Svátek má Bernard
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Říjnový program RC Heřmánek nabízí přátelský, inspirativní a bezpečný prostor pro celou rodinu

Autor: Administrator. Středa 03. října 2018.

rc heřmánekZačátek školního roku je dávno pryč a už zase jedeme… Koleje se zajíždějí a rychlost se zvyšuje. Je to ale nutné? Nejsou to především nároky druhých a drsní manažeři v nás samotných, kdo nás vede k tomu, že je nutné stále lépe, rychleji, hlouběji, výš a víc? Hyrum Smith tvrdí, že „každé ráno máme po zazvonění budíku úplně novou příležitost udělat v čase, který nám byl darován, to, co chceme. A po celý zbytek života budeme tento dar dostávat znovu a znovu.“ Co tedy víc, než přát vám i sobě, abychom si v realitě všedního dne mohli dovolit dělat nejen to, co musíme, ale i to, co skutečně chceme… Najdete-li si v tomto čase i prostor nahlédnout do říjnového programu RC Heřmánek, věříme, že vás nezklame! Přejeme vám krásný podzim.

 

V krásném podhůří Jeseníků se letos opět uskuteční Rejchartická pouť. Zúčastníte se také?

Autor: Administrator. Úterý 25. září 2018.

rejchartickáV sobotu 29. září se bude v Rejcharticích konat tradiční rejchartická Svatomichalská pouť. Hlavní program bude zahájen ve 12:00 hodin slavnostní mší svatou v kostele sv. Michaela, kde vystoupí pěvkyně Eva Benešová s ukázkou z jejího sólového projektu The best of Opera Melodies. Program pokračuje vystoupením skupiny Holátka, šermířů, tanečního spolku Galaxie X a kouzelníka Mavericka. Od 17:00 hodin zahraje v kulturním domě kapela Pohoda a následně Kaťáci. Po celé odpoledne budou na rejchartickém rynku stánky s řemeslnými výrobky, balónková show a další atrakce pro děti. Organizaci akce zajistila Obec Rejchartice, Římskokatolická farnost Šumperk a Obnova kulturní dědictví Údolí Desné z.s.

   

Pozvánka na celostátní konferenci Neziskový sektor 2019

Autor: Redakce UNO. Pondělí 24. září 2018.

1479308779 img-3618Unie zaměstnavatelských svazů ČR Vás zve na Konferenční den neziskových organizací - "NEZISKOVÝ SEKTOR 2019", který proběhne ve čtvrtek 29. listopadu v Praze - Palác Charitas, Karlovo náměstí 5. Konferenční den se koná pod záštitou zmocněnkyně vlády pro lidská práva a náměstkyně pro řízení Sekce pro lidská práva Úřadu vlády, Mgr. Martiny Štěpánkové, MPA. Cílem konference „Neziskový sektor 2019“ je diskutovat o aktuálních tématech v oblasti neziskového sektoru, tj. aktuální situace v legislativě, výhled na další období, vize, záměry, očekávané změny a rizika.

Konference se zúčastní zástupci státu, jednotlivých neziskových organizací, odborového svazu, podnikatelských subjektů, odborníci, politici. Podrobný program najdete zde. Přihlašovat se můžete na tomto odkazu.

   

Operační program Zaměstnanost zve do Olomouce na konferenci o dotačních příležitostech

Autor: Redakce UNO. Pondělí 24. září 2018.

Read moreŘídicí orgán Operačního programu Zaměstnanost (ŘO OPZ) zve na minikonferenci Dotační příležitosti nejen pro poskytovatele sociálních služeb. Tuto akci organizuje Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV), Odbor podpory projektů ve spolupráci s Olomouckým krajem. Minikonference se koná v pátek 12. října od 9 do 13 hodin v konferenčním sále Krajského úřadu Olomouckého kraje, Jeremenkova 40a, Olomouc.

V jednom dni na jednom místě Vám představíme dotační možnosti z Operačního programu Zaměstnanost (OPZ), projekty realizované z Evropského sociálního fondu a také Národní dotační tituly MPSV. V odpoledním programu se Vám, v rámci kulatých stolů, blíže představí celostátně realizované projekty MPSV.

celý článek

   

Zveme na třídenní akce k 500. výročí nejstaršího hmotného dokladu o litovelských střelcích

Autor: Administrator. Čtvrtek 20. září 2018.

Read moreHistorický spolek Kirri, Muzeum Litovel a Muzejní společnost Litovelska Vás zvou na Litovelské střelecké slavnosti, které se uskuteční k 500. výročí litovelských střelců v Muzeu Litovel a parku před ním od pátku 21. do neděle 23. září, hlavní program bude v sobotu 22. září. Těšit se můžete na vystoupení různých spolků, střeleckou výstavu, poprvé budou vystaveny originály všech 4 litovelských střeleckých řetězů, představen bude nový (pátý) litovelský střelecký řetěz, nebude chybět křest knihy o historii litovelských střelců a střelnice a zábava pro děti i celou rodinu. Občerstvení je zajištěno a celá akce je zdarma. Bližší informace a časový harmonogram najdete níže.

celý článek

   

ANNO ČR vydala další číslo svého bulletinu

Autor: Administrator. Čtvrtek 20. září 2018.

ANNO logo1Bulletin Asociace nestátních neziskových organizací ČR za rok 2018 se věnuje období od ledna do června 2018. ANNO ČR se v první polovině letošního roku zaměřovala především na veřejné akce z realizovaných projektů Operačního programu Zaměstnanost a Úřadu Vlády České republiky. Ke kulatému stolu usedli její zástupci i se zástupci veřejné správy. Zájemcům o pomoc byly individuálně předány rady prostřednictvím právní poradny, Asociace se věnovala i zájemcům o analýzy sociálních témat. V uplynulých šesti měsících jich bylo sepsáno hned 14. Nadcházející období se proto v ANNO ČR ponese ve znamení akcí a tvorby publikací, které získané poznatky dají dohromady a vyhodnotí. Mohou tak přinést veřejnosti a státní správě účinný návod, co v těchto oblastech změnit. Uvnitř Bulletinu naleznete přehled činnosti, informace o aktivitách členů ANNO ČR a odkazy na studie o sociálních tématech.

   

Proběhl krajský sněm neziskového sektoru. Připomněl dvacet let spolupráce i snah o dialog s ostatními složkami společnosti

Autor: Hynek Pečinka. Úterý 18. září 2018.

Read morePřes třicet zástupců neziskového sektoru ze všech okresů našeho regionu věnujících se nejrůznějším oborům činnosti se spolu se zajímavými hosty, kteří jim měli co říct, sešlo ve čtvrtek 13. září v Olomouci na jubilejním dvacátém Krajském sněmu Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje. Tato platforma na střední Moravě dlouhodobě zastřešuje neziskové aktivity a působí jako spojovník nevládních organizací i jejich mluvčí vůči státní správě, územní samosprávě a dalším sektorům společnosti. Krajský sněm se konal v novém Klubu volnočasových aktivit Pešek ve čtvrti Povel, který pro sněmování zdarma zapůjčilo statutární město Olomouc.

celý článek

   

Pozvánka na konferenci „DOBROVOLNICTVÍ V OLOMOUCKÉM KRAJI“

Autor: Administrator. Pondělí 17. září 2018.

olomoucký kraj logoCílem konference „Dobrovolnictví v Olomouckém kraji“ je představit aktuální situaci dobrovolnické služby v Olomouckém kraji s ohledem na celostátní rovinu (legislativa, financování) a možný potenciál rozvoje dobrovolnictví zvláště v sociální oblasti. Konference je určena zástupcům vysílajících a přijímajících organizací v oblasti dobrovolnické služby, zájemcům z řad NNO a poskytovatelů sociálních služeb rozvíjejících dobrovolnictví. Konference se uskuteční dne 4. října 2018 v Kongresovém sále Olomouckého kraje (Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc) v čase od 9:00 do 15:00 hodin.

maltezska-pomocKonference se koná v rámci individuálního projektu Olomouckého kraje „Podpora plánování sociálních služeb a sociální práce na území Olomouckého kraje v návaznosti na zvyšování jejich dostupnosti a kvality“ a pro projekt ji odborně zajišťuje Maltézská pomoc, o.p.s. Záštitu nad konferencí převzal hejtman Olomouckého kraje pan Ladislav Okleštěk. Konference je bezplatná, občerstvení je zajištěno. Program konference naleznete na tomto odkaze. Prosíme o případnou rezervaci tohoto termínu ve Vašich diářích a sdělení zájmu se konference zúčastnit na této webové adrese, a to do 23. 9. 2018. Případné další dotazy směřujte na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Kapacita kongresového sálu je omezená, Vaše účast bude následně potvrzena.

   

Martina Berdychová: Neziskovky jsou snadným terčem populistů, protože nemají společného silného představitele, který by je obhájil

Autor: Redakce UNO. Pondělí 17. září 2018.

Read moreAsociace nestátních neziskových organizací České republiky právě vydala první číslo svého bulletinu, který má ambici co půl roku informovat o stavu neziskového sektoru v Česku a o jeho hlavních aktivitách a výzvách pro něj. Ve velkém rozhovoru říká Martina Berdychová, předsedkyně Asociace NNO ČR: "Neziskovky jsou snadným terčem populistů, protože nemají společného silného představitele, který by je obhájil. Škodí nám i nejednotnost, nepřehlednost a mnohdy také rozhádanost neziskového sektoru." 

celý článek

   

Stručně o prázdninové činnosti naší Unie

Autor: Hynek Pečinka. Úterý 11. září 2018.

IMG 20180105 184227 927Ani o prázdninách jsme nebyli úplně nehybní. Fungoval informační servis pro neziskovky i o nich - na našem webu jste si mohli přečíst desítku článků, na některé z nich odkazoval i náš facebookový profil, kde jsme navíc sdíleli i pozvánky na akce našich členských i spřátelených organizací. Několik neziskovek využilo i nabídku právního poradenství, například souvisejícího s likvidací nečinného spolku či doplnění údajů do veřejného rejstříku.

Sešlo se i předsednictvo naší Unie, a to ve čtvrtek 23. srpna odpoledne, tradičně v prostorách sdružení OK4Inovace v olomouckém "mrakodrapu" RCO. Věnovalo se především přípravě nadcházejícího krajského sněmu neziskového sektoru, který proběhne už tento týden. Dalšími body byla aktuální kondice členské základny a naše zapojení do letošního ročníku celostátního oceňování osobností neziskového sektoru. Podrobnosti si můžete přečíst v zápise: pdfZapis_pUNO_37.pdf

   

Senioři i maminky s dětmi. Z klubu pro seniory se stává komunitní centrum

Autor: Redakce UNO. Úterý 11. září 2018.

Read moreStatutární město Olomouc srdečně zve na slavnostní otevření komunitního centra „Klub volnočasových aktivit PEŠEK“. Klub se nachází v přízemních prostorách Domu s pečovatelskou službou statutárního města Olomouce na ulici Peškova 1. Slavnostní otevření za účasti náměstka primátora, RNDr. Ladislava Šnevajse, se uskuteční v pondělí 17. září. V 8.45 je zahájí svým vystoupením děti z Fakultní základní školy dr. Milady Horákové a Mateřské školy Olomouc, Rožňavská 21. Po celý den je připraven bohatý doprovodný program, vstup je po celý den zdarma.

celý článek

   

Strana 7 z 210