Svátek má Lucie
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

II.setkání mopedů se spanilou jízdou v Ludéřově

Autor: Redakce UNO. Úterý 06. září 2011.

Setkani-mopedu-Luderov-2011SDH Ludéřov zve na II.setkání mopedů se spanilou jízdou v Ludéřově, které se koná v sobotu 17. září 2011. Začátek akce je ve 13.00 hodin. Občerstvení zajištěno, hasiči se těší na Vaši účast.

Pozvánka s programem ke stažení ZDE

 

Ve Smetanových sadech soutěžili mladí hasiči

Autor: Redakce UNO. Úterý 06. září 2011.

Read moreSmetanovy sady v Olomouci patřily v sobotu 3. září 2011 mladým hasičům. Ti se zde sjeli na V. ročník tradiční hasičské soutěže „Olomoucký drak“. Přes dvě stovky závodníků nejen z Olomouckého kraje, ale i například ze Vsetínska, Ostravska nebo východních Čech, mohly poměřit síly v závodě na 60 m s překážkami  a hasičským nářadím.

celý článek

   

Výstava obrazů Antonína Kovaříka

Autor: Redakce UNO. Pondělí 05. září 2011.

vystava-kovarikV pátek 16. září 2011 v 15.00 hodin proběhne ve společenském sále Hasičské zbrojnice v Brodku u Prostějova slavnostní vernisáž výstavy obrazů neslyšícího malíře Antonína Kovaříka nazvaná "Pocta rodnému místu Brodku u Prostějova".

Výstava bude otevřena: 16. 9. 2011 v 15 - 18 hodin a 17. - 19. 9. 2011 v 9 - 17 hodin.

   

Info OUN na září 2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 05. září 2011.

ounZDE si můžete stáhnout zářijové INFO Oblastní unie neslyšících Olomouc. Najdete zde mj. informace o slavnostním závěrečném předávání ECDL certifikátů z dlouhodobého 4 měsíčního vzdělávacího kurzu “Ovládnutí PC neslyšícím uživatelem“, oslavách Mezinárodního dne neslyšících nebo pozvánku na výstavu neslyšícího malíře Antonína Kovaříka v Brodku u Prostějova.

   

ŠUMPERSKÝ HAFAN 2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 05. září 2011.

Hafan-2011-A2Liga na ochranu zvířat – místní organizace Šumperk ve spolupráci Achpromotion a za podpory Vlastivědného muzea Šumperk Vás srdečně zvou na akci Šumperský hafan 2011. Soutěž o nejposlušnějšího, nejhezčího a nejšikovnějšího hafana bez rozdílu rasy, původu a věku se koná v neděli 18. září 2011 od 13 do 17 hodin v Pavlínině dvoře v Šumperku.

Přihlášení do soutěží proběhne mezi 13 – 14 hod. Startovnéčiní 50 Kč.

Pozvánka ke stažení ZDE

   

Daňový řád – daňové řízení nově a jinak!?

Autor: Redakce UNO. Pondělí 05. září 2011.

Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci - Centrum dalšího vzdělávání si Vás dovoluje pozvat na odborný seminář: "Daňový řád – daňové řízení nově a jinak!?", který se koná 9. září 2011 na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, tř. 17. listopadu 8, v budově A – sále ROTUNDA.

celý článek

   

Mládež v akci - newsletter 35. týden

Autor: Redakce UNO. Pátek 02. září 2011.

Hledá se projektový manažer Akce 1, Zapojte se do Strukturovaného dialogu!, Ex-tra meeting, Zapojte se do Průvodu dobrovolníků!

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

DOBRO bus zavítá i do Olomouckého kraje

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 01. září 2011.

Read moreAsociace nestátních neziskových organizací Plzeňského kraje a Unie neziskových organizací Olomouckého kraje srdečně zve na akci „DOBRO bus“, kterou organizuje Asociace nestátních neziskových organizací Plzeňského kraje, v našem kraji ve spolupráci s Unií neziskových organizací Olomouckého kraje.

celý článek

   

S novým školním rokem - novinka v pečovatelské službě na Mohelnicku

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 01. září 2011.

Read moreOd začátku září přinesla Charita Zábřeh, středisko pečovatelské služby, svým klientům na Mohelnicku novou kvalitu do služby rozvážky obědů. Z čistého výtěžku letošního 11. charitního benefičního plesu (51 tis. Kč) a z účelového příspěvku Olomouckého kraje (50 tis. Kč) pořídila pro své klienty nové nerezové jídlonosiče v termoobalu. Ty jsou upraveny tak, aby v nich jídlo zůstalo teplé až do tří hodin od nabrání v jídelně. To, že tomu tak opravdu je, má Charita již bezmála 10 let vyzkoušeno na středisku v Zábřehu s obdobnými typy termoportů.

celý článek

   

Jak na dotace?

Autor: Redakce UNO. Úterý 30. srpna 2011.

Read moreVyužívání dotačních zdrojů představuje pro neziskové organizace (NO) často jedinou šanci na realizaci celé řady projektů, jejichž financování by prostředky organizace jinak nepokryly. Na několik tipů, jak se zorientovat na poli dotačních výzev, jsme se zeptali členky předsednictva UNO a dotační poradkyně UNO pro Olomoucký kraj Milady Šnajdrové.

Odkud mohou neziskovky čerpat peníze?

Prostředky lze čerpat za prvé z Evropské Unie; zde existuje několik druhů zdrojů. Jednak zde jsou fondy zaměřené na mezinárodní spolupráci - například Švýcarské fondy, Norské fondy, Visegrádský fond ad.  Dále lze prostředky získat ze Strukturálních fondů, to jsou tzv. Operační programy.  Potom zmiňme oblast státního rozpočtu, kam spadají dotace z nejrůznějších ministerstev a vlády. Níže je krajský rozpočet a oblasti obecních rozpočtů. Také lze využívat zdrojů z různých nadací a nadačních fondů

celý článek

   

Strana 192 z 214

Projekt „Pomáháme neziskovkám" v roce 2017 finančně podpořilo město Šumperk. Jedná se především o finanční podporu činnosti koordinačních pomocníků v regionu, webu UNO-OK.cz, podporu akcí v regionu a činnost sekce.