Svátek má Bernard
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

UNO OK - Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje

Hledá se neziskovka na spolupráci v sociální oblasti

Autor: Hynek Pečinka. Středa 06. ledna 2016.

Read moreDostali jsme nabídku spolupráce z Velkopolského vojvodství. Nevládní nezisková organizace „Wielkopolska Society of the Orthopedically Handicapped“ se věnuje lidem s mentálním postižením a poruchou pohybového aparátu. Hledá organizace, které sdružují lidi s mentálním a pohybovým postižením, aby s nimi navázala partnerství.

Cílem partnerství je jednak výměna zkušeností s jinými organizacemi v rámci EU, dále snaha získat finanční prostředky na pořádané aktivity. Organizace má zájem o vzájemné návštěvy a setkávání a podávání společných projektových žádostí o dotace z Evropské unie a dalších finančních nástrojů mezinárodní spolupráce.

celý článek

 

Partnerská nabídka: rozvojová spolupráce

Autor: Administrator. Pondělí 09. května 2016.

Read moreOK4EU - Zastoupení Olomouckého kraje při EU předkládá partnerskou nabídku rozvojové agentury ze španělského regionu Extramadura. Agentura hledá partnery pro podání projektové žádosti do výzvy s názvem „Zvyšování povědomí veřejnosti o otázkách rozvoje a podpory rozvojového vzdělávání v Evropské unii“. 

celý článek

 

Alfa handicap – sdružení občanů se zdravotním postižením přerovského regionu zve na Společenský večírek

Autor: Redakce UNO. Úterý 28. března 2017.

Read moreAlfa handicap Přerov - Sdružení občanů se zdravotním postižením Přerovského regionu z.s. srdečně zve na svůj Společenský večírek, který se bude konat dne 22. dubna 2017 v Městském domě v Přerově od 16 do 21 hodin. K tanci i poslechu bude hrát známá skupina Kornet. Jsou zajištěna pestrá vystoupení a je také připravena bohatá tombola (další příspěvky jsou vítány). Vstupné v předprodeji 150, na místě 170 korun.

celý článek

   

Místopředsedkyně Senátu: Prezident nemá napadat neziskový sektor

Autor: Redakce UNO. Pondělí 22. ledna 2018.

miluse-horska9136109 0Opakované útoky prezidenta Zemana z poslední doby proti neziskovkám (např. z projevu na Štěpána a z projevu na podporu vlády v PSP z 9. ledna) jsou bohužel další ukázkou jeho působení v úřadu. Pan prezident neusiluje o spokojenou a vzkvétající českou společnost, ale o její rozdělení, o vyvolávání negativních postojů a o vyhladovění neziskového sektoru. Sotva přitom najdeme něco špatného na činnosti chovatelů, rybářů, hasičů či Sokolu; na dětských oddílech, ochraně památek i rozvoji současné nezávislé umělecké scény, na myslivcích, centrech ekologické výchovy, na trenérech malých fotbalistů či atletů nebo na divadelních ochotnících.

Celé prohlášení Miluše Horské, místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky, si přečtěte zde.

 

Únor je tu a s ním i Heřmánek s nadílkou pestrého programu

Autor: Administrator. Pondělí 05. února 2018.

Heřmánek 2018 02 fotoÚnor ťuká na dveře... Bohatá sněhová nadílka nikde a tak je tady alespoň Rodinné centrum Heřmánek s nadílkou pestrého programu. Zveme vás, abyste načerpali inspiraci i pohodu, protože ne vždy je jednoduché najít si čas pro sebe.

Velmi často se to nedaří, ale je to škoda! Když si totiž dopřejeme ten komfort a z 1440 minut celého dne si jich „urveme“ pár pro sebe, svět se nezboří, práce neuteče a nám bude lépe. Ať už si v tom čase dáme vanu, lehneme si, nebo si bez výčitek otevřeme knížku, zatímco dětem pustíme pohádku, v každém případě tím dáváme svým dětem, partnerům a celému světu signál, že i my máme hodnotu, máme nárok si odpočinout, či udělat si radost. 

Inu jak píše Milena Mikulková ve své knize Hlavu vzhůru, rodiče: „Čas věnovaný obnově vlastních sil je časem, který investujete do svých dětí. Ten, kdo nemá, nemůže dávat dál. Proto hlavu vzhůru, rodiče a buďte dobří sami k sobě!“ Krásný únor přeje heřmánkovský tým, který Vás tímto zve na své únorové akce. Jejich přehled naleznete ZDE.

   

Strana 5 z 461