Svátek má Ladislav
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Mládež v akci - newsletter 25. týden

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 23. června 2011.

Jak bude vypadat program Mládež v akci po roce 2014?, Výzva EACEA 17/2011, Dobrodružství Evropské dobrovolné služby, Infokit pro dobrovolníky.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

 

Novinky k 10. výročí založení PermaLotu

Autor: Redakce UNO. Středa 22. června 2011.

Read moreUplynulo již 10 let od chvíle kdy PermaLot zakoupil 10 hektarů v Bouzově Svojanově, uspořádal svůj první veřejný seminář a sbíral podněty ohledně toho, na jaké aktivity by se měl zaměřit. Za oněch 10 let se událo mnohé, proto pro vás chystáme na léto sérii článků věnovaných tomuto výročí.

celý článek

   

Hanácká extraliga 2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 20. června 2011.

hanacka-extraligaSbor dobrovolných hasičů Střelice Vás zve na IX.ročník soutěže hasičských družstev mužů a žen v požárním útoku "O putovní pohár exsenátora MUDr. Vítězslava Vavrouška", který se koná 25. 6. 2011 v hasičském areálu v Dětřichově. Soutěž je zařazena do Hanácké extraligy 2011.

Podrobné informace na pozvánce ZDE

   

Letní škola komunikace

Autor: Redakce UNO. Sobota 18. června 2011.

Občanské sdružení INspiro a Centrum pohybu, o.s. Vás zvou na cyklus seminářů „LETNÍ ŠKOLA KOMUNIKACE“ pod vedením lektorky Milady Šnajdrové.

Semináře se budou konat vždy od 16 do 19 hod. v termínech:
14. července 2011: Komunikační dovednosti
21. července 2011: Vyjednávací schopnosti
28. července 2011: Základy asertivity
11. srpna 2011: Neverbální komunikace
18. srpna 2011: Základy etikety
25. srpna 2011: Plánování času, el. komunikace

celý článek

   

384 lžic pro 384 hladových

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 16. června 2011.

pocitani-lzicekDnes skončila sbírka lžic a lžiček, kterou vyhlásilo Středisko SOS pro vzájemnou pomoc občanů v Olomouci. Podařilo se získat 384 lžic. „Jak už jsme uvedli při vyhlášení sbírky, lžičky budou předány pracovníkům Nízko­pra­hového denního centra Charity Olomouc, jež vydává v akutních případech stravu lidem v nouzi,“ řekl Jaromír Zbožínek, pracovník Střediska SOS.

S vděčností přijaly pracovnice střediska zásilku lžic až z Uherského Brodu. Zaslala ji 77 letá paní spolu s dopisem, v kterém napsala: „…uchovávala jsem je jako poklad pro vzpomínku na svou drahou maminku, která šířila kolem sebe dobro a i za války pomáhala všude, kde mohla…“

A tak jsme rádi, že i dnes nejen Olomoučané šířením dobra pomáhají lidem v nouzi.

   

VolnovOlomouci.cz - nový web pro volný čas dětí a mládeže

Autor: Leoš Březina. Čtvrtek 16. června 2011.

Read moreInformace o aktivitách pro volný čas dětí a mládeže v Olomouci budou od září 2011 soustředěny do jednoho místa. Zájemci o aktivní náplň svého volna je najdou na adrese www.volnovolomouci.cz. Jde o projekt Domu dětí a mládeže Olomouc, který realizovalo jeho Informační centrum pro mládež. Vytvoření webu VolnovOlomouci.cz finančně podpořilo statutární město Olomouc.

celý článek

   

Dávný dvůr v údolí Desné

Autor: Redakce UNO. Úterý 14. června 2011.

Read moreTJ Morava Velké Losiny,  Sdružení Rodičů Údolí Desné, Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje, Šumperská sekce zvou všechny děti (nejen) z Podesní na akci "Dávný dvůr v údolí Desné", která se uskuteční v sobotu 25.června 2011 u nádraží v Petrově nad Desnou.

celý článek

   

MAS – Partnerství Moštěnka podpoří 16 nových projektů na venkově za téměř devět a půl milionu

Autor: Marie Tesařová. Pondělí 13. června 2011.

Read moreMístní akční skupina – Partnerství Moštěnka rozhodla o rozdělení dalších téměř devět a půl milionů korun z programu Leader pro místní žadatele z regionu. Ve své páté výzvě vybrala 16 z 23 předložených projektů.

Největší zájem byl o oblast občanského vybavení a služeb, kam bylo podáno 12 žádostí o dotaci, z nichž uspělo osm.

celý článek

   

Slavnostní otevření zámeckého parku ve Veselíčku

Autor: Redakce UNO. Pondělí 13. června 2011.

Read moreZastupitelstvo obce Veselíčko zve na slavnostní otevření obnoveného zámeckého parku ve Veselíčku, které se uskuteční ve středu 15. června 2011 odpoledne. Rekonstrukce a obnova zeleně se mohla uskutečnit díky podpoře z Operačního programu Životní prostředí. Program rozvoje venkova LEADER zase umožnil vznik nové vodní plochy.

celý článek

   

Dříve narozené děti z celé republiky se sešly v Olomouci-Holici

Autor: Redakce UNO. Pondělí 13. června 2011.

Read morePrvní civilní setkání předčasně narozených dětí z celé České republiky proběhlo 3. května 2011 v Olomouci-Holici, v Rodinném centru (RC) Heřmánek. Na Párty s Nedoklubkem dorazilo šest desítek dětí a jejich rodičů, zúčastnili se i zdravotníci a zástupci organizací, kteří se o dříve narozené děti starají. Akci pořádalo občanské sdružení Nedoklubko ve spolupráci s olomouckým Rodinným centrem Heřmánek.

celý článek

   

Strana 215 z 230