Svátek má Viola
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

STOP VĚTRNÝM ELEKTRÁRNÁM! Neziskový sektor připomínkoval aktualizaci krajské energetické koncepce

Autor: Hynek Pečinka. Úterý 15. listopadu 2016.

Read moreBudou v našem kraji hrát prim tepelné elektrárny, biomasa nebo větrníky na kopcích? Anebo to bude jinak? Tomuto tématu se mimo jiné věnuje aktualizace Územní energetické koncepce Olomouckého kraje. S výzvou k jejímu připomínkování byla krajem oslovena i Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO OK) jako zástupce neziskového sektoru v regionu. Odborníci z jejích členských organizací, spolku Kořeny domova, z. s. a Spolku Nízký Jeseník, se tématu poctivě věnovali, a tak mohly být v termínu zaslány Ministerstvu životního prostředí zásadní připomínky, které snad zvrátí záměr podporovat v kopcovitých a horských oblastech kraje výstavbu větrných elektráren, na které aktualizovaná koncepce sází.

celý článek

 

Středisko SOS rozšířilo v Olomouci své služby

Autor: Redakce UNO. Úterý 15. listopadu 2016.

Středisko SOSNezisková organizace Středisko SOS pro vzájemnou pomoc občanů, z.s. otevřela novou provozovnu ve Slovenské 8 v Olomouci (v blízkosti Galerie Moritz). Pracovní uplatnění zde najdou 4 osoby dlouhodobě nezaměstnané, z nichž 2 osoby jsou invalidní. Otvírací doba je jiná, než ve Středisku SOS v Praskově a v Rooseveltově, a to od 8.30 do 16 hodin. „Nákupem u nás podpoříte sociální projekty našeho spolku. V nové provozovně nabízíme zánovní oděvy a obuv za jednotnou cenu – pro dospělého za 25 Kč/ks a pro dítě za 15 Kč/ks,“ sděluje pracovník Střediska SOS Jan Kučera a pokračuje: „Vybrat si můžete také knihy a hračky. Těšíme se na Vaši návštěvu.“

   

Nadace rozvoje občanské společnosti zve na seminář v oblasti zdravého řízení neziskových organizací

Autor: Redakce UNO. Pondělí 14. listopadu 2016.

Read moreNadace rozvoje občanské společnosti Vás zve na seminář v oblasti zdravého řízení neziskových organizací s Mgr. Petrem Vrzáčkem, vedoucím katedry Řízení a supervize v sociálních a zdravotnických organizacích na Fakultě humanitních studií UK v Praze. Seminář je určen zejména vedoucím pracovníkům NNO, členům správních a dozorčích rad, ale i dalším zájemcům o dané téma. Seminář „Síťování neziskových organizací – přínosy a nástrahy“ se uskuteční 1. prosince 2016, od 9:30 do 16:30 hodin.

celý článek

   

Onko klub Slunečnice Olomouc po letních prázdninách 2016

Autor: Administrator. Pondělí 14. listopadu 2016.

Read moreMěsíce červenec a srpen, kdy má „letní prázdniny“ i náš Onko klub Slunečnice, uběhly jako voda. Už jsme se všechny těšily na pravidelná setkání při našich aktivitách i akcích, které pro seniory pořádají jiné subjekty. Rok 2016 byl pro náš klub rokem jubilejním. Již patnáct let sdružuje ženy z Olomouce ale i jejího okolí jako např. ze Šternberka, Slatinic, Prostějova a dalších míst, které onemocněly rakovinou prsu. A celých těch patnáct let vytváří podmínky pro zapojení nás, členek klubu, do plnohodnotného života prostřednictvím kulturních, tělovýchovných, turistických, relaxačních i vzdělávacích aktivit.

celý článek

   

Nominace dobrovolníků na ocenění Křesadlem prošly výběrem - a známe finalisty

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 10. listopadu 2016.

Read moreVýběrová komise, v níž se zúčastnil i náš zástupce, vybrala ve středu 9. listopadu z 26 dobrovolníků nominovaných na ocenění Křesadlo za Olomoucký kraj osm finalistů a několik náhradníků. A neměla přitom vůbec lehký úkol, protože se v každé kategorii sešlo několik kvalitních nominací, mezi kterými bylo zatěžko rozhodnout. Členové komise tak opět jako každým rokem litovali, že je Křesadel pouze osm.

Na výběru se podílejí zástupci statutárních měst Olomouce a Prostějova, Olomouckého kraje, Českého rozhlasu Olomouc, Olomouckého Deníku, Univerzity Palackého v Olomouci a Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje.

celý článek

   

Výcvikový kurz pro koordinátory dobrovolníků „Management dobrovolnictví II“ nabídne výměnu vzájemných zkušeností

Autor: Administrator. Středa 09. listopadu 2016.

Read moreHestia, organizace pro podporu dobrovolnictví, pořádá pokračující výcvikový kurz pro koordinátory dobrovolníků „Management dobrovolnictví II“. Kurz je určen pro ty, kteří ovládají základní informace o managementu dobrovolnictví. Volně navazuje na kurz Management dobrovolnictví I., ve kterém byla zpracována základní témata jako výběr, výcvik dobrovolníků, průběžná práce s dobrovolníky, supervize a evaluace. Současný kurz je postaven především na zkušenostech koordinátorů dobrovolníků.

celý článek

   

Olomoucký kraj má nové vedení. Hejtmanem je Oto Košta

Autor: Administrator. Úterý 08. listopadu 2016.

Read moreDnes dopoledne se poprvé sešli noví zastupitelé Olomouckého kraje. Na začátku ustavujícího zasedání složili tradiční slib. Pak je čekala důležitá volba hejtmana, jeho náměstků a dalších členů rady Olomouckého kraje. Hejtmanem Olomouckého kraje byl na základě koaliční smlouvy, kterou podepsalo hnutí ANO společně se zástupci ČSSD a ODS, zvolen Oto Košta. Hlasovalo pro něho 35 z 54 přítomných zastupitelů.

„Za svoje priority považuji zlepšení dopravní infrastruktury, snížení zadluženosti Olomouckého kraje a investice,“ řekl Oto Košta, hejtman Olomouckého kraje.

celý článek

   

Přijďte si vyzkoušet, jak napsat tiskovou zprávu či zkonzultovat svoje nápady s novinářem / zástupcem médií

Autor: Redakce UNO. Neděle 06. listopadu 2016.

Read moreNadace rozvoje občanské společnosti nabízí volná místa na interaktivním semináři z oblasti PR, vedeném Johanou Turner a Pavlem Turnerem, majiteli agentury Turner Public Relations s.r.o. Seminář Public Relations v praxi I je určen zejména vedoucím a PR pracovníkům NNO, projektovým manažerům, ale i dalším zájemcům o dané téma. Seminář se uskuteční v termínu 16. listopadu 2016, od 9:30 do 16:30 hodin.

celý článek

   

Navštivte zajímavou přednášku o stavitelství našich předků „Hanácký hliněný dům“

Autor: Redakce UNO. Neděle 06. listopadu 2016.

stodolaMuzejní společnost Litovelska ve spolupráci s Muzeem Litovel pořádá přednášku o stavitelství našich předků „Hanácký hliněný dům“. Přednášet bude PhDr. Martin Novotný, Ph. D. z Národního ústavu lidové kultury, Strážnice. Přednáška se koná v úterý 8. listopadu 2016 v 17 hodin ve výstavním sále Muzea Litovel (stálá expozice Litovelská řemesla). Srdečně zvou členové Muzejní společnosti Litovelska. Vstupné 20 Kč, pro členy MSL zdarma.

   

Dejte svůj hlas nejsympatičtější neziskovce

Autor: Administrator. Pátek 04. listopadu 2016.

q6wxrbj3-nezrokO sympatie veřejnosti se od 21. října do 21. listopadu uchází prostřednictvím hlasování patnáct semifinalistů letošního ročníku ocenění Neziskovka roku, které už několikátým rokem uděluje Nadace rozvoje občanské společnosti. Dejte svůj hlas vám nejsympatičtější organizaci a pomozte jí tím k získání titulu a finanční odměně. Prohlédněte si prezentace 15 semifinalistů letošního ročníku ocenění a podpořte je svým hlasem na www.neziskovkaroku.cz.

Vítěz ocenění bude znám ve večerních hodinách v pondělí 28. listopadu.

   

Strana 11 z 204