Svátek má Lýdie
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

rekvalifikační kurz "Rodinný sociální asistent"

Autor: Redakce UNO. Úterý 16. srpna 2011.

Občanské sdružení OLIVY ve spolupráci s o. s. TRIÁDA Brno pořádá rekvalifikační kurz "RODINNÝ SOCIÁLNÍ ASISTENT". Vzdělávací program „Rodinný sociální asistent“ je zaměřen na získání teoretických znalostí a praktických dovedností potřebných pro práci s rodinou v obtížné životní situaci. V programu je kladen důraz na aktivní zapojení každého účastníka, hojně využívanými metodami práce jsou vedle přednášek spojených s diskuzí také praktický nácvik, hraní rolí a práce s kazuistikami.

celý článek

 

Povedené freekempování v Náchodě

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 15. srpna 2011.

Read morePestrý koktejl zážitků čekal na každého, kdo se přihlásil na týdenní tak trochu jiný tábor s názvem FREEKemp. Ten ve druhém srpnovém týdnu společně pořádaly na duhové základně v Náchodě Duha Velká Medvědice a klub přátel přírody Malá liška. A protože druhá z organizací propagovala akci nejen v Česku, přivítali jsme kromě účastníků z Čech, Moravy a Slezska také čtyři Němce. Týden od 6. do 13. srpna jsme strávili objevováním zajímavostí náchodského výběžku a přilehlých polských krajů.

celý článek

   

Cesta k udržitelnosti pro nestátní neziskové organizace působící ve Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 11. srpna 2011.

Read moreZprostředkovatel Blokového grantu – Fondu pro nestátní neziskové organizace (BG FNNO) Nadace Partnerství připravuje na polovinu srpna 2011 vyhlášení druhé výzvy „Cesta k udržitelnosti pro nestátní neziskové organizace působící ve Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji“ k předkládání grantových žádostí v rámci Programu švýcarsko-české spolupráce.

celý článek

   

Výstava drobného zvířectva a Memoriál pana Jaroslava Aigla

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 11. srpna 2011.

cesky-svaz-chovateluČeský svaz chovatelů Základní organizace Rapotín pořádá ve dnech 13. – 14. srpna 2011 v Petrově nad Desnou na školním hřišti místní výstavu drobného zvířectva a Memoriál pana Jaroslava Aigla. V sobotu od 15:00 soutěže pro děti spojené s odborným výkladem k vystavovaným zvířatům.

Plakát ke stažení ZDE

   

Mládež v akci - newsletter 32. týden

Autor: Redakce UNO. Středa 10. srpna 2011.

ATOQ - Advanced Training on Quality, International Youthpass, TicTac v Maďarsku, European Citizenship TC, SOHO international, Appetiser.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

Na Hrad Bouzov ,,táhnou” evropští stavitelé ze slaměných balíků

Autor: Redakce UNO. Pondělí 08. srpna 2011.

Read morePoslední týden v srpnu se na Bouzovsku uskuteční sedmý ročník Evropského setkání stavitelů ze slaměných balíků (ESBG 2011), které je ústřední evropskou událostí pro všechny slaměné stavitele, architekty, stavaře, vědce, vyučující i žáky, a je organizováno každým druhým rokem. Součástí ESBG bude jednodenní konference, která kromě účastníků ESBG bude přístupná i dalším zájemcům z české veřejnosti a bude simultánně tlumočená do češtiny. Tečkou programu bude koncert irské hudební skupiny Poitín na Hradě Bouzově.

celý článek

   

Venkovské noviny 10/2011

Autor: Redakce UNO. Neděle 07. srpna 2011.

Přečtěte si aktuální číslo Venkovských novin, které vydává Centrum pro komunitní práci.

První vydání v měsíci srpnu ke stažení ZDE

   

Nezapomeňte na soutěž O lidech s lidmi. Uzávěrka přihlášek je 15.8.2011!

Autor: Redakce UNO. Neděle 07. srpna 2011.

Read moreZapojujete občany do rozvoje vaší obce, města, mikroregionu nebo  kraje? Spolupracujete s neziskovými organizacemi? Pak přihlaste svůj úřad do soutěže O lidech s lidmi – cena za podporu místní demokracie.  Kromě prezentace svých zkušeností se můžete inspirovat nápady od svých kolegů a možná i vyhrajete ocenění ministra nebo eurovíkend pro 2 osoby (letenky a hotel) a další ceny.

celý článek

   

Memoriál Kristina Kudláče

Autor: Redakce UNO. Neděle 07. srpna 2011.

Petrov-soutezSbor dobrovolných hasičů Petrov nad Desnou Vás srdečně zve na XVII. ročník pohárové soutěže Memoriál Kristina Kudláče, který se uskuteční v sobotu 13. srpna 2011 od 14:00 hodin na hřišti u železniční stanice Petrov nad Desnou. Soutěžit se bude v kategoriích mladí hasiči, muži, ženy, veteráni.

Pozvánka s propozicemi ke stažení ZDE

   

Pozvánka na jednání sociální sekce

Autor: Redakce UNO. Pátek 05. srpna 2011.

Logo_UNO_barevne_1Sociální sekce Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje zve na jednání sekce, které se uskuteční 9.8.2011 ve 14.00 hodin v prostorách TYFLOCENTRA Olomouc o.p.s., I.P.Pavlova 184/69  Olomouc.

Pozvánka s programem jednání ke stažení ZDE

   

Strana 194 z 214

Projekt „Pomáháme neziskovkám" v roce 2017 finančně podpořilo město Šumperk. Jedná se především o finanční podporu činnosti koordinačních pomocníků v regionu, webu UNO-OK.cz, podporu akcí v regionu a činnost sekce.