Svátek má Berta
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Litovelská kniha

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 03. března 2011.

Read more Muzejní společnost Litovelska,občanské sdružení, ve spolupráci s Muzeem Litovel a Městskou knihovnou Litovel pořádají setkání se současnými autory publikací se vztahem k Litovli

celý článek

 

Bulletin 2011/3

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 03. března 2011.

Read moreVážení čtenáři,

březnové vydání bulletinu OKNO začíná úvodníkem primátora statutárního města Olomouce pana M. Novotného. Na první straně ještě najdete zprávu ze Sněmu UNO a pozvánku Olomoucké sekce UNO na setkání 17.3.2011.
Z pozvánek je na straně 2 a 3 přehled akcí RC Heřmánek v březnu, zvláště pak pozvánku na přednášku PhDr. J.Svobody. Kromě pozvánky na seriál A.Černohouse "Jak přežít v Rusku" je to další pozvánka na koncert do NF OKNO. Dále je to představení projektu Nadace Malý Noe.

celý článek

   

Podpora aktivit zaměřených na sociální začleňování pro rok 2011

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 03. března 2011.

Olomoucký kraj vyhlášuje dotační program "Podpora aktivit zaměřených na sociální začleňování pro rok 2011", který je určen pro nestátní neziskové organizace. které realizují aktivity související se sociální problematikou, zaměřené na sociální začleňování osob na území Olomouckého kraje.

celý článek

   

Olomoucké MAMMA HELP CENTRUM přivítalo první návštěvníky

Autor: Redakce UNO. Středa 02. března 2011.

Read moreOlomoucké MAMMA HELP CENTRUM, které jsme tak dlouho a s nečekanými překážkami budovaly, přivítalo své první návštěvníky. Čtyřicítka pozvaných hostů se 22. února odpoledne sešla na symbolickou číši vína v nových prostorách, na adrese Dolní náměstí 42, a popřála olomouckým mammahelpkám dobrý start a hlavně spokojené a dobře ošetřené klientky.

celý článek

   

Vyprošťování pro hasiče MSK

Autor: Redakce UNO. Středa 02. března 2011.

Read moreHasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, Krajské sdružení hasičů Moravskoslezského kraje a město Hlučín dne 16. dubna 2011 organizují Soutěžní instrukčně metodické zaměstnání jednotek SDH obcí Moravskoslezského kraje předurčených pro zásahy u dopravních nehod (dále jen "soutěžní IMZ") a Krajské kolo HZS Moravskoslezského kraje ve vyprošťování (dále jen "krajské kolo").

celý článek

   

Materiální humanitární sbírka - březen 2011

Autor: Redakce UNO. Středa 02. března 2011.

materialnisbirkaCharita Zábřeh připravuje na 16.-19.3.2011 ve spolupráci s městy Zábřeh a Mohelnice jarní sbírku šatstva, obuvi, drobného vybavení domácnosti. Více informací naleznete v přiloženém letáčku.

   

Neziskovky jezdí v tramvajích a autobusech

Autor: Redakce UNO. Úterý 01. března 2011.

letak-mhdOlomoucká sekce Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO) zorganizovala zajímavou možnost pro neziskové organizace z města Olomouce, které se pomocí reklamy v MHD mohou lépe dostat do povědomí veřejnosti.

"Z dodaných materiálů jsme vybrali ty nejvhodnější a z nich pak vytvořili barevný leták formátu A3. Cestující veřejnost se bude moci dozvědět více o akcích a aktivitách neziskového sektoru, neziskovky se zase zdarma zviditelní," uvedl Hynek Pečinka, který se na přípravě letáku za Olomouckou sekci UNO podílel.

Olomoucká sekce UNO přitom nechce zůstat jen u jednorázové akce - letáky by se měly objevovat každý měsíc. Akci podporuje Dopravní podnik města Olomouce, a. s. a finančně se podílí Olomoucký kraj.

   

V Dřevohosticích jednalo Krajské sdružení Národní sítě MAS Olomouckého kraje

Autor: Marie Tesařová. Neděle 20. února 2011.

Read moreDne 17. února 2011 se na zámku v Dřevohosticích uskutečnilo jednání Krajského sdružení Národní sítě Místních akčních skupin České republiky v Olomouckém kraji (KS NS MAS OK). Zástupci MAS zvolili nové členy výboru krajského sdružení, kontrolní komise a zástupce kraje do celostátních orgánů NS MAS ČR.

celý článek

   

VRCHOL BRADLA ÚSPĚŠNĚ ZDOLÁN!

Autor: Hynek Pečinka. Úterý 15. února 2011.

Read moreZdálo by se, že není nic lepšího, než v zimě pořádně doma zatopit, uvařit si hrnek čaje, dochutit podle zvyku a užívat si pohodu domácího krbu. Příznivci a členové klubu přátel přírody Malá liška z Olomouce to viděli v sobotu 12. února trochu jinak. Vyrazili na pěší túru, na které zdolali vrchol "Moravského Blaníku" neboli Bradla. Tento úkol ležel před 28 účastníky přesně v polovině trasy, na kterou nastoupili v Libině na Šumpersku.

celý článek

   

KOUZELNÁ HUDBA PRO DUŠI ANEB JAK JAREK NEPŘIŠEL

Autor: Hynek Pečinka. Sobota 12. února 2011.

Read moreOd počátku roku 2011 rozjel své aktivity pro širokou olomouckou veřejnost klub přátel přírody Malá liška. Ve čtvrtek 10. února proběhlo první veřejné kytarohraní a zpívání pro každého, které chce Malá liška provozovat jednou za měsíc. Tématem večera byly písničky zpěváka, skladatele a textaře Jaromíra - Jarka - Nohavici. Jeho židle bohužel zůstala po celou dobu prázdná, ale třicítka lidí se i tak dobře bavila.

celý článek

   

Strana 234 z 236