Svátek má Sandra
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Charita Kroměříž spustila jedinečný projekt pomoci lidem s chronickým duševním onemocněním

Autor: Redakce UNO. Úterý 30. srpna 2011.

Read moreDíky grantu z Evropského sociálního fondu se Oblastní charitě Kroměříž podařilo během letních prázdnin spustit jedinečný projekt pomoci chronicky duševně nemocným lidem s názvem „Život za plotem“. Partnerem tohoto projektu je Psychiatrická léčebna v Kroměříži.  Projekt si klade za cíl umožnit lidem s chronickým duševním onemocněním, kteří ukončili ústavní léčbu, opětovné začlenění do společnosti – ono „žít za plotem léčebny“.

celý článek

 

Rekvalifikační kurzy pro pracovníky v neziskových organizacích

Autor: Redakce UNO. Pátek 26. srpna 2011.

Neziskovky.cz připravily na letošní podzim dva rekvalifikační kurzy, které reagují na současné potřeby neziskových organizací - kvalitně řídit organizaci tak, aby naplňovala svoje poslání a současně měla na svoji činnost dostanečné zdroje - peníze a lidi. I v době finančního útlumu je vzdělávání lidí investicí. Pokud jsou lidé motivováni pro práci v neziskové organizaci, tato investice se mnohonásobně vrátí - organizaci i danému člověku v jeho profesním rozvoji.

celý článek

   

Venkovské noviny 11/2011

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 25. srpna 2011.

Přečtěte si aktuální číslo Venkovských novin, které vydává Centrum pro komunitní práci.

Druhé vydání v měsíci srpnu ke stažení ZDE

   

Akce RC Heřmánek na září 2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 22. srpna 2011.

rc hermanekZDE si můžete stáhnout program akcí Rodinného centra Heřmánek na měsíc červenec 2011.

Pravidelný týdenní program v roce 2011 naleznete ZDE

   

Jak dobře hospodařit s penězi

Autor: Zdeňka Hrubá. Pátek 19. srpna 2011.

Read moreJak správně spravovat své finance, podle čeho se rozhodovat při uzavírání spotřebitelských úvěrů, na co si dát v souvislosti s našimi penězi pozor? To vše jsou otázky, které si v dnešní době klademe stále častěji. Bohužel, někdy až teprve tehdy, kdy nás hospodaření s vlastními penězi dostalo do složité situace. Co s tím? Jak takovéto situaci předejít?

celý článek

   

Mládež v akci - newsletter 33. týden

Autor: Redakce UNO. Pátek 19. srpna 2011.

Zapojte se do Průvodu dobrovolníků!, ATOQ - Advanced Training on Quality, Tool Fair.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

Informace z hasičské sekce UNO za období 5/2010-4/2011

Autor: Marcela Vystrčilová. Úterý 16. srpna 2011.

Read moreČinností hasičské sekce UNO je již téměř čtvrtým rokem především podpora činnosti a aktivit mladých hasičů v našem kraji.  Kromě toho jsme se aktivně podíleli i na přípravě a organizaci 6 seminářů ve spolupráci s hasičskou sekcí UNO zaměřených na vzdělávání vedoucích, rozhodčích, vedoucích pracovníků či pokladníků a hospodářů.  

celý článek

   

rekvalifikační kurz "Rodinný sociální asistent"

Autor: Redakce UNO. Úterý 16. srpna 2011.

Občanské sdružení OLIVY ve spolupráci s o. s. TRIÁDA Brno pořádá rekvalifikační kurz "RODINNÝ SOCIÁLNÍ ASISTENT". Vzdělávací program „Rodinný sociální asistent“ je zaměřen na získání teoretických znalostí a praktických dovedností potřebných pro práci s rodinou v obtížné životní situaci. V programu je kladen důraz na aktivní zapojení každého účastníka, hojně využívanými metodami práce jsou vedle přednášek spojených s diskuzí také praktický nácvik, hraní rolí a práce s kazuistikami.

celý článek

   

Povedené freekempování v Náchodě

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 15. srpna 2011.

Read morePestrý koktejl zážitků čekal na každého, kdo se přihlásil na týdenní tak trochu jiný tábor s názvem FREEKemp. Ten ve druhém srpnovém týdnu společně pořádaly na duhové základně v Náchodě Duha Velká Medvědice a klub přátel přírody Malá liška. A protože druhá z organizací propagovala akci nejen v Česku, přivítali jsme kromě účastníků z Čech, Moravy a Slezska také čtyři Němce. Týden od 6. do 13. srpna jsme strávili objevováním zajímavostí náchodského výběžku a přilehlých polských krajů.

celý článek

   

Cesta k udržitelnosti pro nestátní neziskové organizace působící ve Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 11. srpna 2011.

Read moreZprostředkovatel Blokového grantu – Fondu pro nestátní neziskové organizace (BG FNNO) Nadace Partnerství připravuje na polovinu srpna 2011 vyhlášení druhé výzvy „Cesta k udržitelnosti pro nestátní neziskové organizace působící ve Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji“ k předkládání grantových žádostí v rámci Programu švýcarsko-české spolupráce.

celý článek

   

Strana 210 z 231