Svátek má Soběslav
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Olomoucký kraj znovu podpoří kulturu

Autor: Olomoucký kraj. Neděle 16. října 2011.

Olomoucký kraj ke dni 3. října vyhlašuje Program podpory kultury a památkové péče v Olomouckém kraji v roce 2012. Ten se skládá ze tří dílčích programů a to z programu „Obnova kulturních památek v Olomouckém kraji", "Obnova staveb drobné architektury místního významu v Olomouckém kraji " a "Podpora kulturních aktivit v Olomouckém kraji". Žádosti je možné podávat do 30. listopadu 2011. Vyhlášení, zásady a žádosti k jednotlivým programům jsou umístěny na webových stránkách Olomouckého kraje.

 

Bílé tóny 2011

Autor: Redakce UNO. Neděle 16. října 2011.

Read moreTyfloCentrum Olomouc srdečně zve na již 8. benefiční koncert  BÍLÉ TÓNY 2011. Koncert se uskuteční v Redutě - sále Moravské filharmonie Olomouc ve středu 9. listopadu 2011, začátek v 19 hodin.>

Tentokráte vystoupí královna českého country Věra Martinová společně s britským zpěvákem a kytaristou Jamie Marshallem a doprovodnou skupinou. Hostem koncertu bude nevidomý slovenský zpěvák Marian Bango a operní a muzikálový zpěvák Petr Dopita. Program moderuje ředitel Českého rozhlasu Olomouc Pavel Hekela.

Výtěžek koncertu bude použit ve prospěch zrakově postižených klientů TyfloCentra Olomouc.

celý článek

   

Pozvánka na seminář „DOTACE Z OLOMOUCKÉHO KRAJE a jiné“

Autor: Redakce UNO. Sobota 15. října 2011.

Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje si dovoluje Vás nebo Vaše zástupce z neziskových organizací pozvat na celodenní seminář zaměřený na získání neinvestičního příspěvku 25.000,- Kč z rozpočtu Olomouckého kraje a na výklad pravidel poskytování příspěvků z rozpočtu města Jeseník. Seminář se uskuteční v rámci významného projektu „Pomáháme neziskovkám“ za finanční podpory Olomouckého kraje.

celý článek

   

Pozvánka na seminář "Zpracování a úprava digitální fotografie" - Olomouc

Autor: Redakce UNO. Pátek 14. října 2011.

Unie nestátních neziskových organizací si Vás dovoluje opět pozvat na seminář zaměřený na zpracování a úpravu digitální fotografie, který se uskuteční v rámci významného projektu „Pomáháme neziskovkám“ za finanční podpory Olomouckého kraje.

celý článek

   

Pozvánka na seminář "Zpracování a úprava digitální fotografie" - Jeseník

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 13. října 2011.

Unie nestátních neziskových organizací si Vás dovoluje opět pozvat na dvoudenní seminář zaměřený na zpracování a úpravu digitální fotografie, který se uskuteční v rámci významného projektu „Pomáháme neziskovkám“ za finanční podpory Olomouckého kraje.

celý článek

   

Prohlídka Muzea harmonik

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 13. října 2011.

Read moreMuzejní společnost Litovelska, občanské sdružení, pořádá komentovanou prohlídku 1. soukromého muzea harmonik. Provede Vás Jiří Sedláček, majitel sbírky.

Sraz účastníků bude v sobotu 22. října 2011 ve 14, 15, 16, příp. 17 hodin před vstupem do muzea (rohový dům Javoříčské a Lidické ulice v Litovli).

celý článek

   

ZPRAVODAJ VENKOVA - 10/2011

Autor: Redakce UNO. Středa 12. října 2011.

Read moreŘíjnové číslo Zpravodaje venkova rekapituluje zářijové události a přináší nová témata.
 
V 10. čísle roku 2011 si například můžete přečíst:

- Tisícovka starostů pochodovala Prahou. Chtějí změnu rozpočtového určení daní. Společná akce SMS a SPOV.
- RUD: ani pravicové, ani levicové, ale prostě feudální
- Komňa: Vesnice kde mají v úctě staré lidi, tradice, lidové stavby i stromy. Rozhovor s Karlem Navrátilem, starostou Vesnice roku 2011
- Chceme tu zůstat? aneb podpora zdravé rodiny v rukou komunálních politiků
- Vyhlášeno 14. kolo PRV. Pro žadatele z vesnic přináší překvapivé změny

celý článek

   

K-centrum slaví 10 let

Autor: Redakce UNO. Úterý 11. října 2011.

10letK-centraJiž 10 let pracuje K-centrum v Prostějově s uživateli návykových látek, s jejich blízkými (s rodiči, partnery...), a to pod záštitou Sdružení Podané ruce, o. s., které v letošním roce slaví 20.výročí založení.

Oslavte "10 let K-centra" v hudebním klubu Apollo 13 v Prostějově. Akce se koná 21. 10. 2011 od 19. hod.

Hrají:
UNNA
- death-big-beat / Prostějov /Přerov/ Brno
MIMBAR - pop-rock / Prostějov / Hranice
KÁMEN - dance music / Unčbystrlit
BULLETPROOF - rap-metal / Prostějov

   

Lžičkobraní

Autor: Redakce UNO. Úterý 11. října 2011.

Read moreStředisko SOS pro vzájemnou pomoc občanů pořádá do 25. října sbírku lžiček a lžic.
BEREME lžíce malé, velké, hliníkové i nerezové a DÁVÁME je Nízkoprahovému dennímu centru pro lidi bez přístřeší, které v akutních případech poskytuje hladovějícím lidem stravu. Zvláště nyní, kdy začíná chladnější období, lžíce na horký čaj či polévka budou potřebné ve velkém množství “, informuje pracovník střediska Mgr. Kučera.

celý článek

   

Maškarní halloweenská párty

Autor: Redakce UNO. Sobota 08. října 2011.

Halloween plakatSDH Kolšov srdečně zve všechny dospělé a hlavně děti na Maškarní Halloweenskou párty, která se uskuteční dne 22. 10. 2011 od 14:00 hodin v Kulturním domě v Kolšově.

Pro děti budou připraveny hry, soutěž o nejkrásnější dýni a masku, občerstvení, diskotéka, TOMBOLA. Každá maska bude odměněna. Hraje DJ Nesquik.

   

Strana 208 z 236