Svátek má Leona
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Novinky z neziskovek

Dorostenky z Kolšova zvítězily na MČR v požárním sportu dorostu v Ostravě

Autor: Redakce UNO. Neděle 10. července 2011.

Read moreObrovským překvapením skončilo vystoupení kolšovských dorostenek (okres Šumperk) na MČR dorostu, které se uskutečnilo ve dnech 5. – 6. 7. 2011 na Městském stadionu v Ostravě. Dvoudenní klání přineslo souboj celkem 14 nejlepších družstev z jednotlivých krajů ČR o mistrovský titul.

celý článek

 

Projekt umožnil získat praxi lidem se zdravotním znevýhodněním a osobám pečujícím

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 09. dubna 2015.

Read moreSpolek o.s. InternetPoradna.cz završuje realizaci dvouletého evropského projektu Něco za něco – uč se a práci najdeš, kterým od dubna 2013 nabízela pomoc v procesu začleňování na trh práce osobám se zdravotním znevýhodněním a osobám pečujícím. Projektu se zúčastnilo celkem 54 osob, jež mohly využít následující aktivity: individuální konzultace s pracovním konzultantem a psychologem, vzdělávací kurzy včetně absolvování rekvalifikačních a specializovaných kurzů, bilanční diagnostiku a ergodiagnostiku, skupinová motivační setkávání, vzdělávací a motivační pobyt a v neposlední řadě zaměstnání se mzdovým příspěvkem.

celý článek

 

I cizinec může být našinec. Ve Šternberku se to potvrdilo

Autor: Redakce UNO. Pondělí 23. března 2015.

Read morePřátelé přírody z olomouckého klubu Malá liška uspořádali v neděli 22. března ve Šternberku odpolední posezení s povídáním o Vietnamu a tamních lidech, co se rozhodli žít v Česku, doplněné ochutnávkou pravé vietnamské kuchyně. Byl to jejich drobný příspěvek v Evropskému akčnímu týdnu proti rasismu, během kterého probíhá na našem kontinentu spousta tematických aktivit koordinovaných mezinárodní sítí UNITED.

Asijské bistro Asia Menu Special v centru Šternberka, městečka vzdáleného asi 20 kilometrů od Olomouce, pohostilo přes 30 zájemců o mezikulturní zážitek. Ten jim z české strany zprostředkovali Evka a Hynek a z vietnamské Hui a Thi, která provozuje místní bistro. V úvodním bloku se účastníci dozvěděli zajímavosti o historii a současnosti Vietnamu, během čehož je jednotlivě pozdravila Thi oblečená v tradičním vietnamském úboru. 

celý článek

   

Hanácká extraliga 2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 20. června 2011.

hanacka-extraligaSbor dobrovolných hasičů Střelice Vás zve na IX.ročník soutěže hasičských družstev mužů a žen v požárním útoku "O putovní pohár exsenátora MUDr. Vítězslava Vavrouška", který se koná 25. 6. 2011 v hasičském areálu v Dětřichově. Soutěž je zařazena do Hanácké extraligy 2011.

Podrobné informace na pozvánce ZDE

 

V Zábřehu se probudila starodávná mumie

Autor: Redakce UNO. Pondělí 02. března 2015.

Read morePrvní letošní víkendová akce olomouckého sdružení dětí a mládeže Duha Velká Medvědice proběhla 20. - 22. února na známé základně v Zábřehu. Účastníci se tentokrát vžili do role archeologů a vydali se až do vzdálených pyramid pátrat po stopách starodávné mumie. Hned v pátek večer je však čekalo nemilé překvapení. Po vstupu se za nimi pyramida uzavřela, a tak účastníci byli nuceni tápat ve tmě a hledat cestu ven. Není to nic jednoduchého – všude tma, hieroglyfy a tajemné zvuky ve tmě, ale i tak se jim nakonec podařilo pyramidu otevřít. Netušili však, že po otevření se dostali ven nejen oni, ale i mumie, kterou vzbudili.

celý článek

   

Strana 74 z 78