Svátek má Naděžda
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Mládež v akci - newsletter 5. týden

Autor: Redakce UNO. Neděle 05. února 2012.

X-Change-Developing Youth Exchanges, Newcomers & Culture, Impact ON, CMS 1point3 GO!, Hledáme projektového asistenta/proj. asistentku akce 4.3, ...a kde jsi ty? 4. díl, Akreditační školení vysíl. a hostit. org. EDS, Můžeme! měnit svět kolem sebe, ATOQ - Advanced Training on Quality.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

 

Nouzové ubytování v mrazech na Zábřežsku

Autor: Redakce UNO. Pátek 03. února 2012.

Read moreV návaznosti na trvající třeskuté mrazy, kdy ukazatel teploměru slézá až pod -20°C, rozšiřuje Charita Zábřeh možnost nouzového přenocování pro lidi bez domova.  Od čtvrtka 2. února Charita díky poděkováníhodné vstřícnosti pronajímatele sousední nemovitosti rozšířila počet míst pro pobyt a přespání v teple na 12 míst. Lidé bez domova, lidé žijící na ulici se tak mohou uchýlit na 4 postele nebo dalších 8 matrací, kde mohou přečkat noc ve vytápěných, před nepřízní počasí a mrazů krytých prostorách.

celý článek

   

Regionální značka HANÁ získala pro svou propagaci novou energii

Autor: Redakce UNO. Středa 01. února 2012.

Read moreZviditelnit místní výrobky a služby z Hané a obrátit k nim pozornost spotřebitelů je cílem nového projektu čtyř místních akčních skupin z Olomouckého kraje. Projekt „Nová energie pro regionální značku“ je zaměřen na posílení propagace značky HANÁ regionální produkt®, která je určena výrobcům tradičních výrobků z Hané, které jsou kvalitní, šetrné k životnímu prostředí a jedinečné ve vztahu k regionu.

celý článek

   

Uhodily mrazy, prosím pomozte

Autor: Redakce UNO. Středa 01. února 2012.

Read more„Nemám rukavice, teplé ponožky a zimní boty, prosím pomozte mi.“ S tou prosbou se nejčastěji obracejí na olomoucké Středisko SOS pro vzájemnou pomoc občanů lidé žijící na ulici. A právě těchto věcí je největší nedostatek. Proto pracovníci střediska prosí spoluobčany o okamžitou pomoc. Situace lidí bez domova je v mrazivých zimních dnech velmi těžká a rychlá pomoc může zachránit člověka před omrzlinami či nemocemi z podchlazení.  

celý článek

   

ÚZEI - Kalendář akcí na únor 2012

Autor: Redakce UNO. Pondělí 30. ledna 2012.

uzei1ZDE si můžete stáhnout kalendář akcí na únor 2012, který připravuje Ústav zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI). Kalendář nabízí vybrané domácí akce pořádané v oboru zemědělství, lesnictví, potravinářství a ekologie.

   

Zpravodaj venkova 2/2012

Autor: Redakce UNO. Pondělí 30. ledna 2012.

Read moreNové číslo Zpravodaje venkova rekapituluje lednové události a přináší nová témata.
 
V 2. čísle roku 2012 si například můžete přečíst:

- Téma: Obce se obávají likvidace škol na venkově, destrukce celé sítě škol a hledají spojence
- Náš venkov je momentálně opět ohrožen. Kvůli školám. Bráníme je. Rozhovor se znovuzvoleným předsedou SPOV ČR Eduardem Kavalou
- Národní síť MAS schválila doporučení pro rozvoj venkova po roce 2014 (Komunitně vedený místní rozvoj = nový LEADER: MAS pro všechny dotační
fondy)
- NS MAS vyzývá všechny členy k aktivnímu prosazování metody LEADER na klíčových místech

celý článek

   

Ukončení projektu „Komplexní program podpory zaměstnávání osob se zrakovým postižením v Olomouckém kraji"

Autor: Redakce UNO. Pondělí 30. ledna 2012.

Read moreTyfloCentrum Olomouc, o.p.s. po dvou letech uzavírá projekt, který nabízel služby podporující zaměstnanost lidí se zrakovým postižením v Olomouckém kraji.  Hlavním cílem projektu bylo prostřednictvím vzdělávacích aktivit a komplexní individuálně volené podpoře účastníkům projektu udržet a zvýšit míru zaměstnanosti lidí se zrakovým postižením a zařadit do pracovního procesu uchazeče, jejichž přizpůsobivost na pracovní prostředí je z důvodu zrakové vady pomalejší a jsou ohroženi dlouhodobou nezaměstnaností.  

celý článek

   

Miss Hasička 2012

Autor: Redakce UNO. Sobota 28. ledna 2012.

Read moreINTERACTIVITY, s.r.o. vyhlašuje další ročník soutěže o nejkrásnější hasičku ČR. Soutěž je určena pro dobrovolné i profesionální hasičky, které jsou členkami v některé zastřešující hasičské organizaci, například Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Česká asociace hasičských důstojníků, Profesní komora požární ochrany, Asociace velitelů HZS podniků atd. a to minimálně po dobu 12 měsíců.

celý článek

   

Olomoucká arcidiecézní charita rozpečetila všechny tříkrálové kasičky

Autor: Redakce UNO. Sobota 28. ledna 2012.

Read moreArcidiecézní charita Olomouc má úředně rozpečetěné všechny sbírkové pokladničky letošní Tříkrálové sbírky. V olomoucké arcidiecézi jich bylo v evidenci 4 792 a lidé přes koledníky místních Charit darovali celkem  21 127 165,00 Kč. V následujících dnech bude probíhat kontrola všech úředních dokladů, aby mohl být tento výnos definitivně potvrzen. Minimálně 65 % výtěžku se vrací do regionů, kde byly vybrány. Dále budou podpořeny projekty zahraniční humanitární a rozvojové pomoci a projekty pomoci organizované diecézními Charitami a celorepublikové centrály Charity Česká republika.

celý článek

   

Aktuální výzvy ze 7. RP

Autor: Redakce UNO. Pátek 27. ledna 2012.

OK4EU informuje o aktuálních výzvách ze 7. RP.
Celé znění naleznete ZDE

   

Strana 191 z 231