Svátek má Adriana
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Mikuláš z JIKA – Olomouckého dobrovolnického centra

Autor: Redakce UNO. Úterý 13. prosince 2016.

Read moreNezisková organizace JIKA – Olomoucké dobrovolnické centrum, z.s. připravila každoroční návštěvy Mikuláše ve svých přijímajících organizacích. V letošním roce vyšly nově dva mikulášské týmy – jeden, pod tradičním vedením Mikuláše – Jaroslava Konečného, navštívil děti ze dvou Domovů pro ženy a matky s dětmi SMOl a druhý tým, složený ze studentů Slovanského gymnázia v Olomouci, pod vedením Andělky – Valerie Rajnohové. V tomto případě byla cílem Vojenská nemocnice Klášterní Hradisko.

celý článek

 

Město Šumperk podpoří neziskové aktivity i v příštím roce

Autor: Administrator. Pondělí 12. prosince 2016.

kurzyMěsto Šumperk vyhlásilo výzvu k podávání žádostí o poskytnutí dotace z programu Podpora neziskových akcí. Účelem dotačního programu je poskytnutí dotace na pokrytí části neinvestičních nákladů spojených s realizací jednorázových projektů. Podrobnosti k žádostem a termínům podávání najdete zde.

Celoroční činnost organizací, které pracují s dětmi nebo ve zdravotně sociální oblasti, město Šumperk podpoří v programu Podpora celoroční činnosti. Podrobnosti k němu si přečtěte tady.

   

Osobnost neziskového sektoru: Ocenění získali i zástupci z Olomouckého kraje

Autor: Redakce UNO. Pátek 09. prosince 2016.

Read moreOcenění Osobnost neziskového sektoru zná své letošní držitele. Vyhlášení stejnojmenné celostátní ankety pořádané Asociací nestátních neziskových organizací České republiky (ANNO ČR) a dekorování jejích vítězů proběhlo ve čtvrtek 8. prosince ve věži Staroměstské radnice v Praze. Ocenění jim předali náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Olga Letáčková, poradkyně předsedy vlády Alena Gajdůšková a senátor Jiří Dienstbier.

Na ceremoniálu bylo nejprve představeno deset finalistů ankety, se kterou pořádající ANNO ČR oslovila krajské asociace nevládních organizací. Finalisté, mezi nimi tři nominovaní Unií NNO Olomouckého kraje, obdrželi Pamětní list. Za neziskový sektor z našeho regionu to byli paní Iveta Botková, paní Alena Fritscherová a pan Jan Bednář (na titulní fotografii). Jejich postup do celostátního finále nás těší!

celý článek

   

Pětice témat prosincového jednání předsednictva Unie

Autor: Hynek Pečinka. Pátek 09. prosince 2016.

Read morePředsednictvo naší Unie se naposled v letošním roce sešlo ve středu 7. prosince odpoledne, opět v prostorách sdružení OK4Inovace ve výškové budově RCO v Olomouci. Přítomné členy a hosty čekal pestrý program napresovaný do dvou hodin, během kterých se jím zvládli prokousat. Bylo to těchto pět aktuálních a zajímavých témat týkajících se neziskového sektoru našeho regionu:

Aktualizace energetické koncepce kraje - hosté, paní Jüttnerová a pánové Kapitán a Králík, zástupci spolků, kteří se za Unii ujali připomínkování tohoto strategického dokumentu, prezentovali svoji účast na listopadovém veřejném projednání.

celý článek

   

Mikulášská sbírka opět slavila úspěch! Zaměstnanci Maltézské pomoci děkují všem, kteří se zapojili

Autor: Administrator. Pondělí 05. prosince 2016.

Read morePracovníci Maltézské pomoci, o. p. s., Centra Olomouc tímto děkují jak jednotlivcům, tak i zaměstnancům, žákům, studentům a jejich rodičům, kteří se v 10 olomouckých školách a jednom rodinném centru do sbírky zapojili. I díky nim se podařilo vybrat řádově tisíce kusů potravin, dětských oděvů, hraček, školních potřeb, hygienických a čisticích prostředků atd.

celý článek

   

Oblastní odbočka SONS Olomouc pořádá adventní koncert, na který přijali pozvání japonští interpreti

Autor: Administrator. Pátek 02. prosince 2016.

Read moreZveme Vás na adventní koncert, pořádaný Oblastní odbočkou SONS Olomouc. Koncert, na kterém vystupují Chikako Tomita (housle), Yuya Sakuma (viola) a Shoko Kono (klavír), se uskuteční v pondělí 19. prosince 2016 v Mozartově sálu Moravské filharmonie Olomouc (vstup z Divadelní uličky). Přijďte si odpočinout od předvánočního shonu a poslechnout si krásnou hudbu, která vás svátečně naladí! V rámci programu zazní díla Johanna Sebastiana Bacha: Sonáta č. 2 pro houslové sólo A minor s. 1003- Grave, Fuga; Josefa Suka: Houslové sólo z pohádky Radúz a Mahulena; Antonína Dvořáka: Romance F minor op. 11; Dariuse Milhauda: Suite op. 157b a výběr z českých koled: Jak jsi krásné neviňátko, Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán a další...

celý článek

   

Olomouc tvoří strategický plán. Přispět můžou i občané, přímo z obýváku

Autor: Redakce UNO. Středa 30. listopadu 2016.

Read moreMěsto Olomouc nastartovalo proces, na jehož konci by měl být nový strategický plán krajské metropole. Jde o soubor záměrů a plánů, který určí rámce pro další rozvoj města. Ten současný vznikl v roce 2000 a aktualizován byl naposledy před devíti lety. Mezitím se ale na území města leccos událo. Připravovaný dokument by tak měl co nejvíce zohledňovat skutečné a aktuální potřeby a zájmy města.

"Plán bude vznikat v úzké spolupráci odborníků, koaličních i opozičních politiků a olomoucké veřejnosti," zdůraznil náměstek primátora Aleš Jakubec. Přispět připomínkami může jednoduše každý obyvatel města a samozřejmě i neziskovky. Jak na to?

celý článek

   

Novinky z Centra Amelie: on-line přednáška a on-line Centrum

Autor: Administrator. Úterý 29. listopadu 2016.

Read moreV rámci projektu Tematické měsíce se do konce roku uskuteční on-line přednáška. S plánovanými změnami na rok 2017 v sociálně zdravotní legislativě se můžete seznámit 19. prosince, změny Vám přiblíží Šárka Slavíková. Na on-line přednáškách Amelie spolupracuje s organizací Seppia. Přednášky jsou vždy bezplatné a v daném čase dostupné na tomto odkaze. Přihlásit se může každý pohodlně z domova. V průběhu přednášky a zejména na konci je bohatý prostor pro dotazy.

celý článek

   

Věnujte dárek osamělým lidem a proměňte jejich Vánoce

Autor: Administrator. Úterý 29. listopadu 2016.

Read moreS blížícím se adventem začínají i ve Středisku SOS v pro vzájemnou pomoc občanů v Olomouci přípravy nadílky zvané Vánoce pro osamělé. Pracovníci střediska a ochotní dobrovolníci již od roku 1990 právě v tomto období připravují malé vánoční balíčky. Přijďte podpořit dobrou věc a věnujte dárek lidem, kteří od nikoho z blízkých dárek nedostanou. Balíčky budou dobrovolníci roznášet osamělým, nemohoucím a nemocným seniorům.

celý článek

   

Najděte si v adventu čas pro sebe i své děti. RC Heřmánek Vám v tom rád pomůže

Autor: Administrator. Neděle 27. listopadu 2016.

Read moreA je tu advent. Ne, že by za okny byla ta pravá zima, ale kalendář mluví jasně. Někteří lidé s oblibou říkají: „Hlavně ať je klidný!“ Ale jak na to, když ke každodennímu kolotoči přibude spousta chystání, shánění a uklízení. Neuklízet? Pro někoho je bytostně nutné mít umytá okna, vyprané záclony, vyleštěné skloNepéct? Někdo si bez pečení a vůní vanilky nedokáže Vánoce představit. Nekupovat, nevyrábět, nezajímat se o dárečky svým blízkým? Vždyť je to tak naplňující přemýšlet nad svými milými a tím, co by je překvapilo, potěšilo, rozzářilo…

celý článek

   

Strana 11 z 205

Projekt „Pomáháme neziskovkám" v roce 2017 finančně podpořilo město Šumperk. Jedná se především o finanční podporu činnosti koordinačních pomocníků v regionu, webu UNO-OK.cz, podporu akcí v regionu a činnost sekce.