Svátek má Naděžda
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Pozvánka na seminář "Novela zákoníku práce - 2012"

Autor: Redakce UNO. Pondělí 02. ledna 2012.

Zveme vás na odborný seminář Novela zákoníku práce - 2012, který pořádá Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci dne 6. ledna 2012 ve svých prostorách.
V příloze naleznete pozvánku s podrobnými informacemi a přihlášku.

celý článek

 

Ryba ve Fontáně

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 29. prosince 2011.

Read moreŠtědrý večer je doba, kterou chce každý člověk prožít s blízkými. Někteří lidé však nemají nikoho, na koho se mohou obrátit, s kým mohou pobýt. Proto vznikla v prosinci 1990 ve Středisku SOS nová tradice - uspořádat na konci adventu štědro­večerní setkání pro lidi bez vlastního rodinného zázemí, pro nemocné a opuštěné     a vyjádřit jim solidaritu. Od té doby se bez tohoto svátečního posezení neobešly ani jediné Vánoce. Letos tedy již podvaadvacáté zasedli u slav­nostní tabule osamělí     a potřební lidé spolu s pracovníky a dobrovolníky Střediska SOS.

celý článek

   

MAS – Partnerství Moštěnka nabízí dotace z programu LEADER

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 29. prosince 2011.

Read moreVíce než osm a půl milionu korun bude začátkem příštího roku rozdělovat v rámci dotačního programu LEADER celkem v třech oblastech podpory Místní akční skupina (MAS) – Partnerství Moštěnka. Podpořeny budou venkovské projekty zaměřené na úpravu veřejných prostranství, ochranu kulturního dědictví a na oblast rozvoje podnikání – podporu řemesel a živností.

celý článek

   

Koledníci se sejdou s arcibiskupem

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 29. prosince 2011.

Read moreV pátek 30. prosince 2011 v 11:00 hod se ve šternberském kostele Zvěstování Páně sejdou koledníci z různých koutů olomoucké arcidiecéze na tradičním setkání s arcibiskupem Janem Graubnerem. Každoročně toto setkání předchází tříkrálovou sbírku.

Arcibiskup Graubner se s koledníky setkává každý rok. Během promluvy při mši svaté vždy koledníkům děkuje, žehná jim k jejich odvážné nelehké službě pro potřebné, objasňuje duchovní význam koledování a povzbuzuje ke vstřícnému přístupu i k těm, kteří z nějakého důvodu koledníky odmítnou.

celý článek

   

Bulletin o integraci cizinců 3/2011

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 22. prosince 2011.

OKRAJ-Bulletin-o-integraci-Nové číslo Bulletinu o integraci cizinců je tentokrát na téma: Vánoce jinde a jinak. Vánoce mnohým lidem symbolizují slova jako pohoda, rodina a přátelé, láska, radost a dárky. Jsou to svátky, na které se těší všechny české děti a nejen ty.

Vánoce se v České republice slaví už od nepaměti, ale slaví se i za hranicemi? Jestli vůbec a jak se slaví v jiných zemích, se dozvíte z přiloženého bulletinu. Informace byly získány za pomoci zástupců daných zemí, žijící v Olomouci a okolí.

   

Zpřístupnění olomouckých památek zrakově postiženým II

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 22. prosince 2011.

Read moreTyfloCentrum Olomouc v letošním roce realizovalo druhé kolo projektu „Zpřístupnění olomouckých památek zrakově postiženým II“. Jeho cílem je zpřístupnit specifickými formami osobám se zrakovým postižením významné památkové objekty historického centra Olomouce.

celý článek

   

Mládež v akci - newsletter 51. týden

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 22. prosince 2011.

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2012, Nastupte do jedničky 2012, Průvodce programem 2012, Školení BiTriMulti v ČR.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE.

   

PF 2012

Autor: Redakce UNO. Středa 21. prosince 2011.

PF 2012 UNOUnie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje přeje veselé svátky vánoční a šťastný nový rok.

Děkujeme zároveň za všechna přání a PF 2012, která nám v předvánočním čase přicházejí. Prohlédnout si je můžete ve fotogalerii ZDE

   

Mládež v akci - newsletter 50. týden

Autor: Redakce UNO. Neděle 18. prosince 2011.

Průvodce programem 2012, Školení BiTriMulti v ČR, Výsledky grantového řízení R5/2011, Nastupte do jedničky 2012.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE.

   

XIII. krajský sněm UNO

Autor: Redakce UNO. Neděle 18. prosince 2011.

Read moreDne 21.1.2012 proběhl již XIII. krajský sněm UNO, kterého se zúčastnilo cca 80 zástupců neziskových organizací z Olomouckého kraje. Mimo jiné došlo i k odsouhlasení provedení změny právní subjektivity, kterou má na starosti provést již nově zvolené předsednictvo.

celý článek

   

Strana 195 z 231