Svátek má Filip
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Pětice témat prosincového jednání předsednictva Unie

Autor: Hynek Pečinka. Pátek 09. prosince 2016.

Read morePředsednictvo naší Unie se naposled v letošním roce sešlo ve středu 7. prosince odpoledne, opět v prostorách sdružení OK4Inovace ve výškové budově RCO v Olomouci. Přítomné členy a hosty čekal pestrý program napresovaný do dvou hodin, během kterých se jím zvládli prokousat. Bylo to těchto pět aktuálních a zajímavých témat týkajících se neziskového sektoru našeho regionu:

Aktualizace energetické koncepce kraje - hosté, paní Jüttnerová a pánové Kapitán a Králík, zástupci spolků, kteří se za Unii ujali připomínkování tohoto strategického dokumentu, prezentovali svoji účast na listopadovém veřejném projednání.

celý článek

 

Mikulášská sbírka opět slavila úspěch! Zaměstnanci Maltézské pomoci děkují všem, kteří se zapojili

Autor: Administrator. Pondělí 05. prosince 2016.

Read morePracovníci Maltézské pomoci, o. p. s., Centra Olomouc tímto děkují jak jednotlivcům, tak i zaměstnancům, žákům, studentům a jejich rodičům, kteří se v 10 olomouckých školách a jednom rodinném centru do sbírky zapojili. I díky nim se podařilo vybrat řádově tisíce kusů potravin, dětských oděvů, hraček, školních potřeb, hygienických a čisticích prostředků atd.

celý článek

   

Oblastní odbočka SONS Olomouc pořádá adventní koncert, na který přijali pozvání japonští interpreti

Autor: Administrator. Pátek 02. prosince 2016.

Read moreZveme Vás na adventní koncert, pořádaný Oblastní odbočkou SONS Olomouc. Koncert, na kterém vystupují Chikako Tomita (housle), Yuya Sakuma (viola) a Shoko Kono (klavír), se uskuteční v pondělí 19. prosince 2016 v Mozartově sálu Moravské filharmonie Olomouc (vstup z Divadelní uličky). Přijďte si odpočinout od předvánočního shonu a poslechnout si krásnou hudbu, která vás svátečně naladí! V rámci programu zazní díla Johanna Sebastiana Bacha: Sonáta č. 2 pro houslové sólo A minor s. 1003- Grave, Fuga; Josefa Suka: Houslové sólo z pohádky Radúz a Mahulena; Antonína Dvořáka: Romance F minor op. 11; Dariuse Milhauda: Suite op. 157b a výběr z českých koled: Jak jsi krásné neviňátko, Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán a další...

celý článek

   

Olomouc tvoří strategický plán. Přispět můžou i občané, přímo z obýváku

Autor: Redakce UNO. Středa 30. listopadu 2016.

Read moreMěsto Olomouc nastartovalo proces, na jehož konci by měl být nový strategický plán krajské metropole. Jde o soubor záměrů a plánů, který určí rámce pro další rozvoj města. Ten současný vznikl v roce 2000 a aktualizován byl naposledy před devíti lety. Mezitím se ale na území města leccos událo. Připravovaný dokument by tak měl co nejvíce zohledňovat skutečné a aktuální potřeby a zájmy města.

"Plán bude vznikat v úzké spolupráci odborníků, koaličních i opozičních politiků a olomoucké veřejnosti," zdůraznil náměstek primátora Aleš Jakubec. Přispět připomínkami může jednoduše každý obyvatel města a samozřejmě i neziskovky. Jak na to?

celý článek

   

Novinky z Centra Amelie: on-line přednáška a on-line Centrum

Autor: Administrator. Úterý 29. listopadu 2016.

Read moreV rámci projektu Tematické měsíce se do konce roku uskuteční on-line přednáška. S plánovanými změnami na rok 2017 v sociálně zdravotní legislativě se můžete seznámit 19. prosince, změny Vám přiblíží Šárka Slavíková. Na on-line přednáškách Amelie spolupracuje s organizací Seppia. Přednášky jsou vždy bezplatné a v daném čase dostupné na tomto odkaze. Přihlásit se může každý pohodlně z domova. V průběhu přednášky a zejména na konci je bohatý prostor pro dotazy.

celý článek

   

Věnujte dárek osamělým lidem a proměňte jejich Vánoce

Autor: Administrator. Úterý 29. listopadu 2016.

Read moreS blížícím se adventem začínají i ve Středisku SOS v pro vzájemnou pomoc občanů v Olomouci přípravy nadílky zvané Vánoce pro osamělé. Pracovníci střediska a ochotní dobrovolníci již od roku 1990 právě v tomto období připravují malé vánoční balíčky. Přijďte podpořit dobrou věc a věnujte dárek lidem, kteří od nikoho z blízkých dárek nedostanou. Balíčky budou dobrovolníci roznášet osamělým, nemohoucím a nemocným seniorům.

celý článek

   

Najděte si v adventu čas pro sebe i své děti. RC Heřmánek Vám v tom rád pomůže

Autor: Administrator. Neděle 27. listopadu 2016.

Read moreA je tu advent. Ne, že by za okny byla ta pravá zima, ale kalendář mluví jasně. Někteří lidé s oblibou říkají: „Hlavně ať je klidný!“ Ale jak na to, když ke každodennímu kolotoči přibude spousta chystání, shánění a uklízení. Neuklízet? Pro někoho je bytostně nutné mít umytá okna, vyprané záclony, vyleštěné skloNepéct? Někdo si bez pečení a vůní vanilky nedokáže Vánoce představit. Nekupovat, nevyrábět, nezajímat se o dárečky svým blízkým? Vždyť je to tak naplňující přemýšlet nad svými milými a tím, co by je překvapilo, potěšilo, rozzářilo…

celý článek

   

V adventním čase se o naši pozornost uchází mnoho finančních sbírek. Jak poznat tu pravou?

Autor: Redakce UNO. Středa 23. listopadu 2016.

darujspravneAdventní čas je už za dveřmi a čím více se blíží, tím více v nás roste pocit, že bychom mohli udělat i něco pro druhé  třeba přispět některé z četných sbírek. Jak ale najít právě tu, která nám bude svým zaměřením blízká? A jak zjistit, jestli náš dar opravdu pomůže zamýšlenému cíli? Na tyto otázky Vám pomůže najít odpověď internetový portál Darujspravne.cz. Hlavním cílem tohoto projektu, jež je zaměřen na individuální dárcovství, je co nejvíce zjednodušit cestu mezi dárci a neziskovými organizacemi a odbourat starost, zda peníze putují tam, kam opravdu mají. Každá organizace registrovaná na Darujspravne.cz je prověřena, má schválenou veřejnou sbírku a je plně transparentní.

Projekt realizuje Fórum dárců, jediné celorepublikové sdružení, které zastřešuje dárce v České republice – na podpoře dárcovství pracuje Fórum dárců úspěšně již více než 19 let. Mezi jeho projekty patří například DMS – Dárcovská SMS, jejímž prostřednictvím přispěla veřejnost již téměř 400 milionů korun. Fórum dárců sdružuje přední nadace a fondy.

A co vlastně portál Darujspravne.cz přináší? Zejména seznam veřejně prospěšných projektů s veřejnou sbírkou prověřených neziskových organizacím, možnost online finanční podpory (on-line platby z účtu, platební karty apod.), ale hlavně jistotu, že darujete správně (organizace jsou prověřovány a pravidelně předkládají vyúčtování získaných prostředků).

   

Společnost pro zdravé rodičovství Aperio nabízí projekt, který pomůže rodičům samoživitelům

Autor: Redakce UNO. Pondělí 21. listopadu 2016.

Read moreAPERIO - Společnost pro zdravé rodičovství zahajuje projekt na pomoc rodičům samoživitelům Nové šance. Proč sólo rodičům? Podle aktuálních statistických údajů žije v České republice v chudobě třetina až polovina sólo rodičů. Sólo rodič dvou malých dětí s minimální mzdou v naší zemi musí pracovat skoro 80 hodin týdně, aby příjem jeho domácnosti přesáhl hranici relativní chudoby – to je nejvíce ze všech států OECD. Průměrné riziko příjmové chudoby v ČR je 9,7 %, přičemž neúplné rodiny jsou ohroženy rizikem víc než trojnásobným: 31,7 %, oproti úplným rodinám: 9 %. (ČSÚ 2015). Podíl osob ohrožených materiální deprivací je v ČR průměrně 6,7 %. V neúplných rodinách je toto riziko opět víc než trojnásobné – 21,7 %, v úplných rodinách oproti tomu jen 5,6 % (ČSÚ 2015).

celý článek

   

Školení Office 365 prakticky

Autor: Redakce UNO. Pátek 18. listopadu 2016.

Read moreChybí Vám efektivní a rychlá komunikace v rámci Vaší organizace? Máte již Office 365, ale neumíte naplno využívat všechny nabízené aplikace? Pokud Vaše odpověď je ano, tak právě pro Vás je tu workshop Office 365 prakticky. Office 365 je moderní cloudová kancelář, která nabízí profesionální e-mail, uložiště dokumentů, sdílené dokumenty, kontakty a kalendáře, veřejný web, chat a mnoho dalšího. Office 365 je řešení pro organizace, jehož velkou výhodou je vždy aktuální verze softwaru. Účast na workshopu je díky partnerům pořadatelské organizace TechSoup Česká republika zdarma!

celý článek

   

Strana 10 z 204