Svátek má Lubomír
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Venkovské noviny 3/2011

Autor: Redakce UNO. Úterý 15. března 2011.

Přečtěte si aktuální číslo Venkovských novin, které vydává Centrum pro komunitní práci. Uzávěrka dalšího vydání je 4. dubna 2011.

Březnové číslo ke stažení ZDE

 

Tučný Matuška plíhal na kytaru

Autor: Redakce UNO. Pondělí 14. března 2011.

Read moreS probouzejícím se jarem se probouzejí i lidé, kteří po dlouhé zimě hledají nějaké duševní osvěžení. Jedno z nich uspořádal ve čtvrtek 10. března olomoucký klub přátel přírody Malá liška. Byl to další amatérský koncert, tentokrát s názvem "Tučný Matuška plíhal na kytaru". Po únorovém setkání nad písničkami Jarka Nohavici to byl další povedený počin, kterých má přijít ještě celá řada. Písně Michala Tučného, Waldemara Matušky a Karla Plíhala přilákaly do "domu neziskovek" na Dolním náměstí přes dvacet nadšených lidí všeho věku. A plíhali jsme o stošest. Nejen na kytary, ale i na banjo, basu, bonga a foukačky.

celý článek

   

Mládež v akci 3/2011b - newsletter

Autor: Redakce UNO. Neděle 13. března 2011.

Formela Teoprax 2011, Školení Be In 2011, Výzva k předkládání návrhů EACEA/09/2011, Závěrečná zpráva z Kulatého stolu VO a HO EDS Listopad 2010, Rozhovor s dobrovolnicí EDS na ČRo Ostrava.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

Logo UNO a grafický manuál

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 10. března 2011.

Logo_UNO_barevne_1Členové Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO), kteří mají zájem o umístění loga UNO na své webové stránky nebo o jeho jiné použití, si logo a grafický manuál mohou stáhnout ZDE

   

Témata diplomových prací pro NNO v Olomouckém kraji

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 10. března 2011.

Vážení kolegové z NNO v Olomouckém kraji,

z pověření  Olomoucké sekce UNO jsem oslovil Moravskou vysokou školu v Olomouci (dále jen MVŠO)  ohledně možností zadávání témat diplomových, bakalářských či seminárních prací, souvisejících s problematikou neziskových nevládních organizací, které je možno nabídnout studentům k výběru.

celý článek

   

Mládež v akci 3/2011 - newsletter

Autor: Redakce UNO. Středa 09. března 2011.

Přečtěte si aktuální newsletter Mládež v akci. Najdete zde články:

 • Závěrečná zpráva z Kulatého stolu VO a HO EDS Listopad 2010
 • Rozhovor s dobrovolnicí EDS na ČRo Ostrava
 • Kulatý stůl pro vysílající a hostitelské organizace EDS
 • Školení Nastupte do jedničky
 • Formela Teoprax 2011
 • Newsletter ZDE

     

  ZPRAVODAJ VENKOVA - 3/2011

  Autor: Redakce UNO. Neděle 06. března 2011.

  Zpravodaj-venkovaTřetí číslo ZPRAVODAJE VENKOVA (měsíčník Spolku pro obnovu venkova ČR a Národní sítě MAS ČR) rekapituluje únorové události a přináší nová témata.
  Můžete si zde například přečíst:
  - Česká pošta nebude do příchodu nového vedení rušit své pobočky na venkově
  - Můj architektonický názor vystihuje jeden pojem: Soulad. Rozhovor s Janem
  Krumlem, architektem a někdejším předsedou SPOV
  - SPOV v únoru jednal o vývoji veřejné správy, stavebních úřadech i Zlaté
  cihle - nové součásti soutěže Vesnice roku 2011
  - Národní síť MAS: Semináře SZIF k novým pravidlům. Příprava hodnocení MAS.
  Aktuální pravidla projektů spolupráce. Potřeba prosazení strategie 2014+.
  Vzdělávání v III. ose PRV nahradí ANIMACE.

  Zpravodaj si můžete stáhnou ZDE

     

  Na letní tábor do Jestřabí!

  Autor: Redakce UNO. Neděle 06. března 2011.

  JestrabiVšechny děti od 7 do 15 let mohou vyrazit na letní tábor do rekreačního zařízení Jestřabí, které leží v srdci Hostýnských vrchů. Tábor se koná v termínu od 9. do 16. července 2011. Program je zaměřený na pohyb v přírodě, sportovní zdatnost, přežití v přírodě. Děti si budou moci také zasoutěžit v různých disciplínách – uzlování, topografie, střelba ze vzduchovek ad. – nebo se pobavit na taneční diskotéce či „skřítkovém“ karnevalu. Cena je 2 700 Kč. Kapacita ubytování je omezena, proto se hlaste co nejdříve!

  Leták s podrobnými informacemi a závaznou přihlášku naleznete ZDE

     

  Poutě v Dubě nad Moravou 2011

  Autor: Redakce UNO. Sobota 05. března 2011.

  dub-nad-moravouŘímskokatolická farnost Dub nad Moravou vydala seznam poutí pro rok 2011. Aktuální přehled poutí v poutním kostele Očišťování Panny Marie naleznete ZDE

  .

     

  Infolist My a svět č. 3

  Autor: Redakce UNO. Pátek 04. března 2011.

  mas_mostenkaTřetí číslo Infolistu My a svět přináší aktuální informace o tom, co se stalo a co zajímavého se chystá na území regionu MAS - Partnerství Moštěnka. Naleznete zde oficiální výsledky 11. kola PRV, zprávu o semináři a jednání KS NS MAS OK v Dřevohosticích a odkaz na reportáž Televize Přerov o Místní akční skupině - Partnerství Moštěnka. Ze společenských a sportovních akcí Vám pak můžeme nabídnout pozvánku na Vlkošskou baňku a přehled akcí pořádaných tento rok Jezdeckým klubem Radkova Lhota.

  Infolist ke stažení ZDE

     

  Strana 202 z 205

  Projekt „Pomáháme neziskovkám" v roce 2017 finančně podpořilo město Šumperk. Jedná se především o finanční podporu činnosti koordinačních pomocníků v regionu, webu UNO-OK.cz, podporu akcí v regionu a činnost sekce.