Svátek má Lumír
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Zimní soutěž mladých hasičů

Autor: Zbyněk Brázdil. Středa 25. ledna 2012.

Read moreSoutěže mladých hasičů jsou přes léto docela běžnou záležitostí, avšak zimních halových soutěží je jako šafránu. Proto jsme se před pěti lety rozhodli pořádat zimní soutěž i v Hlubočkách. Bylo to především proto, aby děti měly v zimě nějaký smysl trénovat a přes zimu se nerozutekly. Z počátku to bylo spíše setkání nejaktivnějších kolektivů mladého hasiče, ale po letošním ročníku můžeme spokojeně prohlásit, že se tato akce už dostala do podvědomí hasičské veřejnosti a účast byla nejenom vysoká, ale také také rozmanitá. Letos se soutěže zúčastnila stovka dětí všech věkových kategorií a dalších padesát lidí tvořilo doprovod nebo fanoušky, což nebylo daleko od maximální kapacity haly a také této sportovní události.

celý článek

 

Přátelé přírody 1/2012

Autor: Redakce UNO. Úterý 24. ledna 2012.

2012-01-pratele prirody1V prvním letošním čísle bulletinu Přátelé přírody se dočtete, že v Evropě přibylo chráněných území. Pozdraví vás prezident celosvětového hnutí Přátel přírody Manfred Pils.

Přinášíme aktuality z Prahy, kde pomáhají nevidomým, a Olomouce, kde vznikne nový les, ale také proběhl Tibetský večer. Ze zpráv odjinud z Evropy: Dánské předsednictví EU má zajímavé ambice i ohledně ochrany životního prostředí.

Závěrem nás Společenství Severských pánů zve na seminář Základy šermu. A to není všechno. Bulletin si stáhněte ZDE

   

TyfloCar – přeprava osob se zdravotním postižením

Autor: Redakce UNO. Pondělí 23. ledna 2012.

Read moreV rámci poskytování služeb sociální firmy Ergones vznikla nová služba TyfloCar – přeprava osob se zdravotním postižením. Posláním námi nabízené služby cílové skupině osob je usnadnit cestu k lékaři, do zaměstnání, na nákupy, za kulturou.

celý článek

   

Zpráva o činnosti Olomoucké sekce v roce 2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 23. ledna 2012.

Read moreOlomoucká sekce UNO má v současné době 38 členů z řad neziskových organizací z Olomouce a okolí. Jedním z důležitých úspěchů je možnost propagace aktivit NNO na souborném letáku vyvěšovaném jednou měsíčně ve vozech MHD Olomouc.

Členové si počátkem května 2011 zvolili nové předsednictvo, které se sešlo 8x na pravidelných pracovních setkáních. Jako organizaci, přes kterou se bude vyúčtovávat činnost sekce, bylo zvoleno o.s.INspiro. Po vytvoření aktuálního seznamu členů provedlo předsednictvo průzkum pronajímatelů i zájemců o krátkodobý pronájem prostor.

celý článek

   

Krajský sněm UNO zvolil nové předsednictvo

Autor: Redakce UNO. Sobota 21. ledna 2012.

Read moreDne 21.1.2012 proběhl již XIII. krajský sněm UNO, kterého se zúčastnilo cca 80 zástupců neziskových organizací z Olomouckého kraje. Podrobný zápis z dopoledního jednání s našimi hosty bude zveřejněn během týdne, ale s výsledky voleb Vás můžeme seznámit již nyní. Mimo jiné došlo i k odsouhlasení provedení změny právní subjektivity, kterou má na starosti provést již nově zvolené předsednictvo.

celý článek

   

Europe for Citizens 2012

Autor: Redakce UNO. Pátek 20. ledna 2012.

ok4euZDE si můžete stáhnout informace o aktuálních výzvách programu Europe for Citizens na rok 2012 včetně kontaktních údajů a odkazů na internetové stránky.

   

Pozvánka na seminář - ZMĚNY V ZÁKONÍKU PRÁCE

Autor: Redakce UNO. Středa 18. ledna 2012.

Síť mateřských center o.s. zve na seminář Pracovně právní vztahy v MC s ohledem na změny zákoníku práce.  Seminář Vám nabídne ucelený pohled na pracovně právní vztahy s akcentem změn v zákoníku práce od 1. 1. 2012. Seminář je určen zejména pro zakladatelky, koordinátorky a další pracovníky mateřských center, kteří mají zájem, aby jejich centra dodržovala platnou legislativu.

celý článek

   

Pozvánka na tradiční ples SDH Červenka

Autor: Redakce UNO. Úterý 17. ledna 2012.

ples-CervenkaSbor dobrovolných hasičů Červenka Vás srdečně zve na HASIČSKÝ PLES, který se koná v sobotu 28. ledna 2012 od 20.00 hodin v sokolovně v Července.

K tanci a poslechu hraje skupina Pandora. Vystoupí i taneční skupina Caster.

Vstupné je 60 Kč.

   

DOTACE PRO SOCIALNI OBLAST: poslední výzva ROP Střední Morava na rozvoj sociální infrastruktury

Autor: Redakce UNO. Úterý 17. ledna 2012.

ROP Střední Morava vyhlásil aktuálně poslední výzvu na rozvoj sociální infrastruktury v regionu (kraj Olomoucký a Zlínský).

Od 9. ledna 2012 je možné předkládat projekty na modernizaci či pořízení technického vybavení, které přispěje ke zvýšení kvality poskytovaných služeb v oblasti sociální péče. Celkem lze v rámci aktuálně vyhlášené výzvy do 12. března letošního roku předložit projekty za celkem 219 milionů korun (pro sociální oblast).

celý článek

   

Výsledky Tříkrálové sbírky 2012 na Zábřežsku

Autor: Redakce UNO. Pondělí 16. ledna 2012.

Read moreCelkovým výtěžkem 1 137 913 Kč skončila letošní, v pořadí již třináctá, Tříkrálová sbírka na Zábřežsku. Rekord z loňského roku sice překonán nebyl – chybělo do něj něco více než 21 tis. Kč, ale přesto je vykoledovaná částka ohromující. Ačkoliv na mnohé domácnosti čeká v letošním roce vyšší finanční zatížení z důvodu zaváděných vládních reforem, navštíveným domácnostem to nezabránilo být solidární s potřebnými a vnímaví k potřebám Charity - lidé se nebáli štědře přispět do charitních kasiček.

celý článek

   

Strana 195 z 234