Svátek má Dorota
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Ukončení projektu „Komplexní program podpory zaměstnávání osob se zrakovým postižením v Olomouckém kraji"

Autor: Redakce UNO. Pondělí 30. ledna 2012.

Read moreTyfloCentrum Olomouc, o.p.s. po dvou letech uzavírá projekt, který nabízel služby podporující zaměstnanost lidí se zrakovým postižením v Olomouckém kraji.  Hlavním cílem projektu bylo prostřednictvím vzdělávacích aktivit a komplexní individuálně volené podpoře účastníkům projektu udržet a zvýšit míru zaměstnanosti lidí se zrakovým postižením a zařadit do pracovního procesu uchazeče, jejichž přizpůsobivost na pracovní prostředí je z důvodu zrakové vady pomalejší a jsou ohroženi dlouhodobou nezaměstnaností.  

celý článek

 

Miss Hasička 2012

Autor: Redakce UNO. Sobota 28. ledna 2012.

Read moreINTERACTIVITY, s.r.o. vyhlašuje další ročník soutěže o nejkrásnější hasičku ČR. Soutěž je určena pro dobrovolné i profesionální hasičky, které jsou členkami v některé zastřešující hasičské organizaci, například Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Česká asociace hasičských důstojníků, Profesní komora požární ochrany, Asociace velitelů HZS podniků atd. a to minimálně po dobu 12 měsíců.

celý článek

   

Olomoucká arcidiecézní charita rozpečetila všechny tříkrálové kasičky

Autor: Redakce UNO. Sobota 28. ledna 2012.

Read moreArcidiecézní charita Olomouc má úředně rozpečetěné všechny sbírkové pokladničky letošní Tříkrálové sbírky. V olomoucké arcidiecézi jich bylo v evidenci 4 792 a lidé přes koledníky místních Charit darovali celkem  21 127 165,00 Kč. V následujících dnech bude probíhat kontrola všech úředních dokladů, aby mohl být tento výnos definitivně potvrzen. Minimálně 65 % výtěžku se vrací do regionů, kde byly vybrány. Dále budou podpořeny projekty zahraniční humanitární a rozvojové pomoci a projekty pomoci organizované diecézními Charitami a celorepublikové centrály Charity Česká republika.

celý článek

   

Aktuální výzvy ze 7. RP

Autor: Redakce UNO. Pátek 27. ledna 2012.

OK4EU informuje o aktuálních výzvách ze 7. RP.
Celé znění naleznete ZDE

   

Vyhlášení soutěže Požární ochrana očima dětí 2012

Autor: Redakce UNO. Pátek 27. ledna 2012.

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska vyhlásilo další ročník soutěže "Požární ochrana očima dětí" pro rok 2012. Soutěže se mohou zúčastnit děti v rámci školní i mimoškolní činnosti, a to v kategorii výtvarné a literární dle propozic soutěže.

Hodnotící tabulku základního kola soutěže naleznete ZDE

   

Malá liška – aktivity v únoru 2012

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 26. ledna 2012.

Read moreKlub přátel přírody Malá liška z Olomouce pořádá i v únoru několik zajímavých akcí pro všechny fajn lidi. Projděte se s celou rodinou (nebo i sólo) po stopách olomoucké historie, zajeďte si na víkend do hor, přijďte si zazpívat známé i méně známé písničky Jarka Nohavici.

celý článek

   

Akce RC Heřmánek na únor 2012

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 26. ledna 2012.

rc hermanekZDE si můžete stáhnout program akcí Rodinného centra Heřmánek na měsíc únor 2012.

   

XIII. krajský sněm rozhodl o změně právní subjektivity UNO

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 26. ledna 2012.

Read moreV sobotu 21. ledna 2012 se ve Velkém zasedacím sále Magistrátu města Olomouce uskutečnil již XIII. krajský sněm Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO OK). Akce, která se konala pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Martina Tesaříka, se zúčastnilo cca 80 zástupců neziskových organizací z Olomouckého kraje.

celý článek

   

Zimní soutěž mladých hasičů

Autor: Zbyněk Brázdil. Středa 25. ledna 2012.

Read moreSoutěže mladých hasičů jsou přes léto docela běžnou záležitostí, avšak zimních halových soutěží je jako šafránu. Proto jsme se před pěti lety rozhodli pořádat zimní soutěž i v Hlubočkách. Bylo to především proto, aby děti měly v zimě nějaký smysl trénovat a přes zimu se nerozutekly. Z počátku to bylo spíše setkání nejaktivnějších kolektivů mladého hasiče, ale po letošním ročníku můžeme spokojeně prohlásit, že se tato akce už dostala do podvědomí hasičské veřejnosti a účast byla nejenom vysoká, ale také také rozmanitá. Letos se soutěže zúčastnila stovka dětí všech věkových kategorií a dalších padesát lidí tvořilo doprovod nebo fanoušky, což nebylo daleko od maximální kapacity haly a také této sportovní události.

celý článek

   

Přátelé přírody 1/2012

Autor: Redakce UNO. Úterý 24. ledna 2012.

2012-01-pratele prirody1V prvním letošním čísle bulletinu Přátelé přírody se dočtete, že v Evropě přibylo chráněných území. Pozdraví vás prezident celosvětového hnutí Přátel přírody Manfred Pils.

Přinášíme aktuality z Prahy, kde pomáhají nevidomým, a Olomouce, kde vznikne nový les, ale také proběhl Tibetský večer. Ze zpráv odjinud z Evropy: Dánské předsednictví EU má zajímavé ambice i ohledně ochrany životního prostředí.

Závěrem nás Společenství Severských pánů zve na seminář Základy šermu. A to není všechno. Bulletin si stáhněte ZDE

   

Strana 194 z 234