Svátek má Čeněk
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Červnové Muzicírování pomohlo přežít vedro ve městě

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 07. července 2016.

Read moreVe čtvrtek 23. června uspořádali Přátelé přírody z olomoucké skupiny Malá liška druhé hudební vystoupení z letošní série Muzicírování v parku. Ta má za cíl spojit amatérské muzikanty a jejich posluchače s přírodou a zajímavými místy olomouckých veřejných sadů. Po květovém jammování u Jihoslovanského mauzolea, které proběhlo po průtrži mračen, bylo to červnové naopak ve znamení vedra sužujícího hanáckou metropoli.

Účast byla kupodivu velká, protože zeleň Čechových sadů slibovala oproti vyhřátým dlážděným a betonovým plochám našich sídlišť aspoň částečné osvěžení. Poblíž sochy Boženy Němcové se doslova ve stínu lípy (a to hned několika) představily formace W&S Band z Krčmaně a Hudba z Marsu, která má s předchozí kapelou ze dvou třetin stejné obsazení.

celý článek

 

Prázdninový provoz v Rodinném centru Heřmánek

Autor: Administrator. Pátek 01. července 2016.

logo-hermanek-rcHurá, Jsou tu prázdniny! Nebo že by ne? Rodiče malých dětí žijí den za dnem, takže jaképak prázdniny? Rodiče větších dětí je nadcházející dva měsíce nebudou předávat institucím, ale bude na nich samotných, aby zajistili jídlo, byli manažery času a vymysleli program, zaplatili příměstské tábory, využili pomoci prarodičů, koordinovali hlídání, zvládli všechno v práci a přitom byli v pohodě… Uffff. Každá změna je vlastně šance. Dokážeme-li v horkých letních dnech, vyžadujících vysoké manažerské schopnosti, najít čas být jen mámou a tátou, být kamarád, být si s dětmi blíž, dny nepřežívat, ale vědomě prožívat, užít si legraci, zahrát si hru nebo si jen tak povídat, pak je čas na skutečné hurá. Rodinné centrum Heřmánek Vám ze srdce vám přeje, abyste si svou prázdninovou šanci nenechali protéct mezi prsty. Sám k nim přispěje otevřením příjemně chladivé herny s možností využití hřiště a pískoviště v areálu místní ZŠ, a to od 18. do 29. července denně od 9 do 13 hodin.

 

Netradiční hasičská soutěž v Bělkovicích - Lašťanech

Autor: Redakce UNO. Neděle 11. září 2011.

Belkovice-soutezSDH Bělkovice Lašťany si Vás dovoluje pozvat na 4.ročník „NETRADIČNÍ HASIČSKÉ SOUTĚŽE“ v upraveném požárním útoku, která se koná v sobotu 17. září 2011 od 10.00 hon na koupališti v Bělkovicích - Lašťanech.

Soutěžit se bude v kategoriích muži, ženy.

Podrobné informace na pozvánce ZDE

   

Ješek ze Sovince zve na VII. lukostřelecký dobový turnaj obce Pňovice

Autor: Administrator. Středa 22. června 2016.

Read moreJešek ze Sovince, pán panství Pňovského, vyzývá střelce z luku, aby se dostavili na 7. ročník Lukostřeleckého dobového turnaje obce Pňovice, který se koná v neděli 26. června 2016 od 12 hodin na hřišti v Pňovicích. Návštěvníci se mohou těšit na historické ukázky střelných zbraní a na soutěžní lukostřelecké disciplíny. Fotbalové hřiště se promění ve středověký tábor s turnajem v lukostřelbě, jeho součástí bude expozice o vývoji střelných zbraní a ukázky dobového tábora. Soutěžící anebo návštěvníci v dobových kostýmech jsou vítáni. Střílet se bude pouze z jednoduchých luků bez mířidel, sportovní luky nejsou povoleny. V případě, že nemáte vlastní luk, organizátoři Vám jej mohou bezplatně zapůjčit. Vstup na akci je zdarma. Akce je podpořena obcí Pňovice a Korunou českou, další ceny věnovali Fantasy obchod, výroba a prodej luků, šípů a kuší Lazecký, výrobce mečů Had, LH shop a Starsteel.

celý článek

 

Pozvánka na schůzku hasičské sekce

Autor: Redakce UNO. Středa 07. září 2011.

Vážení hasiči a hasičky, členové i nečlenové hasičské sekce UNO OK!

Na čtvrtek 15. září 2011 na 17 hodin svolávám schůzku hasičské sekce UNO. Místo schůzky - kancelář MBG Czech, Tř. Svobody 2, Olomouc, 1.patro, parkování na Kollárově nám. nebo TRAM má zastávku přímo před vchodem.

celý článek

   

Strana 71 z 80