Svátek má Drahomíra
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

DOBRO bus navštívil Olomouc

Autor: Redakce UNO. Středa 14. září 2011.

Read morePozornost mnoha návštěvníků centra Olomouce směřovala ve středu 14. září odpoledne k pestrobarevnému autobusu zaparkovanému na Dolním náměstí. Jednu ze zastávek na svém „turné“ po Čechách zde totiž naplánovali organizátoři akce DOBRO bus.

Cílem akce, kterou pořádá Asociace nestátních neziskových organizací Plzeňského kraje, je propagace dobrovolnictví a dobrovolné práce, propagace myšlenek letošního Evropského roku dobrovolnictví, podpořená Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Na její organizaci v Olomouckém kraji se podílela také Unie neziskových organizací Olomouckého kraje.

celý článek

 

Upozornění na změny MŠMT v Programech státní podpory práce s dětmi a mládeží pro NNO

Autor: Redakce UNO. Úterý 13. září 2011.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy – odbor pro mládež upozorňuje všechny žadatele o státní dotace na následující úpravu (dodatek) Programů státní podpory práce s dětmi a mládeží pro nestátní neziskové organizace na léta 2011 až 2015.

celý článek

   

Sportuje celá rodina

Autor: Redakce UNO. Úterý 13. září 2011.

Sportovni-denRodinné centrum Provázek a Rodinné centrum Klásek vás zve na odpoledne s názvem "Sportuje celá rodina". Akce se koná v neděli 25. září 2011 ve 14.00 hodin. Těšit se můžete na dovednostní trojboj dvojic, rodinný turnaj v petangue, sportovní disciplíny a tvoření pro děti a další doprovodný program. Akce se koná na hřišti ZŠ Lutín.

Plakát ke stažení ZDE

   

Dobrovolnictví od začátku do konce

Autor: Stanislava Rotterová. Úterý 13. září 2011.

Read moreProstějovská koalice neziskových organizací ve spolupráci s UNO vás zve na prezentační akci organizací, které pracují s dobrovolníky, případně realizují dobrovolnické projekty - Dobrovolnictví od začátku do konce. Akce se koná v pátek 16. září 2011 od 9:00 do 17:00 hod. na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově.

Během akce proběhne také focení živého loga Evropského roku dobrovolnictví z věže radnice. Fotit se bude v 11:00 a 14:00 hod. Zájemci, kteří se chtějí focení zúčastnit si musí s sebou přinést tričko v jedné z barev loga, tj. žlutá, červená nebo modrá.

Ve 14:30 hod. zahájí vystoupení prostějovská hudební skupina MAIN STREET SKA BAND.

celý článek

   

Venkovské noviny 12/2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 12. září 2011.

Přečtěte si aktuální číslo Venkovských novin, které vydává Centrum pro komunitní práci.

První vydání v měsíci září ke stažení ZDE

   

Olomoucký kraj pokračuje ve spolupráci s mládežnickými organizacemi regionu Würzburg

Autor: Redakce UNO. Neděle 11. září 2011.

Olomoucký kraj pokračuje i nadále ve spolupráci s mládežnickými organizacemi regionu Würzburg. Hledáme mládežnické organizace, spolky, kroužky a zájmové útvary, které by měly vážný zájem o mezinárodní spolupráci.

celý článek

   

Netradiční hasičská soutěž v Bělkovicích - Lašťanech

Autor: Redakce UNO. Neděle 11. září 2011.

Belkovice-soutezSDH Bělkovice Lašťany si Vás dovoluje pozvat na 4.ročník „NETRADIČNÍ HASIČSKÉ SOUTĚŽE“ v upraveném požárním útoku, která se koná v sobotu 17. září 2011 od 10.00 hon na koupališti v Bělkovicích - Lašťanech.

Soutěžit se bude v kategoriích muži, ženy.

Podrobné informace na pozvánce ZDE

   

Program Rodinného centra Provázek od 1. 9. do 31. 12. 2011

Autor: Redakce UNO. Neděle 11. září 2011.

Provazek-o.s.ZDE si můžete stáhnout program Rodinného centra Provázek od 1. 9. do 31. 12. 2011.

   

Mládež v akci - newsletter 36. týden

Autor: Redakce UNO. Neděle 11. září 2011.

Mezinárodní kontaktní seminář pro akci 1.3; EDS Tour na Vysočině; Zapojte se do Strukturovaného dialogu!; Ex-tra meeting.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

Pozvánka na seminář „Základní principy psaní žádostí o dotace a granty“

Autor: Redakce UNO. Sobota 10. září 2011.

Občanské sdružení INspiro a Unie nestátních neziskových organizací Vás zvou na cyklus seminářů „Naučme se lépe řídit projekty“ pod vedením lektorky Milady Šnajdrové.

Témata jsou rozdělena do jednotlivých seminářů, které na sebe volně navazují. Přesto nemusíte absolvovat všechny, ale můžete si vybrat libovolné téma, které Vás zaujme. Kurzy jsou vedeny odlehčenou prožitkovou formou, účastníci se aktivně zapojují vlastními postřehy a zkušenostmi, témata jsou doplňována o praktické zkušenosti.

celý článek

   

Strana 207 z 230