Svátek má Jiří
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Nominujte dobrovolníky na ocenění Křesadlo v Olomouckém kraji

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 05. října 2017.

Read moreKoncem září se již posedmé rozběhly nominace na udělení cen Křesadlo pro výjimečné dobrovolníky z Olomouckého kraje. Oceňování v našem regionu zajišťuje společnost Maltézská pomoc, o. p. s. ve spolupráci s naší Unií nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje a národním dobrovolnickým centrem Hestia. Na stránce www.kresadlo-ok.cz máte možnost stáhnout si nominační formulář a následně zaslat pořadatelům ankety svůj tip na dobrovolníka roku 2017 za Olomoucký kraj. Na výběr máte ze sedmi kategorií, kam můžete svého favorita zařadit.

celý článek

 

Tradiční humanitární sbírka Charity Zábřeh proběhne 13. a 14. října

Autor: Administrator. Čtvrtek 05. října 2017.

Read moreVyvrcholením akcí k letošnímu Dni Charity bude tradiční humanitární sbírka, která proběhne 13. a 14. října (pátek-sobota) a to vždy od 9 do 17 hodiny. Sbírá se šatstvo, obuv, domácí potřeby, a jsou vítané zvláště pracovní oblečení a obutí. Pozor však, sběrným místem v Zábřeze bude tentokrát budova bývalého Obchodního domu Slunce - Žižkova 235/5 (pod Muzeem Zábřeh). V Mohelnici, kde bude sbírka probíhat ve stejném termínu a čase, zůstane vše při starém – vybírat se bude přímo do dodávkového vozidla na Nám. Svobody.

celý článek

   

V anketě Dobrovolní hasiči roku 2017 byl z Olomouckého kraje nominován Sbor dobrovolných hasičů Dub nad Moravou

Autor: Administrator. Čtvrtek 05. října 2017.

SDH Dub DráčciJako jediný z Olomouckého kraje byl Sbor dobrovolných hasičů Dub nad Moravou z okresu Olomouc odbornou porotou v anketě Dobrovolní hasiči roku 2017 vybrán spolu s dalšími 25 ze 74 nominovaných z celé ČR, a to především na základě dlouhodobé práce s dětmi a mládeží. Díky Vaší případné podpoře formou SMS mohou dubští hasiči získat dobré umístění v soutěži a významné ceny. Ocenění by však bylo především velkou poctou a odměnou za dobře odvedenou práci.

Pokud se rozhodnete sbor podpořit, zašlete SMS na 9007706 ve tvaruHASICI SSM2, cena 6,- vč. DPH nebo pomocí odkazu přes počítač (v případě hlasování přes PC musíte dát hlasy i ostatním SDH z jiných oblastí). Hlasovat můžete hned až do 31. 10. 2017, více info o soutěži a hlasování naleznete ZDE. Slavnostní vyhlášení za účasti zástupců dubského sboru můžete sledovat v přímém přenosu na ČT1 v sobotu 25. 11. 2017. Více info o činnosti SDH Dub nad Moravou, především s mládeží a nejmenšími Dráčky naleznete ZDE.

   

Jak se mění vztahy mezi rodinou a školou? Kam do první třídy? Na to Vám odpoví v RC OLiVy

Autor: Administrator. Úterý 03. října 2017.

Read moreDnů pro rodinu, akce, kterou připravuje statutární město Olomouc ve spolupráci s Olomouckým krajem, se účastní i Rodinné centrum OLiVy se svým programem. Dne 17. října se v centru uskuteční hned dvě akce, a to přednáška na téma Jak se mění vztahy mezi rodinou a školou? Je řešení zakládat vlastní školu? a beseda se zástupci různých typů škol a forem výuky v Olomouci Kam do první třídy? Obě akce se budou věnovat zejména těmto tématům:

celý článek

   

Podzimní program Sluňákova a Domu přírody Litovelského Pomoraví obohacují Uspávání hory a Ekologické večery

Autor: Administrator. Středa 27. září 2017.

Read moreLéto odchází a nastává čas rozloučit se a naladit se na podzim. Podzimní akce Sluňákova a Domu přírody Litovelského Pomoraví obohatí Uspávání hory a Ekologické večery včetně závěrečného koncertu Marty Töpferové. Již v sobotu 7. října od 13 hodin se uskuteční právě Uspávání hory, tradiční akce pro rodiny s dětmi, kdy uložíme areál k pomyslnému spánku. Kolik oveček napočítáme, než hora usne? A jak těžké bude zahnat bubáky a vysvobodit hezké sny? Pojďte se vydat na dobrodružnou cestu do říše snů. Na trasu se můžete vydat v době od 13 do 16 hodin. V rámci akce budete mít možnost nahlédnout do Rajské zahrady a Sluneční hory snů. Facebook událost.

celý článek

   

Rodinné centrum Heřmánek nabízí pestrý říjnový program

Autor: Administrator. Středa 27. září 2017.

Heřmánek 2017 10V tento již podzimní čas, jenž obvykle na náladě nepřidá, nabízí Rodinné centrum Heřmánek říjnový program. Opět je namíchán tak, aby byl pestrý, stejně jako jsou pestré dny každého rodiče. Dny, kdy se s příchodem plískanic objeví ve dveřích rýma a kašel, aniž by je někdo zval, dny, kdy se věci nedaří na jedničku a někdy je to za pět i s podtržením. Ale jak píše Alana Kirková ve své knize Matka, dcera, nebo já: „V rodičovství neexistuje žádná možnost přetáčení nazpátek. Žádné tlačítko pro pauzu. Jediné tlačítko, které se dá zmáčknout je přehrávání, tudíž se nedá dělat nic jiného, než žít přítomnost.“ A tak vás rodiče, kteří statečně „přehráváte a žijete“ zveme do Heřmánku, kde můžete oddechnout i načerpat. Vždyť už i naši předkové věděli, že heřmánek je vhodný na stavy napětí a nervozity, protože mj. léčí bolest a uklidňuje. Krásné podzimní dny si můžete zpříjemnit návštěvou centra, jehož podrobný program na říjen nalaznete ZDE.

   

S prvními podzimními dny se přiblížila tradiční církevní pouť v Rejcharticích

Autor: Administrator. Neděle 24. září 2017.

AnděláriumV krásném podhůří Jeseníků se letos opět uskuteční Rejchartická pouť. Zúčastníte se také? Patrona rejchartického kostela sv. Michaela v nově zrestaurovaném interiéru si jako každoročně můžete připomenout nejenom Mší svatou spojenou s průvodem ke kapli Panny Marie, ale i odpolednem plným hudby a atrakcí pro děti. A také si můžete prohlédnout Andělskou louku osazenou novými dřevěnými sochami. Pouť se bude konat v sobotu 30. září 2017 od 12:00 hodin. Po slavnostím zahájení v místním kostelíku sv. Michala, průvodu k pomníku a kapličce, následuje bohatý kulturní a zábavní program pro malé i velké: hudební kapely v průběhu odpoledne a večera, šermířské vystoupení, kouzelnické představení, balónková show, modelování zvířátek z balónků, malování a kreslení na masky, projížďka na koních, skákací hrad a skluzavka, historický kolotoč, houpací lavice, vláček pro nejmenší a další. Na Rejchartickém rynku najdete také spoustu stánků s ukázkou řemeslné výroby, kde si jednotlivé produkty můžete zakoupit. podrobná program poutě naleznete ZDE.

   

Na tyč nebo na bazárek? Vyberte si zábavnou benefici pro Centrum Amelie

Autor: Administrator. Neděle 24. září 2017.

Read moreJiž 25. září pořádá taneční akademie Apokalips Pole Dance studio čtvrtý ročník benefičního cvičení s názvem Apokalips Charity Day 2017. Návštěvníci se mohou těšit na celodenní program, který nabídne jedinečné spojení akrobacie a síly na vertikální tyči. Ve středu 11. října se pro změnu uskuteční tradiční Benefiční bazárek Amelie. Výtěžky z obou akcí budou věnovány na podporu olomouckého Centra Amelie, které bezplatně pomáhá onkologicky nemocným a jejich blízkým.

celý článek

   

Na Babím létě s Charitou zazní hity Karla Zicha

Autor: Administrator. Středa 20. září 2017.

Read moreSvůj den oslaví zábřežská Charita již po šesté akcí „Babí léto s Charitou“. Pestrý program pro malé i velké návštěvníky připravuje na pátek 22. září od 15 hodin již tradičně před místní kulturní dům. Hudbymilovné posluchače nejprve potěší svými jemně popovými písničkami mladá zábřežská rodačka Maki (Markéta Stejskalová). Děti, ale i dospělí návštěvníci, se pak v pohádce od žáků z dramatického kroužku Ráčci Roveňáčci dovědí, "Jak si Honza zasloužil princeznu“ a společně si pak zanotují známé lidové a pohádkové písničky. Odpolední setkání završí valašskomeziříčský Karel Zich Revival Band s Parádou, Alenkou v říši divů, Mosty a dalšími hity Karla Zicha. Děti se mohou těšit na skákací hrad, tvoření, malování na obličej i kolo štěstí. 

celý článek

   

Staňte se asistentem v rodině s dvojčaty a vícerčaty! Podstatou projektu je pomoc rodině formou úlevové péče

Autor: Administrator. Středa 20. září 2017.

Read moreZačal nový školní rok, zimní semestr, a Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty rádo přivítá nové zájemce ze strany možných asistentů či rodin o zapojení se do dobrovolnického programu Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty. Program Centrum realizuje od roku 2014 a od té doby se setkává s velkým úspěchem a rostoucím zájmem. Podstatou projektu je pomoc rodině formou úlevové péče. Ty jsou velice zatíženy jak po stránce časové a materiální, tak i organizační a lidské.

Do rodiny dochází pravidelně na 2-3 hodiny týdně dobrovolník/ce a umožňuje rodině účastnit se aktivit, které by pro ně byly jinak těžce realizovatelné či neuskutečnitelné. Rodina si může vybrat, zda má zájem o asistenci při volnočasových aktivitách, doprovod k lékaři či na rehabilitační cvičení, výpomoc a asistenci doma v rodině nebo pomoc při předškolní/školní přípravě. Tyto oblasti byly nastaveny s cílem pomoci rodině v péči o děti. Služba je rodinám poskytovaná bezplatně.

celý článek

   

Rodina a práce pod jednou střechou – i v Olomouci to funguje!

Autor: Administrator. Středa 20. září 2017.

Read moreCo-workingové centrum Family Office Olomouc najdete v budově pošty na adrese Náves Svobody 41, Olomouc - Holice. Jedná se o sdílený pracovní prostor pro rodiče s dětmi. Motto „Rodina a práce pod jednou střechou“ znamená, že zatímco rodiče využijí k práci vybavené kanceláře či vzdělávací místnosti, ve stejné budově jen o patro níže je možné zajistit hlídání dětí v herně RC Heřmánek, kde se o jejich děti postarají zkušené hlídací tety.

celý článek

   

Strana 9 z 199