Svátek má Lumír
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Tříkrálové koledování v olomoucké arcidiecézi skončilo

Autor: Redakce UNO. Pondělí 16. ledna 2012.

Read morePoslední tříkrálové koledníky Charity bylo možné potkat ještě o tomto víkendu. Nyní je koledování již ukončeno a probíhá úřední rozpečeťování sbírkových kasiček. To probíhalo již minulý týden a otevřeno je zatím 74 % kasiček. Průběžný výsledek výnosu Tříkrálové sbírky v olomoucké arcidiecézi překročil 16,5 mil Kč. Celkový výnos bude pravděpodobně mírně vyšší než v loňském roce.

celý článek

 

Mládež v akci - newsletter 2. týden

Autor: Redakce UNO. Sobota 14. ledna 2012.

Nevíte, jak podat žádost o grant?, Změny v Průvodci programem, Česká verze e-formuláře 2012, Průvodce programem 2012 v češtině, Evropsky a dobrovolně, Národní priority programu, Hledáme asistenta/ku + recepční, Hledáme učastníky pro mezinárodní seminář v Polsku, Mezinárodní školení Appetiser, Get Involved.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

PRKNO - od sněmu do sněmu

Autor: Stanislava Rotterová. Pátek 13. ledna 2012.

Read moreTento rok byl pro členy prostějovské sekce – Prostějovské koalice neziskových organizací (PRKNO) zcela ve znamení Evropského roku dobrovolnictví (ERD). Na minulém krajském sněmu UNO jsme odstartovali putovní fotografickou výstavu "Různé tváře dobrovolnictví“. Vedle Prostějova, Olomouce, Kojetína, Přerova byla ke shlédnutí i ve vzdálené Lomnici nad Popelkou.

celý článek

   

Zpráva o činnosti hasičské sekce UNO za období 1-12/2011

Autor: Marcela Vystrčilová. Pátek 13. ledna 2012.

Read moreČinností hasičské sekce UNO je již téměř pátým rokem především rozvoj a podpora činnosti aktivit nejen mladých hasičů v našem kraji.  Kromě toho jsme se aktivně podíleli i na přípravě a organizaci více než 7 seminářů ve spolupráci s hasičskou sekcí UNO zaměřených na vzdělávání vedoucích, rozhodčích, vedoucích pracovníků a funkcionářů či pokladníků a hospodářů. Informovali jsme o možnosti získání a správného zpracování vyúčtování příspěvků z rozpočtu Olomouckého kraje, propagovali jsme na všech seminářích, soutěžích či významných akcích mezi sbory dobrovolných hasičů z celého kraje bohatou činnost UNO a především to, co UNO může malým neziskovým organizacím nabídnout.

celý článek

   

Aktualizace Katalogu poskytovatelů sociálních služeb Olomouckého kraje 2011

Autor: Redakce UNO. Středa 11. ledna 2012.

Olomoucký kraj informuje o aktualizaci Katalogu poskytovatelů sociálních služeb Olomouckého kraje 2011. V případě Vašeho zájmu o dokument v tištěné podobě je možno si jej vyzvednout na KÚOK, odbor sociálních věcí, kancelář č. 810, u Bc. Hany Bodnarové. Nebudete-li mít možnost se dostavit, ozvěte se na  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript a dohodneme se na případné distribuci.

celý článek

   

Pozvánka na III. společenský ples

Autor: Redakce UNO. Středa 11. ledna 2012.

ples-2012Regionální pracoviště TyfloCentra Olomouc o.p.s. v Prostějově si Vás dovoluje pozvat na III. společenský ples, který proběhne dne 28. ledna 2012 od 20. hodin v prostorách restaurace Haná v Prostějově.

Hraje skupina CASIOBAND. Vstupné 90 Kč.

   

Výběrové řízení koordinátor-lektor

Autor: Redakce UNO. Středa 11. ledna 2012.

Hledáme 8 nových pracovníků na pozici lektor-koordinátor pro nový projekt „Síť multikulturních otevřených klubů“ - prevence rizikového chování žáků a podpora pozitivního sociálního chování“, reg. č. CZ.1.07/1.2.00/27.0040, který je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. V rámci projektu potřebujeme obsadit pozice ve všech krajích České republiky.

celý článek

   

Ples SDH Troubelice

Autor: Redakce UNO. Úterý 10. ledna 2012.

Ples-SDH-TroubeliceSDH Troubelice Vás srdečně zve na Tradiční hasičský ples, který se uskuteční v pátek 20. ledna 2012 od 20.00 hodin v sále Orlovny v Troubelicích.

K tanci a poslechu hraje hudební skupina FORMULE III.
Vstupné 100,- Kč včetně místenky.

   

Bulletin UNO 1/2012

Autor: Zdeněk Beil. Úterý 10. ledna 2012.

Read moreVážení čtenáři,
lednové vydání bulletinu UNO informuje o průběhu udělování cen Křesadlo a GOAL dobrovolníkům a obsahuje na straně 1, 3 a 4 velmi zajímavé příspěvky o dobrovolnické práci od NNO JIKA a Amelie. Dále se v bulletinu dočtete na 5 straně o připravované změně právní subjektivity UNO, o které budou rozhodovat účastníci na sněmu UNO 21.1.2012 v Olomouci.
Na straně 7 se dozvíte na které bezplatné kurzy v sociálně právní oblasti se do 16.1.2012 můžete přihlásit.

Tradičně informujeme o aktivitách rodinných center a Malé lišky, a to na straně 2, 6, 7 a 8. Organizace pracující se sluchově postiženými bude zajímat pozvánka na straně 2.

celý článek

   

Informace o dotacích z Olomouckého kraje pro rok 2012

Autor: Redakce UNO. Neděle 08. ledna 2012.

Informujte se o možnostech čerpání krajských příspěvků a dotací v roce 2012.

Finanční příspěvky do výše 30 tis. Kč  
Významné projekty

Příspěvky v oblasti sportu

celý článek

   

Strana 196 z 234