Svátek má Naděžda
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Vánoční jarmark se vším co k němu patří

Autor: Šumpersko.net. Úterý 06. prosince 2011.

Read moreBalónky s přáním Ježíškovi vypustí také ve Vikýřovicích.

Základní škola a Mateřská škola Vikýřovice společně s Rodinným centrem Vikýrek pořádají „VÁNOČNÍ JARMARK „ a tradiční „ZPÍVÁNÍ POD STROMEČKEM“ v pátek 9. prosince od 15 hodin, které se koná před budovou ZŠ Vikýřovice.

celý článek

 

Pečovatelka roku se stará o klienty na Mohelnicku

Autor: Redakce UNO. Úterý 06. prosince 2011.

Read moreOd pondělka 5. prosince se může zábřežská Charita pyšnit tím, že zaměstnává jednu z deseti „Pečovatelek roku 2011“. Uvedeným titulem byla totiž oceněna paní Jaroslava Klímová ze Studené Loučky, která pracuje v mohelnické pobočce charitní pečovatelské služby.

celý článek

   

Pozvánka na kulatý stůl

Autor: Redakce UNO. Pondělí 05. prosince 2011.

Read moreMinisterstvo práce a sociálních věcí si Vás dovoluje pozvat na seminář, kde budou představeny aktuálně projednávané změny v sociální oblasti. Novely zákonů označované jako tzv. Sociální reforma I by měly začít platit 1. ledna 2012. Odborníci z MPSV vysvětlí zejména dopad změn sociálního systému v praxi a důsledky reformy pro příjemce státní podpory.

Termín a místo konání: 7. prosince 2011, Olomouc, NH Olomouc Congress, Legionářská 21

Registrace účastníků od 9:00 hodin. Začátek semináře v 10:00 hodin, předpokládaný konec ve 12,30. Na závěr je pro účastníky připraveno drobné pohoštění.

celý článek

   

Mateřská škola ve Veselíčku slaví: Je v obci již 65 let

Autor: Redakce UNO. Pondělí 05. prosince 2011.

Read moreVe Veselíčku mají opět důvod k oslavě, v obci mají již 65 let mateřskou školu. Při této příležitosti se ve školce uskuteční v sobotu 10. a v neděli 11. prosince Dny otevřených dveří spojené s výstavou vánočních stromků a dekorací. Návštěvníci sobotního zahájení výstavy se navíc mohou těšit na hudební program „bývalých i současných dětí“, které školku navštěvovaly. Součástí akce bude také setkání všech bývalých i současných pracovníků a učitelek.

celý článek

   

Pozvánka na setkání NNO ze Šumperska

Autor: Redakce UNO. Neděle 04. prosince 2011.

V pátek 9. prosince 2011 ve 14:30 hodin se v Šumperku (Geschaderův dům – zasedací místnost, Kladská 1) uskuteční Setkání nestátních neziskových organizací ze Šumperska se zástupci města Šumperk a zástupci předsednictva Unie nestátních neziskových organizací OK.

celý článek

   

KUDY MAJÍ VÉST V OLOMOUCI (NEJEN) TRAMVAJE aneb VEŘEJNÁ DEBATA NAD NOVÝM ÚZEMNÍM PLÁNEM

Autor: Redakce UNO. Středa 30. listopadu 2011.

Read moreNeformální aliance Olomouc – změna plánu?, která si klade za cíl ovlivnit současnou podobu konceptu nového územního plánu (ÚP) města Olomouce, pořádá 6. 12. 2011 veřejnou debatu za účasti primátora Martina Novotného, zástupců zpracovatele konceptu, historiků architektury a také zástupců samotné aliance.

celý článek

   

Lidé bez domova mrznou – pomozte

Autor: Redakce UNO. Středa 30. listopadu 2011.

Read moreOlomoucké Středisko SOS pro vzájemnou pomoc občanů vyhlašuje sbírku spacích pytlů a přikrývek. „Nyní, kdy noční mrazy uhodily v plné síle, se na nás denně obrací několik osob bez přístřeší s žádostí o spací pytel. My jich však máme žalostný nedostatek,“ informuje pracovník střediska J. Kučera.

celý článek

   

První originální olomoucký bleší trh nabídne smlouvání, divadlo i koncerty

Autor: Redakce UNO. Středa 30. listopadu 2011.

Read moreVintage.Market.Olomouc, neboli originální olomoucký bleší trh proběhne v sobotu 3. prosince 2011 v S-cube a zaplní zející díru pro milovníky starých kousků, trhoveckých smlouvání, ale i španělského ska, brazilských rytmů a divadla. Po skončení blešáku je totiž připraven večerní program v čele s Tam Tam Orchestra.

V sobotu 3. prosince 2011 proběhne první originální olomoucký bleší trh, jehož mottem je „Prodej co doma najdeš, nakup co potřebuješ!“ Od 9:00 do 16:00 hodin tak mohou všichni zájemci přijít do nedávno nově otevřeného klubu S-cube a prodávat, nakupovat a smlouvat bez omezení. Jedinou podmínkou je, že zboží nesmí obsahovat pornografii, střelné zbraně a návykové či chemické látky, jinak mohou prodávající „střelit“ cokoliv.

celý článek

   

Předsednictvo Olomoucké sekce UNO se setkalo s primátorem a zástupci města Olomouce

Autor: Milada Šnajdrová. Pondělí 28. listopadu 2011.

Read moreDne 16. listopadu 2011 se na další pracovní schůzce setkalo předsednictvo Olomoucké sekce UNO s primátorem a zástupci Statutárního města Olomouce. Za Statutární město Olomouc se zúčastnil primátor Martin Novotný, Zdislav Doleček, Aleš Jakubec a Michal Majer, za OS UNO Marek Podlaha, Milada Šnajdrová, Jan Příborský, Marcela Vystrčilová a Hana Kroupová.

celý článek

   

Mládež v akci - newsletter 47. týden

Autor: Redakce UNO. Neděle 27. listopadu 2011.

Staň se součástí českého týmu pro projekt mezi Evropou a Čínou!, EDS Tour v Jihomoravském kraji, Vánoční kulatý stůl pro VO a HO EDS, Budoucnost programu Mládež v akci.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

Strana 197 z 231