Svátek má Michaela
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Onko klub Slunečnice Olomouc v posledních dvou měsících roku 2017 a úspěšné akce uplynulého roku

Autor: Administrator. Středa 10. ledna 2018.

Read moreRok 2017 nám uběhl jako voda a ještě rychleji jeho poslední dva měsíce. Listopadové a prosincové počasí nebylo nám, členkám Onko klubu Slunečnice, překážkou pro zapojení do pohybových aktivit. Navštěvovaly jsme pravidelná čtvrteční cvičení při hudbě s Hankou a Janou v tělocvičně FTK UP, úterní jógu s Kájou v Centru Vitality. Jednou za 14 dnů jsme se rovněž s Hankou a Janou ponořily při akva aerobiku do vody v bazénu ZŠ Dr. Nedvěda.

Dne 5. prosince se konal v Best Sportcentru další přátelský bowlingový turnaj pro seniory. Reprezentovala nás opět dvě družstva. Zdena, Darja a Milada skončily na šestém, Věra, Svatka a Boženka na dvanáctém místě.

celý článek

 

Seminář pro žadatele o dotaci na činnost, akce a projekty hasičů, spolků a pobočných spolků hasičů Olomouckého kraje 2018

Autor: Administrator. Středa 10. ledna 2018.

olomoucký kraj logo Na základě vyhlášení dotačního programu „Dotace na činnost, akce a projekty hasičů, spolků a pobočných spolků hasičů Olomouckého kraje 2018“ se koná seminář pro žadatele o dotaci, který je naplánován ve 3 termínech. Pozvánku na seminář naleznete na webových stránkách Olomouckého kraje na tomto odkaze.

Hlavním cílem semináře je seznámit žadatele s pravidly a vzorovou žádostí dotačního programu pro rok 2018. Z kapacitních důvodů jsou účastníci semináře žádáni o závazné potvrzení účasti na jednom z uvedených termínů semináře, a to nejpozději do 12. 1. 2018 na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

   

Nominace na filantropickou Cenu Via Bona 2018 se přijímají již jen do 7. ledna!

Autor: Administrator. Úterý 02. ledna 2018.

Read morePomalu doznívají silvestrovské oslavy a možná rozjímáte nad bohulibými předsevzetími. Pojďme tento rok začít krátkým zamyšlením. Nezaslouží si nějaký mecenáš, srdcař, či dobrá regionální firma ve Vašem okolí ocenit za dobré skutky? Pokud ano, neváhejte a navrhněte je na filantropickou Cenu Via Bona 2018. Dobročinnost si zaslouží postavit na piedestal a ještě může inspirovat někoho dalšího. Posledním dnem pro příjem nominací je neděle 7. ledna, zbývá tak již jen 5 dní do konce.

celý článek

   

Rodinná centra Vikýrek a Heřmánek zvou nejen rodiče s dětmi na svůj lednový program

Autor: Administrator. Úterý 02. ledna 2018.

Heřmánek Life is beautifulOlomoucké Rodinné centrum Heřmánek láká na pestrý lednový program. Z něj upozorňujeme zejména termín 11. ledna, kdy bude zahájen zimní běh Školičky Aničky, adaptačního programu usnadňujícího nástup dětí do mateřské školy. Od 19. ledna se pak rozbíhají kurzy anglické konverzace pro dospělé, které je však možné navštěvovat i s dětmi.

Lednové akce vikýřovického Rodinného centra Vikýrek naleznete na tomto odkaze. Mimořádnou akcí bude  dílna “Tvoření pro maminky (s dětmi) - vyrábíme 3D otisky z alginátu”. Užijete si pohodové dopoledne a vyrobíte si krásnou vzpomínku na to nejhezčí období v životě každého rodiče, ať už jsou vaše děti miminka nebo školní rošťáci. Akce se koná v sobotu 27. ledna od 9:00 do 12:00 hodin, cena 250 Kč. Rezervace je nutná na emailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Vikýrek otiskyVe spolupráci s PONTIS Šumperk o.p.s. Vás RC Vikýrek zve na přednášku “Jak vychovat cit aneb citová výchova od narození až do puberty”. Přednáší: PhDr. Lidmila Pekařová autorka knihy „Jak žít a nezbláznit se“. Přednáška se koná 20. ledna od 13:00 do 16:00 hodin v sále kavárny Lalala, Temenická 5, Šumperk  (Společenské středisko Sever). Cena v předprodeji 200 Kč (na místě 250 Kč). Podrobnosti o programu přednášky naleznete zde.

   

Studie se zabývá aktuální úrovní vedení a řízení českého neziskového sektoru

Autor: Hynek Pečinka. Úterý 02. ledna 2018.

Read moreHned zkraje nového roku vyšla Studie vedení a řízení nestátních neziskových organizací v ČR za rok 2017. Tento rok slaví průzkum již deset let, během kterých prošel přirozeným vývojem. Malý dotazník, který se soustředil pouze na práci s lidmi, se postupně začal rozšiřovat do dalších oblastí managementu jako strategie, financování a public relations až do současné podoby, která zahrnuje marketing a evaluaci. Poslední tři roky má již formu Studie, zabývající se všemi oblastmi vedení a řízení NNO, která je citována v odborné literatuře.

celý článek

   

Štědrovečerní večeře v parku

Autor: Administrator. Středa 27. prosince 2017.

SOS VánoceO Vánocích by nikdo neměl být sám. A tak již po osmadvacáté Středisko SOS pro vzájemnou pomoc občanů, z. s. v Olomouci organizovalo vánoční návštěvy seniorů a štědrovečerní pohoštění pro spoluobčany bez rodinného zázemí. Balíček potěšil cca 130 spoluobčanů a další byly předány o Štědrém dnu. Tentokrát opět v restauraci Fontána, kterou provozují manželé Myslivečkovi ve Smetanových sadech, kde se u bohatě prostřeného stolu sešlo 36 osamělých, aby sváteční chvíle prožili společně. Vyslechli duchovní promluvu o smyslu Vánoc a za hudebního doprovodu houslí, kytary, flétny a klarinetu společně zazpívali koledy. Lidé bez rodiny, bez přístřeší i absolventi dětských domovů si pochutnali na výborné večeři s tradičním štědrovečerním menu. Díky velké štědrosti jednotlivců i firem byly stoly plné domácího cukroví, vánoček a zdobených perníčků.

Velkou radost měli přítomní i z vánoční nadílky. Igelitová taška, kterou si každý účastník setkání odnesl, obsahovala trvanlivé potraviny, ovoce, jogurty, kosmetiku, drobné dárky, zimní oděvní doplňky a opět cukroví. „Chodím sem každej rok a rád, od září už se těším a to nejen kvůli teplému jídlu…,“ sdělil jeden z účastníků setkání. 

Pracovníci Střediska SOS děkují všem lidem se štědrým srdcem, kteří přispěli svými dary a udělali tak radost osamělým spoluobčanům. S plnými žaludky, obdarováni a s hřejivým pocitem ze společně prožitých chvil se lidé bez vlastního rodinného zázemí rozcházeli do (zasněžené) tiché vánoční noci…

   

Získejte podporu pro své klidné rodičovství

Autor: Administrator. Pondělí 18. prosince 2017.

Read moreMateřství, rodičovství a prarodičovství je životní období, které s sebou přináší nejen spoustu překrásných okamžiků spojených s příchodem nového člena rodiny, ale i situací, se kterými doposud novopečení pra/rodiče doposud nebyli konfrontováni. Přesto je stále známým faktem, že láskyplné a pohodové prostředí v rodině je velmi důležité pro zdravý a harmonický vývoj dětí. Pomoc s orientací v nové životní situaci spojené s přípravou na příchod dítěte do rodiny nebo s jeho následnou výchovou nyní nově poskytuje rodičům nezisková organizace Povzbuzení, z. s. v rámci projektu “Rodina v klidu”. Pracovníci zprostředkovávají setkávání rodin mezi sebou i s odborníky v jedinečném prostředí Snoezelenu Olomouc, které přispívá k uvolnění, vzájemnému otevření se a pozitivnímu naladění.

celý článek

   

Spolky a ochrana osobních údajů ve světle GDPR

Autor: Redakce UNO. Pátek 15. prosince 2017.

Read moreMožná jste se již setkali se strašákem, který se jmenuje GDPR (Dží dí pí ár). Jedná se o obecné nařízení o ochraně osobních údajů (angl. General Data Protection Regulation), které si klade za cíl zvýšit ochranu osobních dat občanů. 

Představte si, že si něco koupíte v internetovém obchodě. Za tímto účelem o vás prodejce dopředu zjistí vše možné i nemožné a pak se vaše data používají pro různé komerční účely.

celý článek

   

Osobností neziskového sektoru 2017 se stala Tereza Kvapil Pokorná, zakladatelka Centra Amelie Olomouc. Blahopřejeme!

Autor: Administrator. Pondělí 11. prosince 2017.

Read moreAsociace NNO vyhlásila dne 7. 12. 2017 finalisty a vítěze 2. ročníku ankety „Osobnost NS“ pro tento rok. Vítězkou se stala koordinátorka dobrovolníků a sociální pracovnice Centra Amelie Olomouc Tereza Kvapil Pokorná. Její Centrum Amelie Olomouc, které zřídila před dvěma lety, poskytuje bezplatně služby pacientům s rakovinou a jejich blízkým. Snaží se také zvýšit povědomí o potřebě psychosociální pomoci nemocným a jejich rodinám. Účinně propaguje zejména dobrovolnictví. „Není možné celý život jen brát a nic nevracet. Hledání rovnováhy mezi těmito dvěma elementy je největším úkolem naší společnosti,“ řekla oceněná. Uvedla také, že pomáhat druhým považuje za přirozenou součást svého života.

celý článek

   

Cena Via Bona 2018 - znáte inspirativního filantropa? Nominujte ho.

Autor: Redakce UNO. Pondělí 11. prosince 2017.

Read moreMáte ve svém okolí výjimečného člověka, který nezištně pomáhá druhým, věnuje svůj čas, energii, peníze či zkušenosti s cílem změnit své okolí a společnost k lepšímu? Dejte o něm světu vědět a nominujte ho na Cenu Via Bona. Od roku 1998 cenu získalo již 122 filantropů (jednotlivců a firem). Už více než 20 let tak oceňujeme významné filantropické počiny.

Nominace jsou stále otevřené, a protože jsme si vědomi náročnosti předvánoční doby, rozhodli jsme se je prodloužit do neděle 7. ledna 2018.

celý článek

   

Světlo ve tmě. Vánoční koncert Oblastní odbočky SONS Olomouc se koná 28. prosince v kapucínském kostele Zvěstování Páně

Autor: Administrator. Středa 06. prosince 2017.

Read moreVánoční koncert Oblastní odbočky SONS Olomouc Světlo ve tmě se koná v kapucínském kostele Zvěstování Páně na Dolním náměstí v Olomouci ve čtvrtek 28. prosince 2017 od 18 hodin. Vystoupí vokálně – instrumentální soubor Musica pro Sancta Cecilia. Soubor se zaměřuje na interpretaci hudby z období gotiky, renesance a baroka, vystupuje převážně v menších kostelech a komorních sálech, kde stará hudba nachází nejvhodnější duchovní dimenzi. Všichni členové se práci v souboru věnují ve svém volném čase. Většina z nich vyučuje na hudebních školách v Praze a jejím blízkém okolí. Soubor vznikl v roce 1992 na půdě pražské Konzervatoře Jana Deyla a Střední školy pro zrakově postižené.

celý článek

   

Strana 10 z 204