Svátek má Bernard
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

UNO OK - Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje

Seznamte se s životem ve Spojených arabských emirátech

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 02. dubna 2015.

icm prostejovArabské emiráty nejsou jenom moře, pláže, hotely a bohatí šejkové, ale také krásná příroda, obyčejní lidé a dobré jídlo. Chcete se dozvědět víc? Přijďte v úterý 21. dubna v 16.00 hod. na cestopisnou besedu s Danielou Tobolovou. Beseda s promítáním fotek a čajem s kardamomem proběhne v přízemí Cyrilometodějského gymnázia, Komenského 17, Prostějov. Více informací najdete na www.icmprostejov.cz.

 

Výstava představuje úspěšné projekty česko-švýcarské spolupráce

Autor: Administrator. Pondělí 27. července 2015.

Read moreProgram švýcarsko-české spolupráce, zaměřený na snižování hospodářských a sociálních rozdílů v rámci rozšířené Evropské unii, doposud pomohl v celém Česku finanční podporou ve výši 2,5 miliardy korun. Jednou ze součástí programu je také Blokový grant, který podporuje projekty nestátních neziskových organizací zabývající se ekologickými a sociálními tématy. Zprostředkovatelem Blokového grantu je největší česká environmentální nadace – Nadace Partnerství.

"Pro smysluplné a dlouhodobé řešení sociálních a environmentálních problémů naší společnosti je práce neziskových organizací nepostradatelná. A právě díky Blokovému grantu získal celý tento sektor mnohem pevnější půdu pod nohama," uvedl ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata.

celý článek

 

Přerovské Centrum setkávání pořádá předvánoční výstavu

Autor: Redakce UNO. Pátek 27. listopadu 2015.

centrum-setkavani322014 denik-485Přerovský spolek Centrum setkávání, o. s. působí od roku 1993 jako denní stacionář pro mládež i dospělé s mentálním handicapem a usiluje o jejich integraci do běžného života jejich vrstevníků. Již několik let se Centrum setkávání prezentuje i předvánoční výstavou výrobků, které pocházejí přímo od klientů stacionáře. 

Navštívit ji můžete v prodejně Emos na přerovském nám. T. G. Masaryka, a to od 30. listopadu do 4. prosince vždy od 9 do 17 hodin.

   

Novou posilou UNO OK je Arcus Onko centrum

Autor: Redakce UNO. Pondělí 07. března 2016.

Read morePředsednictvo Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje přijalo na svém jednání ve čtvrtek 3. března novou členskou organizaci. Je jí ARCUS – ONKO CENTRUM, spolek založený v roce 1993 jako profesionální pacientské sdružení s celorepublikovou působností se zaměřením na pomoc onkologickým pacientům a jejich rodinám zvládnout těžké okamžiky. Poslání spolku se dá shrnout do věty "Pomáháme těm, kteří to nejvíce potřebují.", přičemž tato pomoc se neomezuje jenom na děti a rodiny s dětmi. Pomáhá i osamělým rodičům, kteří v důsledku onemocnění nemohou pečovat o své děti. Zakládající členkou a předsedkyní představenstva spolku je Jana Koželská, nositelka Ceny Olgy Havlové, signatářka Pařížské charty proti rakovině. Sama si prošla léčbou zhoubného nádorového onemocnění, které také postihlo její dceru, maminku i babičku.

celý článek

 

PF 2017

Autor: Administrator. Sobota 31. prosince 2016.

PF UNO 2017 1

   

Strana 16 z 461