Svátek má Drahomíra
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

ZPRAVODAJ VENKOVA - 10/2011

Autor: Redakce UNO. Středa 12. října 2011.

Read moreŘíjnové číslo Zpravodaje venkova rekapituluje zářijové události a přináší nová témata.
 
V 10. čísle roku 2011 si například můžete přečíst:

- Tisícovka starostů pochodovala Prahou. Chtějí změnu rozpočtového určení daní. Společná akce SMS a SPOV.
- RUD: ani pravicové, ani levicové, ale prostě feudální
- Komňa: Vesnice kde mají v úctě staré lidi, tradice, lidové stavby i stromy. Rozhovor s Karlem Navrátilem, starostou Vesnice roku 2011
- Chceme tu zůstat? aneb podpora zdravé rodiny v rukou komunálních politiků
- Vyhlášeno 14. kolo PRV. Pro žadatele z vesnic přináší překvapivé změny

celý článek

 

K-centrum slaví 10 let

Autor: Redakce UNO. Úterý 11. října 2011.

10letK-centraJiž 10 let pracuje K-centrum v Prostějově s uživateli návykových látek, s jejich blízkými (s rodiči, partnery...), a to pod záštitou Sdružení Podané ruce, o. s., které v letošním roce slaví 20.výročí založení.

Oslavte "10 let K-centra" v hudebním klubu Apollo 13 v Prostějově. Akce se koná 21. 10. 2011 od 19. hod.

Hrají:
UNNA
- death-big-beat / Prostějov /Přerov/ Brno
MIMBAR - pop-rock / Prostějov / Hranice
KÁMEN - dance music / Unčbystrlit
BULLETPROOF - rap-metal / Prostějov

   

Lžičkobraní

Autor: Redakce UNO. Úterý 11. října 2011.

Read moreStředisko SOS pro vzájemnou pomoc občanů pořádá do 25. října sbírku lžiček a lžic.
BEREME lžíce malé, velké, hliníkové i nerezové a DÁVÁME je Nízkoprahovému dennímu centru pro lidi bez přístřeší, které v akutních případech poskytuje hladovějícím lidem stravu. Zvláště nyní, kdy začíná chladnější období, lžíce na horký čaj či polévka budou potřebné ve velkém množství “, informuje pracovník střediska Mgr. Kučera.

celý článek

   

Maškarní halloweenská párty

Autor: Redakce UNO. Sobota 08. října 2011.

Halloween plakatSDH Kolšov srdečně zve všechny dospělé a hlavně děti na Maškarní Halloweenskou párty, která se uskuteční dne 22. 10. 2011 od 14:00 hodin v Kulturním domě v Kolšově.

Pro děti budou připraveny hry, soutěž o nejkrásnější dýni a masku, občerstvení, diskotéka, TOMBOLA. Každá maska bude odměněna. Hraje DJ Nesquik.

   

Charita Zábřeh slavila s uživateli i veřejnosti

Autor: Jana Skalická. Sobota 08. října 2011.

Read moreZábřežská Charita si v minulém týdnu připomněla výročí 20 let od znovuobnovení své činnosti. Jako poděkování svým příznivcům nabídla bohaté spektrum akcí i pohled "pod charitní pokličku".

Příjemným naladěním na týden oslav byl benefiční koncert smíšeného pěveckého sboru Carmen, který se uskutečnil v neděli 25.9. v kostele sv.Bartoloměje v Zábřehu. Výtěžek z dobrovolného vstupného 3.383 Kč bude použit jako příspěvek na zakoupení polohovací postele s bočním náklonem pro pacienty trvale na lůžku upoutané.

celý článek

   

POZVÁNÍ NA KRÁSNÉ DĚLÁNÍ aneb SMALTOVANÉ TVOŘENÍČKO

Autor: Redakce UNO. Pátek 07. října 2011.

Jiří Tomanec a ZO č. 1 ČZS zvou všechny šikovné ruce na „IV. smaltované tvořeníčko“ s výtvarníkem Jiřím Tomancem. Seznámíte se s technologií i materiály potřebnými ke smaltování a vytvoříte si originální šperky.

celý článek

   

Ovčí farma financuje Charitu

Autor: Redakce UNO. Pátek 07. října 2011.

Read moreS podporou Arcidiecézní charity Olomouc byla na Ukrajině pod organizací Caritas Kolomyja otevřena nová ovčí farma. Výnosy z prodeje masa, sýrů a vlny budou sloužit k financování pomoci, kterou tato Charita poskytuje sociálně potřebným ve svém regionu, zejména pak dětem. Na posledních přípravách farmy a jejím slavnostním otevření se účastnili také pracovníci ACHO. Ti se během právě ukončené pracovní cesty na Ukrajině věnovali také dalším projektům, které na Ukrajině podporují.

celý článek

   

Nové hipostezky vedoucí střední Moravou se slavnostně otevřou v říjnu

Autor: Redakce UNO. Pátek 07. října 2011.

Read moreSlavnostní otevření nových tras pro výlety na koních střední Moravou se uskuteční ve čtyřech jezdeckých stájích v regionu při příležitosti ukončení jezdecké sezóny 2011 v podobě tradiční Hubertovy jízdy. Ta se pojede po části nově vyznačených hipostezek, které vedou v několika okruzích územím 46 obcí regionů MAS – Partnerství Moštěnka a MAS Hříběcí hory. S celkovou délkou 230 kilometrů je tato hipotrasa nejdelší na Moravě.

celý článek

   

150 minut v Africe

Autor: Hynek Pečinka. Pátek 07. října 2011.

Read moreAfrické kostýmy, didjeridoo, bubny djembe, štěrchátka, hrkátka, fotky lemurů, rostlin i lidí z Madagaskaru, ukázka afrických předmětů denní potřeby, buráky, banány, čaj, koření masala, vůně ylang ylang. Tento úžasný mix chutí, vůní, barev a obrazů utvořil skvělou atmosféru Afrického večírku, který uspořádal klub přátel přírody Malá liška v úterý 4. října v prostorách sdružení SPOLU na Dolním náměstí v Olomouci pro třicítku účastníků od nejmenších po starší a pokročilé.

celý článek

   

Pozvánka na seminář „DOTACE Z OLOMOUCKÉHO KRAJE a jiné“

Autor: Redakce UNO. Středa 05. října 2011.

Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje si dovoluje Vás nebo Vaše zástupce (max. 2) z neziskových organizací pozvat na odpolední seminář zaměřený na získání neinvestičního příspěvku 25.000,- Kč z rozpočtu Olomouckého kraje a na výklad pravidel poskytování příspěvků z rozpočtu města Olomouc.

celý článek

   

Strana 203 z 230