Svátek má Bernard
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Muzejní společnost Litovelska zve na svůj jarní program. Nejen milovníci ptačího zpěvu si přijdou na sv

Autor: Redakce UNO. Pátek 05. května 2017.

CHKO Litovelské PomoravíMuzejní společnost Litovelska Vás zve na své květnové akce, které se budou konat v pondělí 8. května, v sobotu 13. května, ve čtvrtek 18. května a v neděli 28. května 2017. V pondělí 8. května 2017 od 8 do cca 11 hodin se uskuteční přírodovědná vycházka Vítání ptačího zpěvu v CHKO Litovelské Pomoraví, vedená Janem Vidlařem a Ing. Radovanem Urválkem. Sraz účastníků je na železniční stanici Litovel - město. V sobotu 13. května 2017 od 14 hodin povede komentovanou vycházku litovelským hřbitovem paní Marie Hrubá. Sraz zájemců je u vstupní brány litovelského hřbitova. Ve čtvrtek 18. května 2017 od 17 hodin bude o Penězích, jak jak je neznáte přednášet Ing. Josefe Moša, CSc.. Přednáška se uskuteční ve výstavním sále Muzea Litovel ve stálé expozici řemesel. A stále jsou volná místa na zájezd do Kroměříže za krásami tamních zahrad, kterými v neděli 28. května provede ing. Lenka Křesadlová, Ph.D. Podrobný program exkurze naleznete zde.

 

Co chystají olomoučtí Přátelé přírody na květen?

Autor: Hynek Pečinka. Úterý 02. května 2017.

Read moreNějak jsme s tím jarem asi předčasně jásali. Na konci dubna panovaly deště a ranní teploty kolem nuly, které se ani přes den o moc nezvedají. Snad to brzo skončí a my se budeme moci těšit z údajně nejkrásnějšího ročního období. V měsíci květnu chtějí olomoučtí Přátelé přírody rozrazit nepříznivé počasí následujícími akcemi zaměřenými především na vzájemném setkávání. Společně si užijeme první letošní muzicírování v kulisách olomouckých parků, společně se vypravíme do pro některé neznámých končin čtvrti Nová Ulice, spolu vyjedeme na kolech na Prostějovsko a budeme vařit na řecký způsob a setkáme se i nad historickým románem. Setkávání s ostatními lidmi je to, co dělá člověka člověkem a prospívá mu. A kdo jsme my, abychom to měnili, že? Navíc si stačí jen vybrat z následující nabídky:

celý článek

   

Oslava života na prvomájovém Ekojarmarku na Horním náměstí zakončí program Ekologických dnů Olomouc

Autor: Administrator. Pátek 28. dubna 2017.

Read moreVelký Ekojarmark ukončí 1. května na Horním náměstí v Olomouci již 27. ročník festivalu Ekologické dny Olomouc, který pořádá Sluňákov. Historické centrum města se zaplní stánky s tradičními řemesly. Ty doplní řada hravých stanovišť pro rodiče s dětmi, včetně dílen o udržitelné domácnosti bez odpadků a o hliněných omítkách v praxi. Dvě svá divadelní představení pro děti odehraje u Caesarovy kašny oblíbené Divadlo Víti Marčíka. Součástí jarmarku je tradičně kampaň „Olomouc třídí odpad“. Pořadatelé v rámci jejího proglamu na Ekojarmarku vyhlásí výsledky soutěže škol ve sběru starého papíru. Svět odpadů, od jejich původu až po recyklaci, představí lidem i dětem společnosti Eko-Kom, Ekolamp a Ecobat. Asekol ve 14:00 předá na hlavním pódiu televizor výherci, který bude slosován z lidí jež donesou na jejich stánek během dne starý mobil.

celý článek

   

Přichází májový přehled všeho, co si pro Vás a Vaše děti připravilo RC Heřmánek

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 27. dubna 2017.

Heřmánek 2017 květenHeřmánek slaví v květnu už své 11. narozeniny a tradičně si připravil bohatý program nejen pro maminky s dětmi. Chcete se naučit psát životopis a uspět u přijímacího pohovoru? Chcete zvládnout první pomoc, ujistit se, že Vaše dítě vidí dobře, nebo si jen tak užít čas s dětmi při cvičení, zpívání, v herně, či v lese? Všeho bude dost… Z programu pro Vás vybíráme vysoce aktuální téma: na besedě s psychiatričkou pro děti a mládež MUDr. Bc. Danielou Zmeškalovou se dozvíte, co dělat, když Vaše děti milují tablety, mobilní telefony a herní konzole až příliš. Co je vůbec příliš? A co dělat, aby se dítě nestalo závislým na moderních technologiích? Beseda se uskuteční v prostorách RC Heřmánek v pondělí 29. května od 10:30 do 12:00 hodin. Kompletní květnový program centra je k dispozici zde.

   

Zveme Vás na seminář „Základy fundraisingu zaměřené na firemní dárce“

Autor: Administrator. Úterý 25. dubna 2017.

Read moreNadace rozvoje občanské společnosti Vás zve na seminář Základy fundraisingu zaměřené na firemní dárce vedený Ing. Pavlem Němečkem, ředitelem neziskové organizace Sdružení D v Olomouci a ředitelem konzultační a poradenské agentury InfoThea. Seminář se uskuteční v pražských prostorách NROS dne 24. května 2017 od 9.30 do 16.30 hodin. Obsahem semináře bude fungování fundraisingu, specifika získávání prostředků od firemních dárců, vyzkoušíte si telefonické sjednávání schůzky a mnoho dalšího. Seminář je určen zejména vedoucím pracovníkům NNO, fundraiserům ale i dalším zájemcům o dané téma. 

celý článek

   

Dobrovolníci jsou třeba všude, staňte se jedním z nich

Autor: Administrator. Pondělí 24. dubna 2017.

dobrovolnikCentrum Amelie stále hledá dobrovolníky - lidi, ochotné spolupracovat, nabídnout svůj čas a znalosti či dovednosti. Mnoho lidí se obává toho, že nestačí jejich znalosti a dovednosti anebo se jim nechce chodit do nemocnic. A přitom by rádi něco udělali, jen neví jak. Paní Zuzana k tomu po té, co jako dobrovolník zpívala v nemocnici, řekla: „To mě ani nenapadlo, že by tohle mohlo být ono. A přitom to je tak lehké!“ Kdybyste měli chuť, podívejte se na příběhy dalších z nich. Připravuje se také školení dobrovolníků pro Olomouc na 27.-28. dubna 2017. 

Dobrovolníky hledá Amelie i pro zajištění tradiční sbírky Český den proti rakovině, které se díky symbolu kvítku Měsíčku lékařského říká Kytičkový den. Do něj se zapojují organizace z celé republiky, sdružené v Lize proti rakovině, a prodávají kvítky se stužkou s cílem nabízet osvětové materiály a najít zdroje pro boj s rakovinou. Do této akce se již několik let zapojuje i Amelie a její dobrovolníci. V letošním roce se sbírka koná 10. května 2017. Pokud byste se chtěli připojit, ozvěte se do 25. dubna koordinátorkám a domluvte se na podrobnostech.

   

Zúčastněte se jedinečného evropského setkání Europe in Action 2017 „O mých vztazích a přátelství“!

Autor: Redakce UNO. Středa 19. dubna 2017.

Read moreZúčastněte se jedinečného evropského setkání na Konferenci Europe in Action (Evropa v akci) 2017, které se koná v České republice po 12 letech! Budete mít možnost si vyslechnout zajímavé informace, podněty, příběhy a inspirace, které se vztahují k tématu důležitému pro každého člověka: „O mých vztazích a přátelství“. Můžete také sdílet vlastní zkušenosti prostřednictvím diskuzí se skupinou lidí, kteří řeší stejnou otázku – jak dát prostor člověku s mentálním postižením pro soukromí a intimní život, který vede ke zdravému rozvoji osobnosti a k uspokojení jedné ze životních potřeb každého člověka – být milován a také mít někoho „pro sebe“ – partnera, kamaráda, přítele.

celý článek

   

Nabídka aktivně strávených Velikonoc přilákala čtyřicítku zájemců, včetně zahraničních

Autor: Hynek Pečinka. Úterý 18. dubna 2017.

xMala liska Velikonoce 2017 032Velikonoce nenechali olomoučtí Přátelé přírody - skupina Malá liška za dobu své sedmileté historie nikdy neobsazené svými akcemi. Letos připadly na půlku dubna, což jsme přivítali, protože už je venku tepleji, jsou otevřené památky a jiné atrakce a taky lidé mají lepší náladu. Pod názvem "Velikonoce v pohybu" proběhlo o velikonočním víkendu 14. - 16. dubna několik aktivit, na které jsme přilákali přes čtyřicet účastníků včetně dvou zahraničních. Přidali se k nám totiž Traude a Erwin Drexlerovi z jedné z vídeňských skupin Přátel přírody. V Olomouci nebyli poprvé, a i když oproti plánu zůstali na návštěvě zdejších Přátel přírody sami, rádi přijeli, aby se s námi seznámili a zároveň připravili půdu na cykloturistický zájezd Vídeňanů na Olomoucko, na nějž se těšíme v srpnu.

A co se vlastně všechno dělo? Dozvíte se z článku a fotek zde.

   

Muzejní společnost Litovelska pořádá cyklovýlet do Vesnického muzea Želechovice a exkurzi do Kroměříže

Autor: Administrator. Pondělí 17. dubna 2017.

pecialistka na historickou zeleň Lenka Křesadlová z Národního centra zahradní kultury. | foto: Luděk Ovesný, MAFRANejbližší akce Muzejní společnosti Litovelska se konají v sobotu 22. dubna a v neděli 28. května 2017. V sobotu 22. dubna 2017 zve muzejní společnost na cyklistický výlet za poznáním, tentokrát do Vesnického muzea Želechovice. Muzeem návštěvníky provede Petr Stránský, spoluzakladatel muzea. Sraz cyklistů je před budovou Muzea Litovel ve 13 hodin, pro ostatní zájemce platí sraz ve 14 hodin u budovy Obecního úřadu Želechovice. V neděli 28. května 2017 pořádá muzejní společnost první letošní zájezd, a to do Kroměříže za krásami tamních zahrad, kterými provede ing. Lenka Křesadlová, Ph.D. Zájemci se mohou hlásit již nyní. Podrobný program exkurze naleznete zde. Účastnický poplatek 250,- Kč je třeba v Muzeu Litovel uhradit nejpozději do neděle 21. května 2017.

   

Zveme na seminář „Controlling v NNO a kontrola projektů“ s Janem Kamenickým, finančním ředitelem Člověka v tísni

Autor: Administrator. Pondělí 17. dubna 2017.

Read moreNadace rozvoje občanské společnosti Vás zve na seminář Controlling v NNO a kontrola projektů s lektorem Janem Kamenickým, finančním ředitelem Člověka v tísni. Seminář se uskuteční 4. 5. 2017 od 9.30 do 16.30 hodin ve vzdělávacím středisku NROS v Praze. Obsahem semináře budou Kontrolní procesy obecně a projektový audit (s ohledem na specifika neziskového sektoru) v dopoledním bloku a Kontroling nefinančních skutečností a analýza rizik v odpoledním bloku.

Seminář je určen pro finanční a projektové manažery/manažerky, ekonomy a pracovníky NNO, kteří si rozšiřují svou kvalifikaci v oblasti finančního a organizačního řízení. Účastníci tohoto semináře budou moci konzultovat předem zaslané otázky ke státní dotační politice. Otázky zasílejte na adresu:  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Přihlašovací formulář najdete zde.

celý článek

   

Charita Zábřeh připravuje tradiční materiální sbírku

Autor: Administrator. Čtvrtek 13. dubna 2017.

Read moreI na letošní jaro připravila Charita Zábřeh ve spolupráci s městy Zábřeh a Mohelnice materiální sbírku šatstva, obuvi, lůžkovin a domácích potřeb. Proběhne hned po Velikonocích a z jejího výtěžku bude Charita pomáhat potřebným lidem. Pokud jste již zahájili jarní úklid svých šatníků a domácností, můžete tyto věci věnovat do sbírky, která se bude konat ve dnech 20.-22. dubna 2017. Veškeré sezónní oblečení i obuv, lůžkoviny, deky, polštáře, ručníky i domácí potřeby budou sbírány ve čtvrtek a pátek od 9 do  17 hodin a v sobotu od 9 do 12 hod. Sběrným místem v Zábřehu bude opět bývalý sklad nádraží ČD (nad ČS Slovnaft) a v Mohelnici lze dary nosit do nákladního auta přistaveného na Náměstí Svobody u Mohelnického kulturního centra.

celý článek

   

Strana 5 z 188