Svátek má Hedvika
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Ryzáček, z.s. byl zařazen do projektu Nadace ČEZ „Pomáhej pohybem“. Pomoci Ryzáčku tak nyní můžete i vlastním aktivním pohybem

Autor: Administrator. Pondělí 12. června 2017.

Ryzáček zsRyzáček, z.s. byl zařazen do projektu Nadace ČEZ Pomáhej pohybem. Aplikace Pomáhej pohybem je nástroj, díky kterému má uživatel možnost vlastním aktivním pohybem určovat, na které projekty a v jaké výši má Nadace ČEZ finančně podpořit. Stažením aplikace do svého chytrého telefonu a pohybem (chůzí, během, jízdou na kole a dalšími sporty) můžete pomoci získat co nejvyšší finanční podporu. Pojďte s námi pomoci Ryzáčkovi vyběhat, vychodit či vyjezdit co nejvíce bodů! Projekt bude do aktivního procesu získávání bodů zařazen v průběhu 14 dní. Projekt je zaměřen na hiporehabilitaci a na nákup krmiva a krmných doplňků pro koně, tedy pro ty členy týmu, bez kterých by aktivity spolku neměly smysl. Veškeré informace o projektu Pomáhej pohybem a o aplikaci najdete zde. Za Vaši případnou pomoc děkuje celý pracovní tým Ryzáčka, z.s.

 

Červnové pozvánky Muzejní společnosti Litovelska

Autor: Redakce UNO. Středa 07. června 2017.

velká muzejníMuzejní společnost Litovelska Vás zve na nejbližší akce, které se budou konat v Muzeu Litovel v sobotu 10. června a v úterý 13. června 2017. V sobotu 10. června 2017 od 13 do 16 hodin je připraven doprovodný program k výstavě Zmatené peníze. Velká muzejní loupež proběhne v rámci celoměstské akce Hanácké Benátky. Program je vhodný pro všechny soutěživé typy, pravidla soutěže naleznete zde. V úterý 13. června 2017 od 17 hodin se ve výstavním sále Muzea Litovel uskuteční přednáška Tajná poselství naší měny, vedená Davidem Křížanem.

   

Připomínka: V úterý 13. června odpoledne proběhne 19. krajský sněm Unie NNO Olomouckého kraje

Autor: Hynek Pečinka. Středa 07. června 2017.

Logo UNO barevne 1Zástupcům našich členských, ale i nečlenských neziskových organizací si dovolujeme připomenout, že v úterý 13. června odpoledne se bude v Olomouci konat už 19. krajský sněm naší Unie s pestrým programem novinek, příkladů dobré praxe a tipů pro rozvoj vaší organizace a neziskového sektoru v našem regionu vůbec. Po skončení oficiální části sněmu bude možnost setrvat na zahradě objektu a navazovat či utvrzovat kontakty u pevného (grilovaného) a tekutého občerstvení. 

Zde najdete pozvánku, přihlášky přijímá náš sekretariát na e-mailu  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo online na odkazu  https://goo.gl/V3cerX, a to do 10. června včetně. Přijít můžete i bez ohlášení, ale kvůli zajištění dostatečného množství občerstvení budeme radši za přihlášení v termínu.

Těšíme se na Vaši aktivní účast!

   

Programová nabídka RC Heřmánek na červen určitě nezklame. Spousta akcí na Vás čeká každý týden, dokonce i o víkendech

Autor: Administrator. Neděle 04. června 2017.

Heřmánek 2017 06 obrázekČerven je tady! Léto začíná nabývat reálné obrysy a sním i příslib více slunce a světla, jednoho z šesti S, které uvolňují stres. Které jsou ty další? Kromě světla je to i spánek, sex, sport, smích a strava, tedy dobrá strava! Jednoznačně nic nečekaného, ale na druhou stranu, kdo z nás si těchto antistresorů dopřeje do sytosti? Team Heřmánku všem přeje, ať na Vás stres nemůže; ostatně k tomu určitě přispěje i programová nabídka centra na měsíc červen. Věříme, že ani tentokrát nezklame, protože každý týden, dokonce i o víkendech je toho dost. Úplnou nabídku si můžete prohlédnout zde.

   

Seminář Rizikové faktory malých obcí v kontextu sociálního vyloučení cílí na prevenci sociálního vyloučení v Olomouckém kraji

Autor: Administrator. Středa 31. května 2017.

Read moreAgentura pro sociální začleňování (ASZ) ve spolupráci se Sekretariátem Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) připravily seminář zaměřený na hlavní problémy a rizikové faktory vedoucí ke vzniku nebo prohlubování sociálního vyloučení. Pracovní seminář Rizikové faktory malých obcí v kontextu sociálního vyloučení se koná v pátek 16. června 2017 od 9:30 do 12:30 hodin v: BEA centru Olomouc, tř. Kosmonautů 1288/1, 799 00 Olomouc, salonku Éta. Akce prostřednictvím příkladů dobé praxe cílí na prevenci sociálního vyloučení v Olomouckém kraji, zejména s ohledem na specifika malých obcí.

celý článek

   

Hravá prohlídka přírodní galerie pro rodiče a děti, stavba bronzové výhně či otevřené víkendy v Rajské Zahradě a Sluneční hoře - nejen na to láká v létě Sluňákov

Autor: Administrator. Středa 31. května 2017.

Read moreAkce Sluňákova / Domu přírody Litovelského Pomoraví během léta nabízí prohlídku přírodní galerie pro rodiče a děti, stavbu bronzové výhně formou workshopu či otevřené víkendy v Rajské Zahradě a Sluneční hoře. Již tento pátek 2. června od 16:30 se můžete zúčastnit programu Hravá prohlídka přírodní galerie. Lektorovaný hravý program pro rodiče s dětmi ve věku 4-104 let provede zákoutími areálu Domu přírody Litovelského Pomoraví formou her a společného zkoumání. Ke Sluneční hoře vedou pouze některé ze spletitých cest a hora se otevře jen tomu, kdo prožije setkání se čtyřmi živly. Přihlaste se na email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 585 154 882. Rodinné vstupné 100 Kč. Facebook událost.

Z dalších akcí představujeme:

celý článek

   

Přijďte se podívat na Den otevřených dveří DC 90 do Topolan

Autor: Administrator. Pondělí 29. května 2017.

DC den otevřených dveříDC 90 o.p.s., Střední a Základní škola DC 90 s.r.o. a Dílny DC 90 o.p.s. pořádají Den otevřených dveří - neformální setkání sponzorů, přátel a veřejnosti ve čtvrtek 15. června 2017 od 10.00 do 19.00 hodin v areálu DC 90, Nedbalova 36/27, Olomouc – Topolany. Přichystán je bohatý program: prohlídka areálu, prodej výrobků, laserová střelnice Městské policie Olomouc, vystoupení mažoretek, šermířů z CMG Prostějov, roztleskávaček z DDMO Olomouc, AITEN GROUP, tanečního kroužku DC 90, dramatického krouže uDC 90, líčení kosmetikou MARA Kay a mnohé další soutěže a zábava. Bohaté občerstvení je zajištěno. Více informací na tomto odkaze. Autobusové spojení do Topolan zajišťuje linka MHD č. 26.

   

V půli června proběhne sněm reprezentace neziskového sektoru Olomouckého kraje

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 29. května 2017.

Read moreReprezentace neziskového sektoru našeho regionu zamíří v úterý 13. června do Olomouce. Bude se zde konat už devatenáctý sněm Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje. Podvečerní výroční zasedání s vystoupením několika hostů, z nichž každý má shromážděným zástupcům občanské společnosti co říci, se už tradičně bude konat v prostorách Oblastní unie neslyšících a účastníky sněmu čeká po skončení oficiální části volná zábava na zahradě spojená s grilováním a navazováním nových kontaktů.

celý článek

   

Skauti obnovovali okolí kostela ve Staré Vodě

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 25. května 2017.

Read moreSkautské středisko Ladislava Ruska zahájilo již 23. rok práce na Obnově Staré Vody. Skauti se společně s dalšími dobrovolníky opět sešli v areálu poutního místa Stará Voda u Libavé, aby pokračovali v Obnově Staré Vody. Jde o dlouhodobý mezinárodní projekt péče o zaniklou věhlasnou obec s kostelem sv. Anny a sv. Jakuba.

Sešlo se celkem 72 skautů, z toho byli dva z Kanady a sedm z Polska. Přišlo také pět členů okrašlovacího spolku Lubavia, který vznikl v Libavé za účelem péče a ochrany památek Libavska.

celý článek

   

Poradna Sdružení obrany spotřebitelů hledá nové prostory i spolupracovníky v Olomouci

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 25. května 2017.

Read moreBezplatná osobní poradna Sdružení obrany spotřebitelů - Asociace, z.s. v Olomouci bude pravděpodobně muset skončit svou činnost pro Olomoucký kraj, protože poradna v současné době nemá prostory pro svůj provoz. Proto si Sdružení dovoluje touto cestou požádat o pomoc při hledání náhradních prostor v městě Olomouci.

Prakticky by stačila jedna malá místnost pro stůl a dvě židle, počítače a telefony mají poradci Sdružení vlastní. Sdružení je schopno uhradit případný nájem, ovšem pouze v nižší cenové relaci. Může také vyškolit nové poradce, pokud by měli zájem pracovat v poradně, do níž v současnosti dojíždějí poradci z Brna. I když existuje více menších spotřebitelských organizací, Sdružení obrany spotřebitelů je jediné, které si zakládá na vysoké odbornosti.

celý článek

   

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR zve na seminář „Aktivní neziskovky důvěryhodné pro dárce a partnery“

Autor: Administrator. Úterý 23. května 2017.

Read moreAsociace veřejně prospěšných organizací ČR Vás zve na seminář Aktivní neziskovky důvěryhodné pro dárce a partnery. Seminář proběhne v úterý 30. května 2017 od 10 do 12 hodin v bezbariérových prostorách Oblastní unie neslyšících Olomouc z. s. (Jungmannova 972/25). Obsahem setkání bude představení činnosti Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) a diskuze o aktuálních tématech, která se týkají neziskových organizací.

celý článek

   

Strana 7 z 192

Projekt „Pomáháme neziskovkám" v roce 2017 finančně podpořilo město Šumperk. Jedná se především o finanční podporu činnosti koordinačních pomocníků v regionu, webu UNO-OK.cz, podporu akcí v regionu a činnost sekce.