Svátek má Naděžda
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Vyhlášení soutěže Požární ochrana očima dětí 2012

Autor: Redakce UNO. Pátek 27. ledna 2012.

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska vyhlásilo další ročník soutěže "Požární ochrana očima dětí" pro rok 2012. Soutěže se mohou zúčastnit děti v rámci školní i mimoškolní činnosti, a to v kategorii výtvarné a literární dle propozic soutěže.

Hodnotící tabulku základního kola soutěže naleznete ZDE

 

Malá liška – aktivity v únoru 2012

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 26. ledna 2012.

Read moreKlub přátel přírody Malá liška z Olomouce pořádá i v únoru několik zajímavých akcí pro všechny fajn lidi. Projděte se s celou rodinou (nebo i sólo) po stopách olomoucké historie, zajeďte si na víkend do hor, přijďte si zazpívat známé i méně známé písničky Jarka Nohavici.

celý článek

   

Akce RC Heřmánek na únor 2012

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 26. ledna 2012.

rc hermanekZDE si můžete stáhnout program akcí Rodinného centra Heřmánek na měsíc únor 2012.

   

XIII. krajský sněm rozhodl o změně právní subjektivity UNO

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 26. ledna 2012.

Read moreV sobotu 21. ledna 2012 se ve Velkém zasedacím sále Magistrátu města Olomouce uskutečnil již XIII. krajský sněm Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO OK). Akce, která se konala pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Martina Tesaříka, se zúčastnilo cca 80 zástupců neziskových organizací z Olomouckého kraje.

celý článek

   

Zimní soutěž mladých hasičů

Autor: Zbyněk Brázdil. Středa 25. ledna 2012.

Read moreSoutěže mladých hasičů jsou přes léto docela běžnou záležitostí, avšak zimních halových soutěží je jako šafránu. Proto jsme se před pěti lety rozhodli pořádat zimní soutěž i v Hlubočkách. Bylo to především proto, aby děti měly v zimě nějaký smysl trénovat a přes zimu se nerozutekly. Z počátku to bylo spíše setkání nejaktivnějších kolektivů mladého hasiče, ale po letošním ročníku můžeme spokojeně prohlásit, že se tato akce už dostala do podvědomí hasičské veřejnosti a účast byla nejenom vysoká, ale také také rozmanitá. Letos se soutěže zúčastnila stovka dětí všech věkových kategorií a dalších padesát lidí tvořilo doprovod nebo fanoušky, což nebylo daleko od maximální kapacity haly a také této sportovní události.

celý článek

   

Přátelé přírody 1/2012

Autor: Redakce UNO. Úterý 24. ledna 2012.

2012-01-pratele prirody1V prvním letošním čísle bulletinu Přátelé přírody se dočtete, že v Evropě přibylo chráněných území. Pozdraví vás prezident celosvětového hnutí Přátel přírody Manfred Pils.

Přinášíme aktuality z Prahy, kde pomáhají nevidomým, a Olomouce, kde vznikne nový les, ale také proběhl Tibetský večer. Ze zpráv odjinud z Evropy: Dánské předsednictví EU má zajímavé ambice i ohledně ochrany životního prostředí.

Závěrem nás Společenství Severských pánů zve na seminář Základy šermu. A to není všechno. Bulletin si stáhněte ZDE

   

TyfloCar – přeprava osob se zdravotním postižením

Autor: Redakce UNO. Pondělí 23. ledna 2012.

Read moreV rámci poskytování služeb sociální firmy Ergones vznikla nová služba TyfloCar – přeprava osob se zdravotním postižením. Posláním námi nabízené služby cílové skupině osob je usnadnit cestu k lékaři, do zaměstnání, na nákupy, za kulturou.

celý článek

   

Zpráva o činnosti Olomoucké sekce v roce 2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 23. ledna 2012.

Read moreOlomoucká sekce UNO má v současné době 38 členů z řad neziskových organizací z Olomouce a okolí. Jedním z důležitých úspěchů je možnost propagace aktivit NNO na souborném letáku vyvěšovaném jednou měsíčně ve vozech MHD Olomouc.

Členové si počátkem května 2011 zvolili nové předsednictvo, které se sešlo 8x na pravidelných pracovních setkáních. Jako organizaci, přes kterou se bude vyúčtovávat činnost sekce, bylo zvoleno o.s.INspiro. Po vytvoření aktuálního seznamu členů provedlo předsednictvo průzkum pronajímatelů i zájemců o krátkodobý pronájem prostor.

celý článek

   

Krajský sněm UNO zvolil nové předsednictvo

Autor: Redakce UNO. Sobota 21. ledna 2012.

Read moreDne 21.1.2012 proběhl již XIII. krajský sněm UNO, kterého se zúčastnilo cca 80 zástupců neziskových organizací z Olomouckého kraje. Podrobný zápis z dopoledního jednání s našimi hosty bude zveřejněn během týdne, ale s výsledky voleb Vás můžeme seznámit již nyní. Mimo jiné došlo i k odsouhlasení provedení změny právní subjektivity, kterou má na starosti provést již nově zvolené předsednictvo.

celý článek

   

Europe for Citizens 2012

Autor: Redakce UNO. Pátek 20. ledna 2012.

ok4euZDE si můžete stáhnout informace o aktuálních výzvách programu Europe for Citizens na rok 2012 včetně kontaktních údajů a odkazů na internetové stránky.

   

Strana 192 z 231