Svátek má Lumír
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Začala Postní almužna

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 23. února 2012.

Read moreVčerejší popeleční středou Charita ve spolupráci s římskokatolickými farnostmi zahájila tzv. Postní almužnu. Tato duchovně pastorační aktivita vybízí věřící k intenzivnějšímu prožívání postní doby, tedy přípravy na Velikonoce. Právě během této doby se křesťané zříkají různých životních přilepšení ať již jídla či zábavy. Postní almužna je pak vybízí k promýšlení vztahu k chudým a pomoci lidem v nouzi. Výsledkem je finanční sbírka na pomoc a podporu charitativních projektů.

celý článek

 

Program Drogová prevence a informovanost o drogách

Autor: Redakce UNO. Středa 15. února 2012.

Read moreOK4EU informuje o výzvě Programu Drogová prevence a informovanost o drogách.

Cílem programu je zajistit vysoký stupeň ochrany občanů a zvýšit jejich informovanost, předcházet zneužívání drog, závislosti na drogách a škodlivým následkům jejich konzumace.

celý článek

   

Spolupráce rodinných center

Autor: Redakce UNO. Středa 15. února 2012.

Read moreChci být maminkatelka – maminka i podnikatelka! To je výstižný název vzdělávacího kurzu, díky kterému se rodiče, především maminky, vzdělávají v oblasti psychologie, ekonomiky, pracovního práva, marketingu a obsluhy PC. Tyto znalosti jim pomohou v návratu na trh práce.  „Byl to výborně a užitečně strávený čas, nejen, že jsem si rozšířila a prohloubila znalosti, a už se těším, jak je využiju, ale vznikla také dobrá parta, která mi bude chybět,“ říká jedna z účastnic kurzu.

celý článek

   

OK4EU - Zajímavosti leden

Autor: Redakce UNO. Úterý 14. února 2012.

ok4euOK4EU přináší lednové zajímavosti – zápisy z konferencí pořádaných v Bruselu, vyhlášené soutěže apod.

Ke stažení ZDE

   

Přednáška o esperantu

Autor: Redakce UNO. Neděle 12. února 2012.

(MSL---ESPERANTO)Muzejní společnosti Litovelska zve na přednášku o esperantu. Přednášejícím je Jan Duda, předseda esperantské sekce Vlastivědné společnosti muzejní Olomouc.

Akce se uskuteční v úterý 21. února 2012 ve výstavním sále Muzea Litovel. Začátek je v 17 hodin. Součástí přednášky bude i výstavka publikací psaných v esperantu.

   

AKCE K NÁRODNÍMU TÝDNU MANŽELSTVÍ

Autor: Redakce UNO. Neděle 12. února 2012.

Narodni-tyden-manzelstviSuper akce pro celou rodinu! Jak pro děti, tak pro rodiče a manžele bude připraven program - k poslouchání, podívaní i k hrám, včetně občerstvení.

Výstava svatebních fotografií, oznámení a obrázků dětí na téma svatba. Saxofon kvartet. Manželský pětiboj. Svatební dorty.
Akce má podpořit myšlenku: MANŽELSTVÍ JE DOBRÁ VĚC!

18.2. od 16hod v  RC Provázek, tzn. Štítného 10, prostory Slova Života

   

Mládež v akci - newsletter 6. týden

Autor: Redakce UNO. Pátek 10. února 2012.

Let´s participate, Removing the linguistic barriers, X-Change-Developing Youth Exchanges, Newcomers & Culture, Hledáme projektového asistenta/proj. asistentku akce 4.3, ...a kde jsi ty? 4. díl.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

Provázek v novém

Autor: Redakce UNO. Pátek 10. února 2012.

Read moreRodinné centrum Provázek zahájilo začátkem února své aktivity pro rodiče s dětmi v nových prostorách na ulici Štítného 10. Bezbariérový vstup, dvě pěkně vybavené herny a sál pro přednášky, semináře, výstavy a jednorázové akce poskytují nejen možnost pokračovat v dosavadních aktivitách, ale začít také nové programy, jako je například adaptační program pro děti před vstupem do MŠ, cvičení s batolaty apod.

celý článek

   

Nová Přerovská sekce

Autor: Redakce UNO. Pátek 10. února 2012.

Read more25. ledna 2012 se v klubovně ALFA HANDICAPu sešla skupina zástupců 9 neziskových organizací a dohodli se na obnovení činnosti Přerovské sekce UNO.

Ve většině od ní očekávají lepší komunikaci mezi místními neziskovkami i s místními samosprávami a vzájemnou propagaci svých akcí. Trápí je nedostatek peněz na provoz a přivítali by pomoc v získávání dotací a grantů.

celý článek

   

Cena města Olomouce - nominujte dobrovolníky

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 09. února 2012.

Nominujte Vámi vybrané dobrovolníky či jiné lidi aktivní v neziskovém sektoru na Cenu města Olomouce za rok 2011.

Uzávěrka nominací je 31. března 2012. Nominuje se prostřednictvím jednoduchého formuláře, který naleznete (včetně dalších podrobností) ZDE.

   

Strana 192 z 234