Svátek má Lýdie
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Hravá prohlídka přírodní galerie pro rodiče a děti, stavba bronzové výhně či otevřené víkendy v Rajské Zahradě a Sluneční hoře - nejen na to láká v létě Sluňákov

Autor: Administrator. Středa 31. května 2017.

Read moreAkce Sluňákova / Domu přírody Litovelského Pomoraví během léta nabízí prohlídku přírodní galerie pro rodiče a děti, stavbu bronzové výhně formou workshopu či otevřené víkendy v Rajské Zahradě a Sluneční hoře. Již tento pátek 2. června od 16:30 se můžete zúčastnit programu Hravá prohlídka přírodní galerie. Lektorovaný hravý program pro rodiče s dětmi ve věku 4-104 let provede zákoutími areálu Domu přírody Litovelského Pomoraví formou her a společného zkoumání. Ke Sluneční hoře vedou pouze některé ze spletitých cest a hora se otevře jen tomu, kdo prožije setkání se čtyřmi živly. Přihlaste se na email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 585 154 882. Rodinné vstupné 100 Kč. Facebook událost.

Z dalších akcí představujeme:

celý článek

 

Přijďte se podívat na Den otevřených dveří DC 90 do Topolan

Autor: Administrator. Pondělí 29. května 2017.

DC den otevřených dveříDC 90 o.p.s., Střední a Základní škola DC 90 s.r.o. a Dílny DC 90 o.p.s. pořádají Den otevřených dveří - neformální setkání sponzorů, přátel a veřejnosti ve čtvrtek 15. června 2017 od 10.00 do 19.00 hodin v areálu DC 90, Nedbalova 36/27, Olomouc – Topolany. Přichystán je bohatý program: prohlídka areálu, prodej výrobků, laserová střelnice Městské policie Olomouc, vystoupení mažoretek, šermířů z CMG Prostějov, roztleskávaček z DDMO Olomouc, AITEN GROUP, tanečního kroužku DC 90, dramatického krouže uDC 90, líčení kosmetikou MARA Kay a mnohé další soutěže a zábava. Bohaté občerstvení je zajištěno. Více informací na tomto odkaze. Autobusové spojení do Topolan zajišťuje linka MHD č. 26.

   

V půli června proběhne sněm reprezentace neziskového sektoru Olomouckého kraje

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 29. května 2017.

Read moreReprezentace neziskového sektoru našeho regionu zamíří v úterý 13. června do Olomouce. Bude se zde konat už devatenáctý sněm Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje. Podvečerní výroční zasedání s vystoupením několika hostů, z nichž každý má shromážděným zástupcům občanské společnosti co říci, se už tradičně bude konat v prostorách Oblastní unie neslyšících a účastníky sněmu čeká po skončení oficiální části volná zábava na zahradě spojená s grilováním a navazováním nových kontaktů.

celý článek

   

Skauti obnovovali okolí kostela ve Staré Vodě

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 25. května 2017.

Read moreSkautské středisko Ladislava Ruska zahájilo již 23. rok práce na Obnově Staré Vody. Skauti se společně s dalšími dobrovolníky opět sešli v areálu poutního místa Stará Voda u Libavé, aby pokračovali v Obnově Staré Vody. Jde o dlouhodobý mezinárodní projekt péče o zaniklou věhlasnou obec s kostelem sv. Anny a sv. Jakuba.

Sešlo se celkem 72 skautů, z toho byli dva z Kanady a sedm z Polska. Přišlo také pět členů okrašlovacího spolku Lubavia, který vznikl v Libavé za účelem péče a ochrany památek Libavska.

celý článek

   

Poradna Sdružení obrany spotřebitelů hledá nové prostory i spolupracovníky v Olomouci

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 25. května 2017.

Read moreBezplatná osobní poradna Sdružení obrany spotřebitelů - Asociace, z.s. v Olomouci bude pravděpodobně muset skončit svou činnost pro Olomoucký kraj, protože poradna v současné době nemá prostory pro svůj provoz. Proto si Sdružení dovoluje touto cestou požádat o pomoc při hledání náhradních prostor v městě Olomouci.

Prakticky by stačila jedna malá místnost pro stůl a dvě židle, počítače a telefony mají poradci Sdružení vlastní. Sdružení je schopno uhradit případný nájem, ovšem pouze v nižší cenové relaci. Může také vyškolit nové poradce, pokud by měli zájem pracovat v poradně, do níž v současnosti dojíždějí poradci z Brna. I když existuje více menších spotřebitelských organizací, Sdružení obrany spotřebitelů je jediné, které si zakládá na vysoké odbornosti.

celý článek

   

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR zve na seminář „Aktivní neziskovky důvěryhodné pro dárce a partnery“

Autor: Administrator. Úterý 23. května 2017.

Read moreAsociace veřejně prospěšných organizací ČR Vás zve na seminář Aktivní neziskovky důvěryhodné pro dárce a partnery. Seminář proběhne v úterý 30. května 2017 od 10 do 12 hodin v bezbariérových prostorách Oblastní unie neslyšících Olomouc z. s. (Jungmannova 972/25). Obsahem setkání bude představení činnosti Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) a diskuze o aktuálních tématech, která se týkají neziskových organizací.

celý článek

   

Po roce můžete v květnu opět zavítat do kaple v Pekařově na Jarní setkání

Autor: Redakce UNO. Úterý 23. května 2017.

Pekařov jarní setkáníLetošní pekařovské Jarní setkání se uskuteční 27. května v kapli Nanebevzetí P. Marie v Pekařově. V téměř již „letně oděném“ podhůří Jeseníků se budete moci zaposlouchat do hudebního vystoupení žáků ZUŠ Šumperk, do kázání o sv. Janu Nepomuckém, patronu na ochranu před povodněmi a do povídání o historii povodní v Podesní. Program zahájí v 15 hodin koncert žáků ZUŠ Šumperk, následovat bude pobožnost ke sv. Janu Nepomuckému. O historii povodní v kraji promluví S. Hošek. Program ukončí varhanní vystoupení žáků ZUŠ Šumperk a závěrečné setkání před kaplí spojené s požehnáním pramenů, potoků a řek. Na Vaši účast se těší organizátoři akce Obec Jindřichov, Obnova kulturního dědictví údolí Desné z.s. a Římskokatolická farnost Hanušovice. Podrobný program setkání je k dispozici zde.

   

Ryzáček, z.s. zve na dvě příjemně strávená odpoledne u koní

Autor: Redakce UNO. Pondělí 22. května 2017.

Read moreRyzáček, z.s. zve všechny příznivce koní, ale i stavebních strojů na Dětský den v Ryzáčku na téma „Umění něžných obrů“. V sobotu 27. května 2017 od 13 hodin v prostorách Ryzáčku ve Vyšehorkách si budete moci prohlédnout možnosti využití koňské síly, ukázky práce s koňmi a také ukázky práce s těžkou technikou. Pro děti jsou navíc připraveny zábavné úkoly, projížďky na koních a v zookoutku se na děti těší poník Toffi a jeho kamarádi. Občerstvení je zajištěno, vstupné zdarma.

celý článek

   

Nadace rozvoje občanské společnosti připravila akreditovaný rekvalifikační vzdělávací program Management

Autor: Administrator. Pondělí 22. května 2017.

Read moreNadace rozvoje občanské společnosti Vás zve na akreditovaný rekvalifikační vzdělávací program Management, který se bude konat v období od 21. 8. 2017 do 18.12. 2017 v pražských prostorách NROS (Na Václavce 1135/9, Praha 5). Kurz je pořádán za finanční podpory Sociálního bankovnictví České spořitelny, a.s. Vzdělávací program je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a je určen zejména vedoucím pracovníkům NNO.

celý článek

   

Zveme na benefiční koncert duchovní hudby na Sv. Kopečku v neděli 6. června

Autor: Administrator. Pondělí 22. května 2017.

Benefice Kopeček 2017 06 04V neděli 6. června v 18 hodin se v bazilice Navštívení P. Marie na Sv. Kopečku u Olomouce uskuteční benefiční koncert duchovní hudby. Akci pod záštitou olomouckého primátora Antonína Staňka pořádá Matice svatokopecká ve spolupráci s Římskokatolickou farností na Sv. Kopečku a s olomouckým pobočným spolkem Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR. Vstupné je dobrovolné a výtěžek bude věnován na podporu osob s mentálním postižením. V rámci programu vystoupí Jan Gottwald (varhany), Pavlína Chudá (housle), Spolek Chemron s částí hudebního oratoria Pašije, Flauto armonico (flétnový soubor při ZUŠ Žerotín Olomouc) a PUSA (Pěvecké uskupení amatérů – spolek studentů a učitelů Slovanského gymnázia Olomouc).

   

Potřebujete dobrovolníky? Nebo byste se naopak jako dobrovolníci rádi zapojili? A znáte Um sem um tam?

Autor: Administrator. Pondělí 15. května 2017.

Read moreUm sem um tam je internetový projekt, na kterém najdete nabídku krátkodobých profesních dobrovolnických příležitostí. Cílem Um sem um tam je poskytnout lék na dvě bolístky neziskového sektoru. Na jedné straně stojí neziskové organizace, které potřebují vyřešit odborný problém (např. design letáku, právní radu, pomoc s kampaní na sociální síti, s korekturou, s programováním). Na takhle specifickou odbornou práci většinou lidé z organizací, kteří jsou odborníci ve svém oboru, nestačí a proto si musí najmout někdo z venku, což může být pro neziskovku velká investice.

celý článek

   

Strana 10 z 194

Projekt „Pomáháme neziskovkám" v roce 2017 finančně podpořilo město Šumperk. Jedná se především o finanční podporu činnosti koordinačních pomocníků v regionu, webu UNO-OK.cz, podporu akcí v regionu a činnost sekce.