Svátek má Ludmila
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Pozvánka na procvičovací víkend „Rešerše a základy psaní žádostí“

Autor: Redakce UNO. Středa 05. října 2011.

Občanské sdružení INspiro a Unie neziskových organizací Vás zvou na cyklus seminářů „Naučme se lépe řídit projekty“ pod vedením lektorky Milady Šnajdrové. Semináře jsou vedeny odlehčenou prožitkovou formou, účastníci se aktivně zapojují vlastními postřehy a zkušenostmi, témata jsou doplňována o  praktické zkušenosti.

celý článek

 

Pozvánka na seminář "Rešerše finančních zdrojů"

Autor: Redakce UNO. Úterý 04. října 2011.

Občanské sdružení INspiro a Unie neziskových organizací Vás zvou na cyklus seminářů „Naučme se lépe řídit projekty“ pod vedením lektorky Milady Šnajdrové.

celý článek

   

Dobrovolnictví od začátku do konce

Autor: Redakce UNO. Úterý 04. října 2011.

Read moreV rámci Evropského roku dobrovolnictví uspořádalo v pátek 16. září Informační centrum pro mládež Prostějov ve spolupráci s Prostějovskou koalicí neziskových organizací (PRKNO) akci na podporu dobrovolnictví. Prostějovské organizace pracující s dobrovolníky zde pomocí různých aktivit prezentovaly svoji činnost a možnosti zapojení veřejnosti do svých programů. Akci podpořila Unie neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO), město Prostějov i Olomoucký kraj a MŠMT.

celý článek

   

Hostíme na sv. Hostýně setkání české a slovenské Charity

Autor: Administrator. Pondělí 03. října 2011.

Read moreVe dnech 3. a 4. října 2011 se na Hostýně uskuteční společné zasedání Rady Charity České republiky a Rady Slovenské katolické charity. Toto společné setkání se uskuteční po šestnácti letech a hostit bude na tomto známém poutním místě Arcidiecézní charita Olomouc.

Na programu společného jednání prvního jednacího dne bude představení činnosti všech arcidiecézních a diecézních Charit v České i Slovenské republice, specifik jejich práce, organizace a řízení. Pak budou Rady projednávat společná témata spolupráce v oblasti humanitární pomoci a rozvojové spolupráce, v oblasti společných sociálních a zdravotnických projektů.

celý článek

   

Dny pro rodiny 2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 03. října 2011.

Read moreVe dnech 18. - 20. října 2011 proběhne druhý ročník Dnů pro rodiny, který se koná pod záštitou Mgr. Yvony Kubjátové, náměstkyně hejtmana Olomouckého kraje. V letošním roce opět přinesou zajímavé vzdělávací semináře a kulturní akce pro rodiny s dětmi.

celý článek

   

Semináře pro NNO pracující s dětmi a mládeží

Autor: Redakce UNO. Pondělí 03. října 2011.

MŠMT upozorňuje na konání bezplatných seminářů pro nestátní neziskové organizace, které budou žádat o finanční podporu v rámci vyhlášených „Programů státní podpory práce s dětmi a mládeží pro nestátní neziskové organizace na léta 2011 - 2015".

celý článek

   

Hanácký farmářský trh podporuje neziskovky

Autor: Redakce UNO. Pátek 30. září 2011.

Read moreNeziskové organizace z Olomouce a okolí mají nyní příležitost prodávat své výrobky na Hanáckém farmářském trhu v Olomouci. Každý pátek mohou návštěvníci trhu nejen nakoupit výrobky jedné z neziskovek, ale zároveň se seznámit s její činností.

V uplynulých týdnech měli nakupující možnost navštívit stánek TyfloCentra Olomouc, který nabízel výrobky zrakově postižených občanů, nebo olomouckého centra sociálních služeb Klíč.

celý článek

   

Rekondice s bohatým programem

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 29. září 2011.

Read moreRegionální organizace  Roska Olomouc byla ve dnech 5.-12. září v penzionu Sola Gratia v Bystřici pod Hostýnem na rekondici. Odjelo 26 členů Rosky, z toho 9 vozíčkářů,  5 doprovodných osob, 1 cvičitelka a 1 terapeutka. Rekondiční pobyt měl své obvyklé stálice – ranní rozcvičku před snídaní a dvakrát denně hodinu intenzivního cvičení, rozděleného na méně postižené a vozíčkáře.  Důkladné cvičení s prvky jógy nám pořádně rozhýbalo těla.

celý článek

   

Jednotka SDH Bohuňovice v soutěži RWE Dobrovolní hasiči roku

Autor: Redakce UNO. Středa 28. září 2011.

Read moreJednotka SDH Bohuňovice, postoupila mezi tři finalisty v soutěži RWE o nejlepší jednotku sboru dobrovolných hasičů pro oblast SEVER.

Do soutěže byl přihlášen zásah při záchraně osob zavalených spadlým štítem rodinného domu v ulici Lhotka v Bohuňovicích ze dne 28. července 2010.

celý článek

   

Bulletin 10/2011

Autor: Redakce UNO. Úterý 27. září 2011.

Read moreŘíjnové vydání bulletinu OKNO začíná výzvou k nominacím dobrovolníků na cenu Křesadlo. Dále na první straně najdete pozvánku na mezinárodní konferenci o dobrovolnictví, podpoře seniorů a sociálně vyloučených občanů.
Na straně 2 je vlastní výzva k nominacím na cenu Křesadlo s formulářem a pokyny na podání návrhu. Dobrovolnické tematiky se bude týkat také školení Amélie.
Na straně 3 je zpráva z návštěvy Dobro busu v Olomouci a ze soutěže mladých hasičů.
Na straně 4 jsou pozvánky na Dny pro rodinu, dále od Amélie a RC Provázek a také informace o internetovém veletrhu „fairlook“, propojující neziskový a komerční sektor.

celý článek

   

Strana 205 z 231