Svátek má Ivona
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Přijďte si vyzkoušet, jak napsat tiskovou zprávu či zkonzultovat svoje nápady s novinářem / zástupcem médií

Autor: Redakce UNO. Neděle 06. listopadu 2016.

Read moreNadace rozvoje občanské společnosti nabízí volná místa na interaktivním semináři z oblasti PR, vedeném Johanou Turner a Pavlem Turnerem, majiteli agentury Turner Public Relations s.r.o. Seminář Public Relations v praxi I je určen zejména vedoucím a PR pracovníkům NNO, projektovým manažerům, ale i dalším zájemcům o dané téma. Seminář se uskuteční v termínu 16. listopadu 2016, od 9:30 do 16:30 hodin.

celý článek

 

Navštivte zajímavou přednášku o stavitelství našich předků „Hanácký hliněný dům“

Autor: Redakce UNO. Neděle 06. listopadu 2016.

stodolaMuzejní společnost Litovelska ve spolupráci s Muzeem Litovel pořádá přednášku o stavitelství našich předků „Hanácký hliněný dům“. Přednášet bude PhDr. Martin Novotný, Ph. D. z Národního ústavu lidové kultury, Strážnice. Přednáška se koná v úterý 8. listopadu 2016 v 17 hodin ve výstavním sále Muzea Litovel (stálá expozice Litovelská řemesla). Srdečně zvou členové Muzejní společnosti Litovelska. Vstupné 20 Kč, pro členy MSL zdarma.

   

Dejte svůj hlas nejsympatičtější neziskovce

Autor: Administrator. Pátek 04. listopadu 2016.

q6wxrbj3-nezrokO sympatie veřejnosti se od 21. října do 21. listopadu uchází prostřednictvím hlasování patnáct semifinalistů letošního ročníku ocenění Neziskovka roku, které už několikátým rokem uděluje Nadace rozvoje občanské společnosti. Dejte svůj hlas vám nejsympatičtější organizaci a pomozte jí tím k získání titulu a finanční odměně. Prohlédněte si prezentace 15 semifinalistů letošního ročníku ocenění a podpořte je svým hlasem na www.neziskovkaroku.cz.

Vítěz ocenění bude znám ve večerních hodinách v pondělí 28. listopadu.

   

ViaCafé: Českem se šíří umění darovat

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 03. listopadu 2016.

madarosHezký podzimní den, zdravíme vás s ochutnávkou našeho prvního ViaCafé! Co je ViaCafé? Čtení ke kávě, čtení krátké a intenzivní, protože doba přeje kávám malým a silným, kterým se kdysi v historii říkalo piccolo.
Od nynějška v mailu nenajdete jen běžný zpravodaj s informacemi z naší nadace, ale také se zajímavostmi v tématech, kterými se zabýváme - a kterým říkáme Umění žít spolu a Umění darovat. Jak lidé společně probouzejí místa, kde žijí? Proč má darování druhým smysl?

ViaCafé bude mít vždy tři sekce: Co nás zaujalo je o zajímavém trendu či události. Část Jak pomáháme je o projektech, které podporujeme. A sekce Granty a uzávěrky je pro ty z vás, kteří se chtějí pustit do vlastního projektu.

Celý newsletter Nadace VIA si přečtěte zde.

   

Den otevřených dveří v organizacích pro nevidomé a slabozraké u příležitosti Dne nevidomých 14. listopadu

Autor: Redakce UNO. Středa 02. listopadu 2016.

Read moreSjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR – Oblastní odbočka a Prodejna Tyflopomůcek, TyfloCentrum Olomouc, o.p.s. a Tyfloservis Olomouc, o.p.s. pořádají u příležitosti Dne nevidomých v pondělí 14. listopadu 2016 od 9:00 do 16:00 hodin Den otevřených dveří. Zvána je široká veřejnost, žáci, studenti a pedagogové škol, obzvláště ale ti z Vás, kdo špatně vidíte a nevíte si občas rady, jak řešit některé situace. Prohlédnete si prostory centra na I. P. Pavlova 69 v Olomouci (areál Jalta) a seznámíte se s nabídkou poskytovaných služeb, aktivit a programů pro osoby se zrakovým postižením.

celý článek

   

Jak proměnit dvojnásobnou starost na dvojnásobnou radost? Na konferenci „Život s dvojčaty - dvojnásobná radost“

Autor: Redakce UNO. Středa 02. listopadu 2016.

KF2016 pozvanka emI letos pro Vás Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty tradičně připravilo konferenci „Život s dvojčaty - dvojnásobná radost“, která proběhne v úterý 15. listopadu 2016 v prostorách Krajského úřadu Olomouckého kraje v Olomouci. Opět jsou pozváni odborníci, kteří se věnují rodinám s dvojčaty a rádi se podělí o své znalosti a zkušenosti. V dopoledním bloku se můžete těšit na téma Proměny partnerského vztahu po porodu dvojčat, Bonding a klokánkování u dvojčat či Jak (si) udržet všech pět pohromadě, příspěvek přímo z milovické rodiny s paterčaty. V odpoledním bloku proběhne Meziregionální setkání klubů dvojčat a vícerčat, na kterém se budou prezentovat aktivity klubů dvojčat napříč ČR. Toto setkání umožní také naplánovat další společné aktivity na rok 2017.

Konference je určena odborné i laické veřejnosti. Konferenční poplatek činí 100 Kč za osobu. Přihláška je ke stažení zde, podrobný program zde.

   

Hledáte nové zkušenosti? Zkuste dobrovolnictví!

Autor: Redakce UNO. Pondělí 31. října 2016.

Read moreDobrovolnický program Amelie v Olomouci opět posiluje tým svých dobrovolníků. Již osmým rokem pomáhají dobrovolníci pod hlavičkou olomouckého Centra Amelie onkologicky nemocným a jejich blízkým v Olomouckém regionu. Dobrovolnický program nabízí zájemců nejen jedinečné zkušenosti a možnost seberealizace, ale i bezplatné vzdělávání. Nezisková organizace Amelie poskytuje bezplatnou psychosociální pomoc dospělým onkologicky nemocným a jejich blízkým již téměř deset let. Bezplatné služby odborného psychologického a sociálního poradenství nabízí organizace také prostřednictvím svého Centra Amelie v Olomouci, které koordinuje i zdejší akreditovaný dobrovolnický program Amelie.

celý článek

   

Kurz „Netradiční vánoční ozdoby“ pro pracovníky NNO za dotovanou cenu

Autor: Administrator. Pondělí 31. října 2016.

Read moreZveme Vás na jednodenní kurz, na kterém využijete motivu Vánoc k tvořivým činnostem v práci s dětmi a mládeží a seznámíte se s novými výtvarnými technikami. Kurz je určen pro pedagogické pracovníky školských zařízení (SVČ, ŠK, ŠD) a pracovníky nestátních neziskových organizací, kteří pracují s dětmi a mládeží. Na programu bude seznámení s netradičním materiálem, technikami a vlastní tvorba na téma: netradiční přání a dekorace – tisky z polystyrenu, tisky z želatiny, enkaustika, ozdoby do interiéru a exteriéru, výměna námětů a nápadů od účastníků na téma „Betlémy z netradičních materiálů“. Součástí kurzu bude prezentace vytvořených výtvarných prací a hodnocení.

celý článek

   

Přátelé přírody z Olomouce a Pardubic otevřeli bránu další spolupráci

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 27. října 2016.

ppPce 009První společnou akci pardubických a olomouckých Přátel přírody se povedlo podniknout v sobotu 22. října. Deset členů skupiny Malá liška se vydalo do Pardubic, kde je hned na peróně nádraží přivítal chlebem, solí a slivovicí čtyřčlenný hostitelský tým skupiny Koala. Ten také připravil ochutnávku Pardubic všemi smysly - exkurzi s profesionálním průvodcem po pamětihodnostech města a na zříceninu hradu Kunětická Hora kousek za městem, posezení u dobrého jídla a pití nejprve v Restauraci Evropa a také v secesním Café Bajer anebo lov tekutého pokladu, během něhož se hosté dozvěděli něco z pardubických reálií. 

Program byl nacpaný k prasknutí a opravdu seděl na minutu. I tak ale bylo jasné, že třeba návštěva dostihů nebo divadla zbude na příště. A že nějaké "příště" určitě bude, se shodly obě skupiny ještě předtím, než Olomoučáci nasedli do vlaku směrem k domovu. Pozvali své pardubické přátele k sobě domů a samozřejmě se v Pardubicích zase rádi ukážou. Fotky zde.

   

Nominujte svou neziskovou organizaci do 3. ročníku Ceny Floccus

Autor: Administrator. Čtvrtek 27. října 2016.

floccusNadace České spořitelny vyhlásila 3. ročník Ceny Floccus. Nominovat neziskové organizace a jednotlivce, kteří pomáhají lidem na okraji společnosti, můžete od 12. října do 10. listopadu 2016. Cena bude udělena na konci ledna 2017, výherci získají finanční odměnu – organizace 100 000 Kč, jednotlivci 50 000 Kč.

O vyhlášení termínu pro podávání nominací informoval Deník neziskovky, kde si můžete přečíst podrobnosti.

   

Strana 8 z 200