Svátek má Bernard
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Skauti obnovovali okolí kostela ve Staré Vodě

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 25. května 2017.

Read moreSkautské středisko Ladislava Ruska zahájilo již 23. rok práce na Obnově Staré Vody. Skauti se společně s dalšími dobrovolníky opět sešli v areálu poutního místa Stará Voda u Libavé, aby pokračovali v Obnově Staré Vody. Jde o dlouhodobý mezinárodní projekt péče o zaniklou věhlasnou obec s kostelem sv. Anny a sv. Jakuba.

Sešlo se celkem 72 skautů, z toho byli dva z Kanady a sedm z Polska. Přišlo také pět členů okrašlovacího spolku Lubavia, který vznikl v Libavé za účelem péče a ochrany památek Libavska.

celý článek

 

Poradna Sdružení obrany spotřebitelů hledá nové prostory i spolupracovníky v Olomouci

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 25. května 2017.

Read moreBezplatná osobní poradna Sdružení obrany spotřebitelů - Asociace, z.s. v Olomouci bude pravděpodobně muset skončit svou činnost pro Olomoucký kraj, protože poradna v současné době nemá prostory pro svůj provoz. Proto si Sdružení dovoluje touto cestou požádat o pomoc při hledání náhradních prostor v městě Olomouci.

Prakticky by stačila jedna malá místnost pro stůl a dvě židle, počítače a telefony mají poradci Sdružení vlastní. Sdružení je schopno uhradit případný nájem, ovšem pouze v nižší cenové relaci. Může také vyškolit nové poradce, pokud by měli zájem pracovat v poradně, do níž v současnosti dojíždějí poradci z Brna. I když existuje více menších spotřebitelských organizací, Sdružení obrany spotřebitelů je jediné, které si zakládá na vysoké odbornosti.

celý článek

   

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR zve na seminář „Aktivní neziskovky důvěryhodné pro dárce a partnery“

Autor: Administrator. Úterý 23. května 2017.

Read moreAsociace veřejně prospěšných organizací ČR Vás zve na seminář Aktivní neziskovky důvěryhodné pro dárce a partnery. Seminář proběhne v úterý 30. května 2017 od 10 do 12 hodin v bezbariérových prostorách Oblastní unie neslyšících Olomouc z. s. (Jungmannova 972/25). Obsahem setkání bude představení činnosti Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) a diskuze o aktuálních tématech, která se týkají neziskových organizací.

celý článek

   

Po roce můžete v květnu opět zavítat do kaple v Pekařově na Jarní setkání

Autor: Redakce UNO. Úterý 23. května 2017.

Pekařov jarní setkáníLetošní pekařovské Jarní setkání se uskuteční 27. května v kapli Nanebevzetí P. Marie v Pekařově. V téměř již „letně oděném“ podhůří Jeseníků se budete moci zaposlouchat do hudebního vystoupení žáků ZUŠ Šumperk, do kázání o sv. Janu Nepomuckém, patronu na ochranu před povodněmi a do povídání o historii povodní v Podesní. Program zahájí v 15 hodin koncert žáků ZUŠ Šumperk, následovat bude pobožnost ke sv. Janu Nepomuckému. O historii povodní v kraji promluví S. Hošek. Program ukončí varhanní vystoupení žáků ZUŠ Šumperk a závěrečné setkání před kaplí spojené s požehnáním pramenů, potoků a řek. Na Vaši účast se těší organizátoři akce Obec Jindřichov, Obnova kulturního dědictví údolí Desné z.s. a Římskokatolická farnost Hanušovice. Podrobný program setkání je k dispozici zde.

   

Ryzáček, z.s. zve na dvě příjemně strávená odpoledne u koní

Autor: Redakce UNO. Pondělí 22. května 2017.

Read moreRyzáček, z.s. zve všechny příznivce koní, ale i stavebních strojů na Dětský den v Ryzáčku na téma „Umění něžných obrů“. V sobotu 27. května 2017 od 13 hodin v prostorách Ryzáčku ve Vyšehorkách si budete moci prohlédnout možnosti využití koňské síly, ukázky práce s koňmi a také ukázky práce s těžkou technikou. Pro děti jsou navíc připraveny zábavné úkoly, projížďky na koních a v zookoutku se na děti těší poník Toffi a jeho kamarádi. Občerstvení je zajištěno, vstupné zdarma.

celý článek

   

Nadace rozvoje občanské společnosti připravila akreditovaný rekvalifikační vzdělávací program Management

Autor: Administrator. Pondělí 22. května 2017.

Read moreNadace rozvoje občanské společnosti Vás zve na akreditovaný rekvalifikační vzdělávací program Management, který se bude konat v období od 21. 8. 2017 do 18.12. 2017 v pražských prostorách NROS (Na Václavce 1135/9, Praha 5). Kurz je pořádán za finanční podpory Sociálního bankovnictví České spořitelny, a.s. Vzdělávací program je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a je určen zejména vedoucím pracovníkům NNO.

celý článek

   

Zveme na benefiční koncert duchovní hudby na Sv. Kopečku v neděli 6. června

Autor: Administrator. Pondělí 22. května 2017.

Benefice Kopeček 2017 06 04V neděli 6. června v 18 hodin se v bazilice Navštívení P. Marie na Sv. Kopečku u Olomouce uskuteční benefiční koncert duchovní hudby. Akci pod záštitou olomouckého primátora Antonína Staňka pořádá Matice svatokopecká ve spolupráci s Římskokatolickou farností na Sv. Kopečku a s olomouckým pobočným spolkem Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR. Vstupné je dobrovolné a výtěžek bude věnován na podporu osob s mentálním postižením. V rámci programu vystoupí Jan Gottwald (varhany), Pavlína Chudá (housle), Spolek Chemron s částí hudebního oratoria Pašije, Flauto armonico (flétnový soubor při ZUŠ Žerotín Olomouc) a PUSA (Pěvecké uskupení amatérů – spolek studentů a učitelů Slovanského gymnázia Olomouc).

   

Potřebujete dobrovolníky? Nebo byste se naopak jako dobrovolníci rádi zapojili? A znáte Um sem um tam?

Autor: Administrator. Pondělí 15. května 2017.

Read moreUm sem um tam je internetový projekt, na kterém najdete nabídku krátkodobých profesních dobrovolnických příležitostí. Cílem Um sem um tam je poskytnout lék na dvě bolístky neziskového sektoru. Na jedné straně stojí neziskové organizace, které potřebují vyřešit odborný problém (např. design letáku, právní radu, pomoc s kampaní na sociální síti, s korekturou, s programováním). Na takhle specifickou odbornou práci většinou lidé z organizací, kteří jsou odborníci ve svém oboru, nestačí a proto si musí najmout někdo z venku, což může být pro neziskovku velká investice.

celý článek

   

NGO Awards ocenily příklady dobré praxe, které inspirují ostatní

Autor: Redakce UNO. Středa 10. května 2017.

foto5ngoawardsVe čtvrtek 6. dubna proběhlo v rámci akce Den pro neziskové organizace vyhlášení soutěže Microsoft NGO Awards 2017 a vítězné neziskové organizace své příběhy na akci také s velkým úspěchem odprezentovaly. Druhý ročník ocenění opět hledal příklady dobré praxe, příběhy neotřelého a inspirativního využití Microsoft technologií, příběhy o tom, jak technologie pomáhají v činnosti neziskových organizací. 

Přihlášených příběhů bylo letos šestnáct, tady téměř dvojnásobek prvního ročníku. Oceňovalo se ve dvou kategoriích - Přímá pomoc cílové skupině a Organizační rozvoj. Bylo uděleno i zvláštní ocenění společnosti Microsoft. A kdo se tedy konkrétně stal vítězem letošního ročníku? Více...

   

Koná se druhý ročník sportovních her seniorů našeho regionu. Přidejte se i vy

Autor: Administrator. Úterý 09. května 2017.

Read moreDruhý ročník sportovního klání pětičlenných smíšených družstev seniorů připravuje na středu 24. května Krajská rada seniorů Olomouckého kraje. Krajské sportovní hry seniorů Olomouckého kraje 2017 se konají pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje a jsou přístupné pro širokou veřejnost na stadionu TJ Lokomotiva Olomouc. „Sportovní soutěže získávají v poslední době mezi seniory na stále větší oblibě. Naše akce jim nabízí zdraví prospěšnou alternativu smysluplného trávení volného času - ať už aktivně jako soutěžící, anebo pasivně jako diváci a fandové,“ řekla předsedkyně Krajské rady seniorů Olomouckého kraje Milena Hesová. Letos přijali pozvání a přijedou změřit své síly i senioři ze Slovenska a z Polska.

celý článek

   

V rámci festivalu "Dny umění nevidomých na Moravě" vystoupí se svým recitálem nevidomý zpěvák a klavírista Honza Mareš

Autor: Administrator. Pátek 05. května 2017.

Read moreSjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s. Oblastní odbočka Olomouc pořádá v rámci 23. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě recitál nevidomého klavíristy a zpěváka Honzy Jareše. Recitál se koná v Divadle hudby (Muzeum umění, Denisova 47, Olomouc) v úterý 6. června 2017 od 18 hodin. Honza Jareš jako první nevidomý student absolvoval obor populární zpěv a klavír na Pražské státní konzervatoři. Své sólové koncerty nebo program s doprovodem skvělých instrumentalistů uvádí po celé České republice. V jeho programu s názvem Veď mě dál, cesto má… zazní písně ze zlatého fondu naší národní kultury.  

celý článek

   

Strana 4 z 188