Svátek má Dalibor
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Olomoucké neziskovky na květnovém letáku do MHD

Autor: Redakce UNO. Pátek 13. května 2011.

letak-UNO-do-MHD-kvetenOlomoucká sekce UNO pokračuje ve vydávání letáku o aktivitách neziskového sektoru v Olomouci a okolí.

Květnovou podobu letáku, který bude do konce měsíce jezdit ve 120 autobusech a tramvajích, si můžete stáhnout ZDE

 

Venkovské noviny 5/2011

Autor: Redakce UNO. Pátek 13. května 2011.

Přečtěte si aktuální číslo Venkovských novin, které vydává Centrum pro komunitní práci.

Květnové číslo ke stažení ZDE

   

Evropský týden mládeže 2011

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 12. května 2011.

Read moreZajímá Vás možnost odcestovat do zahraničí a něco nového se naučit? Rádi byste se zapojili do zajímavých projektů v Čechách i v zahraničí?

Přijďte na „ochutnávku“ projektů podpořených z evropského vzdělávacího programu Mládež v akci 19. května mezi 13 a 19 hodinou do Letenských sadů v Praze (blízko tenisových kurtů) a zúčastněte se YOUTHWEEKu.

celý článek

   

KONTEJNERY SE SRDCEM

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 12. května 2011.

kontejnery-se-srdcem„Člověk člověku“ - toto heslo si mohou občané přečíst na kontejnerech pro textil, které v březnu objevily v Olomouci. Jde o první kontejnery Střediska SOS pro vzájemnou pomoc občanů, které jsou umístěny mimo obě provozovny této neziskové organizace. Lidé do nich mohou nosit použité oblečení či obuv, jež poslouží sociálním a humanitárním účelům, poslouží hlavně Olomoučanům v nouzi.

Tím, že lidé odevzdají svůj dar do kontejneru, pomohou také handicapovaným. O kontejnery se totiž budou starat pracovníci, které středisko zaměstná v rámci projektu Pracovní uplatnění pro dlouhodobě nezaměstnané a handicapované.

A jak tyhle kontejnery poznáte? Mají na sobě logo Střediska SOS – dva lidi spojuje velké červené srdce, symbolizující vzájemnou pomoc, lásku a solidaritu.

   

ZPRAVODAJ VENKOVA - 5/2011

Autor: Redakce UNO. Středa 11. května 2011.

Read moreV 5. čísle ZPRAVODAJE VENKOVA (měsíčník Spolku pro obnovu venkova ČR a Národní sítě MAS ČR) si například můžete přečíst:
- Konference SPOV „Od programu obnovy vesnice k LEADERu“: Program našemu venkovu pomohl a stále pomáhá
- Přímá volba starostů má podporu, je ale nutná? Názory se liší
- Když se jedná o penězích, začnou převládat emoce. Rozhovor s předsedou SPOV ČR Eduardem Kavalou
- Budeme respektovat vyjádření samospráv, slíbilo ministerstvo dopravy ohledně rušení železnic
- Svaz měst a obcí vyzval ministerstva k vytvoření strategie pro venkov

celý článek

   

Sociální firma Ergones se prezentuje v Olomouckém kraji

Autor: Redakce UNO. Středa 11. května 2011.

Read moreV rámci TyfloCentra Olomouc vznikla nová sociální firma Ergones. Sociální firma Ergones je podnikatelský subjekt, jehož cílem je kromě finančního prospěchu, především přispět ke snížení nezaměstnanosti u osob s těžkým zrakovým postižením.

Naše priorita je nabídnout nevidomým a slabozrakým pracovní uplatnění nejen v oblasti administrativy, ale také práci manuálního charakteru.“ vyjádřil se zakladatel a ředitel organizace Jan Příborský.

celý článek

   

Jak se žije rodině v Evropě - mezinárodní konference

Autor: Redakce UNO. Úterý 10. května 2011.

Read moreObčanské sdružení OLiVy Vás zve na Mezinárodní konferenci k projektu Eeny Meeny nejen plíny na téma "Jak se žije rodině v Evropě", která se koná 6. 6. 2011 od 9.00 do 15.00 hodin v zasedacím sále Magistrátu města Olomouce, Hynaisova 10. Konference se koná pod záštitou náměstkyně hejtmana – Mgr. Y. Kubjátové.

celý článek

   

Víkendové hasičské soutěže v Charvátech a Loučanech

Autor: Redakce UNO. Úterý 10. května 2011.

okrskova-soutez-charvatyV sobotu 7. května 2011 se na hřišti v Charvátech uskutečnila okrsková hasičská soutěž. V neděli 8. května 2011 proběhlo další kolo Ligy mladých hasičů - soutěž v požárním útoku, kategorie mladších, v Loučanech.

Fotky ze soutěže v Charvátech ZDE a fotky z Ligy mladých hasičů v Loučanech ZDE

   

Mládež v akci - newsletter 18. týden

Autor: Redakce UNO. Pondělí 09. května 2011.

Šetrná kancelář ČNA Mládež, Školení Be In 2011, Evropa pro mládež, mládež pro Evropu, Nejdůležitější oblasti školení pro dobrovolníky EDS, Změny v oblasti vstupu a pobytu cizinců na území ČR

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

Poznej své město

Autor: Redakce UNO. Pondělí 09. května 2011.

Tovacov-noc muzeiTovačovský zámek o.p.s. zve na vycházku po Tovačově, která se uskuteční v sobotu 14. května 2011 od 16. hodin. Akce se pořádá v rámci Mezinárodní noci muzeí. Sraz účastníků je u farního kostela sv. Václava v Tovačově.

   

Strana 225 z 235