Svátek má Sandra
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo první výzvu IROP v roce 2017. Výzva podpoří infrastrukturu vzdělávání

Autor: Administrator. Pondělí 06. února 2017.

Read moreMinisterstvo pro místní rozvoj vyhlásilo první výzvu v roce 2017 pro místní akční skupiny na podání žádosti o podporu v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Cílem výzvy je podpořit infrastrukturu předškolního vzdělávání, základních škol, středních a vyšších odborných škol a infrastrukturu pro zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání. Ve výzvě je připraveno 1,9 mld. Kč z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Příjem žádostí bude umožněn na základě vyhlašovaných výzev jednotlivých místních akčních skupin (dále také MAS), nejdříve však od 3. února 2017.

celý článek

 

4. února proběhl světový den rakoviny

Autor: Administrator. Pondělí 06. února 2017.

amelieMůžeme. Můžu.“ Takové je motto tohoto dne a webu, který na podporu informovanosti o této nemoci vznikl. Cílem je zviditelnit problematiku onkologického onemocnění a aktivizovat jednotlivce i společnost k prevenci. Polovina lidí, kteří na rakovinu každoročně umírá, umírá předčasně, tedy ve věku do 70-ti let. K tomuto dni se mimo mnoha dalších organizací v ČR a zahraničí připojuje i Amelie a také IPOS.

Od velkých akcí a slov však bývá často daleko k našemu individuálnímu činu. Zeptejme se tedy spíše každý sám sebe a rozhodněme se jak dál. Už jste byli na prevenci? Víte, kdy na ni jít a na jakou? Byli na ní vaši blízcí?

   

Zveme na seminář Neziskové organizace a EET

Autor: Redakce UNO. Pátek 03. února 2017.

Read moreNadace rozvoje občanské společnosti Vás zve na seminář Neziskové organizace a EETvedený RNDr. Mgr. Petrem Coufem, daňovým poradcem, který se dlouhodobě specializuje na zdaňování nestátních neziskových organizací. Seminář se koná 16. února 2017 od 9:30 do 16:30 hodin v pražském Vzdělávacím středisku NROS a je určen zejména vedoucím pracovníkům NNO, finančním manažerům, ekonomům, účetním ale i dalším zájemcům o dané téma.

celý článek

   

Nezisková organizace Nekonečná výzva pořádá Den otevřených dveří a zahajuje kurzy kruhových tanců pro seniory

Autor: Redakce UNO. Středa 01. února 2017.

Read morePrvní Den otevřených dveří se koná v prostorách neziskové organizace Nekonečná výzva z.ú., a to 20. února 2017 od 10.00 do 17.00 hodin. Při příležitosti Světového Dne sociální spravedlnosti můžete v prostorách neziskovky na adrese Křížkovského 5 v Olomouci navštívit „Ateliér soběstačného žití“. Unikátní zařízení, jehož cílem je představit veřejnosti expozici umožňující samostatný a důstojný život těm, kteří by jinak byli závislí na pomoci svého okolí.

celý článek

   

Ples Charity Zábřeh se uskuteční tento pátek. Výtěžek akce podpoří zahradní terapii klientů denního stacionáře Domovinka

Autor: Administrator. Středa 01. února 2017.

Read moreJako každoročně se i letos bude na plese Charity Zábřeh tančit pro dobrou věc. Benefiční ples, v pořadí již sedmnáctý, se uskuteční v pátek 3. února 2017 od 20 hodin v Katolickém domě v Zábřehu. Celý večer bude k tanci i poslechu hrát kapela Broadway ze Šumperka, program zpestří tanečníci z Crusado Zábřeh, světelná show a nebude chybět ani tombola, výtečná kuchyně či bar s míchanými nápoji. Vstupenky je možné zakoupit v Recepci Charity Zábřeh, Žižkova 15 každý všední den od 7 do 16.30 hodin. Výtěžek večera použije Charita na pořízení vyvýšených záhonků a mobilních truhlíků pro zahradní terapii klientů. 

celý článek

   

Volná místa na semináři v oblasti sociálního bydlení Sociální bydlení v souvislosti se změnou zákona – legislativní ukotvení v ČR

Autor: Redakce UNO. Úterý 31. ledna 2017.

Read moreNadace rozvoje občanské společnosti nabízí volná místa na semináři v oblasti sociálního bydlení Sociální bydlení v souvislosti se změnou zákona – legislativní ukotvení v ČR vedený Ing. Vítem Lesákem, MSc., ředitelem a Mgr. Janem Snopkem, analytikem z Platformy pro sociální bydlení. Platforma pro sociální bydlení vznikla v roce 2013 jako uskupení organizací a jednotlivců, kteří prosazují přijetí kvalitního zákona o sociálním bydlení. Platforma se dále věnuje informování o dobrých praxích u nás i v zahraničí a aktivně spolupracuje na jejich zavádění v místních podmínkách českých měst. Důležitou součástí aktivit Platformy je také podpora participace lidí se zkušeností bytové nouze. Více informací o Platformě lze nalézt na jejím webu a v rámci kampaně Mít svůj domov.

celý článek

   

Uživatelé Denního stacionáře Okýnko si vyzkoušeli, jaké to je být „na prknech, která znamenají svět“

Autor: Redakce UNO. Úterý 31. ledna 2017.

Read moreDíky podpoře Ministerstva kultury realizoval Denní stacionář Okýnko v loňském roce projekt „Divadelní Okýnko“. Patnáct uživatelů stacionáře mělo možnost formou divadla prezentovat na dvou veřejných vystoupeních své schopnosti a dovednosti. Především pro děti z mateřských školek si uživatelé připravili jednoduchý pohádkový příběh o ježkovi, který tančí tak rád, až z něho jeho okolí šílí. Uživatelé v roli jednotlivých představitelů se pod vedením lektora stávali samotnými tvůrci svých postav. Při vystoupení vtahovali děti do děje, ty se tak stávaly součástí představení a přirozeně spolu s uživateli komunikovaly. Děti měly možnost blíže poznat osoby s mentálním postižením a přestat vnímat bariéry. Nad celým pohádkovým příběhem se navíc klenula krásná metafora o přijetí a pochopení, o potřebě nebýt sám.

celý článek

   

Startuje již pátý ročníku projektu Plníme přání seniorům

Autor: Administrator. Pátek 27. ledna 2017.

Read moreJe to skutečně již pět let, co program úspěšně funguje. Plníme přání seniorům je iniciativa společnosti Sodexo, která se ve spolupráci s partnery – Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR, Diakonií ČCE a projektem SenSen (Senzační Senioři) Nadace Charty 77/Konta Bariéry snaží podporovat aktivní stáří a naplňuje tužby a sny seniorů formou plnění jejich přání. Program během pěti let svého fungování splnil 138 přání v hodnotě 3 769 246 Kč a zlepšil kvalitu života více než 12 000 seniorů. A to je úžasný výsledek.

celý článek

   

Po letech je tu zase pořádná zima, přijďte se s dětmi ohřát do Heřmánku!

Autor: Administrator. Pátek 27. ledna 2017.

Read morePo letech je tu zase pořádná zima. Mráz zalézá za nehty, na rybnících se to hemží bruslaři, jen teorie, že „mráz spálí všechny bacily“ dostává na frak. S přicházejícími nemocemi přicházejí změny plánů, dlouhé dny mezi čtyřmi zdmi. Viděno perspektivou Tracy Gillet, třeba je to příležitost, protože jak tvrdí: „Naše děti mají celý život na to být dospělí a potýkat se se složitostí života, ale mají jen krátkou chvíli, kdy mohou být dětmi. Bezstarostnými, rozesmátými dětmi.“ Centrum Heřmánek přeje Vám a Vašim dětem, aby i nemoci a chvilkové pocity bezmoci dokázala přebít radost z toho, že se vzájemně máte. Abyste si i v pyžamkách a s teploměrem v podpaží dokázali hrát, smát se a radovat, vždyť dny dětství plynou tak rychle. Heřmánek přináší únorový program a s ním nabídku maškarních rejů, besed, tvoření i nově zařazený filmový klub. Přijďte se ohřát, jste vítáni!

A co je pro Vás na únor připraveno?

celý článek

   

Uzávěrka pro podání projektových záměrů ČSOB Nadačního programu vzdělání se blíží. Další grantové programy budou následovat

Autor: Redakce UNO. Úterý 24. ledna 2017.

ČSOB spolecenska odpovednost logoV lednu 2017 byl spuštěn 8. ročník ČSOB Nadačního programu vzdělání, ve kterém budou znovu rozděleny až 2 miliony korun. Do právě otevřené grantové výzvy se mohou přihlásit zajímavé a interaktivní projekty na zvýšení finanční gramotnosti u seniorů, osob se zdravotním postižením a sociálně znevýhodněných osob. Neziskové organizace mohou žádat o grant do výše 200 tisíc korun. Uzávěrka pro podání projektových záměrů je 31. ledna 2017.

Druhá grantová výzva bude otevřena v červnu a zaměří se na projekty zabývající se bezpečností v online prostředí. Podrobnosti k programu najdete na webových stránkách Společenské odpovědnosti ČSOB. Grantové programy ČSOB vypisuje v průběhu celého roku, na svých stránkách zveřejňuje oblasti podpory včetně aktuálního grantového kalendáře.

   

Strana 10 z 207