Svátek má Emil
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

UNO OK - Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje

ICM Prostějov v prosinci poradí i pobaví

Autor: Redakce UNO. Pondělí 30. listopadu 2015.

Read moreInformační centrum pro mládež Prostějov připravilo na prosinec několik zajímavých aktivit, z nichž vybíráme následující. Taky upozorňujeme, že v úterý 8. prosince (z provozních důvodů) a dále od 21. prosince 2015 do 1. ledna 2016 (z důvodu inventury a vánočních prázdnin) bude ICM Prostějov zavřeno.

Mezinárodní výměny mládeže? Už vím, co to je, a chci jet zase! Chcete se dozvědět, jak se zúčastnit mezinárodního projektu? Kolik to stojí a co vám to dá? Přijďte v úterý 1. prosince od 16.00 hod. na prezentaci účastníků dvou projektů, kteří vyjeli na týden do Rumunska a přivezli si spoustu zážitků i fotek. Zeptejte se jich na to, co vás zajímá.

celý článek

 

Hledá se neziskovka na spolupráci v sociální oblasti

Autor: Hynek Pečinka. Středa 06. ledna 2016.

Read moreDostali jsme nabídku spolupráce z Velkopolského vojvodství. Nevládní nezisková organizace „Wielkopolska Society of the Orthopedically Handicapped“ se věnuje lidem s mentálním postižením a poruchou pohybového aparátu. Hledá organizace, které sdružují lidi s mentálním a pohybovým postižením, aby s nimi navázala partnerství.

Cílem partnerství je jednak výměna zkušeností s jinými organizacemi v rámci EU, dále snaha získat finanční prostředky na pořádané aktivity. Organizace má zájem o vzájemné návštěvy a setkávání a podávání společných projektových žádostí o dotace z Evropské unie a dalších finančních nástrojů mezinárodní spolupráce.

celý článek

 

Partnerská nabídka: rozvojová spolupráce

Autor: Administrator. Pondělí 09. května 2016.

Read moreOK4EU - Zastoupení Olomouckého kraje při EU předkládá partnerskou nabídku rozvojové agentury ze španělského regionu Extramadura. Agentura hledá partnery pro podání projektové žádosti do výzvy s názvem „Zvyšování povědomí veřejnosti o otázkách rozvoje a podpory rozvojového vzdělávání v Evropské unii“. 

celý článek

   

Alfa handicap – sdružení občanů se zdravotním postižením přerovského regionu zve na Společenský večírek

Autor: Redakce UNO. Úterý 28. března 2017.

Read moreAlfa handicap Přerov - Sdružení občanů se zdravotním postižením Přerovského regionu z.s. srdečně zve na svůj Společenský večírek, který se bude konat dne 22. dubna 2017 v Městském domě v Přerově od 16 do 21 hodin. K tanci i poslechu bude hrát známá skupina Kornet. Jsou zajištěna pestrá vystoupení a je také připravena bohatá tombola (další příspěvky jsou vítány). Vstupné v předprodeji 150, na místě 170 korun.

celý článek

 

Potřebujete dobrovolníky? Nebo byste se naopak jako dobrovolníci rádi zapojili? A znáte Um sem um tam?

Autor: Administrator. Pondělí 15. května 2017.

Read moreUm sem um tam je internetový projekt, na kterém najdete nabídku krátkodobých profesních dobrovolnických příležitostí. Cílem Um sem um tam je poskytnout lék na dvě bolístky neziskového sektoru. Na jedné straně stojí neziskové organizace, které potřebují vyřešit odborný problém (např. design letáku, právní radu, pomoc s kampaní na sociální síti, s korekturou, s programováním). Na takhle specifickou odbornou práci většinou lidé z organizací, kteří jsou odborníci ve svém oboru, nestačí a proto si musí najmout někdo z venku, což může být pro neziskovku velká investice.

celý článek

   

Strana 5 z 459