Svátek má Miloslava
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Letní tábor v Jestřabí se vydařil

Autor: Marcela Vystrčilová. Pátek 22. července 2011.

Jestrabi_KOUPANILetní tábor, který jsme letos "rozbalili" v rekreačním zařízení Jestřabí, opět nezklamal. Děti si kromě tradičních táborových radovánek, jako je koupání či opékání špekáčků, vyzkoušely i další zajímavé aktivity, například střelbu ze vzduchovek, uzlování nebo přežití v lese. Svou zdatnost prověřily v táborové olympiádě, na výletech navštívily nová místa a spoustu zábavy přinesl také karneval na téma "lesní skřítci".

Vybrané momenty z tábora najdete ve fotogalerii ZDE

Děkujeme za milé reakce rodičů, které si můžete přečíst ZDE

 

Mládež v akci - newsletter 29. týden

Autor: Redakce UNO. Pátek 22. července 2011.

Malta opět v programu!!!, Neformální skupiny a vyúčtování jejich projektů, ATOQ - Advanced Training on Quality, Francouzská organizace hledá dobrovolníky a partnery pro projekt EDS.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

Beňov má přes LEADER nově zrekonstruované hřiště

Autor: Redakce UNO. Pátek 22. července 2011.

Read moreV sobotu 23. července v Beňově slavnostně otevřou nově zrekonstruované fotbalové hřiště. Mužstvo FC Beňov tak po 14 měsících bude opět hrát v domácím prostředí a na novém trávníku.

Rekonstrukce hřiště byla zahájena v roce 2010 a v dubnu tohoto roku byl projekt „Modernizace fotbalového hřiště FC Beňov“ dokončen. Podařilo se provést rozsáhlé zemní a výkopové práce, instalovat kompletní zavlažovací systém s čerpací stanicí a založit nový trávník. Pořízena byla i technika na údržbu herní plochy hřiště. Rekonstrukce navázala na drobné stavební úpravy, které v předchozích 5 letech realizovali svépomocí členové a příznivci FC Beňov.

celý článek

   

V centrálním Somálsku už lidé nemají žádnou vodu a potraviny

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 21. července 2011.

Read moreDle očekávání dnes OSN vyhlásila hladomor ve dvou částech centrálního Somálska. Katastrofu může odvrátit jen humanitární pomoc. Charita žádá veřejnost o finanční podporu této humanitární pomoci. V hotovosti lze přispět i v Olomouci.

Dle informací, které vydala ČTK OSN dnes opravdu oficiálně označila katastrofální humanitární situaci v Somálsku za hladomor. OSN o hladomoru hovoří, pokud je více než 30 procent dětí v postižené oblasti podvyživených a umírají v ní dva lidé na 10.000 obyvatel denně kvůli nedostatku potravin. V jižních oblastech Somálska je to již šest lidí. Jediným způsobem okamžité pomoci je masivní humanitární pomoc.

celý článek

   

Minigranty k Evropskému roku dobrovolnictví

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 21. července 2011.

Read morePracovní skupina MŠMT Mezinárodní dobrovolnictví a rozvojová pomoc při příležitosti Týdne dobrovolnictví Evropského roku dobrovolnictví 2011 podpoří prostřednictvím minigrantů projekty na podporu aktivit, které propagují mezinárodní dobrovolnictví v regionech ČR.

celý článek

   

Festival na Muně 2011

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 21. července 2011.

Read moreHnutí Brontosaurus Jeseníky a Městečko neziskových organizací vás zve na Festival na Muně, který se uskuteční 23. - 25. září 2011 v historickém vojenském areálu v Mikulovicích u Jeseníku. Těšit se můžete například na kapely Hradišťan, Žalman a spol., Tomáš Kočko & Orchestr, Jablkoň ad.

celý článek

   

Nadace VIA vyhlašuje grantové kolo z prostředků Fondu místních iniciativ

Autor: Redakce UNO. Středa 20. července 2011.

Read moreNadace VIA informuje o vyhlášení grantového kola z prostředků Fondu místních iniciativ. Z prostředků fondu jsou podporovány menší projekty lokálních organizací zaměřené na zlepšení kulturního, sociálního a životního prostředí obce nebo regionu, na zapojení veřejnosti do diskuse o budoucím vývoji obce či regionu nebo na zviditelnění dobročinnosti jako samozřejmé součásti života.

Program je určen především menším neprofesionálním neziskovým organizacím, které jsou založené na dobrovolné práci. Maximální výše grantu je 70 000 Kč.

celý článek

   

Vršky od plastových lahví pomáhají

Autor: Redakce UNO. Středa 20. července 2011.

Read moreCharita Zábřeh již téměř 1,5 roku sbírá vršky od PET lahví. Jen v loňském roce prošlo rukama 43 lidí v hmotné nouzi v malé dílničce - třídírně na Valové 9 - celkem 2,4 tuny malých barevných vršků. Ti je přebírají, třídí do pytlů podle barev, Charita uzávěry následně odprodává do výkupu, kde se rozemílají na drť, tavením přeměňují na granule, které se opětovně využívají jako surovina při výrobě plastových výrobků – např. zahradních a herních prvků, prvků pro stavebnictví, věcí denní spotřeby. Aby přitom váha ukázala pouhý jeden kilogram, je nutné na její misku nasypat téměř 400 vršků.

celý článek

   

V rámci projektu Adopce na dálku podporujeme nového studenta

Autor: Redakce UNO. Středa 20. července 2011.

Read moreS potěšením jsme před několika měsíci přijali zprávu o tom, že náš - na dálku adoptovaný - syn Emanuel Ssekitoleko z Ugandy dostudoval školu, na které jsme jej jako kolektiv zaměstnanců dlouhá léta podporovali. Vyučil se v oboru elektro, složil závěrečné zkoušky, z dítěte se stal dospělý muž, který odešel osamostatnit se, najít si pracovní uplatnění.

Možná opravdu nemůžeme změnit svět, ale věříme, že v tomto okamžiku se nám podařilo pomoci zlepšit život člověku, který je i přes vzdálenost, která dělí naše národy, naším bližním. Abychom ale z této ztráty dlouho netruchlili, našli jsme si náhradu pro změnu z Indie. Kamala Kannan Madhan je devítiletý chlapec z početné chudé rodiny, který má vysoký studijní cíl – chce se stát právníkem. Jako správní „rodičové“ mu v tom chceme pomoci.

celý článek

   

Dobrovolníci pomáhají Charitě

Autor: Redakce UNO. Středa 20. července 2011.

Read moreKonec měsíce června se nesl ve znamení připomínky letošního „Evropského roku dobrovolnictví“. Charita lidi ochotné věnovat bezplatně svůj volný čas, energii a dovednosti uplatňuje nejen ve svých službách, nabízí je i dalším organizacím. Bez zapojení dobrovolníků by některé aktivity (sbírky, prodejní akce, benefiční plesy, pomoc po povodních) nebyly vůbec myslitelné; dobrovolník nastupuje tam, kde zaměstnanec již odvedl svou práci a klient má zájem se sdílet, chce přečíst knihu či časopis.

celý článek

   

Strana 210 z 228