Svátek má Iveta a Slavoj
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Olomoucké dobrovolnické centrum hledá nové zájemce o dobrovolnictví

Autor: Redakce UNO. Pátek 07. února 2020.

jikaJIKA - Olomoucké dobrovolnické centrum z. s. hledá nové dobrovolníky – zveme Vás mezi nás! Máte při práci nebo studiu chuť a čas zkusit něco nového a poznat nové lidi? Chcete se seberealizovat, získat nové zkušenosti a přátele, být nápomocní nebo jen nevíte co s volným časem,? To vše a mnohé jiné Vám nabízí naše JIKA – Olomoucké dobrovolnické centrum z.s. v našich přijímajících organizacích. Nábor nových dobrovolníků probíhá během celého roku, stačí se jen přihlásit Kontakty a více informací na e-mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ; mobil: 773 998 585,  https://www.facebook.com/JikaDC; případně přijďte přímo za námi - Horní nám. 18, Olomouc v 1. patře (pasáž u Arionovy kašny). 

Pokud věnujete třeba jen hodinu týdně někomu potřebnému, uděláte mu tím velkou radost. Čím více nás bude, tím lépe pro ostatní.

 

Pokud únor honí mraky, staví březen sněhuláky: únorový program olomouckých Přátel přírody pro veřejnost

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 06. února 2020.

Read moreOlomoucká Malá liška, místní skupina spolku Přátelé přírody, z. s. v letošním roce oslaví 10 let od svého vzniku. Na druhý měsíc svého jubilejního roku připravila pro své členy i veřejnost výpravy jak do přírody, tak do kulturní sféry. Zkraje února se uskuteční první letošní vícedenní akce, oblíbený Lyžařský víkend, podruhé v Ostružné. Milovníky příběhů z dálek potěší Cestovatelský večer z chladného severu – se zážitky z Norska. Po nějaké době zařazují i výtvarný workshop a vy se můžete naučit malovat na kameny. U kultury zůstane i další akce: Kulturní úterý představí osobnost Jana Wericha i jeho umělecký odkaz.

celý článek

   

Nabídka seminářů Spolku účetních pro neziskové organizace

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 23. ledna 2020.

Read moreSpolek účetních Olomouc srdečně zve na cyklus seminářů pro neziskové organizace s auditorkou a daňovou poradkyní Ing. Simonou Pacákovou. První téma „Účetní a daňová závěrka 2019 pro nestátní neziskové organizace 504“. Přihlášky přijímáme nejpozději 2 dny před akcí, obratem obdržíte potvrzení, na základě kterého lze provést úhradu na číslo účtu 7755/0100. Vystavíme Vám DD na přijatou platbu. V ceně jsou zahrnuty výukové materiály, psací potřeby, občerstvení, řízek, cukrovinky, káva – čaj neomezeně po celou dobu přednášky. Vaše další dotazy ráda zodpoví Daniela Vláčilová, tel. 602 730 916, e-mail  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

celý článek

   

Spolek Ecce Homo Šternberk plánuje i letos integrační akce pro zdravotně postižené

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 16. ledna 2020.

logo eccehomoCeloroční cyklus jednodenních aktivit a několik pobytových víkendů k tomu. To je v kostce projekt Být spolu organizovaný již poněkolikráté spolkem Ecce Homo Šternberk, z. s. Lidé se zdravotním handicapem tak dostanou příležitost bavit se a poznávat jako běžná, zdravá populace. Například je čeká 10 kol kuželkářského turnaje "Kuželky pro všechny", korunovaných velkým listopadovým finále. V plánu je i letní příměstský tábor pro děti s handicapem, několik herních a soutěžních odpolední nebo exkurzí pro dospělé s postižením. Ecce Homo Šternberk myslí i na takzvané integrační víkendové pobyty. V jejich rámci se účastníci podívají dvakrát do Zlatých Hor a také do Lednice. Lidé s handicapem budou moci "být spolu" v roce 2020 celkem 24krát a ti, kteří jim fandí a chtějí se připojit, se akcí mohou zúčastnit taky. Pro všechny podporovatele se v březnu chystá dobročinný koncert.

Podrobný program projektu Být spolu: Plán_akcí__BYT__SPOLU_2020.pdf

   

V ocenění Neziskovka roku obsadily výborná místa i organizace z Olomouckého kraje

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 16. ledna 2020.

82809913 2907160165969745 1736019136728793088 oČerstvými držiteli ocenění Neziskovka roku 2019, které se udělovalo v úterý 14. ledna 2020 v Praze, se staly tyto organizace, které mohou být příkladem ostatním. V kategorii Malá neziskovka zvítězil Sokol Milovice. V kategorii Střední neziskovka vyhrála organizace Na počátku. V kategorii Velká neziskovka zvítězila Linka bezpečí a Cenu veřejnosti získala organizace Hospic sv. Jana N. Neumanna. Ostatní výsledky naleznete na webové stránce www.neziskovkaroku.cz.

Vedle tradičních cen v jednotlivých kategoriích se vůbec poprvé předávala také trofej Zlatý banán za nejlepší příběh roku držitelů Značky spolehlivosti. Získal ji spolek Děti patří domů, z. s., který se věnuje náhradní rodinné péči a rozvoji hostitelské péče. V rámci soutěže představil příběh svého dřívějšího klienta Lukáše. Cenu udělovala AVPO ČR - Asociace veřejně prospěšných organizací ČR.

Gratulujeme oceněným neziskovým organizacím. Za povšimnutí ale stojí i úspěch neziskovek z našeho kraje: 2. místo mezi malými organizacemi si odnesl olomoucký spolek Maendeleo a na 3. místo v kategorii Střední neziskovka dosáhla MAS Šternbersko o.p.s.

Neziskovka roku je nezávislé prestižní ocenění pro neziskové organizace v České republice, které vychází ze zázemí Nadace rozvoje občanské společnosti a její metodiky „Zdravého organizačního řízení“©.

Foto: Jan Kvarda - předávání Ceny veřejnosti Neziskovka roku 2019

   

Seminář pro žadatele o dotaci z Operačního programu Zaměstnanost

Autor: Redakce UNO. Sobota 04. ledna 2020.

logo-olomoucky-krajV pondělí 13. ledna 2020 se v Olomouci uskuteční seminář pro žadatele z Operačního programu Zaměstnanost (OPZ). Akci pořádá sekretariát RSK OK ve spolupráci s řídicím orgánem OPZ. Seminář je určen pro ty organizace, které uvažují o získání dotace na podporu zařízení péče o děti na 1. stupni základních škol v době mimo školní vyučování. 

V pozvánce jsou uvedeny pokyny pro přihlášení, bližší informace o výzvě a semináři jsou uvedeny také na www.esfcr.cz. Pozvánka: Seminar_OPZ.pdf

Seminář je jednou z akcí připravených v rámci aktivit Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK). Další informace lze najít na stránkách www.olkraj.cz/partnerstvi a pro případné dotazy je k dispozici e-mailová adresa Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

   

PF 2020

Autor: Redakce UNO. Sobota 04. ledna 2020.

Milí zástupci našich členských organizací,

dovolte mi za předsednictvo naší Unie popřát Vám i Vašim spolupracovníkům hezký a zdravý nový rok, pokud možno bez neočekávaných nepříjemných překvapení.

I v roce 2020 se budeme snažit informovat Vás o příležitostech pro Vaše organizace a zprostředkovávat informace od Vás veřejnosti a našim partnerům z řad územní a zájmové samosprávy, s nimiž neziskový sektor přichází do styku. Informace pro Vás a o Vás zveřejňujeme průběžně na webu www.uno-ok.cz a na Facebooku www.facebook.com/uno.ok.cz.

Ing. Marek Podlaha, předseda UNO OK

   

Štědrý večer ve Středisku SOS už potřicáté

Autor: Administrator. Sobota 28. prosince 2019.

SOS Štědrý denJe tomu už neuvěřitelných třicet let, co se ve Středisku SOS pro vzájemnou pomoc občanů v Olomouci, zrodila myšlenka uspořádat štědrovečerní posezení pro lidi bez vlastního rodinného zázemí. To úplně první proběhlo v tehdejší provozovně Čajkovského. A od té doby pravidelně každý rok organizuje Středisko SOS nejen sváteční posezení 24. prosince, ale také v předvánočním čase navštěvují jeho pracovníci a dobrovolníci osamělé či nemohoucí seniory s vánočním balíčkem.

Letos jsme navštívili a obdarovali vánoční nadílkou přes sto seniorů, a to díky materiálním darům od spoluobčanů i od firemních dárců. Dalších třicet sedm osob bez vlastní rodiny jsme pozvali na Štědrý den k prostřenému stolu do restaurace Fontána, aby sváteční chvíle prožily společně. Zpívání koled s hudebníky - dobrovolníky, duchovní promluva, vánoční menu, dárky pod stromečkem, vzájemné sdílení, to vše vytvořilo příjemnou vánoční atmosféru, popisuje pracovník Střediska Jan Kučera a dále pokračuje: Každý rok je něčím odlišný. Letos nás např. mile překvapila návštěva studentů církevního gymnázia, kteří také přispěli svými dárečky do vánočních balíčků, aby udělali radost. Děkujeme všem dárcům, kteří nás podporují a ví o naší činnosti. Děkujeme Vám všem, že nám pomáháte pomáhat.

   

Křesadlo 2019 a ceny GOAL spojené s letem do USA byly uděleny významným dobrovolníkům

Autor: Administrator. Sobota 28. prosince 2019.

Read moreCelkem osm ocenění Křesadlo bylo předáno ve středu 18. prosince 2019 v Arcibiskupském paláci v Olomouci osmi dobrovolníkům. Jak zní motto akce, jedná se o „cenu pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“. V různých kategoriích převzali ocenění lidé, kteří svojí činností nezištně pomáhají druhým. V Olomouckém kraji realizuje již devátým rokem ocenění pro dobrovolníky Maltézská pomoc, o. p. s. Hlavním partnerem oceňování dobrovolníků je Olomoucký kraj.

Ceny za rok 2019 obdrželi: Hana Tomaštíková - zdravotní oblast, Jiří Urbášek - spolková činnost, Markéta Fojtů - sociální oblast, Dana Calábková - děti, mládež a volnočasové aktivity, Marcela Vystrčilová - dobrovolní hasiči, Veronika Hypšová - rozvojové a humanitární aktivity, Zuzana Kostrhonová - sociální služby, Martin Škurek - sociální činnost.

celý článek

   

Grantový diář - úplný přehled o dotačních zdrojích pro vaši neziskovku

Autor: Redakce UNO. Středa 04. prosince 2019.

Banner 191x191 2Chcete mít ten nejúplnější přehled o otevřených dotačních a grantových výzvách, které se v rámci Česka nabízejí pro neziskové organizace? Pořiďte si předplatné Grantového diáře, který průběžně aktualizuje Nadace Neziskovky.cz! Je to jednoduchý online nástroj, který je vždy po ruce a významně usnadňuje vyhledávání vhodných výzev širokého spektra vyhlašovatelů. V průměru obsahuje okolo 280 aktuálních výzev českých i zahraničních nadací a nadačních fondů, programů EU, dotačních programů ministerstev, krajů, měst i obcí a dalších zdrojů. Aplikace umožňuje uživatelům vyhledávat a pohodlně pracovat s vyhledanými programy podle vlastních potřeb.

Grantový diář mohou v organizaci využívat až tři osoby s vlastním přístupem, je možné si vyzkoušet jeho DEMO verzi. Objednávat Grantový diář si mohou zájemci objednávat v průběhu celého roku, cena ročního předplatného je 1 190 Kč (99 Kč měsíčně), půlroční předplatné je 790 Kč (132 Kč měsíčně). Ceny jsou bez DPH. Máte dotaz? Obraťte se na Nadaci Neziskovky.cz na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , 730 173 166.

   

Pozvánka na prosincové „punčování“ ve stánku Dobrého místa pro život

Autor: Redakce UNO. Středa 04. prosince 2019.

punc-dobre-misto-pro-zivot4-2016 galerie-980Pojďte si užít předvánoční čas společně s námi! Ve středu 11. prosince po celý den bude na Horním náměstí v Olomouci firma UNEX a.s. ve stánku Dobrého místa pro život prodávat výborný punč a jiné dobroty. Výtěžek z prodeje bude použit na podporu služeb Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, oblastní odbočky Olomouc. Pracovníci UNEX i SONS se těší, že se u nich zastavíte právě vy a podpoříte tím aktivity nevidomých! 

   

Strana 10 z 221