Svátek má Lýdie
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Festival staré hudby Bärn 2011

Autor: Redakce UNO. Neděle 24. července 2011.

hanelova-spolecnostV době od 14. 8. do 28. 9. 2011 se v Moravském Berouně a okolí uskuteční Festival staré hudby "Bärn 2011" na téma"Moudrost našich předků". Pořádá jej Hanelova společnost o.s. pod záštitou náměstka Olomouckého kraje Ing. Pavla Horáka.

Plakát s programem ke stažení ZDE

 

15 let CARITAS - Vyšší odborné školy sociální Olomouc

Autor: Mgr. Martin Bednář, Ph.D.. Neděle 24. července 2011.

Read moreCARITAS - Vyšší odborná škola sociální Olomouc srdečně zve na oslavu 15. výročí zahájení výuky na CARITAS – Vyšší odborné škole sociální Olomouc, která se uskuteční ve čtvrtek 15. září 2011.

Celodenní setkání zahájíme v 10:00 mší svatou v olomouckém chrámu Panny Marie Sněžné, kterou bude celebrovat Mons. Josef Hrdlička, pomocný biskup olomoucký.

Po mši svaté následuje setkání absolventů v aule školy.

celý článek

   

O pohár SDH Lipová

Autor: Redakce UNO. Neděle 24. července 2011.

Znak-SDH-LipovaSDH Lipová Vás srdečně zve na soutěž v požárním sportu „O pohár SDH Lipová“, která se koná k příležitosti 80. výročí sboru. Soutěž se uskuteční na hřišti za KD v sobotu dne 13.srpna 2011 v Lipové. Soutěžit se bude v kategoriích: muži, ženy.

Po skončení soutěže následuje DISCO s DJ KOMÁR.

Podrobné informace o soutěži naleznete na pozvánce ZDE

   

Letní tábor v Jestřabí se vydařil

Autor: Marcela Vystrčilová. Pátek 22. července 2011.

Jestrabi_KOUPANILetní tábor, který jsme letos "rozbalili" v rekreačním zařízení Jestřabí, opět nezklamal. Děti si kromě tradičních táborových radovánek, jako je koupání či opékání špekáčků, vyzkoušely i další zajímavé aktivity, například střelbu ze vzduchovek, uzlování nebo přežití v lese. Svou zdatnost prověřily v táborové olympiádě, na výletech navštívily nová místa a spoustu zábavy přinesl také karneval na téma "lesní skřítci".

Vybrané momenty z tábora najdete ve fotogalerii ZDE

Děkujeme za milé reakce rodičů, které si můžete přečíst ZDE

   

Mládež v akci - newsletter 29. týden

Autor: Redakce UNO. Pátek 22. července 2011.

Malta opět v programu!!!, Neformální skupiny a vyúčtování jejich projektů, ATOQ - Advanced Training on Quality, Francouzská organizace hledá dobrovolníky a partnery pro projekt EDS.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

Beňov má přes LEADER nově zrekonstruované hřiště

Autor: Redakce UNO. Pátek 22. července 2011.

Read moreV sobotu 23. července v Beňově slavnostně otevřou nově zrekonstruované fotbalové hřiště. Mužstvo FC Beňov tak po 14 měsících bude opět hrát v domácím prostředí a na novém trávníku.

Rekonstrukce hřiště byla zahájena v roce 2010 a v dubnu tohoto roku byl projekt „Modernizace fotbalového hřiště FC Beňov“ dokončen. Podařilo se provést rozsáhlé zemní a výkopové práce, instalovat kompletní zavlažovací systém s čerpací stanicí a založit nový trávník. Pořízena byla i technika na údržbu herní plochy hřiště. Rekonstrukce navázala na drobné stavební úpravy, které v předchozích 5 letech realizovali svépomocí členové a příznivci FC Beňov.

celý článek

   

V centrálním Somálsku už lidé nemají žádnou vodu a potraviny

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 21. července 2011.

Read moreDle očekávání dnes OSN vyhlásila hladomor ve dvou částech centrálního Somálska. Katastrofu může odvrátit jen humanitární pomoc. Charita žádá veřejnost o finanční podporu této humanitární pomoci. V hotovosti lze přispět i v Olomouci.

Dle informací, které vydala ČTK OSN dnes opravdu oficiálně označila katastrofální humanitární situaci v Somálsku za hladomor. OSN o hladomoru hovoří, pokud je více než 30 procent dětí v postižené oblasti podvyživených a umírají v ní dva lidé na 10.000 obyvatel denně kvůli nedostatku potravin. V jižních oblastech Somálska je to již šest lidí. Jediným způsobem okamžité pomoci je masivní humanitární pomoc.

celý článek

   

Minigranty k Evropskému roku dobrovolnictví

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 21. července 2011.

Read morePracovní skupina MŠMT Mezinárodní dobrovolnictví a rozvojová pomoc při příležitosti Týdne dobrovolnictví Evropského roku dobrovolnictví 2011 podpoří prostřednictvím minigrantů projekty na podporu aktivit, které propagují mezinárodní dobrovolnictví v regionech ČR.

celý článek

   

Festival na Muně 2011

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 21. července 2011.

Read moreHnutí Brontosaurus Jeseníky a Městečko neziskových organizací vás zve na Festival na Muně, který se uskuteční 23. - 25. září 2011 v historickém vojenském areálu v Mikulovicích u Jeseníku. Těšit se můžete například na kapely Hradišťan, Žalman a spol., Tomáš Kočko & Orchestr, Jablkoň ad.

celý článek

   

Nadace VIA vyhlašuje grantové kolo z prostředků Fondu místních iniciativ

Autor: Redakce UNO. Středa 20. července 2011.

Read moreNadace VIA informuje o vyhlášení grantového kola z prostředků Fondu místních iniciativ. Z prostředků fondu jsou podporovány menší projekty lokálních organizací zaměřené na zlepšení kulturního, sociálního a životního prostředí obce nebo regionu, na zapojení veřejnosti do diskuse o budoucím vývoji obce či regionu nebo na zviditelnění dobročinnosti jako samozřejmé součásti života.

Program je určen především menším neprofesionálním neziskovým organizacím, které jsou založené na dobrovolné práci. Maximální výše grantu je 70 000 Kč.

celý článek

   

Strana 196 z 214

Projekt „Pomáháme neziskovkám" v roce 2017 finančně podpořilo město Šumperk. Jedná se především o finanční podporu činnosti koordinačních pomocníků v regionu, webu UNO-OK.cz, podporu akcí v regionu a činnost sekce.