Svátek má Naděžda
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Malá liška - Aktivity v lednu 2012 pro dospělé a taky jejich děti či vnoučata

Autor: Redakce UNO. Pátek 16. prosince 2011.

Read moreKlub přátel přírody Malá liška z Olomouce pořádá i v novém roce, v lednu, několik zajímavých akcí pro všechny fajn lidi. Přijďte nasát atmosféru cestovatelského večera, do kterého můžete sami přispět, projděte se s celou rodinou (nebo i sólo) noční přírodou na hrad Helfštýn, vyrobte si keramickou lampu v naší výtvarné dílně.

celý článek

 

Zábřežské vítání adventu 2011

Autor: Redakce UNO. Pátek 16. prosince 2011.

Read moreVe čtvrtek 1.12. byl v prostoru před kostelem sv. Bartoloměje slavnostně otcem děkanem Františkem požehnán a starostou města Zábřehu RNDr. Františkem Johnem zažehnut velký venkovní adventní věnec. Pro město i farnost jej připravili dobrovolníci organizovaní Charitou, následně jej vyzdobili děti ze školek a škol při své návštěvě kostela. Bude nás provázet adventní dobou, s plynoucím časem se postupně rozžínají další a další svíce, i za všední dny.

celý článek

   

Venkovské noviny 18/2011

Autor: Redakce UNO. Pátek 16. prosince 2011.

Přečtěte si aktuální číslo Venkovských novin, které vydává Centrum pro komunitní práci.
První vydání v měsíci prosinci ke stažení ZDE

celý článek

   

Oživlá řemesla v Muzeu Litovel

Autor: Redakce UNO. Pátek 16. prosince 2011.

Ozivla-remeslaMuzeum Litovel, Muzejní společnost Litovelska, o.s. a Kirri o.s. zvou na VII. ročník tradiční akce - Oživlá řemesla. Sváteční odpoledne v prostorách litovelského muzea je možné strávit v pondělí 26. prosince 2011 v době od 15 do 19 hodin.

Těšit se můžete na sváteční prohlídku muzea s lidovou hudbou i šikovnými řemeslníky. Nebude chybět tvořivá dílna.

   

Ocenění Křesadlo v kategorii "dobrovolní hasiči" a cenu GOAL získala Vlasta Švubová

Autor: Marcela Vystrčilová. Středa 14. prosince 2011.

Read moreV pondělí 12. prosince se v Regionálním centru Olomouc konala konference „Dobrovolnictví v sociálních službách“ pořádaná u příležitosti Evropského roku dobrovolnictví 2011 pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ing. Martina Tesaříka. V rámci odpoledního programu proběhlo poprvé v Olomouckém kraji udílení ocenění Křesadlo 2011 - „Ceny pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“. Rovněž byla udílena i cena Olomouckého kraje GOAL - „Ocenění dobrovolnické činnosti“.

Za dobrovolné hasiče z Olomouckého kraje cenu Křesadlo získala naše sestra Vlasta Švubová z SDH Medlov. Velkým a příjemným překvapením pro nás hasiče bylo, když i jednu ze tří cen Goal 2011 (týdenní pobyt v Americe) získala opět naše Vlastička.

celý článek

   

Setkání nestátních neziskových organizací ze Šumperska a zástupců města Šumperk

Autor: Jitka Bučková. Středa 14. prosince 2011.

Read moreV pátek 9. 12. 2011 proběhlo setkání nestátních neziskových organizací ze šumperska a zástupců vedení města Šumperk. Důvodů pro setkání bylo hned několik: zlepšení komunikace neziskového sektoru s městem Šumperk, koordinace činností neziskovek na Šumperku a úloha Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO).

celý článek

   

Darujme vánoční radost

Autor: Redakce UNO. Pondělí 12. prosince 2011.

Read moreLetos již po dvaadvacáté chystá Středisko SOS pro vzájemnou pomoc občanů v Olomouci "Vánoce pro osamělé". Pracovníci střediska a jejich dobrovolníci se scházejí 24.12. s lidmi bez vlastního rodinného zázemí u sváteční tabule na slavnostní večeři. Poslechnou si vánoční promluvu, zazpívají společně koledy, popovídají si a také obdrží balíček s vánoční nadílkou.

celý článek

   

Adventní koncert v Pekařově

Autor: Redakce UNO. Pondělí 12. prosince 2011.

koncert 17-12- 2 Obec Jindřichov, Obnova kulturního dědictví údolí Desné o. s. a Římskokatolická farnost Velké Losiny si Vás dovolují pozvat na Adventní koncert v podání bratrušovských muzikantů.

Přijďte si vychutnat pohodu zasněženého podhůří Jeseníků v adventní dobu v sobotu 17.12.2011 od 17:00 hodin v kapli Nanebevzetí Panny Marie v Pekařově.

Dobrovolné vstupné bude použito na terénní úpravy okolí kaple.

   

MAS – Partnerství Moštěnka je třetí nejlepší MAS v ČR

Autor: Redakce UNO. Pátek 09. prosince 2011.

Read moreMAS - Partnerství Moštěnka byla vyhodnocena jako třetí nejlepší místní akční skupina v celé České republice. Spolu se středočeským Regionem Pošembeří jí patří bronzová příčka. Nejlepšími tuzemskými MAS jsou Moravský kras a Posázaví.

celý článek

   

Zástupci NNO Olomouckého kraje se setkali s předsednictvem UNO OK

Autor: Redakce UNO. Středa 07. prosince 2011.

Read moreV úterý 29. listopadu 2011 se v Kongresovém sále na Krajském úřadu Olomouckého kraje uskutečnilo Pracovní setkání zástupců nestátních neziskových organizací s předsednictvem Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (dále jen UNO). Přes šedesát účastníků z téměř čtyřiceti neziskovek přivítal předseda UNO Marek Podlaha a stručně informoval o plánovaných tématech jednání.

celý článek

   

Strana 196 z 231