Svátek má Ivan
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

S novým školním rokem - novinka v pečovatelské službě na Mohelnicku

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 01. září 2011.

Read moreOd začátku září přinesla Charita Zábřeh, středisko pečovatelské služby, svým klientům na Mohelnicku novou kvalitu do služby rozvážky obědů. Z čistého výtěžku letošního 11. charitního benefičního plesu (51 tis. Kč) a z účelového příspěvku Olomouckého kraje (50 tis. Kč) pořídila pro své klienty nové nerezové jídlonosiče v termoobalu. Ty jsou upraveny tak, aby v nich jídlo zůstalo teplé až do tří hodin od nabrání v jídelně. To, že tomu tak opravdu je, má Charita již bezmála 10 let vyzkoušeno na středisku v Zábřehu s obdobnými typy termoportů.

celý článek

 

Jak na dotace?

Autor: Redakce UNO. Úterý 30. srpna 2011.

Read moreVyužívání dotačních zdrojů představuje pro neziskové organizace (NO) často jedinou šanci na realizaci celé řady projektů, jejichž financování by prostředky organizace jinak nepokryly. Na několik tipů, jak se zorientovat na poli dotačních výzev, jsme se zeptali členky předsednictva UNO a dotační poradkyně UNO pro Olomoucký kraj Milady Šnajdrové.

Odkud mohou neziskovky čerpat peníze?

Prostředky lze čerpat za prvé z Evropské Unie; zde existuje několik druhů zdrojů. Jednak zde jsou fondy zaměřené na mezinárodní spolupráci - například Švýcarské fondy, Norské fondy, Visegrádský fond ad.  Dále lze prostředky získat ze Strukturálních fondů, to jsou tzv. Operační programy.  Potom zmiňme oblast státního rozpočtu, kam spadají dotace z nejrůznějších ministerstev a vlády. Níže je krajský rozpočet a oblasti obecních rozpočtů. Také lze využívat zdrojů z různých nadací a nadačních fondů

celý článek

   

Bulletin 9/2011

Autor: Zdeněk Beil. Úterý 30. srpna 2011.

Read moreVážení čtenáři,
zářijové vydání bulletinu OKNO začíná úvodníkem náměstka hejtmana Olomouckého kraje pana RNDr. Ivana Kosatka, dále výzvou a informačním letákem k Průvodu dobrovolníků v rámci Evropského roku dobrovolníků.
Na straně 2 je pozvánka na Handicap-rally v Olomouci, na konferenci Charity Olomouc, na 13. Romskou pouť, která se bude konat na Sv.Kopečku u Olomouce a na 1. Lesní hudební festival na Muně v Mikulovicích u Jeseníku.
Na straně 3 najdete program RC Heřmánek a akce na září 2011.
Na straně 4 jsou zprávy ze Sekce pro rodinu a Hasičské sekce UNO a pozvánka na V. ročník Olomouckého draka - soutěž pro mladé hasiče.

celý článek

   

Seminář „Občané Evropy. EU a nevládní organizace“

Autor: Redakce UNO. Úterý 30. srpna 2011.

Read moreNa základě pověření Informační kanceláře Evropského parlamentu v ČR organizuje společnost PEKOS s.r.o. ve dnech 21.-23. 9. 2011 v Praze vzdělávací seminář zaměřený na problematiku Evropského parlamentu i celé Evropské unie s akcentem zejména na praktické změny, které přinesl vstup v platnost Lisabonské smlouvy. Na programu semináře jsou i další otázky související např. s tématem letošního roku – Evropským rokem dobrovolnictví, ale i záležitostmi Evropské občanské iniciativy.

celý článek

   

Prodloužení termínu zadávání témat diplomových prací.

Autor: Zdeněk Beil. Úterý 30. srpna 2011.

V prázdninovém bulletinu č. 7-8/2011 byla na straně 7 zveřejněna informace o možnosti zadávání témat diplomových, bakalářských či seminárních prací v oblasti ekonomiky. V prodlouženém termínu do 7.9.2011 máte možnost navázat spolupráci s katedrou aplikované ekonomie FF UP Olomouc.

celý článek

   

Charita Kroměříž spustila jedinečný projekt pomoci lidem s chronickým duševním onemocněním

Autor: Redakce UNO. Úterý 30. srpna 2011.

Read moreDíky grantu z Evropského sociálního fondu se Oblastní charitě Kroměříž podařilo během letních prázdnin spustit jedinečný projekt pomoci chronicky duševně nemocným lidem s názvem „Život za plotem“. Partnerem tohoto projektu je Psychiatrická léčebna v Kroměříži.  Projekt si klade za cíl umožnit lidem s chronickým duševním onemocněním, kteří ukončili ústavní léčbu, opětovné začlenění do společnosti – ono „žít za plotem léčebny“.

celý článek

   

Rekvalifikační kurzy pro pracovníky v neziskových organizacích

Autor: Redakce UNO. Pátek 26. srpna 2011.

Neziskovky.cz připravily na letošní podzim dva rekvalifikační kurzy, které reagují na současné potřeby neziskových organizací - kvalitně řídit organizaci tak, aby naplňovala svoje poslání a současně měla na svoji činnost dostanečné zdroje - peníze a lidi. I v době finančního útlumu je vzdělávání lidí investicí. Pokud jsou lidé motivováni pro práci v neziskové organizaci, tato investice se mnohonásobně vrátí - organizaci i danému člověku v jeho profesním rozvoji.

celý článek

   

Venkovské noviny 11/2011

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 25. srpna 2011.

Přečtěte si aktuální číslo Venkovských novin, které vydává Centrum pro komunitní práci.

Druhé vydání v měsíci srpnu ke stažení ZDE

   

Akce RC Heřmánek na září 2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 22. srpna 2011.

rc hermanekZDE si můžete stáhnout program akcí Rodinného centra Heřmánek na měsíc červenec 2011.

Pravidelný týdenní program v roce 2011 naleznete ZDE

   

Jak dobře hospodařit s penězi

Autor: Zdeňka Hrubá. Pátek 19. srpna 2011.

Read moreJak správně spravovat své finance, podle čeho se rozhodovat při uzavírání spotřebitelských úvěrů, na co si dát v souvislosti s našimi penězi pozor? To vše jsou otázky, které si v dnešní době klademe stále častěji. Bohužel, někdy až teprve tehdy, kdy nás hospodaření s vlastními penězi dostalo do složité situace. Co s tím? Jak takovéto situaci předejít?

celý článek

   

Strana 209 z 230