Svátek má Ilona
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Ostrava se stává evropským centrem handicapu

Autor: Redakce UNO. Úterý 27. září 2011.

Read moreXIX. ročník Evropských dnů handicapu v Ostravě (EDH) se letos koná pod záštitou Evropského parlamentu, Zastoupení Evropské komise v ČR a primátora Ostravy Petra Kajnara od 3. do 7. října.

Týdenní program tohoto mezinárodního projektu je opět zaměřen na spolupráci a výměnu zkušeností našich a zahraničních odborníků v oblasti pomoci osobám s handicapem a integraci postižených do společnosti. Do Ostravy se chystají delegace z Francie, Itálie, Německa, Slovenska, Polska a Estonska.

celý článek

 

2. výzva Blokového grantu Fondu pro nestátní neziskové organizace

Autor: Redakce UNO. Pondělí 26. září 2011.

Olomoucký kraj jako kontaktní místo Programu švýcarsko-české spolupráce si Vás dovoluje informovat o vyhlášení 2. výzvy k předkládání  žádostí v rámci Blokového grantu Fondu pro nestátní neziskové organizace. Žádosti o podporu sociálních a environmentálních projektů mohou předkládat neziskové organizace působící v Olomouckém, Moravskoslezském a Zlínském kraji až do 16. 11. 2011.  Alokace pro druhou výzvu činí 31 milionů korun, maximální výše jednoho grantu je 4 625 000 korun.

celý článek

   

Deset chudých studentů na Ukrajině bude studovat díky Charitě

Autor: Redakce UNO. Sobota 24. září 2011.

Read moreArcidiecézní charita Olomouc (dále jen ACHO) podporuje formou placeného studijního stipendia deset sociálně potřebných studentů na Ukrajině, což je o jednoho více než v minulém školním roce. Celkový objem na tento školní rok bude 4 000 EUR, tedy více než 100 000 tis. Kč. Díky této pomoci tak do školních lavic může usednout šest chlapců a čtyři dívky, kteří by si studia jinak nemohli dovolit. Pomoc je realizována prostřednictvím partnerských Charit na Ukrajině, které pomáhají vytipovat sociálně potřebné a přitom k dalšímu vzdělání vhodné studenty.

celý článek

   

Malá liška – Aktivity v říjnu 2011

Autor: Redakce UNO. Pátek 23. září 2011.

Read moreKlub přátel přírody Malá liška z Olomouce pořádá i v říjnu několik zajímavých akcí pro všechny fajn lidi. Přijďte nasát atmosféru na Africký večírek, projděte se s celou rodinou (nebo i sólo) podzimním Litovelským Pomoravím, vyrobte si módní batikovaný šátek v naší výtvarné dílně.

celý článek

   

Provoz webových stránek Tyflonet.cz zahájen!

Autor: Redakce UNO. Pátek 23. září 2011.

TyfloCentrum Olomouc o.p.s. zahajuje oficiální provoz webových stránek Tyflonet na adrese www.tyflonet.cz. Stránky budou sloužit jako informační portál a rozcestník shromažďující nejen informace pro osoby se zrakovým postižením, ale také informace pro širokou veřejnost zajímající se o problematiku zrakového postižení.

celý článek

   

Charita Zábřeh slaví 20leté výročí existence

Autor: Redakce UNO. Pátek 23. září 2011.

Read moreNa poslední zářijový týden se chystá bohaté spektrum akcí, které zábřežská Charita připravila pro své příznivce, klienty i širokou veřejnost. Připomíná si v nich uplynulých 20 let ve službě potřebným, 20 let znovuobnoveného charitního díla na Zábřežsku a připojuje se k oslavám svátku Charity, jež jsou každoročně směřovány do dnů kolem památky sv. Vincence z Pauly – zakladatele a patrona institucionalizované podoby pomoci církve potřebným. Charita vzpomíná na své začátky, zakladatele, historii a vývoj, představuje veřejnosti současnou podobu svých služeb a slavnostním zahájením několika nových projektů se připravuje i na budoucnost.

celý článek

   

Třetí ročník Olomouckého BIOjarmarku se blíží

Autor: Redakce UNO. Středa 21. září 2011.

Read moreUž potřetí oživí centrum města akce ve znamení bioproduktů a dalších k životnímu prostředí šetrných certifikovaných výrobků - Olomoucký BIOjarmark. Uskuteční se v sobotu 24. září od 9 do 15 hodin na Horním náměstí.

Cílem této propagačně-prodejní akce je zviditelnit tuzemské pěstitele, výrobce a prodejce certifikovaných produktů, představit některé specifické výrobky a seznámit veřejnost s výhodami jejich používání.

celý článek

   

Šumperský Soptík 2011

Autor: Redakce UNO. Středa 21. září 2011.

Read moreOdborná rada mládeže OSH Šumperk Vás srdečně zve na XIII. ročník soutěže „Šumperský Soptík“ v bězích 60 m překážek jednotlivců a družstev mladých hasičů, která se koná v sobotu 1. října 2011 od 9:00 hodin na tartanové dráze Tyršova stadionu v Šumperku.

Tato soutěž je zařazena do Ligy mladých hasičů okresu Šumperk.

celý článek

   

Akce RC Heřmánek na říjen 2011

Autor: Redakce UNO. Úterý 20. září 2011.

rc hermanekZDE si můžete stáhnout program akcí Rodinného centra Heřmánek na měsíc říjen 2011.

   

Pozvánka na Den otevřených dveří

Autor: Redakce UNO. Úterý 20. září 2011.

Read moreSpolečnost PONTIS Šumperk o.p.s. je společností poskytující sociální služby. Při příležitosti přestěhování se do nového objektu bychom rádi pozvali širokou veřejnost na Den otevřených dveří, který se koná dne 6.10.2011 od 8:00 – 16:00 hod. v prostorách PONTIS Šumperk o.p.s., Gen. Svobody 68.

celý článek

   

Strana 208 z 233