Svátek má Lýdie
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Nové hipostezky vedoucí střední Moravou se slavnostně otevřou v říjnu

Autor: Redakce UNO. Pátek 07. října 2011.

Read moreSlavnostní otevření nových tras pro výlety na koních střední Moravou se uskuteční ve čtyřech jezdeckých stájích v regionu při příležitosti ukončení jezdecké sezóny 2011 v podobě tradiční Hubertovy jízdy. Ta se pojede po části nově vyznačených hipostezek, které vedou v několika okruzích územím 46 obcí regionů MAS – Partnerství Moštěnka a MAS Hříběcí hory. S celkovou délkou 230 kilometrů je tato hipotrasa nejdelší na Moravě.

celý článek

 

150 minut v Africe

Autor: Hynek Pečinka. Pátek 07. října 2011.

Read moreAfrické kostýmy, didjeridoo, bubny djembe, štěrchátka, hrkátka, fotky lemurů, rostlin i lidí z Madagaskaru, ukázka afrických předmětů denní potřeby, buráky, banány, čaj, koření masala, vůně ylang ylang. Tento úžasný mix chutí, vůní, barev a obrazů utvořil skvělou atmosféru Afrického večírku, který uspořádal klub přátel přírody Malá liška v úterý 4. října v prostorách sdružení SPOLU na Dolním náměstí v Olomouci pro třicítku účastníků od nejmenších po starší a pokročilé.

celý článek

   

Pozvánka na seminář „DOTACE Z OLOMOUCKÉHO KRAJE a jiné“

Autor: Redakce UNO. Středa 05. října 2011.

Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje si dovoluje Vás nebo Vaše zástupce (max. 2) z neziskových organizací pozvat na odpolední seminář zaměřený na získání neinvestičního příspěvku 25.000,- Kč z rozpočtu Olomouckého kraje a na výklad pravidel poskytování příspěvků z rozpočtu města Olomouc.

celý článek

   

Pozvánka na procvičovací víkend „Rešerše a základy psaní žádostí“

Autor: Redakce UNO. Středa 05. října 2011.

Občanské sdružení INspiro a Unie neziskových organizací Vás zvou na cyklus seminářů „Naučme se lépe řídit projekty“ pod vedením lektorky Milady Šnajdrové. Semináře jsou vedeny odlehčenou prožitkovou formou, účastníci se aktivně zapojují vlastními postřehy a zkušenostmi, témata jsou doplňována o  praktické zkušenosti.

celý článek

   

Pozvánka na seminář "Rešerše finančních zdrojů"

Autor: Redakce UNO. Úterý 04. října 2011.

Občanské sdružení INspiro a Unie neziskových organizací Vás zvou na cyklus seminářů „Naučme se lépe řídit projekty“ pod vedením lektorky Milady Šnajdrové.

celý článek

   

Dobrovolnictví od začátku do konce

Autor: Redakce UNO. Úterý 04. října 2011.

Read moreV rámci Evropského roku dobrovolnictví uspořádalo v pátek 16. září Informační centrum pro mládež Prostějov ve spolupráci s Prostějovskou koalicí neziskových organizací (PRKNO) akci na podporu dobrovolnictví. Prostějovské organizace pracující s dobrovolníky zde pomocí různých aktivit prezentovaly svoji činnost a možnosti zapojení veřejnosti do svých programů. Akci podpořila Unie neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO), město Prostějov i Olomoucký kraj a MŠMT.

celý článek

   

Hostíme na sv. Hostýně setkání české a slovenské Charity

Autor: Administrator. Pondělí 03. října 2011.

Read moreVe dnech 3. a 4. října 2011 se na Hostýně uskuteční společné zasedání Rady Charity České republiky a Rady Slovenské katolické charity. Toto společné setkání se uskuteční po šestnácti letech a hostit bude na tomto známém poutním místě Arcidiecézní charita Olomouc.

Na programu společného jednání prvního jednacího dne bude představení činnosti všech arcidiecézních a diecézních Charit v České i Slovenské republice, specifik jejich práce, organizace a řízení. Pak budou Rady projednávat společná témata spolupráce v oblasti humanitární pomoci a rozvojové spolupráce, v oblasti společných sociálních a zdravotnických projektů.

celý článek

   

Dny pro rodiny 2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 03. října 2011.

Read moreVe dnech 18. - 20. října 2011 proběhne druhý ročník Dnů pro rodiny, který se koná pod záštitou Mgr. Yvony Kubjátové, náměstkyně hejtmana Olomouckého kraje. V letošním roce opět přinesou zajímavé vzdělávací semináře a kulturní akce pro rodiny s dětmi.

celý článek

   

Semináře pro NNO pracující s dětmi a mládeží

Autor: Redakce UNO. Pondělí 03. října 2011.

MŠMT upozorňuje na konání bezplatných seminářů pro nestátní neziskové organizace, které budou žádat o finanční podporu v rámci vyhlášených „Programů státní podpory práce s dětmi a mládeží pro nestátní neziskové organizace na léta 2011 - 2015".

celý článek

   

Hanácký farmářský trh podporuje neziskovky

Autor: Redakce UNO. Pátek 30. září 2011.

Read moreNeziskové organizace z Olomouce a okolí mají nyní příležitost prodávat své výrobky na Hanáckém farmářském trhu v Olomouci. Každý pátek mohou návštěvníci trhu nejen nakoupit výrobky jedné z neziskovek, ale zároveň se seznámit s její činností.

V uplynulých týdnech měli nakupující možnost navštívit stánek TyfloCentra Olomouc, který nabízel výrobky zrakově postižených občanů, nebo olomouckého centra sociálních služeb Klíč.

celý článek

   

Strana 206 z 233