Svátek má Teodor
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

GDPR? Postupujte podle 7 kroků a vyhněte se sankcím

Autor: Redakce UNO. Pátek 02. února 2018.

gdprGeneral Data Protection Regulation. O nařízení Evropské unie ohledně správy osobních dat, jejímž cílem je hájit digitální práva občanů, už jste patrně slyšeli. Pokud se vás novinky týkají, ale nezačali jste ještě řešit dopad nového nařízení na správu dat ve vaší organizaci, přečtěte si několik praktických rad, jak se na změny připravit.

Celý článek na novém portále Svět neziskovek najdete zde.

 

Ze zimních a jarních akcí přerovského Duha klubu Dlažka si vybere každý: maminka s dětmi, turista i rocker

Autor: Administrator. Čtvrtek 01. února 2018.

Read morePřed námi je skoro celý rok 2018... A přerovský Duha klub Dlažka, organizace pro děti, mládež, rodiče s dětmi i samostatné dospělé nabízí spoustu tipů na zajímavé a rozmanité jarní akce. Klub ze svých aktivit preferuje míčové hry, turistiku, horská kola a netradiční sporty v přírodě, v kultuře - hry, jam sessiony, tanec, recesi, dětské tábory i tábory pro mládež. A právě pro děti je tu zájezd do Vida centra v Brně 4. února. Pro dospělé i rodiny s dětmi víkendy v přírodě, ale i s kytarami, stolními hrami a zábavou. Akce Yukon počtvrté se koná 9.-11. února na Tesáku a vzápětí Zimní olympiáda 16.-18. února v Pohořanech.

Pro kamarády a příznivce klubu je tu 17. března již od 19:30 velký Ples Dlažky s Wyjetým wolejem a Primášem. Klasika!

celý článek

   

Pozvánka na výroční shromáždění členů Muzejní společnosti Litovelska, z.s.

Autor: Administrator. Neděle 28. ledna 2018.

Výbor MSL 2017Muzejní společnost Litovelska, z.s. pořádá v úterý 6. února 2018 shromáždění členů, které se bude konat ve výstavních sálech Muzea Litovel. Program začíná prezencí v 16.50, od 17 hodin přednese člen Muzejní společnosti Ing. Zdenek Braný Vzpomínku na litovelský cukrovar. Po krátké přestávce bude zahájeno výroční shromáždění členů MSL (zpráva o činnosti v roce 2017 včetně obrazové prezentace, zpráva o hospodaření v roce 2017, zpráva revizní komise za rok 2017, plán činnosti a návrh rozpočtu na rok 2018, diskuse). Předpokládané ukončení akce krátce po 19. hodině. Během prezence, příp. přestávky je možno zaplatit členské příspěvky na rok 2018 ve výši Kč 100,-, studenti 50,- Kč. Členové, kteří jsou k datu schůze starší 80 let, jsou zproštěni povinnosti platit členské příspěvky. Srdečně zve Výbor MSL.

   

Připojte se k Tulipánovému měsíci Amelie a vytvořte dílka na výzdobu nemocnic

Autor: Administrator. Středa 24. ledna 2018.

Amelie výzdoba nemocnicAmelie z.s. zve v rámci přípravy Tulipánového měsíce všechny k vytvoření dílka, které by zkrášlilo v měsíci březnu onkologická pracoviště. Tvořit může každý sám a nebo se mohou přidat i celé kolektivy. Platí jediné pravidlo – co jeden tvůrce, to jedno dílko (či několik tvůrců jedno dílko). Budeme zdobit v Praze Na Karlově náměstí, Na Bulovce, v Nemocnici Na Pleši, v Příbrami, Rakovníku, Liberci, Olomouci, Jihlavě a Havlíčkově Brodě a možná se připojí i další! Výzdoba začíná poslední týden v únoru, určitě to ještě stihnete.

Tato část Tulipánového měsíce je zaměřena na akci ve prospěch onkologicky nemocných i jejich blízkých. Zapojit se může každý, kdo chce a podle toho jak se cítí. Chceme, aby lidé s rakovinou nebyli sami, aby věděli, že na ně lidé venku, mimo nemoc, myslí. Vyjádřujeme účast výzdobou nemocnic, návštěvami a dalším programem. Dáváme vzkaz naděje, soudržnosti nemocným a jejich blízkým. Zapojují se děti i dospělí.

Víme, že to má smysl, protože to opravdu přináší radost a změnu! Připojte se i vy! Doporučení pro tvorbu výtvarných dílek naleznete zdevíce informací o akci zde.

   

Co podniknout o víkendu? K účasti lákají tradiční akce Olomócké nočník a Zmrzlé Hanák

Autor: Administrator. Středa 24. ledna 2018.

Dobrý hospodářKlub českých turistů - Odbor Klub Dobrý hospodář Olomouc pořádá 17. ročník večerního turistického pochodu IVV Olomócké nočník. Sedmikilometrová trasa po olomouckých hospůdkách startuje v pátek 26. ledna od "Skautského domu" v Olomouci (Holická 31/19 - naproti prodejny Baumax) mezi šestou a osmou odpolední hodinou. Občerstvení v cíli bude zajištěno. Podrobnosti akce naleznete ZDE.

Následující den, v sobotu 27. ledna, staruje tamtéž 26. ročník dálkového turistického pochodu Zmrzlé Hanák - memoriál Vlastimila Zbírala. Účastníci si mohou vybrat trasy pochodu o délce 50, 35, 20 a 10 kilometrů, startuje se postupně od 7.00 hod. Podrobnosti o akci naleznete ZDE.

   

Místopředsedkyně Senátu: Prezident nemá napadat neziskový sektor

Autor: Redakce UNO. Pondělí 22. ledna 2018.

miluse-horska9136109 0Opakované útoky prezidenta Zemana z poslední doby proti neziskovkám (např. z projevu na Štěpána a z projevu na podporu vlády v PSP z 9. ledna) jsou bohužel další ukázkou jeho působení v úřadu. Pan prezident neusiluje o spokojenou a vzkvétající českou společnost, ale o její rozdělení, o vyvolávání negativních postojů a o vyhladovění neziskového sektoru. Sotva přitom najdeme něco špatného na činnosti chovatelů, rybářů, hasičů či Sokolu; na dětských oddílech, ochraně památek i rozvoji současné nezávislé umělecké scény, na myslivcích, centrech ekologické výchovy, na trenérech malých fotbalistů či atletů nebo na divadelních ochotnících.

Celé prohlášení Miluše Horské, místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky, si přečtěte zde.

   

Využijte Zásobník projektových námětů Olomouckého kraje k řešení svých potřeb

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 22. ledna 2018.

Read moreVe spolupráci se sekretariátem Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje, sdružující zástupce všech klíčových sektorů v našem regionu, vám nabízíme možnost využívat Zásobník projektových námětů Olomouckého kraje. Jde o webovou databázi připravovaných (uvažovaných) projektových námětů, prostřednictvím které pomůžete definovat vaše požadavky na financování potřeb vašich organizací, vašich klientů, vašich komunit.

Regionální konference tak lépe zjistí, kde v kraji jsou jaké potřeby, a může se věnovat jejich řešení. Zároveň se i vy můžete dozvědět, jaké potřeby už jsou definovány ve vašem okolí nebo jaké je mají organizace s podobným posláním či klientelou jako ta vaše.

celý článek

   

Online festival dokumentárních filmů Země na talíři Vám zdarma zpřístupní osm skvělých dokumentárních snímků

Autor: Administrator. Středa 17. ledna 2018.

země na talířiJiž druhý ročník Online festivalu dokumentárních filmů Země na talíři Vám již za týden zdarma zpřístupní osm skvělých dokumentárních snímků s českými titulky o jídle a rozvoji! Pokud se zajímáte o to, co jíte, jak se potraviny pěstují, o ekologii nebo farmaření, bude se vám následujících 8 filmů líbit. Jde o filmy z Norska, Švédska, Argentiny, Belgie, USA a dalších zemí, které se promítaly v kinech v rámci festivalu Země na talíři. Jíme Jinak a Země na talíři se podařilo získat filmy k promítání online, což je naprosto unikátní počin v České republice! 

Vše proběhne od 22. - 28. ledna na webu www.jimejinak.cz/festival. Všechny aktuality a podrobnosti naleznete na facebooku akce a na festivalové události. Ať se festival líbí! Nezapomeňte pozvat ani rodinu a přátele. 

   

Z lednového jednání předsednictva UNO, aneb odteď v trochu jiné sestavě a trochu jinak

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 15. ledna 2018.

Read moreHned první lednový pátek se v novém roce poprvé sešlo předsednictvo naší Unie a zabývalo se aktuální situací v ní a kolem ní. Projednali jsme odstoupení Evy Kráčmarové a Hany Kroupové z pozic členů předsednictva z důvodu osobního zaneprázdnění a poděkovali jim za jejich práci pro ostatní. Další podobnou změnou je rezignace Marcely Vystrčilové na funkci místopředsedkyně. Marcela ale nadále zůstává řadovou členkou předsednictva. Znali jste jí také jako dlouholetou šéfku sekretariátu Unie. I to se s počátkem roku mění.

celý článek

   

Onko klub Slunečnice Olomouc v posledních dvou měsících roku 2017 a úspěšné akce uplynulého roku

Autor: Administrator. Středa 10. ledna 2018.

Read moreRok 2017 nám uběhl jako voda a ještě rychleji jeho poslední dva měsíce. Listopadové a prosincové počasí nebylo nám, členkám Onko klubu Slunečnice, překážkou pro zapojení do pohybových aktivit. Navštěvovaly jsme pravidelná čtvrteční cvičení při hudbě s Hankou a Janou v tělocvičně FTK UP, úterní jógu s Kájou v Centru Vitality. Jednou za 14 dnů jsme se rovněž s Hankou a Janou ponořily při akva aerobiku do vody v bazénu ZŠ Dr. Nedvěda.

Dne 5. prosince se konal v Best Sportcentru další přátelský bowlingový turnaj pro seniory. Reprezentovala nás opět dvě družstva. Zdena, Darja a Milada skončily na šestém, Věra, Svatka a Boženka na dvanáctém místě.

celý článek

   

Strana 10 z 225