Svátek má Hedvika
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Zveme na benefiční koncert duchovní hudby na Sv. Kopečku v neděli 6. června

Autor: Administrator. Pondělí 22. května 2017.

Benefice Kopeček 2017 06 04V neděli 6. června v 18 hodin se v bazilice Navštívení P. Marie na Sv. Kopečku u Olomouce uskuteční benefiční koncert duchovní hudby. Akci pod záštitou olomouckého primátora Antonína Staňka pořádá Matice svatokopecká ve spolupráci s Římskokatolickou farností na Sv. Kopečku a s olomouckým pobočným spolkem Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR. Vstupné je dobrovolné a výtěžek bude věnován na podporu osob s mentálním postižením. V rámci programu vystoupí Jan Gottwald (varhany), Pavlína Chudá (housle), Spolek Chemron s částí hudebního oratoria Pašije, Flauto armonico (flétnový soubor při ZUŠ Žerotín Olomouc) a PUSA (Pěvecké uskupení amatérů – spolek studentů a učitelů Slovanského gymnázia Olomouc).

 

Potřebujete dobrovolníky? Nebo byste se naopak jako dobrovolníci rádi zapojili? A znáte Um sem um tam?

Autor: Administrator. Pondělí 15. května 2017.

Read moreUm sem um tam je internetový projekt, na kterém najdete nabídku krátkodobých profesních dobrovolnických příležitostí. Cílem Um sem um tam je poskytnout lék na dvě bolístky neziskového sektoru. Na jedné straně stojí neziskové organizace, které potřebují vyřešit odborný problém (např. design letáku, právní radu, pomoc s kampaní na sociální síti, s korekturou, s programováním). Na takhle specifickou odbornou práci většinou lidé z organizací, kteří jsou odborníci ve svém oboru, nestačí a proto si musí najmout někdo z venku, což může být pro neziskovku velká investice.

celý článek

   

NGO Awards ocenily příklady dobré praxe, které inspirují ostatní

Autor: Redakce UNO. Středa 10. května 2017.

foto5ngoawardsVe čtvrtek 6. dubna proběhlo v rámci akce Den pro neziskové organizace vyhlášení soutěže Microsoft NGO Awards 2017 a vítězné neziskové organizace své příběhy na akci také s velkým úspěchem odprezentovaly. Druhý ročník ocenění opět hledal příklady dobré praxe, příběhy neotřelého a inspirativního využití Microsoft technologií, příběhy o tom, jak technologie pomáhají v činnosti neziskových organizací. 

Přihlášených příběhů bylo letos šestnáct, tady téměř dvojnásobek prvního ročníku. Oceňovalo se ve dvou kategoriích - Přímá pomoc cílové skupině a Organizační rozvoj. Bylo uděleno i zvláštní ocenění společnosti Microsoft. A kdo se tedy konkrétně stal vítězem letošního ročníku? Více...

   

Koná se druhý ročník sportovních her seniorů našeho regionu. Přidejte se i vy

Autor: Administrator. Úterý 09. května 2017.

Read moreDruhý ročník sportovního klání pětičlenných smíšených družstev seniorů připravuje na středu 24. května Krajská rada seniorů Olomouckého kraje. Krajské sportovní hry seniorů Olomouckého kraje 2017 se konají pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje a jsou přístupné pro širokou veřejnost na stadionu TJ Lokomotiva Olomouc. „Sportovní soutěže získávají v poslední době mezi seniory na stále větší oblibě. Naše akce jim nabízí zdraví prospěšnou alternativu smysluplného trávení volného času - ať už aktivně jako soutěžící, anebo pasivně jako diváci a fandové,“ řekla předsedkyně Krajské rady seniorů Olomouckého kraje Milena Hesová. Letos přijali pozvání a přijedou změřit své síly i senioři ze Slovenska a z Polska.

celý článek

   

V rámci festivalu "Dny umění nevidomých na Moravě" vystoupí se svým recitálem nevidomý zpěvák a klavírista Honza Mareš

Autor: Administrator. Pátek 05. května 2017.

Read moreSjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s. Oblastní odbočka Olomouc pořádá v rámci 23. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě recitál nevidomého klavíristy a zpěváka Honzy Jareše. Recitál se koná v Divadle hudby (Muzeum umění, Denisova 47, Olomouc) v úterý 6. června 2017 od 18 hodin. Honza Jareš jako první nevidomý student absolvoval obor populární zpěv a klavír na Pražské státní konzervatoři. Své sólové koncerty nebo program s doprovodem skvělých instrumentalistů uvádí po celé České republice. V jeho programu s názvem Veď mě dál, cesto má… zazní písně ze zlatého fondu naší národní kultury.  

celý článek

   

Muzejní společnost Litovelska zve na svůj jarní program. Nejen milovníci ptačího zpěvu si přijdou na sv

Autor: Redakce UNO. Pátek 05. května 2017.

CHKO Litovelské PomoravíMuzejní společnost Litovelska Vás zve na své květnové akce, které se budou konat v pondělí 8. května, v sobotu 13. května, ve čtvrtek 18. května a v neděli 28. května 2017. V pondělí 8. května 2017 od 8 do cca 11 hodin se uskuteční přírodovědná vycházka Vítání ptačího zpěvu v CHKO Litovelské Pomoraví, vedená Janem Vidlařem a Ing. Radovanem Urválkem. Sraz účastníků je na železniční stanici Litovel - město. V sobotu 13. května 2017 od 14 hodin povede komentovanou vycházku litovelským hřbitovem paní Marie Hrubá. Sraz zájemců je u vstupní brány litovelského hřbitova. Ve čtvrtek 18. května 2017 od 17 hodin bude o Penězích, jak jak je neznáte přednášet Ing. Josefe Moša, CSc.. Přednáška se uskuteční ve výstavním sále Muzea Litovel ve stálé expozici řemesel. A stále jsou volná místa na zájezd do Kroměříže za krásami tamních zahrad, kterými v neděli 28. května provede ing. Lenka Křesadlová, Ph.D. Podrobný program exkurze naleznete zde.

   

Co chystají olomoučtí Přátelé přírody na květen?

Autor: Hynek Pečinka. Úterý 02. května 2017.

Read moreNějak jsme s tím jarem asi předčasně jásali. Na konci dubna panovaly deště a ranní teploty kolem nuly, které se ani přes den o moc nezvedají. Snad to brzo skončí a my se budeme moci těšit z údajně nejkrásnějšího ročního období. V měsíci květnu chtějí olomoučtí Přátelé přírody rozrazit nepříznivé počasí následujícími akcemi zaměřenými především na vzájemném setkávání. Společně si užijeme první letošní muzicírování v kulisách olomouckých parků, společně se vypravíme do pro některé neznámých končin čtvrti Nová Ulice, spolu vyjedeme na kolech na Prostějovsko a budeme vařit na řecký způsob a setkáme se i nad historickým románem. Setkávání s ostatními lidmi je to, co dělá člověka člověkem a prospívá mu. A kdo jsme my, abychom to měnili, že? Navíc si stačí jen vybrat z následující nabídky:

celý článek

   

Oslava života na prvomájovém Ekojarmarku na Horním náměstí zakončí program Ekologických dnů Olomouc

Autor: Administrator. Pátek 28. dubna 2017.

Read moreVelký Ekojarmark ukončí 1. května na Horním náměstí v Olomouci již 27. ročník festivalu Ekologické dny Olomouc, který pořádá Sluňákov. Historické centrum města se zaplní stánky s tradičními řemesly. Ty doplní řada hravých stanovišť pro rodiče s dětmi, včetně dílen o udržitelné domácnosti bez odpadků a o hliněných omítkách v praxi. Dvě svá divadelní představení pro děti odehraje u Caesarovy kašny oblíbené Divadlo Víti Marčíka. Součástí jarmarku je tradičně kampaň „Olomouc třídí odpad“. Pořadatelé v rámci jejího proglamu na Ekojarmarku vyhlásí výsledky soutěže škol ve sběru starého papíru. Svět odpadů, od jejich původu až po recyklaci, představí lidem i dětem společnosti Eko-Kom, Ekolamp a Ecobat. Asekol ve 14:00 předá na hlavním pódiu televizor výherci, který bude slosován z lidí jež donesou na jejich stánek během dne starý mobil.

celý článek

   

Přichází májový přehled všeho, co si pro Vás a Vaše děti připravilo RC Heřmánek

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 27. dubna 2017.

Heřmánek 2017 květenHeřmánek slaví v květnu už své 11. narozeniny a tradičně si připravil bohatý program nejen pro maminky s dětmi. Chcete se naučit psát životopis a uspět u přijímacího pohovoru? Chcete zvládnout první pomoc, ujistit se, že Vaše dítě vidí dobře, nebo si jen tak užít čas s dětmi při cvičení, zpívání, v herně, či v lese? Všeho bude dost… Z programu pro Vás vybíráme vysoce aktuální téma: na besedě s psychiatričkou pro děti a mládež MUDr. Bc. Danielou Zmeškalovou se dozvíte, co dělat, když Vaše děti milují tablety, mobilní telefony a herní konzole až příliš. Co je vůbec příliš? A co dělat, aby se dítě nestalo závislým na moderních technologiích? Beseda se uskuteční v prostorách RC Heřmánek v pondělí 29. května od 10:30 do 12:00 hodin. Kompletní květnový program centra je k dispozici zde.

   

Zveme Vás na seminář „Základy fundraisingu zaměřené na firemní dárce“

Autor: Administrator. Úterý 25. dubna 2017.

Read moreNadace rozvoje občanské společnosti Vás zve na seminář Základy fundraisingu zaměřené na firemní dárce vedený Ing. Pavlem Němečkem, ředitelem neziskové organizace Sdružení D v Olomouci a ředitelem konzultační a poradenské agentury InfoThea. Seminář se uskuteční v pražských prostorách NROS dne 24. května 2017 od 9.30 do 16.30 hodin. Obsahem semináře bude fungování fundraisingu, specifika získávání prostředků od firemních dárců, vyzkoušíte si telefonické sjednávání schůzky a mnoho dalšího. Seminář je určen zejména vedoucím pracovníkům NNO, fundraiserům ale i dalším zájemcům o dané téma. 

celý článek

   

Strana 9 z 211

Projekt „Pomáháme neziskovkám" v roce 2017 finančně podpořilo město Šumperk. Jedná se především o finanční podporu činnosti koordinačních pomocníků v regionu, webu UNO-OK.cz, podporu akcí v regionu a činnost sekce.