Svátek má Oldřich
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Podzimní program Sluňákova a Domu přírody Litovelského Pomoraví obohacují Uspávání hory a Ekologické večery

Autor: Administrator. Středa 27. září 2017.

Read moreLéto odchází a nastává čas rozloučit se a naladit se na podzim. Podzimní akce Sluňákova a Domu přírody Litovelského Pomoraví obohatí Uspávání hory a Ekologické večery včetně závěrečného koncertu Marty Töpferové. Již v sobotu 7. října od 13 hodin se uskuteční právě Uspávání hory, tradiční akce pro rodiny s dětmi, kdy uložíme areál k pomyslnému spánku. Kolik oveček napočítáme, než hora usne? A jak těžké bude zahnat bubáky a vysvobodit hezké sny? Pojďte se vydat na dobrodružnou cestu do říše snů. Na trasu se můžete vydat v době od 13 do 16 hodin. V rámci akce budete mít možnost nahlédnout do Rajské zahrady a Sluneční hory snů. Facebook událost.

celý článek

 

Rodinné centrum Heřmánek nabízí pestrý říjnový program

Autor: Administrator. Středa 27. září 2017.

Heřmánek 2017 10V tento již podzimní čas, jenž obvykle na náladě nepřidá, nabízí Rodinné centrum Heřmánek říjnový program. Opět je namíchán tak, aby byl pestrý, stejně jako jsou pestré dny každého rodiče. Dny, kdy se s příchodem plískanic objeví ve dveřích rýma a kašel, aniž by je někdo zval, dny, kdy se věci nedaří na jedničku a někdy je to za pět i s podtržením. Ale jak píše Alana Kirková ve své knize Matka, dcera, nebo já: „V rodičovství neexistuje žádná možnost přetáčení nazpátek. Žádné tlačítko pro pauzu. Jediné tlačítko, které se dá zmáčknout je přehrávání, tudíž se nedá dělat nic jiného, než žít přítomnost.“ A tak vás rodiče, kteří statečně „přehráváte a žijete“ zveme do Heřmánku, kde můžete oddechnout i načerpat. Vždyť už i naši předkové věděli, že heřmánek je vhodný na stavy napětí a nervozity, protože mj. léčí bolest a uklidňuje. Krásné podzimní dny si můžete zpříjemnit návštěvou centra, jehož podrobný program na říjen nalaznete ZDE.

   

S prvními podzimními dny se přiblížila tradiční církevní pouť v Rejcharticích

Autor: Administrator. Neděle 24. září 2017.

AnděláriumV krásném podhůří Jeseníků se letos opět uskuteční Rejchartická pouť. Zúčastníte se také? Patrona rejchartického kostela sv. Michaela v nově zrestaurovaném interiéru si jako každoročně můžete připomenout nejenom Mší svatou spojenou s průvodem ke kapli Panny Marie, ale i odpolednem plným hudby a atrakcí pro děti. A také si můžete prohlédnout Andělskou louku osazenou novými dřevěnými sochami. Pouť se bude konat v sobotu 30. září 2017 od 12:00 hodin. Po slavnostím zahájení v místním kostelíku sv. Michala, průvodu k pomníku a kapličce, následuje bohatý kulturní a zábavní program pro malé i velké: hudební kapely v průběhu odpoledne a večera, šermířské vystoupení, kouzelnické představení, balónková show, modelování zvířátek z balónků, malování a kreslení na masky, projížďka na koních, skákací hrad a skluzavka, historický kolotoč, houpací lavice, vláček pro nejmenší a další. Na Rejchartickém rynku najdete také spoustu stánků s ukázkou řemeslné výroby, kde si jednotlivé produkty můžete zakoupit. podrobná program poutě naleznete ZDE.

   

Na tyč nebo na bazárek? Vyberte si zábavnou benefici pro Centrum Amelie

Autor: Administrator. Neděle 24. září 2017.

Read moreJiž 25. září pořádá taneční akademie Apokalips Pole Dance studio čtvrtý ročník benefičního cvičení s názvem Apokalips Charity Day 2017. Návštěvníci se mohou těšit na celodenní program, který nabídne jedinečné spojení akrobacie a síly na vertikální tyči. Ve středu 11. října se pro změnu uskuteční tradiční Benefiční bazárek Amelie. Výtěžky z obou akcí budou věnovány na podporu olomouckého Centra Amelie, které bezplatně pomáhá onkologicky nemocným a jejich blízkým.

celý článek

   

Na Babím létě s Charitou zazní hity Karla Zicha

Autor: Administrator. Středa 20. září 2017.

Read moreSvůj den oslaví zábřežská Charita již po šesté akcí „Babí léto s Charitou“. Pestrý program pro malé i velké návštěvníky připravuje na pátek 22. září od 15 hodin již tradičně před místní kulturní dům. Hudbymilovné posluchače nejprve potěší svými jemně popovými písničkami mladá zábřežská rodačka Maki (Markéta Stejskalová). Děti, ale i dospělí návštěvníci, se pak v pohádce od žáků z dramatického kroužku Ráčci Roveňáčci dovědí, "Jak si Honza zasloužil princeznu“ a společně si pak zanotují známé lidové a pohádkové písničky. Odpolední setkání završí valašskomeziříčský Karel Zich Revival Band s Parádou, Alenkou v říši divů, Mosty a dalšími hity Karla Zicha. Děti se mohou těšit na skákací hrad, tvoření, malování na obličej i kolo štěstí. 

celý článek

   

Staňte se asistentem v rodině s dvojčaty a vícerčaty! Podstatou projektu je pomoc rodině formou úlevové péče

Autor: Administrator. Středa 20. září 2017.

Read moreZačal nový školní rok, zimní semestr, a Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty rádo přivítá nové zájemce ze strany možných asistentů či rodin o zapojení se do dobrovolnického programu Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty. Program Centrum realizuje od roku 2014 a od té doby se setkává s velkým úspěchem a rostoucím zájmem. Podstatou projektu je pomoc rodině formou úlevové péče. Ty jsou velice zatíženy jak po stránce časové a materiální, tak i organizační a lidské.

Do rodiny dochází pravidelně na 2-3 hodiny týdně dobrovolník/ce a umožňuje rodině účastnit se aktivit, které by pro ně byly jinak těžce realizovatelné či neuskutečnitelné. Rodina si může vybrat, zda má zájem o asistenci při volnočasových aktivitách, doprovod k lékaři či na rehabilitační cvičení, výpomoc a asistenci doma v rodině nebo pomoc při předškolní/školní přípravě. Tyto oblasti byly nastaveny s cílem pomoci rodině v péči o děti. Služba je rodinám poskytovaná bezplatně.

celý článek

   

Rodina a práce pod jednou střechou – i v Olomouci to funguje!

Autor: Administrator. Středa 20. září 2017.

Read moreCo-workingové centrum Family Office Olomouc najdete v budově pošty na adrese Náves Svobody 41, Olomouc - Holice. Jedná se o sdílený pracovní prostor pro rodiče s dětmi. Motto „Rodina a práce pod jednou střechou“ znamená, že zatímco rodiče využijí k práci vybavené kanceláře či vzdělávací místnosti, ve stejné budově jen o patro níže je možné zajistit hlídání dětí v herně RC Heřmánek, kde se o jejich děti postarají zkušené hlídací tety.

celý článek

   

Kupte si pastelku „umění žít ve tmě“, podpoříte tím výuku sebeobslužných dovedností nevidomých

Autor: Administrator. Úterý 19. září 2017.

Read moreVe středu 11. října proběhne u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole již 18. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka. Bílá pastelka s nápisem „umění žít ve tmě“ připomíná bílou hůl a orientaci při ztrátě zraku. Bílá hůl není jen symbolem slepoty, ale je především symbolem důstojného života nevidomých a prostředek na cestě k samostatnosti. Občané Olomouce, stejně jako obyvatelé jiných měst na celém území republiky, budou mít příležitost koupit si bílou pastelku a podpořit služby pro zrakově postižené, které poskytuje obecně prospěšná společnost Tyfloservis a Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR. Regionální střediska obou organizací sídlí v Olomouci na ulici I. P. Pavlova 69 (budova Jalta, tel: 585 428 111)). Bezplatné služby jsou dostupné všem, kteří mají v dospělém věku vážné potíže s viděním.

celý článek

   

Hromadná komunikace neziskové organizace – zakázaný SPAM?

Autor: Redakce UNO. Úterý 19. září 2017.

nevyžádaná poštaPokud jste členem nebo se jiným způsobem podílíte na fungování neziskové organizace (ať už spolku, nadace, ústavu nebo třeba obecně prospěšné společnosti), s největší pravděpodobností se více či méně pravidelně obracíte na veřejnost formou e-mailů obsahujících např. informace o vašich aktivitách, chodu organizace či obecně zprávami o tématu, kterému se vaše organizace věnuje.

Napadlo vás někdy, že by se mohlo jednat o tzv. obchodní sdělení, které se řídí speciálními pravidly?

Tématu se věnuje ve svém článku brněnský advokát JUDr. David Záhumenský. Stojí za přečtení, abyste se vyvarovali možných následků spojených s rozesíláním nevyžádané pošty. 

   

Amelie hledá dobrovolníky na onkologickou ambulanci

Autor: Administrator. Úterý 19. září 2017.

Read moreDobrovolnický program Amelie v Olomouci právě nyní rozšiřuje řady svých dobrovolníků, kteří působí na Onkologické klinice olomoucké Fakultní nemocnice. Amelie hledá především dobrovolníky, kteří by rádi poskytli svůj čas nemocným a jejich blízkým na onkologické ambulanci. Budoucí dobrovolníci získají nejen jedinečné zkušenosti a možnost seberealizace, ale i bezplatné vzdělávání. Nezisková organizace Amelie poskytuje bezplatnou psychosociální pomoc dospělým onkologicky nemocným a jejich blízkým již více jak deset let. Bezplatné služby odborného psychologického a sociálního poradenství nabízí organizace také prostřednictvím svého Centra Amelie v Olomouci, které koordinuje i zdejší akreditovaný dobrovolnický program Amelie. Ten je uskutečňován nejen přímo v tomto Centru Amelie a od roku 2009 také na dvou lůžkových odděleních Onkologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc.

celý článek

   

Unie zaměstnavatelských svazů ČR zve na Konferenční den neziskových organizací

Autor: Administrator. Neděle 17. září 2017.

Read moreUnie zaměstnavatelských svazů ČR pořádá Konferenční den neziskových organizací - Odbornou konferenci "NEZISKOVÝ SEKTOR v roce 2018" a odbornou konferenci „Transparentní lobbing“. Konferenční den neziskových organizací se koná 9. listopadu v Praze. Pořádá jej Unie zaměstnavatelských svazů ČR ve spolupráci s Asociací veřejně prospěšných organizací ČR pod záštitou ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu JUDr. Jana Chvojky. 

celý článek

   

Strana 7 z 197