Svátek má Lumír
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Ocenění Křesadlo v kategorii "dobrovolní hasiči" a cenu GOAL získala Vlasta Švubová

Autor: Marcela Vystrčilová. Středa 14. prosince 2011.

Read moreV pondělí 12. prosince se v Regionálním centru Olomouc konala konference „Dobrovolnictví v sociálních službách“ pořádaná u příležitosti Evropského roku dobrovolnictví 2011 pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ing. Martina Tesaříka. V rámci odpoledního programu proběhlo poprvé v Olomouckém kraji udílení ocenění Křesadlo 2011 - „Ceny pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“. Rovněž byla udílena i cena Olomouckého kraje GOAL - „Ocenění dobrovolnické činnosti“.

Za dobrovolné hasiče z Olomouckého kraje cenu Křesadlo získala naše sestra Vlasta Švubová z SDH Medlov. Velkým a příjemným překvapením pro nás hasiče bylo, když i jednu ze tří cen Goal 2011 (týdenní pobyt v Americe) získala opět naše Vlastička.

celý článek

 

Setkání nestátních neziskových organizací ze Šumperska a zástupců města Šumperk

Autor: Jitka Bučková. Středa 14. prosince 2011.

Read moreV pátek 9. 12. 2011 proběhlo setkání nestátních neziskových organizací ze šumperska a zástupců vedení města Šumperk. Důvodů pro setkání bylo hned několik: zlepšení komunikace neziskového sektoru s městem Šumperk, koordinace činností neziskovek na Šumperku a úloha Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO).

celý článek

   

Darujme vánoční radost

Autor: Redakce UNO. Pondělí 12. prosince 2011.

Read moreLetos již po dvaadvacáté chystá Středisko SOS pro vzájemnou pomoc občanů v Olomouci "Vánoce pro osamělé". Pracovníci střediska a jejich dobrovolníci se scházejí 24.12. s lidmi bez vlastního rodinného zázemí u sváteční tabule na slavnostní večeři. Poslechnou si vánoční promluvu, zazpívají společně koledy, popovídají si a také obdrží balíček s vánoční nadílkou.

celý článek

   

Adventní koncert v Pekařově

Autor: Redakce UNO. Pondělí 12. prosince 2011.

koncert 17-12- 2 Obec Jindřichov, Obnova kulturního dědictví údolí Desné o. s. a Římskokatolická farnost Velké Losiny si Vás dovolují pozvat na Adventní koncert v podání bratrušovských muzikantů.

Přijďte si vychutnat pohodu zasněženého podhůří Jeseníků v adventní dobu v sobotu 17.12.2011 od 17:00 hodin v kapli Nanebevzetí Panny Marie v Pekařově.

Dobrovolné vstupné bude použito na terénní úpravy okolí kaple.

   

MAS – Partnerství Moštěnka je třetí nejlepší MAS v ČR

Autor: Redakce UNO. Pátek 09. prosince 2011.

Read moreMAS - Partnerství Moštěnka byla vyhodnocena jako třetí nejlepší místní akční skupina v celé České republice. Spolu se středočeským Regionem Pošembeří jí patří bronzová příčka. Nejlepšími tuzemskými MAS jsou Moravský kras a Posázaví.

celý článek

   

Zástupci NNO Olomouckého kraje se setkali s předsednictvem UNO OK

Autor: Redakce UNO. Středa 07. prosince 2011.

Read moreV úterý 29. listopadu 2011 se v Kongresovém sále na Krajském úřadu Olomouckého kraje uskutečnilo Pracovní setkání zástupců nestátních neziskových organizací s předsednictvem Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (dále jen UNO). Přes šedesát účastníků z téměř čtyřiceti neziskovek přivítal předseda UNO Marek Podlaha a stručně informoval o plánovaných tématech jednání.

celý článek

   

Vánoční jarmark se vším co k němu patří

Autor: Šumpersko.net. Úterý 06. prosince 2011.

Read moreBalónky s přáním Ježíškovi vypustí také ve Vikýřovicích.

Základní škola a Mateřská škola Vikýřovice společně s Rodinným centrem Vikýrek pořádají „VÁNOČNÍ JARMARK „ a tradiční „ZPÍVÁNÍ POD STROMEČKEM“ v pátek 9. prosince od 15 hodin, které se koná před budovou ZŠ Vikýřovice.

celý článek

   

Pečovatelka roku se stará o klienty na Mohelnicku

Autor: Redakce UNO. Úterý 06. prosince 2011.

Read moreOd pondělka 5. prosince se může zábřežská Charita pyšnit tím, že zaměstnává jednu z deseti „Pečovatelek roku 2011“. Uvedeným titulem byla totiž oceněna paní Jaroslava Klímová ze Studené Loučky, která pracuje v mohelnické pobočce charitní pečovatelské služby.

celý článek

   

Pozvánka na kulatý stůl

Autor: Redakce UNO. Pondělí 05. prosince 2011.

Read moreMinisterstvo práce a sociálních věcí si Vás dovoluje pozvat na seminář, kde budou představeny aktuálně projednávané změny v sociální oblasti. Novely zákonů označované jako tzv. Sociální reforma I by měly začít platit 1. ledna 2012. Odborníci z MPSV vysvětlí zejména dopad změn sociálního systému v praxi a důsledky reformy pro příjemce státní podpory.

Termín a místo konání: 7. prosince 2011, Olomouc, NH Olomouc Congress, Legionářská 21

Registrace účastníků od 9:00 hodin. Začátek semináře v 10:00 hodin, předpokládaný konec ve 12,30. Na závěr je pro účastníky připraveno drobné pohoštění.

celý článek

   

Mateřská škola ve Veselíčku slaví: Je v obci již 65 let

Autor: Redakce UNO. Pondělí 05. prosince 2011.

Read moreVe Veselíčku mají opět důvod k oslavě, v obci mají již 65 let mateřskou školu. Při této příležitosti se ve školce uskuteční v sobotu 10. a v neděli 11. prosince Dny otevřených dveří spojené s výstavou vánočních stromků a dekorací. Návštěvníci sobotního zahájení výstavy se navíc mohou těšit na hudební program „bývalých i současných dětí“, které školku navštěvovaly. Součástí akce bude také setkání všech bývalých i současných pracovníků a učitelek.

celý článek

   

Strana 199 z 234