Svátek má Drahomíra
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Jak se žije rodině v Evropě - mezinárodní konference

Autor: Redakce UNO. Úterý 10. května 2011.

Read moreObčanské sdružení OLiVy Vás zve na Mezinárodní konferenci k projektu Eeny Meeny nejen plíny na téma "Jak se žije rodině v Evropě", která se koná 6. 6. 2011 od 9.00 do 15.00 hodin v zasedacím sále Magistrátu města Olomouce, Hynaisova 10. Konference se koná pod záštitou náměstkyně hejtmana – Mgr. Y. Kubjátové.

celý článek

 

Víkendové hasičské soutěže v Charvátech a Loučanech

Autor: Redakce UNO. Úterý 10. května 2011.

okrskova-soutez-charvatyV sobotu 7. května 2011 se na hřišti v Charvátech uskutečnila okrsková hasičská soutěž. V neděli 8. května 2011 proběhlo další kolo Ligy mladých hasičů - soutěž v požárním útoku, kategorie mladších, v Loučanech.

Fotky ze soutěže v Charvátech ZDE a fotky z Ligy mladých hasičů v Loučanech ZDE

   

Mládež v akci - newsletter 18. týden

Autor: Redakce UNO. Pondělí 09. května 2011.

Šetrná kancelář ČNA Mládež, Školení Be In 2011, Evropa pro mládež, mládež pro Evropu, Nejdůležitější oblasti školení pro dobrovolníky EDS, Změny v oblasti vstupu a pobytu cizinců na území ČR

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

Poznej své město

Autor: Redakce UNO. Pondělí 09. května 2011.

Tovacov-noc muzeiTovačovský zámek o.p.s. zve na vycházku po Tovačově, která se uskuteční v sobotu 14. května 2011 od 16. hodin. Akce se pořádá v rámci Mezinárodní noci muzeí. Sraz účastníků je u farního kostela sv. Václava v Tovačově.

   

Pozvánka na Muzejní noc v Uničově

Autor: Redakce UNO. Pondělí 09. května 2011.

V sobotu 14. května 2011 od 14:00 do 21:00 hodin proběhne v Uničově a okolí Muzejní noc. Leták s programem ke stažení ZDE

   

Na vandru je sranda

Autor: Redakce UNO. Neděle 08. května 2011.

mala_liskaMalá liška – klub přátel přírody Vás zve na dvoudenní putování Zábřežskou vrchovinou "Na vandru je sranda", které se koná 21. a 22. května 2011.

Zúčastníme se v pořadí již 14. Pivovarské čtvrtky, tradičního pochodu za ryzím pivem z hor po okolí Hanušovic. V neděli pokračujeme Putováním za třebovským kohoutem z České Třebové k chatě Maxe Švabinského na Kozlovském kopci, kde je i rozhledna. Zájemci mohou absolvovat jeden i dva dny a také přenocovat v Zábřehu. Podrobné informace na pozvánce ZDE

   

Finanční řízení projektů, finanční kontrola a audit

Autor: Redakce UNO. Neděle 08. května 2011.

Olomoucký kraj pořádá v rámci projektu Podpora rozvoje Olomouckého kraje 2010-2012 dvoudenní vzdělávací kurz Finanční řízení projektů, finanční kontrola a audit. Kurz se koná v úterý 7. a ve středu 8. června 2011, vždy od 8:30 do 16:00 hodin v budově RCO Olomouc, Jeremenkova 40b, salonek v 1. patře.

celý článek

   

Stavba raketových kamen

Autor: Redakce UNO. Neděle 08. května 2011.

permalotCentrum přírodního stavitelství PermaLot zve na kurz "Efektivní spalování dřeva – stavba raketových kamen", který se koná 21. - 22. května 2011 v Centru přírodního stavitelství v Podolí u Bouzova.

Během kurzu budete mít možnost naučit se, jak se dělají raketová akumulační kamna, která mají vestavěnou vyhřívanou lavečku/postel. Tento druh kamen je mimořádně účinný - spálením minima dřeva se získá maximum tepla. Výroba takových kamen je velmi tvůrčí a nenákladná. Kurz pokryje také teorii výstavby a další aspekty přírodního stavitelství. Více informací na www.permalot.org.

   

Stavovské dny 5.-8. května 2011

Autor: Redakce UNO. Středa 04. května 2011.

Read moreV den svátku sv. Floriána 5. května zahajuje Arcibiskupský zámek a zahrady Kroměříž STAVOVSKÉ DNY na zámku, v zahradách a mincovně - každý, kdo přijde na prohlídku v uniformě či stejnokroji některého z profesních, církevních či společenských stavů, může využít 50% slevy ze vstupného na kteroukoli naši trasu, navíc všechny děti  do 15 let z doprovodu budou mít vstup zdarma. Tato akce trvá do neděle 8. května 2011.

Ve víkendové dny budou navíc prohlídky historických sálů obohaceny o výklad "stavovských odborníků", kde se dozvíte něco navíc o myslivosti, vojenství či hasičské tématice v souvislosti s působením olomouckých biskupů a arcibiskupů nejen na kroměřížském zámku.

celý článek

   

Info OUN na květen 2011

Autor: Redakce UNO. Úterý 03. května 2011.

ounZDE si můžete stáhnout květnové INFO Oblastní unie neslyšících Olomouc. Kromě představení akcí plánovaných na květen 2011 zde naleznete aktuality z OUN, informace o sociálních službách, které OUN Olomouc poskytuje a další.

   

Strana 221 z 230