Svátek má Lumír
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Mládež v akci - newsletter 1. týden

Autor: Redakce UNO. Sobota 07. ledna 2012.

Appetiser, Nastupte do jedničky 2012, Get Involved, Roma Inclusion TC, Prezentace úspěšných projektů zástupcům tisku, Pozice ČRDM k Erasmu pro všechny.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

 

Významné instituce v Olomouci navštíví koledníci

Autor: Redakce UNO. Pátek 06. ledna 2012.

Read moreV pátek 6. ledna tříkráloví koledníci Charity navštíví významné instituce sídlící v Olomouci. S koledníky se tak setká hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík, primátor statutárního města Olomouce Martin Novotný a jejich náměstci. Koledníci své páteční putování po olomouckých institucích zahájí u rektora Univerzity Palackého v Olomouci Miroslava Mašláně, navštíví také ředitele Úřadu práce a ředitele Městské policie Olomouc. Jejich koledování pak bude ukončeno u olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera.

celý článek

   

Vzdělávání pro pracovníky NNO působící v sociálně právní oblasti a lektory

Autor: Redakce UNO. Pátek 06. ledna 2012.

V rámci projektu Vývoj, ověření a realizace systému dalšího vzdělávání v sociálně právní oblasti si Vás PPŠ – institut celoživotního vzdělávání Přerov, s.r.o. dovoluje informovat o zahájení realizace VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ s následujícími kurzy:

celý článek

   

Letní hasičský tábor

Autor: Marcela Vystrčilová. Středa 04. ledna 2012.

Read moreVšechny děti od 7 do 16 let mohou vyrazit na letní hasičský tábor konaný v Ústřední hasičské škole Jánské koupele od neděle 15. 7. do středy 25. 7. 2012. Připraven je bohatý program nejen s hasičskou tématikou! V okolí máme řeku Moravici na koupání i k jízdě na raftech, lesy k výletům, hrám, soutěžím, přežití či poznávání, louky na opalování, hry, uzlování, lezení po lanech atd.

celý článek

   

Hasičský ples SDH Dolní Libina a dětský maškarní bál

Autor: Redakce UNO. Středa 04. ledna 2012.

znak-sdhSDH Dolní Libina Vás srdečně zve na hasičský ples, který se koná v sobotu 7. ledna 2012. Začátek je ve 20:00 hodin. K poslechu a tanci Vám bude hrát skupina Fofrovanka. Občerstvení a bohatá tombola bude zajištěno.

Zároveň ve spolupráci s MŠ Libina zve na dětský maškarní bál, který se koná v neděli 8. ledna 2012 v KD Libina. Začátek je v 15:00 hodin. Soutěže, občerstvení a věcné ceny pro všechny děti zajištěny. Srdečně zvou pořadatelé.

   

Pozvánka na konfereneci KOMUNIKACE S VEŘEJNOSTÍ / O lidech s lidmi - Cena za podporu místní demokracie

Autor: Redakce UNO. Pondělí 02. ledna 2012.

Dne 24. ledna 2012 proběhne za podpory US Embassy v Americkém centru v Praze konference KOMUNIKACE S VEŘEJNOSTÍ  / O lidech s lidmi - Cena za podporu místní demokracie.

celý článek

   

Pozvánka na seminář "Novela zákoníku práce - 2012"

Autor: Redakce UNO. Pondělí 02. ledna 2012.

Zveme vás na odborný seminář Novela zákoníku práce - 2012, který pořádá Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci dne 6. ledna 2012 ve svých prostorách.
V příloze naleznete pozvánku s podrobnými informacemi a přihlášku.

celý článek

   

Ryba ve Fontáně

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 29. prosince 2011.

Read moreŠtědrý večer je doba, kterou chce každý člověk prožít s blízkými. Někteří lidé však nemají nikoho, na koho se mohou obrátit, s kým mohou pobýt. Proto vznikla v prosinci 1990 ve Středisku SOS nová tradice - uspořádat na konci adventu štědro­večerní setkání pro lidi bez vlastního rodinného zázemí, pro nemocné a opuštěné     a vyjádřit jim solidaritu. Od té doby se bez tohoto svátečního posezení neobešly ani jediné Vánoce. Letos tedy již podvaadvacáté zasedli u slav­nostní tabule osamělí     a potřební lidé spolu s pracovníky a dobrovolníky Střediska SOS.

celý článek

   

MAS – Partnerství Moštěnka nabízí dotace z programu LEADER

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 29. prosince 2011.

Read moreVíce než osm a půl milionu korun bude začátkem příštího roku rozdělovat v rámci dotačního programu LEADER celkem v třech oblastech podpory Místní akční skupina (MAS) – Partnerství Moštěnka. Podpořeny budou venkovské projekty zaměřené na úpravu veřejných prostranství, ochranu kulturního dědictví a na oblast rozvoje podnikání – podporu řemesel a živností.

celý článek

   

Koledníci se sejdou s arcibiskupem

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 29. prosince 2011.

Read moreV pátek 30. prosince 2011 v 11:00 hod se ve šternberském kostele Zvěstování Páně sejdou koledníci z různých koutů olomoucké arcidiecéze na tradičním setkání s arcibiskupem Janem Graubnerem. Každoročně toto setkání předchází tříkrálovou sbírku.

Arcibiskup Graubner se s koledníky setkává každý rok. Během promluvy při mši svaté vždy koledníkům děkuje, žehná jim k jejich odvážné nelehké službě pro potřebné, objasňuje duchovní význam koledování a povzbuzuje ke vstřícnému přístupu i k těm, kteří z nějakého důvodu koledníky odmítnou.

celý článek

   

Strana 197 z 234