Svátek má Gizela
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Nabídku kurzů výtvarného klubu Potvůrka obohatilo od nového školního roku několik novinek

Autor: Administrator. Středa 13. září 2017.

PotvůrkaVýtvarný klub Potvůrka je otevřený pro všechny příznivce malování, kreslení a výtvarného umění. V jeho programové nabídce najdete kurzy olejomalby, kresby, kurzy malování akrylovými i akvarelovými barvami, portrétování i relaxační malování. Klub je otevřen zájemcům všech věkových skupin i úrovní výtvarných dovedností. Nabídku kurzů od nového školního roku obohatilo několik novinek. V září se tak otevírají nové semestrální kurzy; úplnou novinkou je „Kresba a malba pro pokročilé“. Je určen pro zájemce, kteří už mají s výtvarným uměním zkušenosti a chtějí se dále posouvat a rozvíjet. Více ZDE. Mezi další novinky patří kurz „Arteterapie“, zaměřený na skloubení osobního rozvoje a cesty do nitra své duše se zájmem o výtvarné umění. Dlouhodobý kurz pro uzavřenou skupinku lidí proběhne od listopadu do konce června. Jako ochutnávka arteterapie proběhne 19. září jednodenní kurz. Seminář je určen těm, kdo chtějí strávit netradiční sebepoznávací odpoledne, vyzkoušet jiný druh relaxace nebo těm, kteří o dlouhodobém kurzu uvažují. Více o semináři ZDE, o kurzu ZDE. Pro zájem ze strany účastníků se klub vrací k oblíbeným pravidelným kurzům, nabídku můžete sledovat ZDE.

 

Na cyklovýlet po Novozámeckém areálu a do regionu Záhoří zve Muzejní společnost Litovelska

Autor: Administrator. Pondělí 11. září 2017.

Nové Zámky u LitovleMuzejní společnost Litovelska Vás zve na své nejbližší akce, které se budou konat v neděli 17. září a v sobotu 23. září 2017. V neděli 17. září od 13.30 do cca 17 hodin se uskuteční cyklistický výlet po další části Novozámeckého areálu s komentářem Dr. Lenky Křesadlové. Sraz je ve 13.30 hodin před zámkem Nové Zámky. Budeme respektovat stále aktuální zákaz vstupu do lesů. V sobotu 23. září od 7.30 do 17 hodin proběhne autobusový zájezd do Lipníku nad Bečvou, Veselíčka a Tršic, kde budeme poznávat region Záhoří s místními průvodci. Odjezd je ze zálivu naproti autobusovému stanovišti Litovel. Zájemci se mohou hlásit a na pozvánce uvedenou částku zaplatit v Muzeu Litovel nejpozději do neděle 17. září 2017. 

   

Serendipity z.s. zve na seminář „Základy grafiky pro neziskovky“

Autor: Administrator. Pondělí 11. září 2017.

Plakát  Grafický kurz 2017 09 20Serendipity z.s. zve na jednodenní bezplatný seminář „Základy grafiky pro neziskovky“ v programech: Canva Picmonkey a jiné vychytávky. Workshop se koná ve středu 20. září v zasedací místnosti Olomouckého kraje (Jeremenkova 1191/40A Olomouc) od 10 do 16 hodin. Přihlášky zasílejte na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , maximální kapacita kurzu je 12 účastníků. PC si účastníci donesou vlastní. Podrobnosti naleznete ZDE.

   

Den otevřených dveří ve světě Snoezelen

Autor: Administrator. Středa 06. září 2017.

Read moreVe čtvrtek 7. září 2017 zvou od 9:30 do 17:00 hodin členové spolku Povzbuzení, z. s.. veřejnost na den otevřených dveří do multismyslového relaxačního centra Snoezelen Olomouc. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet aktivity zaměřené na rozvoj smyslů i krátké relaxační techniky. Ve snoezelenu Vás čeká nejen unikátní prostředí jako vodní postel, hvězdné nebe, závěsné křeslo a svítící kuličkový bazén, ale také pestrá nabídka aktivit pro jednotlivce i celou rodinu, školy, školky a další skupiny.

Na dni otevřených dveří se rovněž návštěvníci dozvědí o připravovaných kroužcích pro děti, Montessori dílničkách a programech pro osoby se zdravotním postižením. 

celý článek

   

Pomozte dětem, projekt České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti, vyhlašuje veřejné výběrové řízení 20. ročníku sbírky

Autor: Redakce UNO. Středa 06. září 2017.

Read morePomozte dětem, projekt České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti, vyhlašuje veřejné výběrové řízení 20. ročníku sbírky. Projekt POMOZTE DĚTEM je založen na principu solidarity a dárcovství a probíhá kontinuálně již od roku 1998. V porovnání s dalšími charitativními projekty poskytuje POMOZTE DĚTEM nejširší podporu ohroženým a znevýhodněným dětem v České republice. Hlavním cílem POMOZTE DĚTEM je umožnit přímou a účinnou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let věku v celé České republice. Každoročně je Nadací rozvoje občanské společnosti vyhlašováno veřejné výběrové řízení na nadační příspěvky ze sbírky. Peníze jsou distribuovány do všech regionů ČR.

celý článek

   

„Jeden dětský den nestačí“. Nadace Malý Noe už podesáté pořádá dětský den pro děti nejen z dětských domovů

Autor: Administrator. Pondělí 04. září 2017.

Jeden dětský den nestačíNadace Malý Noe už podesáté pořádá dětský den pro děti nejen z dětských domovů pod názvem Jeden dětský den nestačí. Akce se koná 10. září od 10:00 hodin v Korunní pevnůstce v Olomouci. Letos se můžete těšit na Maxim Turbulenc, Voxel nebo Richarda Pachmana. Zasoutěžíte si, v Pevnosti poznání se dozvíte spoustu zajímavých věcí a v tombole můžete vyhrát vstupenky na bazén v hodnotě 500 Kč. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti naleznete ZDE.

   

Turistická sezóna dala přírodě zabrat, odpadky se ale jen tak samy neuklidí

Autor: Administrator. Pondělí 04. září 2017.

Read moreUklízet odpadky jen zjara nestačí! Největší dobrovolnická akce Ukliďme svět, ukliďme Česko proto opět vyhlásila i podzimní kolo úklidů. Proběhnou během září a října, nejvíce jich bude v sobotu 23. září. Zaměří se tradičně na úklidy odpadků po rekreantech – na řekách, plážích či v okolí turistických tras. Podzimní kolo úklidů bude generálkou na dlouho připravovaný celosvětový World Cleanup Day, který proběhne příští rok ve více než 100 zemích na všech kontinentech.

celý článek

   

Oblastní unie neslyšících Olomouc z.s. pořádá akreditovaný vzdělávací program „Základy komunikace s osobami se sluchovým postižením“

Autor: Administrator. Pondělí 04. září 2017.

Read moreOblastní unie neslyšících Olomouc z.s. pořádá akreditovaný vzdělávací program „Základy komunikace s osobami se sluchovým postižením“ (číslo akreditace: MPSV - 2014/1458-PC/SP). Seminář se bude konat ve dvou termínech, a to 18. října 2017 a 8. listopadu vždy od 8 do 15 hodin v prostorách Oblastní unie neslyšících Olomouc z.s., Jungmannova 972/25, 779 00 Olomouc. Účastnící obdrží výukové materiály a osvědčení o absolvování akreditovaného vzdělávacího programu.

celý článek

   

Kde rádi divočíte? Nová fotografická soutěž hledá krásná místa naší divoké přírody. Najdou se i v Olomouckém kraji?

Autor: Administrator. Pátek 01. září 2017.

Read moreMilovníci přírody, hlavně české divočiny, mohou získat zajímavé ceny v nové fotografické soutěži Hnutí DUHA. Přihlásit mohou jakékoli fotky, které budou zachycovat naši divokou přírodu a její podoby, ať už to jsou meandrující koryta řek, tlející dřevo či rozlehlá rašeliniště, ale i rostliny a zvířata, která v ní mají svůj domov. Přihlášení fotografií je možné do 31. října; podmínky soutěže, seznam cen a přihlašování fotografií naleznete ZDE. Lidé v Olomouckém kraji mají dobré šance uspět, divočinu najdou od říčních ramen Moravy přes okolí pramenů Odry až po naše nejmenší pohoří, Králický Sněžník.

celý článek

   

KOMÁRFEST ve Střeni kromě pestrého hudebního programu nabídne výstavu k výročí povodní v obci

Autor: Administrator. Pátek 01. září 2017.

2017 komarfestDen obce Střeň, takzvaný KOMÁRFEST, se uskuteční v sobotu 9. září 2017 od 13:00 v areálu za kulturním domem ve Střeni. Tento ročník Komárfestu připomene 20. výročí od povodní, součástí programu bude tedy také obrazová výstava na téma povodní v obci. Přijměte tedy srdečné pozvání na akci a přijďte zavzpomínat, potkat přátele a pobavit se. Další informace naleznete ZDE. Součástí akce bude zábavný doprovodný program plný soutěží pro děti i dospělé pod taktovkou Martiny Queetko Procházkové z Rádia Haná, na akci vystoupí mimo jiné oblíbené kapely ExStres, Stracené ráj a Kabát Revival

   

Strana 9 z 216