Svátek má Ilona
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Přátelé přírody 10/2011

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 31. října 2011.

V říjnovém vydání bulletinu Přátelé přírody, který pro své členy a příznivce vydávají Přátelé přírody ČR (www.pratele-prirody.cz), česká součást stejnojmenného mezinárodního hnutí, najdete příspěvky z činnosti organizací Přátel přírody ČR z poslední doby a také další nápady pro lidi zaměřené na přírodu a lidi kolem sebe.

celý článek

 

Fairtradové zboží si lidé v Olomouci koupí snadno

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 27. října 2011.

Read moreNabídka zboží s certifikátem fair trade je v Olomouci poměrně široká. Téměř v každé zdravé výživě nějaký výrobek najdeme. V době našeho průzkumu jen prodejna Studánka nemohla žádný produkt s touto značkou zákazníkům nabídnout, čas od času jej však najdeme i v regálech tohoto obchodu.

celý článek

   

Nabídka prostor k pronájmu

Autor: Milada Šnajdrová. Středa 26. října 2011.

Read moreDovolujeme si informovat o nabídce nebytových prostor k pronájmu:

1) V bývalé Ubytovně U botanické zahrady jsou volné prostory v druhém patře, a to místnosti č. 3-9 – viz přílohy. Prostory budou k užívání asi od dubna 2012, ale smlouvu o podnájmu je zapotřebí podepsat co nejdříve - budete mít totiž možnost požádat o částečné úpravy prostor podle vašich potřeb, a to na náklady majitele!!

celý článek

   

Jak dopadlo „lžičkobraní“

Autor: Redakce UNO. Středa 26. října 2011.

logo SOSDnes skončila úspěšně sbírka lžic a lžiček, kterou začátkem října vyhlásilo Středisko SOS pro vzájemnou pomoc občanů v Olomouci. Byla to letos již druhá sbírka tohoto druhu a opět se ukázalo, že je stále spousta lidí, kteří mají srdce na pravém místě. „Jsme rádi, že 243 lžic a lžiček pomůže lidem, kteří nemají ani vlastní příbor, “ řekl Jaromír Zbožínek, pracovník Střediska SOS.
Všem dárcům srdečný dík!

   

Pozvánka na seminář: Lidské zdroje v neziskovém sektoru

Autor: Redakce UNO. Úterý 25. října 2011.

Nadace VIA, díky štědré podpoře společnosti T-Mobile Czech Republic, zve zástupce neziskových organizací na celodenní HR seminářLidské zdroje v neziskovém sektoru – jak získat, vést a rozvíjet své spolupracovníky“, který se uskuteční ve čtvrtek 24. listopadu 2011 v sídle T-Mobile v Praze.

celý článek

   

Pozvánka na seminář KOMUNITNÍ PRÁCE a PÉČE O OHROŽENÉ DĚTI

Autor: Redakce UNO. Úterý 25. října 2011.

Unie center pro rodinu a komunitu srdečně zve na seminář KOMUNITNÍ PRÁCE a PÉČE O OHROŽENÉ DĚTI,  konaný 14. 11. 2011 v Olomouci. Seminář pořádá Unie center ve spolupráci s poslankyní Parlamentu ČR Mgr. Helenou Langšádlovou a Iniciativou za rozvoj náhradní rodinné péče Odsouzeni.cz.

celý článek

   

Založení bioklubu je snadné

Autor: Redakce UNO. Pondělí 24. října 2011.

Read morePotraviny v biokvalitě dnes už najdeme nejen ve specializovaných obchodech, koupit je můžeme v téměř každém supermarketu a čas od času se objevují i v nabídce menších prodejen. V mnoha případech se však jedná o výrobky dovážené ze zahraničí. Budeme-li hledat biopotraviny pocházející z lokálních surovin, často odejdeme z obchodu s nepořízenou.

celý článek

   

Pozvánka na procvičovací víkend „Rešerše a základy psaní žádostí“

Autor: Redakce UNO. Neděle 23. října 2011.

Občanské sdružení INspiro a Unie neziskových organizací Vás zvou na cyklus seminářů „Naučme se lépe řídit projekty“ pod vedením lektorky Milady Šnajdrové.

celý článek

   

MAS – Partnerství Moštěnka podporuje živnostníky a pomůže drobným podnikatelům

Autor: Redakce UNO. Pátek 21. října 2011.

Read moreMístní akční skupina – Partnerství Moštěnka rozhodla o rozdělení dalších téměř sedmi set tisíc korun z programu Leader pro místní žadatele z regionu. Ve své šesté výzvě vybrala 5 ze 7 předložených projektů zaměřených na oblast rozvoje podnikání – podporu řemesel a živností.

celý článek

   

Malá liška – Aktivity v listopadu 2011

Autor: Redakce UNO. Středa 19. října 2011.

Read moreSobota 12. listopadu: Výlet za přerovským mamutem

naučná stezka Předmostím až do pravěku a ornitologická stanice Ornis

Sraz: 8:50 vpravo v hale hl. nádraží ČD v Olomouci, nebo 9:25 před nádražím ČD v Přerově

celý článek

   

Strana 204 z 233