Svátek má Lumír
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Bulletin UNO 2/2012

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 09. února 2012.

Read moreVážení čtenáři,

únorové vydání bulletinu UNO informuje o průběhu XIII. krajského sněmu UNO. Na druhé straně jsou pozvánky a příspěvek ADRA Prostějov o dobrovolnické práci. Na stranách 3 a 4 je první část zpráv ze sekcí UNO. Na straně 5 a 6 jsou zprávy o aktivitách hasičů, je zde představen projekt Rodinných hájů a Institut Evropské občanské iniciativy, dále jsou zde informace o dotacích Olomouckého kraje a představujeme OK4EU. Na stranách 7-9 jsou zprávy zástupců UNO v komisích a výborech kraje města Olomouce. Na straně 10 představujeme služby Internetporadny a pokračování nabídky bezplatných vzdělávacích kurzů v sociálně právní oblasti v Přerově.

celý článek

 

Pozvánka na seminář "Rizika projektu"

Autor: Redakce UNO. Středa 08. února 2012.

Občanské sdružení INspiro a Unie neziskových organizací Vás zvou na cyklus seminářů „Naučme se lépe řídit projekty“ pod vedením lektorky Milady Šnajdrové.

Témata jsou rozdělena do jednotlivých seminářů, které na sebe volně navazují. Nemusíte absolvovat všechny, ale můžete si vybrat libovolné téma, které Vás zaujme. Kurzy jsou vedeny odlehčenou prožitkovou formou, účastníci se aktivně zapojují vlastními postřehy a zkušenostmi, témata jsou doplňována o praktické zkušenosti.

Dalším tématem jsou „Rizika projektu“ s tímto obsahem:

celý článek

   

Info OUN - únor 2012

Autor: Redakce UNO. Úterý 07. února 2012.

ounZDE si můžete stáhnout únorové INFO Oblastní unie neslyšících Olomouc. Najdete zde např. informace o lednových přednáškách a aktivitách OUN, pozvánku na Valentýnské odpoledne a na přednášku na téma prodloužení průkazky ZTP nebo podání nové žádosti o průkazku ZTP a změny v penzijním připojištění.

 

   

Olomoučtí Přátelé přírody se scházejí na posedu

Autor: Redakce UNO. Úterý 07. února 2012.

Read moreUž více než rok má i středomoravská Olomouc svůj klub Přátel přírody. Jmenuje se Malá liška a na začátku roku 2012 má přes 40 členů - především dospělých všeho věku. V rámci klubu pracuje ale i sekce pro děti a mládež. Pro všechny tyto cílové skupiny se pořádají výlety a zájezdy do přírody i za památkami, výtvarné dílny a hudební posezení. Klub navázal i mezinárodní spolupráci s německými Přáteli přírody z Metzingenu v Bádensku-Württembersku.

celý článek

   

Pozvánka na Dvojčatovský karneval

Autor: Redakce UNO. Pondělí 06. února 2012.

klub---unor-2012---karnevalMilé nedoklubí děti a dvojčátka přijďte se pobavit na Karneval, který se koná 7. 2. 2012 v 16. 30h v herně RC Heřmánek, náves Svobody 41, Olomouc–Holice, v budově pošty (dostanete se autobusem č. 19 nebo 23 od hlavního nádraží).

Čeká na vás malé domácí občerstvení a tombola! Rodinné vstupné: 60 Kč + drobnost do tomboly

Těšíme se na vás!

Zuzana Staroštíková za Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty a Lucie Kolářová za Nedoklubko

   

CIP - Vzdělávání v oblasti podnikání

Autor: Redakce UNO. Neděle 05. února 2012.

OK4EU informuje o aktuální výzvě Programu pro konkurenceschopnost a inovace - Vzdělávání v oblasti podnikání.

Rámcový program pro konkurenceschopnost a inovace (dále jen CIP) je programem pro malé a střední podniky, sdružuje několik stávajících aktivit EU, které podporují konkurenceschopnost a inovace.

celý článek

   

Mládež v akci - newsletter 5. týden

Autor: Redakce UNO. Neděle 05. února 2012.

X-Change-Developing Youth Exchanges, Newcomers & Culture, Impact ON, CMS 1point3 GO!, Hledáme projektového asistenta/proj. asistentku akce 4.3, ...a kde jsi ty? 4. díl, Akreditační školení vysíl. a hostit. org. EDS, Můžeme! měnit svět kolem sebe, ATOQ - Advanced Training on Quality.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

Nouzové ubytování v mrazech na Zábřežsku

Autor: Redakce UNO. Pátek 03. února 2012.

Read moreV návaznosti na trvající třeskuté mrazy, kdy ukazatel teploměru slézá až pod -20°C, rozšiřuje Charita Zábřeh možnost nouzového přenocování pro lidi bez domova.  Od čtvrtka 2. února Charita díky poděkováníhodné vstřícnosti pronajímatele sousední nemovitosti rozšířila počet míst pro pobyt a přespání v teple na 12 míst. Lidé bez domova, lidé žijící na ulici se tak mohou uchýlit na 4 postele nebo dalších 8 matrací, kde mohou přečkat noc ve vytápěných, před nepřízní počasí a mrazů krytých prostorách.

celý článek

   

Regionální značka HANÁ získala pro svou propagaci novou energii

Autor: Redakce UNO. Středa 01. února 2012.

Read moreZviditelnit místní výrobky a služby z Hané a obrátit k nim pozornost spotřebitelů je cílem nového projektu čtyř místních akčních skupin z Olomouckého kraje. Projekt „Nová energie pro regionální značku“ je zaměřen na posílení propagace značky HANÁ regionální produkt®, která je určena výrobcům tradičních výrobků z Hané, které jsou kvalitní, šetrné k životnímu prostředí a jedinečné ve vztahu k regionu.

celý článek

   

Uhodily mrazy, prosím pomozte

Autor: Redakce UNO. Středa 01. února 2012.

Read more„Nemám rukavice, teplé ponožky a zimní boty, prosím pomozte mi.“ S tou prosbou se nejčastěji obracejí na olomoucké Středisko SOS pro vzájemnou pomoc občanů lidé žijící na ulici. A právě těchto věcí je největší nedostatek. Proto pracovníci střediska prosí spoluobčany o okamžitou pomoc. Situace lidí bez domova je v mrazivých zimních dnech velmi těžká a rychlá pomoc může zachránit člověka před omrzlinami či nemocemi z podchlazení.  

celý článek

   

Strana 193 z 234