Svátek má Kryštof
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Pozvánka na seminář - ZMĚNY V ZÁKONÍKU PRÁCE

Autor: Redakce UNO. Středa 18. ledna 2012.

Síť mateřských center o.s. zve na seminář Pracovně právní vztahy v MC s ohledem na změny zákoníku práce.  Seminář Vám nabídne ucelený pohled na pracovně právní vztahy s akcentem změn v zákoníku práce od 1. 1. 2012. Seminář je určen zejména pro zakladatelky, koordinátorky a další pracovníky mateřských center, kteří mají zájem, aby jejich centra dodržovala platnou legislativu.

celý článek

 

Pozvánka na tradiční ples SDH Červenka

Autor: Redakce UNO. Úterý 17. ledna 2012.

ples-CervenkaSbor dobrovolných hasičů Červenka Vás srdečně zve na HASIČSKÝ PLES, který se koná v sobotu 28. ledna 2012 od 20.00 hodin v sokolovně v Července.

K tanci a poslechu hraje skupina Pandora. Vystoupí i taneční skupina Caster.

Vstupné je 60 Kč.

   

DOTACE PRO SOCIALNI OBLAST: poslední výzva ROP Střední Morava na rozvoj sociální infrastruktury

Autor: Redakce UNO. Úterý 17. ledna 2012.

ROP Střední Morava vyhlásil aktuálně poslední výzvu na rozvoj sociální infrastruktury v regionu (kraj Olomoucký a Zlínský).

Od 9. ledna 2012 je možné předkládat projekty na modernizaci či pořízení technického vybavení, které přispěje ke zvýšení kvality poskytovaných služeb v oblasti sociální péče. Celkem lze v rámci aktuálně vyhlášené výzvy do 12. března letošního roku předložit projekty za celkem 219 milionů korun (pro sociální oblast).

celý článek

   

Výsledky Tříkrálové sbírky 2012 na Zábřežsku

Autor: Redakce UNO. Pondělí 16. ledna 2012.

Read moreCelkovým výtěžkem 1 137 913 Kč skončila letošní, v pořadí již třináctá, Tříkrálová sbírka na Zábřežsku. Rekord z loňského roku sice překonán nebyl – chybělo do něj něco více než 21 tis. Kč, ale přesto je vykoledovaná částka ohromující. Ačkoliv na mnohé domácnosti čeká v letošním roce vyšší finanční zatížení z důvodu zaváděných vládních reforem, navštíveným domácnostem to nezabránilo být solidární s potřebnými a vnímaví k potřebám Charity - lidé se nebáli štědře přispět do charitních kasiček.

celý článek

   

Tříkrálové koledování v olomoucké arcidiecézi skončilo

Autor: Redakce UNO. Pondělí 16. ledna 2012.

Read morePoslední tříkrálové koledníky Charity bylo možné potkat ještě o tomto víkendu. Nyní je koledování již ukončeno a probíhá úřední rozpečeťování sbírkových kasiček. To probíhalo již minulý týden a otevřeno je zatím 74 % kasiček. Průběžný výsledek výnosu Tříkrálové sbírky v olomoucké arcidiecézi překročil 16,5 mil Kč. Celkový výnos bude pravděpodobně mírně vyšší než v loňském roce.

celý článek

   

Mládež v akci - newsletter 2. týden

Autor: Redakce UNO. Sobota 14. ledna 2012.

Nevíte, jak podat žádost o grant?, Změny v Průvodci programem, Česká verze e-formuláře 2012, Průvodce programem 2012 v češtině, Evropsky a dobrovolně, Národní priority programu, Hledáme asistenta/ku + recepční, Hledáme učastníky pro mezinárodní seminář v Polsku, Mezinárodní školení Appetiser, Get Involved.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

PRKNO - od sněmu do sněmu

Autor: Stanislava Rotterová. Pátek 13. ledna 2012.

Read moreTento rok byl pro členy prostějovské sekce – Prostějovské koalice neziskových organizací (PRKNO) zcela ve znamení Evropského roku dobrovolnictví (ERD). Na minulém krajském sněmu UNO jsme odstartovali putovní fotografickou výstavu "Různé tváře dobrovolnictví“. Vedle Prostějova, Olomouce, Kojetína, Přerova byla ke shlédnutí i ve vzdálené Lomnici nad Popelkou.

celý článek

   

Zpráva o činnosti hasičské sekce UNO za období 1-12/2011

Autor: Marcela Vystrčilová. Pátek 13. ledna 2012.

Read moreČinností hasičské sekce UNO je již téměř pátým rokem především rozvoj a podpora činnosti aktivit nejen mladých hasičů v našem kraji.  Kromě toho jsme se aktivně podíleli i na přípravě a organizaci více než 7 seminářů ve spolupráci s hasičskou sekcí UNO zaměřených na vzdělávání vedoucích, rozhodčích, vedoucích pracovníků a funkcionářů či pokladníků a hospodářů. Informovali jsme o možnosti získání a správného zpracování vyúčtování příspěvků z rozpočtu Olomouckého kraje, propagovali jsme na všech seminářích, soutěžích či významných akcích mezi sbory dobrovolných hasičů z celého kraje bohatou činnost UNO a především to, co UNO může malým neziskovým organizacím nabídnout.

celý článek

   

Aktualizace Katalogu poskytovatelů sociálních služeb Olomouckého kraje 2011

Autor: Redakce UNO. Středa 11. ledna 2012.

Olomoucký kraj informuje o aktualizaci Katalogu poskytovatelů sociálních služeb Olomouckého kraje 2011. V případě Vašeho zájmu o dokument v tištěné podobě je možno si jej vyzvednout na KÚOK, odbor sociálních věcí, kancelář č. 810, u Bc. Hany Bodnarové. Nebudete-li mít možnost se dostavit, ozvěte se na  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript a dohodneme se na případné distribuci.

celý článek

   

Pozvánka na III. společenský ples

Autor: Redakce UNO. Středa 11. ledna 2012.

ples-2012Regionální pracoviště TyfloCentra Olomouc o.p.s. v Prostějově si Vás dovoluje pozvat na III. společenský ples, který proběhne dne 28. ledna 2012 od 20. hodin v prostorách restaurace Haná v Prostějově.

Hraje skupina CASIOBAND. Vstupné 90 Kč.

   

Strana 193 z 231