Svátek má Ivo
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Rekondice s bohatým programem

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 29. září 2011.

Read moreRegionální organizace  Roska Olomouc byla ve dnech 5.-12. září v penzionu Sola Gratia v Bystřici pod Hostýnem na rekondici. Odjelo 26 členů Rosky, z toho 9 vozíčkářů,  5 doprovodných osob, 1 cvičitelka a 1 terapeutka. Rekondiční pobyt měl své obvyklé stálice – ranní rozcvičku před snídaní a dvakrát denně hodinu intenzivního cvičení, rozděleného na méně postižené a vozíčkáře.  Důkladné cvičení s prvky jógy nám pořádně rozhýbalo těla.

celý článek

 

Jednotka SDH Bohuňovice v soutěži RWE Dobrovolní hasiči roku

Autor: Redakce UNO. Středa 28. září 2011.

Read moreJednotka SDH Bohuňovice, postoupila mezi tři finalisty v soutěži RWE o nejlepší jednotku sboru dobrovolných hasičů pro oblast SEVER.

Do soutěže byl přihlášen zásah při záchraně osob zavalených spadlým štítem rodinného domu v ulici Lhotka v Bohuňovicích ze dne 28. července 2010.

celý článek

   

Bulletin 10/2011

Autor: Redakce UNO. Úterý 27. září 2011.

Read moreŘíjnové vydání bulletinu OKNO začíná výzvou k nominacím dobrovolníků na cenu Křesadlo. Dále na první straně najdete pozvánku na mezinárodní konferenci o dobrovolnictví, podpoře seniorů a sociálně vyloučených občanů.
Na straně 2 je vlastní výzva k nominacím na cenu Křesadlo s formulářem a pokyny na podání návrhu. Dobrovolnické tematiky se bude týkat také školení Amélie.
Na straně 3 je zpráva z návštěvy Dobro busu v Olomouci a ze soutěže mladých hasičů.
Na straně 4 jsou pozvánky na Dny pro rodinu, dále od Amélie a RC Provázek a také informace o internetovém veletrhu „fairlook“, propojující neziskový a komerční sektor.

celý článek

   

Exkurze na ekofarmy poodhalí taje ekologického zemědělství

Autor: Redakce UNO. Úterý 27. září 2011.

Read moreJak vypadá ekologická farma? Jak se pěstuje bio zelenina? V čem je chov prasat na ekofarmě jiný než v konvenčním zemědělství? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky se dozvědí účastníci exkurze, kterou v sobotu 1. října pořádá Hnutí DUHA Olomouc.

celý článek

   

Ostrava se stává evropským centrem handicapu

Autor: Redakce UNO. Úterý 27. září 2011.

Read moreXIX. ročník Evropských dnů handicapu v Ostravě (EDH) se letos koná pod záštitou Evropského parlamentu, Zastoupení Evropské komise v ČR a primátora Ostravy Petra Kajnara od 3. do 7. října.

Týdenní program tohoto mezinárodního projektu je opět zaměřen na spolupráci a výměnu zkušeností našich a zahraničních odborníků v oblasti pomoci osobám s handicapem a integraci postižených do společnosti. Do Ostravy se chystají delegace z Francie, Itálie, Německa, Slovenska, Polska a Estonska.

celý článek

   

2. výzva Blokového grantu Fondu pro nestátní neziskové organizace

Autor: Redakce UNO. Pondělí 26. září 2011.

Olomoucký kraj jako kontaktní místo Programu švýcarsko-české spolupráce si Vás dovoluje informovat o vyhlášení 2. výzvy k předkládání  žádostí v rámci Blokového grantu Fondu pro nestátní neziskové organizace. Žádosti o podporu sociálních a environmentálních projektů mohou předkládat neziskové organizace působící v Olomouckém, Moravskoslezském a Zlínském kraji až do 16. 11. 2011.  Alokace pro druhou výzvu činí 31 milionů korun, maximální výše jednoho grantu je 4 625 000 korun.

celý článek

   

Deset chudých studentů na Ukrajině bude studovat díky Charitě

Autor: Redakce UNO. Sobota 24. září 2011.

Read moreArcidiecézní charita Olomouc (dále jen ACHO) podporuje formou placeného studijního stipendia deset sociálně potřebných studentů na Ukrajině, což je o jednoho více než v minulém školním roce. Celkový objem na tento školní rok bude 4 000 EUR, tedy více než 100 000 tis. Kč. Díky této pomoci tak do školních lavic může usednout šest chlapců a čtyři dívky, kteří by si studia jinak nemohli dovolit. Pomoc je realizována prostřednictvím partnerských Charit na Ukrajině, které pomáhají vytipovat sociálně potřebné a přitom k dalšímu vzdělání vhodné studenty.

celý článek

   

Malá liška – Aktivity v říjnu 2011

Autor: Redakce UNO. Pátek 23. září 2011.

Read moreKlub přátel přírody Malá liška z Olomouce pořádá i v říjnu několik zajímavých akcí pro všechny fajn lidi. Přijďte nasát atmosféru na Africký večírek, projděte se s celou rodinou (nebo i sólo) podzimním Litovelským Pomoravím, vyrobte si módní batikovaný šátek v naší výtvarné dílně.

celý článek

   

Provoz webových stránek Tyflonet.cz zahájen!

Autor: Redakce UNO. Pátek 23. září 2011.

TyfloCentrum Olomouc o.p.s. zahajuje oficiální provoz webových stránek Tyflonet na adrese www.tyflonet.cz. Stránky budou sloužit jako informační portál a rozcestník shromažďující nejen informace pro osoby se zrakovým postižením, ale také informace pro širokou veřejnost zajímající se o problematiku zrakového postižení.

celý článek

   

Charita Zábřeh slaví 20leté výročí existence

Autor: Redakce UNO. Pátek 23. září 2011.

Read moreNa poslední zářijový týden se chystá bohaté spektrum akcí, které zábřežská Charita připravila pro své příznivce, klienty i širokou veřejnost. Připomíná si v nich uplynulých 20 let ve službě potřebným, 20 let znovuobnoveného charitního díla na Zábřežsku a připojuje se k oslavám svátku Charity, jež jsou každoročně směřovány do dnů kolem památky sv. Vincence z Pauly – zakladatele a patrona institucionalizované podoby pomoci církve potřebným. Charita vzpomíná na své začátky, zakladatele, historii a vývoj, představuje veřejnosti současnou podobu svých služeb a slavnostním zahájením několika nových projektů se připravuje i na budoucnost.

celý článek

   

Strana 204 z 230