Svátek má Lucie
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Bulletin 9/2011

Autor: Zdeněk Beil. Úterý 30. srpna 2011.

Read moreVážení čtenáři,
zářijové vydání bulletinu OKNO začíná úvodníkem náměstka hejtmana Olomouckého kraje pana RNDr. Ivana Kosatka, dále výzvou a informačním letákem k Průvodu dobrovolníků v rámci Evropského roku dobrovolníků.
Na straně 2 je pozvánka na Handicap-rally v Olomouci, na konferenci Charity Olomouc, na 13. Romskou pouť, která se bude konat na Sv.Kopečku u Olomouce a na 1. Lesní hudební festival na Muně v Mikulovicích u Jeseníku.
Na straně 3 najdete program RC Heřmánek a akce na září 2011.
Na straně 4 jsou zprávy ze Sekce pro rodinu a Hasičské sekce UNO a pozvánka na V. ročník Olomouckého draka - soutěž pro mladé hasiče.

celý článek

 

Seminář „Občané Evropy. EU a nevládní organizace“

Autor: Redakce UNO. Úterý 30. srpna 2011.

Read moreNa základě pověření Informační kanceláře Evropského parlamentu v ČR organizuje společnost PEKOS s.r.o. ve dnech 21.-23. 9. 2011 v Praze vzdělávací seminář zaměřený na problematiku Evropského parlamentu i celé Evropské unie s akcentem zejména na praktické změny, které přinesl vstup v platnost Lisabonské smlouvy. Na programu semináře jsou i další otázky související např. s tématem letošního roku – Evropským rokem dobrovolnictví, ale i záležitostmi Evropské občanské iniciativy.

celý článek

   

Prodloužení termínu zadávání témat diplomových prací.

Autor: Zdeněk Beil. Úterý 30. srpna 2011.

V prázdninovém bulletinu č. 7-8/2011 byla na straně 7 zveřejněna informace o možnosti zadávání témat diplomových, bakalářských či seminárních prací v oblasti ekonomiky. V prodlouženém termínu do 7.9.2011 máte možnost navázat spolupráci s katedrou aplikované ekonomie FF UP Olomouc.

celý článek

   

Charita Kroměříž spustila jedinečný projekt pomoci lidem s chronickým duševním onemocněním

Autor: Redakce UNO. Úterý 30. srpna 2011.

Read moreDíky grantu z Evropského sociálního fondu se Oblastní charitě Kroměříž podařilo během letních prázdnin spustit jedinečný projekt pomoci chronicky duševně nemocným lidem s názvem „Život za plotem“. Partnerem tohoto projektu je Psychiatrická léčebna v Kroměříži.  Projekt si klade za cíl umožnit lidem s chronickým duševním onemocněním, kteří ukončili ústavní léčbu, opětovné začlenění do společnosti – ono „žít za plotem léčebny“.

celý článek

   

Rekvalifikační kurzy pro pracovníky v neziskových organizacích

Autor: Redakce UNO. Pátek 26. srpna 2011.

Neziskovky.cz připravily na letošní podzim dva rekvalifikační kurzy, které reagují na současné potřeby neziskových organizací - kvalitně řídit organizaci tak, aby naplňovala svoje poslání a současně měla na svoji činnost dostanečné zdroje - peníze a lidi. I v době finančního útlumu je vzdělávání lidí investicí. Pokud jsou lidé motivováni pro práci v neziskové organizaci, tato investice se mnohonásobně vrátí - organizaci i danému člověku v jeho profesním rozvoji.

celý článek

   

Venkovské noviny 11/2011

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 25. srpna 2011.

Přečtěte si aktuální číslo Venkovských novin, které vydává Centrum pro komunitní práci.

Druhé vydání v měsíci srpnu ke stažení ZDE

   

Akce RC Heřmánek na září 2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 22. srpna 2011.

rc hermanekZDE si můžete stáhnout program akcí Rodinného centra Heřmánek na měsíc červenec 2011.

Pravidelný týdenní program v roce 2011 naleznete ZDE

   

Jak dobře hospodařit s penězi

Autor: Zdeňka Hrubá. Pátek 19. srpna 2011.

Read moreJak správně spravovat své finance, podle čeho se rozhodovat při uzavírání spotřebitelských úvěrů, na co si dát v souvislosti s našimi penězi pozor? To vše jsou otázky, které si v dnešní době klademe stále častěji. Bohužel, někdy až teprve tehdy, kdy nás hospodaření s vlastními penězi dostalo do složité situace. Co s tím? Jak takovéto situaci předejít?

celý článek

   

Mládež v akci - newsletter 33. týden

Autor: Redakce UNO. Pátek 19. srpna 2011.

Zapojte se do Průvodu dobrovolníků!, ATOQ - Advanced Training on Quality, Tool Fair.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

Informace z hasičské sekce UNO za období 5/2010-4/2011

Autor: Marcela Vystrčilová. Úterý 16. srpna 2011.

Read moreČinností hasičské sekce UNO je již téměř čtvrtým rokem především podpora činnosti a aktivit mladých hasičů v našem kraji.  Kromě toho jsme se aktivně podíleli i na přípravě a organizaci 6 seminářů ve spolupráci s hasičskou sekcí UNO zaměřených na vzdělávání vedoucích, rozhodčích, vedoucích pracovníků či pokladníků a hospodářů.  

celý článek

   

Strana 193 z 214

Projekt „Pomáháme neziskovkám" v roce 2017 finančně podpořilo město Šumperk. Jedná se především o finanční podporu činnosti koordinačních pomocníků v regionu, webu UNO-OK.cz, podporu akcí v regionu a činnost sekce.