Svátek má Oto
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Olomoučtí Přátelé přírody se chystají na léto. Jaké bude?

Autor: Hynek Pečinka. Středa 04. června 2014.

Read moreLetní měsíce bývají ve znamení útlumu některých aktivit pro veřejnost, která se houfně přesouvá k vodě, do autobusů směřujících k moři, početné skupiny turistů okupují hrady a zámky anebo si dopřávají decibelů na hudebních festivalech pod širým nebem. Režim olomouckých Přátel přírody z klubu Malá liška bývá létem také poznamenán. Právě v období od šestého do osmého měsíce se konají výjezdy do cizích zemí, které byste pro jejich zaměření těžko hledali v nabídce cestovních kanceláří.

celý článek

 

Další kolo Ligy mladých hasičů za námi

Autor: Marcela Vystrčilová. Čtvrtek 02. června 2011.

liga-drahlovV neděli 29. 5. 2011 se opět konalo další kolo Ligy mladých hasičů okresu Olomouc. Za krásného slunného počasí pořadatelé SDH Drahlov uvítali na dráze v požárním útoku 20 soutěžních kolektivů mladších a 12 družstev starších. Další týden nás čeká soutěž v Hlubočkách, tak uvidíme…

Fotografie z akce ZDE

 

Výlet za Prabábou a cestou časem

Autor: Administrator. Středa 06. listopadu 2013.

Read moreMalá liška – klub přátel přírody z Olomouce zve všechny velké i menší přátele lehkého kroku v sobota 9. listopadu 2013 na výlet do Šternberka za Prabábou a cestou časem.

Sraz 8:30 | vlevo v hale hl. nádraží ČD v Olomouci, odjezd busem.
Ve Šternberku nás čeká půldenní program. S místní patriotkou si projdeme naučnou stezku Prabába (5 km). Otevírají se z ní překrásné výhledy na město i na část Hané. Zbude i dost času na návštěvu nové a interaktivní Expozice času v centru města.
V Olomouci budeme zpět nejpozději v 15:15. Výlet je vhodný pro dospělé všeho věku, jejich děti i vnoučata.
Akci vedou Eva Kráčmarová a Marcela Moser.

celý článek

   

Dráčci z Dubu se zúčastnili celorepublikového Festivalu přípravek

Autor: Marcela Vystrčilová. Čtvrtek 02. června 2011.

Read moreO víkendu 27. - 28. 5. 2011 se naši nejmenší  hasiči „Dráčci z Dubu“z SDH Dub nad Moravou, jako jediní  z našeho Olomouckého kraje, zúčastnili celorepublikového Festivalu přípravek v Břehách u Pardubic. Díky skvělé organizaci a zázemí jsme byli spokojeni s ubytováním, stravou, doplňujícím programem pro děti ad. Předvedli jsme mezi 19 vystupujícími kolektivy sice část svých naučených vystoupení, jelikož není takový časový prostor, ale odjížděli jsme všichni spokojeni.

celý článek

 

Aktuality z projektu Senioři bez hranic 2013

Autor: Administrator. Pátek 24. května 2013.

Read moreSlavnostní zahajovací den druhého ročníku projektu „Senioři bez hranic 2013“ proběhne v pátek 7. června 2013 v rámci veletrhu Flory Olomouc „Mezi námi“, který je v tento den zaměřen na seniory. Od 10 do 16 hodin budou neziskové organizace nabízet ukázky svých aktivit, v programu vystoupí sbor Zpěvanky a roztleskávačky s Domova pro seniory POHODA, ve 13 hodin pozvaní oficiální hosté slavnostně zahájí tříměsíční maraton aktivit pro seniory 55+.

„Senioři bez hranic“  jsou realizováni ve spolupráci s Olomouckou sekcí Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje, koordinátorem je o.s.INspiro. Od června do konce srpna budou v Olomouci a okolí probíhat například výtvarné kurzy a dílničky, semináře zájmového vzdělávání, výuka společenského tance i street dance, jízdy na in-line bruslích, rekondiční a rehabilitační pohybové aktivity, naučné vycházky, nordic walking  a návštěva atraktivních míst, vše pro seniory zdarma.

celý článek

   

Strana 75 z 79