Svátek má Čeněk
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Centrum Sluňákov zve na své akce

Autor: Administrator. Čtvrtek 12. května 2016.

Read moreDům přírody Litovelského Pomoraví Sluňákov – centrum ekologických aktivit města Olomouce, o.p.s. zveřejnilo svůj program na blízké měsíce. Mezi nejbližšími se 20. května uskuteční program pro děti a jejich (pra)rodiče „Za včelkami do úlu“. Účastníci od 4 do 104 let společně odkryjí některá včelí tajemství, zahrají si hry a vytvoří si něco ve včelí dílničce. Týž den se v „Noci plné zvuků“ mohou rodiče s dětmi vydat na cestu za tajemnými zvuky večerního života areálu domu přírody. Centrum již také přijímá přihlášky na prázdninový příměstský tábor. Podrobnosti nejen o táboře níže:

celý článek

 

Dramacentrum Vás zve… tentokrát na klauniádu!

Autor: Administrator. Středa 04. května 2016.

Read moreNebaví Vaše děti v divadle jenom sedět? Chtějí být také součástí příběhu? Mají chuť ovlivňovat děj na jevišti? Teď máte společně skvělou příležitost - interaktivní divadlo je tu pro Vás! 8. května v 16 hodin je na programu Konkurz do Cirkusu Pižďuch – klauniáda. Klaun Hubert (Jan Šprynar) to roztočí, roztočte to s ním! Zábava zaručena! Vhodné pro děti od 3 let.

Dramacentrum najdete na tř. 17. listopadu 43 v Olomouci, levý skleněný vchod vedle S-cube. Akci pořádá Sdružení D, spolek. Z dalšího programu Dramacentra:

celý článek

 

Muzejní společnost Litovelska zve na nejbližší akce

Autor: Redakce UNO. Středa 04. května 2016.

Read moreMuzejní společnost Litovelska si na květen a červen přichystala zajímavý program pro širokou veřejnost. Na své si přijdou milovníci přírody i kultury. 8. května amatérský ornitolog Jan Vidlař povede vycházku "Vítání ptačího zpěvu v CHKO Litovelské Pomoraví". 14. května následuje prohlídka litovelského hřbitova s odborným výkladem Marie Hrubé, členky Výboru Muzejní společnosti Litovelska a Letopisecké komise Městského úřadu Litovel. Využít lze také nabídky autobusového zájezdu do šumperského Vlastivědného muzea a Muzea silnic ve Vikýřovicích v sobotu 18. června. Vlastivědný autobusový zájezd pořádá i Muzeum Mohelnicka, 21. května má na programu návštěvu místních venkovských muzejí a tradičních statků. Podrobnosti níže:

celý článek

   

Memoriál Kristina Kudláče

Autor: Redakce UNO. Neděle 07. srpna 2011.

Petrov-soutezSbor dobrovolných hasičů Petrov nad Desnou Vás srdečně zve na XVII. ročník pohárové soutěže Memoriál Kristina Kudláče, který se uskuteční v sobotu 13. srpna 2011 od 14:00 hodin na hřišti u železniční stanice Petrov nad Desnou. Soutěžit se bude v kategoriích mladí hasiči, muži, ženy, veteráni.

Pozvánka s propozicemi ke stažení ZDE

 

Co přichystali olomoučtí Přátelé přírody - Malá liška na květen

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 02. května 2016.

Read moreNa začátku března jsme jásali, že už je tu jaro a že se zima už nevrátí. Obávám se, že nám to trochu nevyšlo a radovali jsme se předčasně, protože je tak všelijak. Vrtkavé počasí ale asi k době, v níž žijeme, ale asi bude patřit už natrvalo. Budeme si muset zvyknout. A zvyká se lépe ve větší skupině podobně naladěných lidí, třeba v té naší. I v květnu bude několik příležitostí se spolu vidět a společně zažít věci, které mají smysl. Ať už z ošatky přírody a turistiky či amatérského umění. Stačí si jen vybrat, rádi mezi sebou přivítáme nové tváře.

celý článek

   

Strana 73 z 80