Svátek má Lýdie
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Již jen 11 dětí nemá vánoční dárek

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 10. listopadu 2011.

Read moreArcidiecézní charitě Olomouc za osm dní od vyhlášení letošní akce Vánoční balíček pro Ukrajinu, zbývá pouhých 11 dětí, které zatím nemají svého konkrétního dárce. Celkem na 255 vánočních dárků Charita shromáždí nejpozději do 16. prosince a následně odveze na Ukrajinu, aby je předala konkrétním, předem vytipovaným sociálně potřebným dětem z dětských domovů a chudých rodin. Do akce Vánoční balíček se zapojují každý rok desítky jednotlivců, rodin ale také organizací, které pro děti balíčky připravují.

Arcidiecézní charita Olomouc má na Ukrajině předem vytipované děti ze sociálně slabých rodin nebo dětských domovů. Těmto dětem zajistí v ČR vánoční balíček. „Mnohdy to bývá pro obdarované děti vůbec první dárek v jejich životě.“ řekl k právě zahájené akci P. Rostislav Strojvus, vedoucí humanitárních projektů Arcidiecézní charity Olomouc na Ukrajině. „Poprvé jsme Vánoční balíček pro Ukrajinu pořádali v roce 2008. Vždy jsme se setkali s velkým zájmem dárců, ale nikdy jsme děti neměli rozebrané tak rychle jako letos.“ dodal.

celý článek

 

Přehled seminářů pro NO - listopad-prosinec 2011

Autor: Redakce UNO. Středa 09. listopadu 2011.

ZDE naleznete ucelený přehled pořádaných seminářů pro neziskové organizace v Olomouckém kraji.

Podrobné pozvánky, informace a možnost se na seminář přihlásit  i on-line naleznete na našem webu www.uno-ok.cz v banneru semináře UNO, kde jsou jednotlivé semináře uvedeny.

   

Hm.. to je dobrý nápad!

Autor: Redakce UNO. Úterý 08. listopadu 2011.

Read moreTakto zní název pořádané akce v Olomouckém Jazz Tibetu Clubu na podporu olomouckého občanského sdružení InternetPoradna.cz, které slaví desáté narozeniny. V Jazz Tibetu 10.11.2011 ve 20 hodin vystoupí kapela Hm.., návštěvníci budou informování o činnosti sdružení a budou si moci zakoupit výrobky z chráněných dílen.

celý článek

   

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V TYFLOCENTRU

Autor: Redakce UNO. Úterý 08. listopadu 2011.

Read morePři příležitosti dne nevidomých, který připadá na 13. listopad, si vás dovolujeme pozvat na den otevřených dveří v TyfloCentru Olomouc, který proběhne 14. Listopadu od 8:00 do 16:00 hod. v TyfloCentru Olomouc, o.p.s., I.P.Pavlova 69 (areál Jalta).

celý článek

   

Slavnostní otevření MC Medvídek

Autor: Redakce UNO. Úterý 08. listopadu 2011.

medvidek-pozvankaMC Medvídek zve na slavnostní otevření mateřského centra v Moravském Berouně, Dvořákova 349 (sál v budově ZUŠ), které proběhne dne 11. listopadu 2011 v 11:00 hodin.

   

RODINA ODVEDLE - ZAŽIJTE NEOPAKOVATELNÝ ZÁŽITEK A PŘIHLASTE SE UŽ TEĎ!

Autor: Redakce UNO. Pondělí 07. listopadu 2011.

Read moreRádi byste zasedli ke společnému nedělnímu obědu s cizinci, kteří žijí v ČR, ochutnali netradiční jídlo a dověděli se něco o jiných kulturách? Máte jedinečnou možnost!

Zažité stereotypy a předsudky vůči cizincům se asi nejlépe překonávají navázáním osobních setkání. A právě proto občanské sdružení Slovo 21 již osmým rokem realizuje projekt Rodina Odvedle, jehož cílem je umožnit poznávání prostřednictvím přímého kontaktu mezi rodinami cizinců a českými rodinami.

celý článek

   

OBNOVA LÁSKY V RODINĚ aneb POZITIVNÍ RODIČOVSTVÍ

Autor: Redakce UNO. Pondělí 07. listopadu 2011.

Read moreMotto: „ Naším záměrem je pomoci rozvíjet lásku v rodinách a poukázat na to, co tomu brání“

Mateřské centrum Vikýrek pořádá přednášku na téma Obnova lásky v rodině aneb Pozitivní rodičovství podle metody známé přední psycholožky PhDr. Jiřiny Prekopové.

Přednáška bude zaměřena na rodinné systémy a jejich vlivy na atmosféru v rodině, doplňující poznatky k výchově a řešení konfliktů, pozitivní komunikaci v rodině s praktickými cvičeními.

celý článek

   

Jak se domluvit se zaměstnavatelem

Autor: Redakce UNO. Neděle 06. listopadu 2011.

Read moreTisková zpráva projektu OKRAJ „Systémová podpora pracovního uplatnění cizinců a azylantů žijících na území Olomouckého kraje.“

 

celý článek

   

Z pošty: Čtyřlístek píše o vydařené akci

Autor: Redakce UNO. Neděle 06. listopadu 2011.

Read moreSe Čtyřlístkem na víkenďáku s drakama jako čarodějové

Ve čtvrtek 27. 10. 2011 začal super víkenďák „BÁREVNÝ VÍKEND NA DRAKA“, pořádaný Asociací rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, Klub ČTYŘLÍSTEK ve spolupráci  s Radiem Haná a Urdiamantem.

celý článek

   

Mládež v akci - newsletter 44. týden

Autor: Redakce UNO. Sobota 05. listopadu 2011.

Formela Teoprax, Věříme v Mládež v akci, Týden dobrovolnictví, On-arrival pro mentory 2011 - školení pro mentory dobrovolníků EDS, Veletrh Gaudeamus v Brně.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

Strana 202 z 233