Svátek má Slavomír
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Již čtvrtá Pouť lidí dobré vůle na Štolnavu se koná ve výroční den kostela sv. Jana a Pavla – v pondělí 26. června

Autor: Redakce UNO. Úterý 20. června 2017.

Pouť štolnava 2017Pouť lidí dobré vůle na Štolnavu ve výroční den kostela sv. Jana a Pavla se koná v pondělí 26. června 2017. Již tradiční akce se s ohledem na všední den uskuteční v poněkud zkrácené podobě, ale opět za účasti rodáků z Německa. Pouť zahájí mše svatá s doprovodem scholy od sv. Jana Křtitele ze Šumperka v 17:00 hodin. Po setkání s bývalými obyvateli a jejich potomky podvečer ukončí závěrečné požehnání v 18:30. Na pouť všechny srdečně zve Spolek obnova kulturního dědictví údolí Desné

Na počátku snažení spolku bylo postavit na místě zaniklé obce Štolnava (Prameny u Žárové) „Kříž smíření“. Tato iniciativa přerostla v projekt Obnovy základů kostela sv. Jana a Pavla, který byl zbořen v r.1965 československou armádou. Díky mnoha ochotným dobrovolníkům, dárcům a sponzorům mohlo vzniknout dílo, které nejen nám, ale i budoucím generacím připomene, že na tomto krásném místě naší země žili lidé, kteří ho měli rádi a zanechali zde svoji nesmazatelnou stopu. Letošní pouť se koná u příležitosti dokončení obnovy základů kostela svatých Jana a Pavla a opravy hřbitovní zdi. Pozvánka na akci ke stažení zde.

 

Neziskové organizace z regionu se potkávají jednou ročně na sněmu. Letos už podevatenácté

Autor: Hynek Pečinka. Úterý 20. června 2017.

Read moreUž devatenácté výroční setkání reprezentace neziskového sektoru našeho regionu, aneb krajský sněm Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje, proběhlo v úterý 13. června v Olomouci. Letos nešlo o žádné sněmování, ale spíše o přehlídku příspěvků mapujících kondici nevládních organizací v našem kraji a příležitosti pro ně.

Nabitý podvečerní program se konal v prostorách olomoucké Oblastní unie neslyšících za účasti padesátky zástupců různých oblastí, kterým se občanská společnost věnuje.

celý článek

   

Tak je to tady, největší sportovní akce na vozíku se blíží!

Autor: Administrator. Pátek 16. června 2017.

Read moreJiž počtvrté proběhne pokus překonat rekord v počtu účastníků jízdy na vozíku. V pátek 23. června v 9:00 propukne 24-hodinová štafeta, kde každý z účastníků, je jedno, jestli přijde po svých, přijede na kole nebo koloběžce, si sedne na čtyři kola a urazí minimálně jeden okruh v délce 250 m. Jede se i v noci, za každého počasí, a cílem je nepřerušit lidský řetězec, zapojit co nejvíce účastníků a vytvořit báječnou atmosféru netradiční akce. 

Přijďte do Smetanových sadů i vy, každá hlava, která vyrazí na trať, se počítá. Pro všechny bude k dispozici k zapůjčení dostatek kovových ořů, a když bude zájemců hodně, může jich vyrazit na trať postupně i více naráz. Účastnit se mohou celé rodiny i s dětmi. Podpořit tuto myšlenku můžete dále i tím, když přizvete své partnery, přátele, uvítáme účast týmů složených z kolegů či zájmových skupin, zejména v nočních hodinách. Počet členů týmu nerozhoduje. Důležité je nadšení pro akci a ochota pomoci, aby se nám podařilo štafetu absolvovat bez přerušení. Věříme, že se letos podaří překonat rekord loňského roku, který byl 547 účastníků.

celý článek

   

Výprava na Králický Sněžník zažila aprílové počasí i v červnu

Autor: Hynek Pečinka. Středa 14. června 2017.

Read moreNa sobotu 10. června naplánovali olomoučtí Přátelé přírody - skupina Malá liška výlet na Králický Sněžník. Měli trochu obavu, jestli už na takový výšlap nebude moc teplo. Jenže člověk míní a počasí mění… Akce na olomoucké vlakové nádraží i přes ranní hodinu srazu přilákala šestnáct turistů, z toho pět nových tváří. Vedení výpravy se ujali Iva Dvořáková a Petr Zatloukal.

Už cestou vlakem jsme za okny sledovali déšť a utěšovali jsme se, že to tak v cíli být nemusí. Výchozí bod výstupu - Stříbrnice nás ale také přivítal pěkným lijákem. Ti šťastnější a vybavenější vytáhli pláštěnky a deštníky. Ti, co je neměli, jim je záviděli a riskovali promáčení, což se v několika případech i stalo. I tak jsme ale statečně, někteří s mírně zaťatými zuby, šlapali do nejbližšího cíle, k oblíbené chatě Návrší. Tam nám Iva Dvořáková povykládala něco o historii Králického Sněžníku. A řekli jsme si, že jedenáctá rozhodne. Déšť mezitím ustal a převážná většina výpravy se po občerstvení a částečném vysušení rozhodla ve výstupu pokračovat.

celý článek

   

Za potěšením bez námahy. Olomoucké Centrum Amelie zve na společnou prohlídku Rozária

Autor: Administrator. Pondělí 12. června 2017.

Read moreAmelie již nějaký ten rok nabízí všem bez rozdílu trochu jednoduché relaxace - zajít si na výstavu a pokochat se krásou, kterou tam můžeme potkat. Mnoho lidí si na výstavu samo nevyrazí - obávají se, že „tomu nerozumí“, že „si budou připadat divně“, že je „trapné chodit na výstavu sám/sama“ a že „to je jen pro umělce“ a mnoho dalšího. Ano, i to vše se může stát a může to být pravda. Amelie však díky svým arteterapeutům vybere za vás, půjde s vámi a umožní vám se ptát, sdílet dojmy (ať už jsou jakékoli) a rozhodně vám tak nepřímo pomůže.

celý článek

   

Ryzáček, z.s. byl zařazen do projektu Nadace ČEZ „Pomáhej pohybem“. Pomoci Ryzáčku tak nyní můžete i vlastním aktivním pohybem

Autor: Administrator. Pondělí 12. června 2017.

Ryzáček zsRyzáček, z.s. byl zařazen do projektu Nadace ČEZ Pomáhej pohybem. Aplikace Pomáhej pohybem je nástroj, díky kterému má uživatel možnost vlastním aktivním pohybem určovat, na které projekty a v jaké výši má Nadace ČEZ finančně podpořit. Stažením aplikace do svého chytrého telefonu a pohybem (chůzí, během, jízdou na kole a dalšími sporty) můžete pomoci získat co nejvyšší finanční podporu. Pojďte s námi pomoci Ryzáčkovi vyběhat, vychodit či vyjezdit co nejvíce bodů! Projekt bude do aktivního procesu získávání bodů zařazen v průběhu 14 dní. Projekt je zaměřen na hiporehabilitaci a na nákup krmiva a krmných doplňků pro koně, tedy pro ty členy týmu, bez kterých by aktivity spolku neměly smysl. Veškeré informace o projektu Pomáhej pohybem a o aplikaci najdete zde. Za Vaši případnou pomoc děkuje celý pracovní tým Ryzáčka, z.s.

   

Červnové pozvánky Muzejní společnosti Litovelska

Autor: Redakce UNO. Středa 07. června 2017.

velká muzejníMuzejní společnost Litovelska Vás zve na nejbližší akce, které se budou konat v Muzeu Litovel v sobotu 10. června a v úterý 13. června 2017. V sobotu 10. června 2017 od 13 do 16 hodin je připraven doprovodný program k výstavě Zmatené peníze. Velká muzejní loupež proběhne v rámci celoměstské akce Hanácké Benátky. Program je vhodný pro všechny soutěživé typy, pravidla soutěže naleznete zde. V úterý 13. června 2017 od 17 hodin se ve výstavním sále Muzea Litovel uskuteční přednáška Tajná poselství naší měny, vedená Davidem Křížanem.

   

Připomínka: V úterý 13. června odpoledne proběhne 19. krajský sněm Unie NNO Olomouckého kraje

Autor: Hynek Pečinka. Středa 07. června 2017.

Logo UNO barevne 1Zástupcům našich členských, ale i nečlenských neziskových organizací si dovolujeme připomenout, že v úterý 13. června odpoledne se bude v Olomouci konat už 19. krajský sněm naší Unie s pestrým programem novinek, příkladů dobré praxe a tipů pro rozvoj vaší organizace a neziskového sektoru v našem regionu vůbec. Po skončení oficiální části sněmu bude možnost setrvat na zahradě objektu a navazovat či utvrzovat kontakty u pevného (grilovaného) a tekutého občerstvení. 

Zde najdete pozvánku, přihlášky přijímá náš sekretariát na e-mailu  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo online na odkazu  https://goo.gl/V3cerX, a to do 10. června včetně. Přijít můžete i bez ohlášení, ale kvůli zajištění dostatečného množství občerstvení budeme radši za přihlášení v termínu.

Těšíme se na Vaši aktivní účast!

   

Programová nabídka RC Heřmánek na červen určitě nezklame. Spousta akcí na Vás čeká každý týden, dokonce i o víkendech

Autor: Administrator. Neděle 04. června 2017.

Heřmánek 2017 06 obrázekČerven je tady! Léto začíná nabývat reálné obrysy a sním i příslib více slunce a světla, jednoho z šesti S, které uvolňují stres. Které jsou ty další? Kromě světla je to i spánek, sex, sport, smích a strava, tedy dobrá strava! Jednoznačně nic nečekaného, ale na druhou stranu, kdo z nás si těchto antistresorů dopřeje do sytosti? Team Heřmánku všem přeje, ať na Vás stres nemůže; ostatně k tomu určitě přispěje i programová nabídka centra na měsíc červen. Věříme, že ani tentokrát nezklame, protože každý týden, dokonce i o víkendech je toho dost. Úplnou nabídku si můžete prohlédnout zde.

   

Seminář Rizikové faktory malých obcí v kontextu sociálního vyloučení cílí na prevenci sociálního vyloučení v Olomouckém kraji

Autor: Administrator. Středa 31. května 2017.

Read moreAgentura pro sociální začleňování (ASZ) ve spolupráci se Sekretariátem Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) připravily seminář zaměřený na hlavní problémy a rizikové faktory vedoucí ke vzniku nebo prohlubování sociálního vyloučení. Pracovní seminář Rizikové faktory malých obcí v kontextu sociálního vyloučení se koná v pátek 16. června 2017 od 9:30 do 12:30 hodin v: BEA centru Olomouc, tř. Kosmonautů 1288/1, 799 00 Olomouc, salonku Éta. Akce prostřednictvím příkladů dobé praxe cílí na prevenci sociálního vyloučení v Olomouckém kraji, zejména s ohledem na specifika malých obcí.

celý článek

   

Strana 11 z 215