Svátek má Dalibor
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Bulletin 6/2011

Autor: Zdeněk Beil. Čtvrtek 02. června 2011.

Read moreČervnové vydání bulletinu OKNO začíná zprávou o besedě s českou velvyslankyní při EU a pozvánkou na pracovní poradu ohledně www.volnovolomouci.cz na ICM v Olomouci.
Na straně 2 a 3 jsou pozvánky na zápis dětí do tanečního kroužku, Výlet na raftu od Association Military Fan a na letní tábor FreeKemp a Army Camp. Dále jsou zde pozvánky od RC Olivka na akce v červnu a nabídka klubu Olivka.
Na straně 4 je zpráva pracovní skupiny k přípravě vyhlášení udělování ceny Křesadlo pro dobrovolníky Olomouckého kraje, pozvánka na dobrovolnický seminář a výzva soutěže „Natoč film“ s dobrovolnickou kamerou pro mládež.
Na straně 4 a 5 je informace o projektu Tyflocentra o začínajícím sociálním podnikání. Na straně 5 je pozvánka na konferenci k  tématu sociálního podnikání do Přerova a zpráva o výletu Malé lišky do údolí řeky Bystřičky.

celý článek

 

Mládež v akci - newsletter 22. týden

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 02. června 2011.

Školení o Závěrečných zprávách Akce 1, Školení BiTriMulti v Řecku, Ozvěny Youthweeku, Výsledky grantového řízení R2/2011, Já, občan Evropy, Tvoř. Veď. Teď! - Akademie mladých lídrů.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

Dráčci z Dubu se zúčastnili celorepublikového Festivalu přípravek

Autor: Marcela Vystrčilová. Čtvrtek 02. června 2011.

Read moreO víkendu 27. - 28. 5. 2011 se naši nejmenší  hasiči „Dráčci z Dubu“z SDH Dub nad Moravou, jako jediní  z našeho Olomouckého kraje, zúčastnili celorepublikového Festivalu přípravek v Břehách u Pardubic. Díky skvělé organizaci a zázemí jsme byli spokojeni s ubytováním, stravou, doplňujícím programem pro děti ad. Předvedli jsme mezi 19 vystupujícími kolektivy sice část svých naučených vystoupení, jelikož není takový časový prostor, ale odjížděli jsme všichni spokojeni.

celý článek

   

Zkvalitnění poskytované sociální služby - terénní program Babylon

Autor: Redakce UNO. Středa 01. června 2011.

Read moreNa základě získaného blokového grantu pro NNO z Programu švýcarsko - české  spolupráce vydalo občanské sdružení Darmoděj tiskovou zprávu k projektu 67-BG-089  Zkvalitnění poskytované sociální služby terénní programy Babylon. Celkové náklady projektu činí 1 362 065,- Kč,  výše grantu získaného na projekt je 1 223 908,- Kč,  doba realizace květen 2011 – leden 2012.  Popis projektu: projekt umožňuje díky využití dodávkového automobilu rozšíření spektra cílových skupin terénního programu Babylon a jeho lepší časovou a prostorovou dostupnost v regionu Jesenicka.

celý článek

   

ÚSTAV ZEMĚDĚLSKÉ EKONOMIKY A INFORMACÍ - Kalendář akcí na červen 2011

Autor: Redakce UNO. Úterý 31. května 2011.

uzei1 Stáhněte si Kalendář akcí na červen 2011, který připravuje Ústav zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI). Kalendář nabízí vybrané domácí akce pořádané v oboru zemědělství, lesnictví, potravinářství a ekologie.

   

Tvoř.Veď.Teď! - Akademie mladých lídrů

Autor: Redakce UNO. Úterý 31. května 2011.

Read moreČeská národní agentura Mládež programu Mládež v Akci pořádá: Tvoř.Veď.Teď! - Akademie mladých lídrů, dlouhodobý školící kurz pro mladé lidi, kteří se nebojí vyvíjet vlastní iniciativu. Celoroční kurz je pro všechny mladé lidi ve věku od 17 do 21 let, kteří mají zájem zkoušet si nové věci a chtějí udělat něco pro své okolí a svůj osobní rozvoj.

celý článek

   

Jak žít a pracovat s chronickým duševním onemocněním

Autor: Redakce UNO. Úterý 31. května 2011.

Read moreObčanské sdružení Zahrada 2000, které poskytuje sociální služby zdravotně postiženým spoluobčanům, získalo z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu finance na realizaci projektu „Jak žít a pracovat s chronickým duševním onemocněním“.

celý článek

   

Soutěž mladých hasičů v Hlubočkách

Autor: Redakce UNO. Pondělí 30. května 2011.

hasici_hlubockyHasiči Hlubočky Vás srdečně zvou na soutěž mladých hasičů v požárním útoku dle pravidel Ligy mladých hasičů okresu Olomouc. Soutěž se koná v neděli 5. června 2011 v 9:00 hodin v areálu za mateřskou školou v Hlubočkách. Startovné je 70 Kč.

Další informace na pozvánce ZDE

   

Army Camp 2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 30. května 2011.

Read moreAssociation Military Fan pořádá pro děti od 7 do 18 let, které budou dodržovat vojenský dril a disciplínu a nebojí se práce v kolektivu, Army Camp 2011. Military tábor se koná od 17. do 30. července 2011 v bývalých kasárnách Sokolovo -  Army Park Slavičín.

Těšit se můžete na raftování, maskování, airsoft, bojové drily, slaňování, orientaci, základy sebeobrany, pořadovou přípravu, základy první pomoci, základy přežití v přírodě, taktiku jednotlivce i skupiny ad.

celý článek

   

ZPRAVODAJ VENKOVA - 6/2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 30. května 2011.

Zpravodaj-venkova-06-2011-1V 6. čísle ZPRAVODAJE VENKOVA (měsíčník Spolku pro obnovu venkova ČR a Národní sítě MAS ČR) si například můžete přečíst:

- O titul Vesnice roku letos soutěží 305 obcí
- SPOV odmítá snížení příspěvku státu na osobní železniční dopravu v regionech
- LEADERFEST 2011 ve Štramberku: Setkání Leaderů evropského venkova. Akce ukázala výsledky snažení MAS. Jarmark představil místní výrobce.
- Jak dnes budeme plánovat, tak zítra budeme „leaderovat“. Rozhovor s Jiřím Kristem, místopředsedou NS MAS
- Jan Kruml k 20. výročí POV: Věnujme venkovu i nadále naše srdce, um a píli

Zpravodaj si můžete stáhnout ZDE

   

Strana 222 z 235