Svátek má Soňa
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Pestrý podzim s Rodinným centrem Heřmánek

Autor: Redakce UNO. Pondělí 26. září 2016.

Read moreA je tady podzim. Koleje každodenní školní a školkové rutiny už jsou vyjety, bundy a svetry v pohotovosti, ovoce dozrálo…A my? Možná jsme taky trochu dozráli… K rozhodnutí, ke změně, nebo k přesvědčení, že je vše tak, jak má být a je nám dobře. Rodinné centrum Heřmnek zve Vás a Vaše děti do své vybavené herny, kde se bude v říjnu hrát, zpívat, cvičit, „zachraňovat život“, stříhat, diskutovat o dětské obezitě, mobilním hospici, rýmách, vztazích s dětmi a mnoho dalšího. Připravený program je tak pestrý, že si určitě vyberete.

celý článek

 

V krásném podhůří Jeseníků se letos opět uskuteční Rejchartická pouť. Zúčastníte se také?

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 22. září 2016.

rejchartice 2Patrona rejchartického kostela sv. Michaela v nově zrestaurovaném interiéru si jako každoročně můžete připomenout nejenom mší svatou spojenou s průvodem ke kapli Panny Marie, ale i odpolednem plným hudby a atrakcí pro děti. Také si můžete prohlédnout Andělskou louku osazenou novými dřevěnými sochami. Pouť zahájí slavnostní mše ve 13:00 hodin za hodebního doprovodu Chrámového sboru Rapotín. Ve 13:45 se průvod vydá k pomníku a ke kapli Panny Marie, kde poutníci dostanou závěrečné požehnání. Bohatý doprovodný program obstará vystoupení Drum Orchestra s kapelou Shamania Mania, pro příznivce country a folku zahrají Ticho buď, večer bude k poslechu a tanci v sále Kulturního domu hrát Pohoda. Zajištěny jsou také atrakce pro děti. Na Rejchartickém rynku budou k dispozici stánky s řemeslnými výrobky a občerstvením. Podrobný program akce ke stažení. Na akci srdečně zve Obnova kulturního dědictví údolí Desné z. s.

   

Časopis Sedmá generace slaví 25 let. Na sobotním narozeninovém festivalu v Brně Vás čeká hudba, výstavy, diskuse i promítání dokumentů

Autor: Administrator. Čtvrtek 22. září 2016.

Read moreSpolečensko-ekologický dvouměsíčník Sedmá generace, který vydává Hnutí DUHA, oslavuje 25 let od svého založení. Při této příležitosti pořádá redakce v sobotu 24. září v Brně od poledne až do půlnoci narozeninový festival s pestrým programem – hudbou, výstavami, diskusemi či promítáním dokumentů. Více informací o programu včetně časového harmonogramu a vstupenek najdete na webu Sedmé generace zde. Videogratulace k narozeninám od Václava Bělohradského, Aleše Máchala, Ľubici Lacinové, Nadi Johanisové, Anny Ploškové, Romana Černíka, Matěje Stropnického a dalších můžete shlédnout tady.

celý článek

   

Podzimní akce Sluňákova a Domu přírody Litovelského Pomoraví

Autor: Administrator. Čtvrtek 22. září 2016.

Read moreSluňákov – centrum ekologických aktivit města Olomouce, o.p.s. zve na své podzimní akce. Rodiče s dětmi si určitě vyberou z těch na Sluňákově a v Domu přírody Litovelského Pomoraví, zájemci o minulost a současnost českého osídlení v Banátu mohou navštívit diskusní večer v Divadle hudby, který doprovodí fotografie známého fotografa Jindřicha Štreita.

celý článek

   

Republiková asociace neziskovek radí budoucím krajským reprezentacím

Autor: Redakce UNO. Středa 21. září 2016.

Read moreCelorepubliková Asociace nestátních neziskových organizací provedla před blížícími se volbami do krajských zastupitelstev podrobnou analýzu předvolebních programů. Z ní bohužel vyplývá, že politické strany v krajích až na výjimky s neziskovým sektorem nepočítají. Asociace NNO proto vydala základní doporučení pro nové krajské reprezentace, jak k problematice nezisku přistoupit:

celý článek

   

Politické strany v krajích až na výjimky s neziskovým sektorem nepočítají, vyplývá z analýzy Asociace NNO

Autor: Redakce UNO. Středa 21. září 2016.

Read morePolitické strany v krajích až na výjimky s neziskovým sektorem nepočítají. Vyplývá to z analýzy letošních předvolebních programů, které centrálně či regionálně jednotlivé politické strany představily. Porovnáním jednotlivých programových dokumentů dospěla Asociace NNO k následujícím závěrům:

Většina volebních programů zmínky o neziskovém sektoru obsahuje bohužel jen obecně a okrajově.

Programy napsané pro jednotlivé kraje si často vzájemně protiřečí, což platí u obou hlavních politických stran (ČSSD i ANO2011).

Menší politické subjekty, které kandidují v předvolebních koalicích, podstoupily hlubší programovou debatu a roli neziskového sektoru v krajské politice rozumí.

celý článek

   

RC Heřmánek hledá nové spolupracovníky

Autor: Administrator. Pondělí 19. září 2016.

Read moreRC Heřmánek hledá zájemce o následující pracovní pozice: Grafik / grafička, lektor / lektorka hudebních chvilek pro rodiče s dětmi ve věku 1-3 roky, zájemce o brigádu formou občasného hlídání dětí a hostesky ochotné zapojit se při prezentacích RC Heřmánek na nejrůznějších akcích v Olomouci a v nejbližším okolí.

celý článek

   

Růžový pochod již pošesté. Vyšlápněte si pro zdraví s mammahelpkami a růžovou stužkou

Autor: Administrator. Pondělí 19. září 2016.

pochod Mamma HelpMamma HELP zve na tradiční, už šestý pochod s názvem Vyšlápněte si pro zdraví s mammahelpkami a růžovou stužkou. Koná se v sobotu 1. října v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, v Olomouci a ve Zlíně. Na pochodu si můžete zapůjčit hůlky a naučit se správnému stylu Nordic Walking. Mammahelpky, které půjdou letos poprvé, hole od Mamma HELP dokonce dostanou. Stačí si přinést potvrzení lékaře (nemusí uvádět Vaše jméno). Pochod pro Mamma HELP symbolicky otevírá měsíc, který je všude ve světě věnován prevenci rakoviny prsu. Svou účastí vyjádříte podporu ženám, které s touto nemocí bojují. V Olomouci se účastníci pochodu sejdou v 10:00 hodin v Bezručových sadech v altánku u mauzolea.

   

Nadace rozvoje občanské společnosti zve na seminář Inkluzivní vzdělávání

Autor: Administrator. Pondělí 19. září 2016.

Read moreNadace rozvoje občanské společnosti zve na seminář Inkluzivní vzdělávání vedený PhDr. Lenkou Felcmanovou, Ph.D., místopředsedkyní České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání. Seminář se uskuteční 26. září 2016 od 9:30 do 16:30 hodin ve Vzdělávacím středisku NROS Václavka (Na Václavce 1135/9, Praha 5. Na programu semináře budou témata:

celý článek

   

Podzimní číslo Světa neziskovek rozebírá téma Public Relations

Autor: Redakce UNO. Pondělí 12. září 2016.

Read morePublic Relations neboli PR. Zdálo by se, že tohle slovní spojení už běžně patří do slovníku moderního člověka, tak proč se u něj zastavovat? Víme, že běžní smrtelníci se v tom občas mohou trochu koupat, přece jen hranice mezi PR, marketingem i jejich jednotlivými nástroji může být neostrá. Což nám doba „onlajnu, digitálu a soušl“, všech těch Facebooků, Instagramů, Twitterů, blogů, vlogů, bloggerů i youtuberů příliš neusnadňuje. Vše se propojuje, míchá, hranice se stírají, všechno souvisí se vším. Kdo se v tom má vyznat?

celý článek

   

Strana 11 z 200