Svátek má Helena
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Advent plný křídlení 2017: dobročinná dražba

Autor: Administrator. Středa 15. listopadu 2017.

Read moreKŘÍDLENÍ nadační fond je spoluorganizátorem projektu Advent plný KŘÍDLENÍ. Dražíme na podporu zapojených místních neziskových organizací vzácná díla, která vznikla v dílnách, z rukou klientů, spřízněných duší a kreativců. Každý předmět je výjimečný a má svůj příběh... objevte je a hlasujte o těch, které se představí na pódiu během slavnostního večera. Obraz Modrý anděl věnovala do dražby ve prospěch KŘÍDLENÍ nadačního fondu výtvarnice a designérka paní Gréta Sartori. Pivovar Koníček nabídl již tradičně 15-ti litrový soudek toho nejlepšího svátečního piva. Obojí léčivé a krásné. Děkujeme!

celý článek

 

Podzimní nabídka seminářů: „Spolky, nadace a nadační fondy“ a „Podpora aktivního života seniorů v obcích“

Autor: Administrator. Pondělí 13. listopadu 2017.

seminářSeminář a právní poradna „Spolky, nadace a nadační fondy“ se uskuteční dne 15. listopadu 2017 v zasedací místnosti Asociace NNO ČR (Senovážné nám. 977/24, Praha 1). Přednášet bude paní Mgr. Blanka Stará, advokátka se zaměřením na občanské právo. Seminář a poradenství je zdarma. Kvůli malé kapacitě místnosti se prosím přihlaste přes tento odkaz.

Regionální seminář s názvem „Podpora aktivního života seniorů v obcích“, který proběhne v úterý dne 28. listopadu 2017 od 9.30 do 13.30 hodin v Praze, je určen především zástupcům obcí a dále pak neziskových organizací a dalších institucí zabývajících se uvedeným tématem v regionu. K účasti je nutno se přihlásit prostřednictvím přihlašovacího formuláře zde. Seminář bude zaměřen na to, proč je dobré v obci podporovat aktivní život seniorů a jaké možnosti k tomu obec má, včetně metodických doporučení a příkladů dobré praxe. Bude se rovněž věnovat úlohám jednotlivých regionálních samospráv (obcí I., II. a III. typu, krajů). Podrobný program obdrží všichni přihlášení účastníci emailem před konáním akce. 

  

   

Program Rodinného centra Vikýrek na předvánoční období

Autor: Administrator. Pondělí 13. listopadu 2017.

Vikýrek mikulas RC5 12V aktualizované pravidelném programu Rodinného centra Vikýrek pro rodiče, kteří chtějí být v kondici, určitě uvítají zajímavou novinku - je možnost hlídání dětí během cvičení power jogy. Po dobu konání power jogy ve cvičebním sále se postarají o Vaše děti v herně RC Vikýrek. Děti si pohrají, užijí bazénku s kuličkami, něco nového se naučí. Máte je na dosah, ale přesto si v klidu protáhnete tělo a uklidníte duši. Hlídání je potřeba předem rezervovat. V sobotu 25. listopadu se přijďte naladit na advent, užít si aktivně čas se svými dětmi a vyrobit si krásnou dekoraci na tvořivé dílničce Adventní věnec. Na 5. prosince je pro Vás připraven tradiční Mikuláš pro nejmenší. V neposlední řadě Vikýrek stále hledá šikovné děti a rodiče, kteří mají chuť se trochu zasnít a vymyslet vánoční pohádky pro vlastní knížku Vikýrku.

   

Připomínáme povinnost NNO do konce listopadu zveřejnit výsledky hospodaření za rok 2015

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 13. listopadu 2017.

paragrafy4Připomínáme, že podle § 21a zákona č. 563/1991Sb., o účetnictví (ve znění od 1. 1. 2016) a jeho přechodných ustanovení mají všechny účetní jednotky, které se zapisují do veřejného rejstříku (tj. všechny právnické osoby, tedy i spolky a jejich pobočné spolky, obecně prospěšné společnosti, ústavy atd.) povinnost zveřejnit výsledky hospodaření za rok 2015 ve sbírce listin ve spolkovém rejstříku, a to do 30. listopadu 2017. Zveřejnění se děje vložením do sbírky listin u příslušného rejstříkového soudu, kde je vaše organizace zapsaná. Za pobočné spolky vkládá (zajišťuje uveřejnění) do sbírky listin spolek, který je zřídil.

Jde o následující dokumenty:

- pokud vedete podvojné účetnictví - povinné dokumenty účetní závěrky, tj. výkaz zisku a ztráty a rozvahu 2015 (tiskne vám je program)

- pokud vedete jednoduché účetnictví - přehled o majetku a závazcích a o příjmech a výdajích (zde)

V obou případech jde o dokumenty, které měly být schváleny vašimi orgány (které to jsou, vědí vaše stanovy) už loni, takže splnit zákonnou povinnost pro vás nemůže být problém. Hned poté, co se nová povinnost loni zkraje roku objevila v zákoně, jsme o tom publikovali dva články. Pro připomenutí - zde a zde.

   

Přijďte si poslechnout kvalitní hudbu a navíc podpořit dobrou věc na benefiční večer pro Sluňákov

Autor: Administrator. Středa 08. listopadu 2017.

Read moreSrdečně Vás zveme na první benefiční večer IVA BITTOVÁ pro Sluňákov. Ve čtvrtek 14. prosince 2017 od 19 hodin rozezvučí sál Mozartea Arcidiecézního muzea nezaměnitelný hlas této výrazné české osobnosti alternativní hudební scény. Zapomeňte společně s námi na vánoční shon, přijďte si poslechnout kvalitní hudbu a navíc podpořit dobrou věc. Beneficí provází cestovatel, polárník a režisér Petr Horký. V rámci večera se můžete těšit na obdarování nejedním překvapením. Vstupné 800 Kč. Výtěžek z akce bude věnován na činnost neziskové organizace Sluňákov, která již přes 25 let zprostředkovává pobyt dětí v přírodě a s přírodou. Předprodej vstupenek probíhá do 6. prosince 2017 na e-mailu  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , telefonu 585 378 345 nebo osobně v centru Sluňákov v Horce nad Moravou, potom již na místě. Facebook událost.

I v době podzimně-zimní pořádá Sluňákov mnoho dalších akcí:

celý článek

   

Onko klub Slunečnice Olomouc v září a říjnu 2017

Autor: Administrator. Středa 01. listopadu 2017.

Read morePrázdninové měsíce uběhly rychle nejen dětem, ale i nám, členkám Onko klubu Slunečnice. Individuálně jsme se setkávaly i v červenci a srpnu. Některé z nás trávily společně i dovolené v Chorvatsku nebo Itálii. Naše akce jsme zahájily v polovině září. A čím jiným než tělovýchovnými aktivitami – cvičením s Hankou a Janou v tělocvičně FTK UP, jógou s Kájou v Centru Vitality a plaváním v bazénu ZŠ Dr. Nedvěda. Nemohu opomenout úspěšné vystoupení našich „reprezentantek“ na sportovních soutěžích konaných v měsících září a říjnu.

celý článek

   

Připojte se k vytváření koncepce podpory dobrovolnictví ve městě Olomouci

Autor: Redakce UNO. Středa 01. listopadu 2017.

dobrovolnici-mensiMaltézská pomoc, o. p. s. - centrum Olomouc zve zástupce organizací věnujících se aktivitám na poli jakékoli dobrovolnické práce (sociální služby, kultura, zdravotnictví, spolková činnost, děti, mládež, volnočasové aktivity, životní prostředí…) k diskusi směřující k vytvoření koncepce dobrovolnictví v Olomouci. Cílem setkání je získat přehled o organizacích, které spolupracují s dobrovolníky a mají zájem přispět k tvorbě politiky dobrovolnictví města Olomouce, a dále zjistit priority v oblasti podpory managementu/řízení dobrovolnictví v jednotlivých oblastech.

Setkání proběhne v úterý 28. listopadu 2017 v 16 hod. v sále klubu pro seniory na ulici Peškova 1 v Olomouci. Za každou organizaci se mohou zúčastnit pouze 2 zástupci. Prosíme o potvrzení účasti s uvedením názvu organizace, oblasti dobrovolnictví a jmen zástupců na e-mail:  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , a to nejpozději do středy 22. 11. 2017. Akce se koná pod záštitou odboru sociálních služeb Magistrátu
města Olomouce.

   

Seminář představí nový nástroj pro práci se sociálně znevýhodněnými - kompetenční karty

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 30. října 2017.

imageUnie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje a spolek Naše Řepčínsko, z. s. zve zástupce především těch neziskovek, které se věnují cílové skupině sociálně znevýhodněných žen (ale nejen!), na netradiční praktický seminář. Ten se uskuteční v Olomouci ve čtvrtek 23. listopadu odpoledne.

Účastníci se na něm seznámí s takzvanými kompetenčními kartami a metodami práce s nimi. Karty jsou nástrojem pro lepší komunikaci se sociálně znevýhodněnými klienty, který pomáhá odhalit jejich skryté kvality a nasměrovat tyto lidi do správné profesní oblasti. Účastníci se na semináři budou moci prakticky věnovat aktivitám s kompetenčními kartami a ze semináře, který je zdarma, si také zdarma odnesou sadu karet pro další využití.

Podrobnosti k této vzdělávací akci a odkaz na přihlášení najdete zde.

   

Podzim v Rodinném centru Vikýrek: Přednášky pro aktivní rodiče i společná tvoření

Autor: Administrator. Čtvrtek 26. října 2017.

Read moreRC Vikýrek, z. s. (Sportovní 273, Vikýřovice) je nezisková organizace, která byla založena v roce 2005, a jejímž posláním je prostřednictvím přátelského setkávání nabízet veřejnosti kulturní, společenské a sportovní akce pro rodiny s dětmi.Rodinné centrum Vikýrek se stalo prostorem pro setkávání rodičů a dětí nejen celého regionu Údolí Desné. Nabízí prostor všem, kteří chtějí poznat sami sebe a souvislosti života. Rodičům, kteří věří v přirozené rodičovství, a tomu, že děti jsou základem budoucnosti světa. Děti zde mají možnost poznávat své vrstevníky, hrát si, zpívat a objevovat svět. Přijít může každý, kdo má chuť, kdo nechce být doma sám, kdo chce poznat nové přátele, chce se něco naučit a prožít pěkné chvíle.

Vikýrek zve všechny na připravovanou přednášku „Odměny a tresty... sociální týrání dětí“, která se uskuteční v sobotu 28. října od 14 do 17 hodin v divadelním sále ZŠ Šumperk Sluneční. Přednášející bude PhDr. Lidmila Pekařová, autorka knihy „Jak žít a nezbláznit se“. Dozvíte se mimo jiné, kdo a kdy smí trestat a jak? Nepřípustné sankce a neuvážené direkce... 

   

Seminář Diskriminace osob se zdravotním postižením se uskuteční v pátek 24. listopadu 2017

Autor: Administrator. Úterý 24. října 2017.

Národní rada osob se zdravotním postiženímNárodní rada osob se zdravotním postižením Olomouckého kraje Vás zve na seminář Diskriminace osob se zdravotním postižením. Jak se projevuje diskriminace zdravotně postižených osob? Jaké formy diskriminace osob se zdravotním postižením známe? Na tyto a další otázky budeme hledat odpovědi na semináři, který se uskuteční v pátek 24. listopadu 2017 od 10.00 hodin v salonku Regionálního centra Olomouc tř. Kosmonautů 1288/1, 779 00 Olomouc. Se svými příspěvky vystoupí  JUDr. MartinŠkurek Ph.D., poradce NRZP Olomouc a Mgr. Milan Langer, předseda NRZP Olomouckého kraje. O přestávkách bude na případné dotazy posluchačů odpovídat Mgr. Veronika Švecová Ph.D., vedoucí poradny NRZP  Olomouc.

Vaši účast laskavě potvrďte na e-mailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nejpozději do 15. 11. 2017. Organizační pokyny: Prezence bude probíhat od 9.30 hodin, předpokládané ukončení semináře ve 14.00 hodin. Podrobný program konference bude všem přihlášeným účastníkům zaslán na jejich e-mailové adresy. Vaši účast laskavě potvrďte do 30. října 2017 na e-mailové adrese: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo na telefonním čísle 736 751 212. Seminář proběhne v rámci projektu: "Podpora členským organizacím NRZP ČR" reg. č.: CZ.03.2.63/0.0/99_041/0002741.

   

Česká společnost ornitologická hledá pomoc při klučení rákosí a náletů na štěrkovně v Tovačově

Autor: Administrator. Úterý 24. října 2017.

Brigáda TovačovČeská společnost ornitologická dlouhodobě udržuje nadstandardní vztahy s Českomoravským štěrkem, zdaleka nejen přes ostrůvky pro rybáky v Tovačově a v Hulíně. Na letošní a příští rok společnost domluvila pokusný zásah na bývalém výpěrkovišti v Tovačově, které zarůstá - a přitom to nejcennější prostředí na štěrkovnách jsou právě spoře zarostlé otevřené plochy výpěrkovišť. Extrémně významné jsou pro nejrůznější bezobratlé a některé kytky, ale třeba i pro kulíky a další ptáky. Česká ornitologická společnost chce proto jednak kus mnohahektarového výpěrkoviště vyklučit, jednak další část v předjaří příštího roku vypálit. Oba zásahy se opírají o zkušenosti z jiných oblastí, kde se ukazuje, že takovéto na první pohled razantní zásahy jsou velikým přínosem. 

První akce proběhne v pátek a v sobotu 3.-4. listopadu a bude potřeba co nejvíc rukou ochotných pomoci. Více informací je v přiložené pozvánce. Účast prosím zapisujte do tabulky nebo nahlaste Michalovi Plátkovi na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , aby pořadatelé věděli, kolik pomocníků dorazí a aby tak mohli zajistit dostatek pracovních nástrojů a případně domluvit, pokud budete ochotní vzít něco svého (pilu, křoviňák, apod.). Česká společnost ornitologická se těší na Vaši účast.

   

Strana 10 z 202