnoučata

Autor: Redakce UNO. Pátek 16. prosince 2011.

Read moreKlub přátel přírody Malá liška z Olomouce pořádá i v novém roce, v lednu, několik zajímavých akcí pro všechny fajn lidi. Přijďte nasát atmosféru cestovatelského večera, do kterého můžete sami přispět, projděte se s celou rodinou (nebo i sólo) noční přírodou na hrad Helfštýn, vyrobte si keramickou lampu v naší výtvarné dílně.

celý článek

   

Zábřežské vítání adventu 2011

Autor: Redakce UNO. Pátek 16. prosince 2011.

Read moreVe čtvrtek 1.12. byl v prostoru před kostelem sv. Bartoloměje slavnostně otcem děkanem Františkem požehnán a starostou města Zábřehu RNDr. Františkem Johnem zažehnut velký venkovní adventní věnec. Pro město i farnost jej připravili dobrovolníci organizovaní Charitou, následně jej vyzdobili děti ze školek a škol při své návštěvě kostela. Bude nás provázet adventní dobou, s plynoucím časem se postupně rozžínají další a další svíce, i za všední dny.

celý článek

   

Venkovské noviny 18/2011

Autor: Redakce UNO. Pátek 16. prosince 2011.

Přečtěte si aktuální číslo Venkovských novin, které vydává Centrum pro komunitní práci.
První vydání v měsíci prosinci ke stažení ZDE

celý článek

   

Oživlá řemesla v Muzeu Litovel

Autor: Redakce UNO. Pátek 16. prosince 2011.

Ozivla-remeslaMuzeum Litovel, Muzejní společnost Litovelska, o.s. a Kirri o.s. zvou na VII. ročník tradiční akce - Oživlá řemesla. Sváteční odpoledne v prostorách litovelského muzea je možné strávit v pondělí 26. prosince 2011 v době od 15 do 19 hodin.

Těšit se můžete na sváteční prohlídku muzea s lidovou hudbou i šikovnými řemeslníky. Nebude chybět tvořivá dílna.

   

Ocenění Křesadlo v kategorii "dobrovolní hasiči" a cenu GOAL získala Vlasta Švubová

Autor: Marcela Vystrčilová. Středa 14. prosince 2011.

Read moreV pondělí 12. prosince se v Regionálním centru Olomouc konala konference „Dobrovolnictví v sociálních službách“ pořádaná u příležitosti Evropského roku dobrovolnictví 2011 pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ing. Martina Tesaříka. V rámci odpoledního programu proběhlo poprvé v Olomouckém kraji udílení ocenění Křesadlo 2011 - „Ceny pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“. Rovněž byla udílena i cena Olomouckého kraje GOAL - „Ocenění dobrovolnické činnosti“.

Za dobrovolné hasiče z Olomouckého kraje cenu Křesadlo získala naše sestra Vlasta Švubová z SDH Medlov. Velkým a příjemným překvapením pro nás hasiče bylo, když i jednu ze tří cen Goal 2011 (týdenní pobyt v Americe) získala opět naše Vlastička.

celý článek

   

Setkání nestátních neziskových organizací ze Šumperska a zástupců města Šumperk

Autor: Jitka Bučková. Středa 14. prosince 2011.

Read moreV pátek 9. 12. 2011 proběhlo setkání nestátních neziskových organizací ze šumperska a zástupců vedení města Šumperk. Důvodů pro setkání bylo hned několik: zlepšení komunikace neziskového sektoru s městem Šumperk, koordinace činností neziskovek na Šumperku a úloha Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO).

celý článek

   

Darujme vánoční radost

Autor: Redakce UNO. Pondělí 12. prosince 2011.

Read moreLetos již po dvaadvacáté chystá Středisko SOS pro vzájemnou pomoc občanů v Olomouci "Vánoce pro osamělé". Pracovníci střediska a jejich dobrovolníci se scházejí 24.12. s lidmi bez vlastního rodinného zázemí u sváteční tabule na slavnostní večeři. Poslechnou si vánoční promluvu, zazpívají společně koledy, popovídají si a také obdrží balíček s vánoční nadílkou.

celý článek

   

Strana 200 z 236