Svátek má Čeněk
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Zapojte se do 3. ročníku Štafety na vozíku!

Autor: Administrator. Úterý 14. června 2016.

Read moreZapojte se do 3. ročníku Štafety na vozíku! Pokus o 24 hodinovou jízdu a překonání rekordu z loňského roku! Spolek Trend vozíčkářů Olomouc ve spolupráci s dalšími organizacemi připravují v předvečer Olomouckého půlmaratonu již třetí ročník Olomoucké štafety na vozíku a srdečně zvou širokou veřejnost k účasti na této akci, která se koná v pátek 24. června 2016 od 9.00 do soboty 25. června 2016 do 9.00 hodin ve Smetanových sadech (hlavní park Flory – Rudolfova alej - u altánu). Přijďte se zapojit, podpořit nás, společně podebatovat, vyzkoušet si, jak se jezdí na invalidním vozíku, zažít radost z pohybu jinak, trochu si zasoutěžit a hlavně se pobavit. 250m ujede každý! A kdo nejede, ten fandí! Prvních 1000 jezdců dostane silikonový náramek a drobné dárky. Účastnit se mohou celé rodiny i s dětmi či firemní týmy. Důležité je nadšení pro akci a ochota pomoci, aby se nám podařilo štafetu absolvovat bez přerušení.

celý článek

 

Zdravovíkend, školení nejen pro vedoucí a instruktory pro práci s mládeží

Autor: Redakce UNO. Úterý 07. června 2016.

zdravovíkendPo dvou školeních pro vlastní vedoucí tentokráte otevírá Duha Velká Medvědice kurs první pomoci i pro veřejnost od 15 let, zejména pro vedoucí a instruktory pro práci s mládeží. Školení se koná v klubovně Duhy Křišťál Lutín v Lutíně ve dnech 17.-19. června. Chcete jet na tábor a přemýšlíte o kurzu první pomoci? Sedět v přednáškovém sále Vás nebaví a nic nenaučí? Pak je Zdravovíkend přesně pro Vás. První pomoc si účastníci vyzkouší „naživo“, a i když nikdo nepřijde k úrazu, bude to skoro jako doopravdy. Podrobný program a přihlášky na mailu  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Cena kursu 150,- Kč (200,- Kč při zaplacení později než 12. června).  

Velká cena okresu Šumperk „HOLBA CUP 2011“

Autor: Redakce UNO. Úterý 30. srpna 2011.

znak-sdhVýkonný  výbor OSH Šumperk Vás zve na XVI. ročník soutěže Velká cena okresu Šumperk „HOLBA CUP 2011“ hasičských  družstev mužů, žen a veteránů v požárním útoku – závěrečné vyhodnocení „FINÁLE MISTRŮ“. Soutěž se koná v sobotu 10. září 2011 na hasičském areálu SDH Hrabišín (za KD). Finále se zúčastní nejlepší družstva letošního roku všech kategorií.

Pozvánka ke stažení ZDE

   

Mise statečných 2016 v září v Domašově nad Bystřicí

Autor: Administrator. Úterý 07. června 2016.

Read moreVe dnech 10.-11. září 2016 pořádá Skautské centrum v Domašově nad Bystřicí zajímavou víkendovou akci pro děti a mládež Mise statečných 2016. Akce se koná ve spolupráci s Armádou ČR a Klubem českých turistů-Chameleonem Brno v Domašově nad Bystřicí. Základní myšlenkou uspořádání branně sportovního závodu je obnovení zájmu o aktivity, které souvisejí s chováním občanů ve výjimečných situacích, případně obrannou státu. Hravou a akční formou chceme přitáhnout mladé lidi k uvědomění, že je důležité "Být připraven". Akce je otevřena pro všechny zájemce z ostatních zájmových či jiných spolků, které si budou chtít změřit své síly a dovednosti. Rádi bychom navázali na skautskou historii branných závodů s novým pojetím a charakterem odpovídajícím současným požadavkům a moderním technologiím. Nedílnou součástí akce bude i předání životních zkušeností od účastníků zahraničních vojenských misí, jejich přípravou, používanou technikou, ale také seznámení s prostředím, ve kterém působily, nebo dosud působí.

celý článek

 

Banky bez bariér? Spolupráce TyfloCentra s ČSOB nese ovoce

Autor: Administrator. Úterý 07. června 2016.

Read morePlatíte v obchodě kreditní kartou, vybíráte si peníze z bankomatu a nepřipadá Vám na tom nic složitého? Pro nevidomého jsou tyto činnosti poměrně náročné. Proto TyfloCentrum Olomouc  ve spolupráci s ČSOB připravilo projekt, který přiblížil tyto běžné denní činnosti lidem se zrakovým handicapem. Lidé se zrakovým postižením se učili platit kartou v obchodě, vybírat z bankomatu a využívat internetové i mobilní bankovnictví.

celý článek

   

Strana 72 z 80