Svátek má Vilém
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

V Dřevohosticích se otevře nové turistické informační centrum

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 28. dubna 2011.

Read moreTéměř po roce úspěšné přípravy a realizace se v pátek 29. dubna v 15 hodin slavnostně otevře „Venkovské turistické informační centrum“ v Dřevohosticích. Oživí se tak cestovní ruch v regionu a turisté i zdejší obyvatelé budou mít blíže k informacím o místních památkách a společenských a kulturních akcích.

celý článek

 

Výzva Českého svazu tělesné výchovy

Autor: Redakce UNO. Středa 27. dubna 2011.

Český svaz tělesné výchovy vyzývá k ukončení manipulace s výsledky 23. valné hromady ČSTV a nátlaku směrem k tělovýchovným jednotám a sportovním klubům.

Výzva ke stažení ZDE

   

Ohlédnutí za výrobou velikonočních paškálů

Autor: Redakce UNO. Středa 27. dubna 2011.

Read moreV Chráněné dílně Palonín provozované Charitou Zábřeh v těchto dnech skončila sezóna výroby velikonočních paškálů. Paškál je po celý rok ta nejdůležitější i nejviditelnější svíce v kostele, má své zdobení i symboliku. Každý rok, vždy na velikonoce, se paškál vyměňuje, připravuje se nový. Palonínská dílna je vyrábí a farnostem dodává již téměř 10 let.

celý článek

   

Česko-německé Velikonoce v zemi syslů

Autor: Hynek Pečinka. Středa 27. dubna 2011.

Read moreLetos připadly Velikonoce až na konec dubna, tedy na dobu, kdy už se všechno nalévá a pučí anebo aspoň vylézá z děr a úkrytů. Navíc bývá kolem svátků delší volno, a tak právě 21. – 25. dubna proběhl v Českém krasu nedaleko Berouna již třetí ročník česko-německého setkání mládeže s názvem „Winds of Change“. Stejně jako ročníky minulé měly i tuto akci na svědomí mladí přátelé přírody z obou zemí, konkrétně Duha Velká Medvědice a NFJ Württemberg z jihu Německa. Zemi syslů, tedy Český kras, ale i sebe poznávali ze všech stránek.

celý článek

   

Řízení a administrace projektů

Autor: Redakce UNO. Středa 27. dubna 2011.

Olomoucký kraj pořádá v rámci projektu Podpora rozvoje Olomouckého kraje 2010-2012 dvoudenní vzdělávací kurz Řízení a administrace projektů. Kurz se koná v pondělí 23. 5. a úterý 24. 5. 2011, vždy od 8:30 do 16:00 hodin v RCO Olomouc, Jeremenkova 40b, salonek v 1. patře.

celý článek

   

Pozvánka na cvičení "Pohodové jógy"

Autor: Redakce UNO. Úterý 26. dubna 2011.

yogaInternetPoradna.cz a Centrum Vitality zvou všechny zájemce na kurz "Pohodové jógy". Cvičení je zvlášť vhodné pro seniory, osoby se zdravotními potížemi nebo začátečníky. Lekce vycházejí z tradiční hathajógy a zdravotního cvičení.

Zacvičit si můžete každý čtvrtek od 14:30 do 16:00 hodin v Centru Vitality na Vídeňské ulici č. 20, v Olomouci.

Více informací na letáčku ZDE

   

O putovní pohár sv. Floriána

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 21. dubna 2011.

pozvanka-sv.-florian-2011SDH Ludéřov zve na v pořadí již XV. ročník hasičské soutěže „O putovní pohár sv. Floriána, patrona hasičů“, která se uskuteční při již tradiční oslavě svátku sv. Floriána v sobotu 7. května 2011 v Ludéřově.
Podrobné informace a přihlášku naleznete ZDE.

   

UNO přeje krásné jaro

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 21. dubna 2011.

pozdrav_jaro_uno_2011Krásné svátky jara přeje UNO!

   

Akce RC Heřmánek na květen 2011

Autor: Redakce UNO. Středa 20. dubna 2011.

rc hermanekZDE si můžete stáhnout program akcí Rodinného centra Heřmánek na měsíc květen 2011.

   

Hnutí Duha podporuje místní potraviny

Autor: Redakce UNO. Středa 20. dubna 2011.

Read moreObyvatelé Olomouce a okolí mají od dubna do října možnost nakoupit si čerstvé potraviny a další výrobky přímo od místních farmářů na pravidelných pátečních trzích na Dolním náměstí. Systém přímého prodeje produktů z okolních farem již léta podporuje Hnutí Duha Olomouc, které na organizaci Hanáckého farmářského trhu spolupracovalo.

celý článek

   

Strana 227 z 235