Svátek má Leona
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Pozvánka na divadelní představení "Já jsem světlo světa"

Autor: Redakce UNO. Pondělí 06. června 2011.

Ja-jsem-svetlo-svetaDivadelní soubor MANDÁTUM působící při VIRTUS o.s. – Centru sebepoznání a tvořivosti v Jeseníku zve na divadelní představení "Já jsem světlo světa". Představení se koná v pátek 10. 6. 2011 ve 21:30 hodin v jesenickém kostele Nanebevzetí P. Marie.

Hra je postavena na textech evangelia a prostřednictvím dvou odlišných divadelních prvků – činohry a stínohry - nás zve do života Ježíše Krista.

Pozvánka ke stažení ZDE

 

Hasičská soutěž v Bezuchově

Autor: Redakce UNO. Neděle 05. června 2011.

znak-sdhSbor dobrovolných hasičů Bezuchov Vás zve na soutěž v požárním sportu "O pohár starosty SDH", která se koná v neděli 12. 6. 2011 na hřišti v Bezuchově.

Další informace na pozvánce ZDE

   

Pozvánka na konferenci „Sociální podnikání, předpoklady podnikání a příklady dobré praxe“

Autor: Redakce UNO. Neděle 05. června 2011.

Statutární město Přerov, Agentura pro sociální začleňování v romských lokalitách a Krajský úřad Olomouckého kraje zvou na konferenci s názvem „Sociální podnikání, předpoklady podnikání a příklady dobré praxe“. Konference se bude konat ve čtvrtek 23.6.2011 od 09:00 hodin ve školící místnosti Magistrátu města Přerov, dvorní trakt, ulice Smetanova 7a, Přerov.

celý článek

   

Další kolo Ligy mladých hasičů za námi

Autor: Marcela Vystrčilová. Čtvrtek 02. června 2011.

liga-drahlovV neděli 29. 5. 2011 se opět konalo další kolo Ligy mladých hasičů okresu Olomouc. Za krásného slunného počasí pořadatelé SDH Drahlov uvítali na dráze v požárním útoku 20 soutěžních kolektivů mladších a 12 družstev starších. Další týden nás čeká soutěž v Hlubočkách, tak uvidíme…

Fotografie z akce ZDE

   

Bulletin 6/2011

Autor: Zdeněk Beil. Čtvrtek 02. června 2011.

Read moreČervnové vydání bulletinu OKNO začíná zprávou o besedě s českou velvyslankyní při EU a pozvánkou na pracovní poradu ohledně www.volnovolomouci.cz na ICM v Olomouci.
Na straně 2 a 3 jsou pozvánky na zápis dětí do tanečního kroužku, Výlet na raftu od Association Military Fan a na letní tábor FreeKemp a Army Camp. Dále jsou zde pozvánky od RC Olivka na akce v červnu a nabídka klubu Olivka.
Na straně 4 je zpráva pracovní skupiny k přípravě vyhlášení udělování ceny Křesadlo pro dobrovolníky Olomouckého kraje, pozvánka na dobrovolnický seminář a výzva soutěže „Natoč film“ s dobrovolnickou kamerou pro mládež.
Na straně 4 a 5 je informace o projektu Tyflocentra o začínajícím sociálním podnikání. Na straně 5 je pozvánka na konferenci k  tématu sociálního podnikání do Přerova a zpráva o výletu Malé lišky do údolí řeky Bystřičky.

celý článek

   

Mládež v akci - newsletter 22. týden

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 02. června 2011.

Školení o Závěrečných zprávách Akce 1, Školení BiTriMulti v Řecku, Ozvěny Youthweeku, Výsledky grantového řízení R2/2011, Já, občan Evropy, Tvoř. Veď. Teď! - Akademie mladých lídrů.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

Dráčci z Dubu se zúčastnili celorepublikového Festivalu přípravek

Autor: Marcela Vystrčilová. Čtvrtek 02. června 2011.

Read moreO víkendu 27. - 28. 5. 2011 se naši nejmenší  hasiči „Dráčci z Dubu“z SDH Dub nad Moravou, jako jediní  z našeho Olomouckého kraje, zúčastnili celorepublikového Festivalu přípravek v Břehách u Pardubic. Díky skvělé organizaci a zázemí jsme byli spokojeni s ubytováním, stravou, doplňujícím programem pro děti ad. Předvedli jsme mezi 19 vystupujícími kolektivy sice část svých naučených vystoupení, jelikož není takový časový prostor, ale odjížděli jsme všichni spokojeni.

celý článek

   

Zkvalitnění poskytované sociální služby - terénní program Babylon

Autor: Redakce UNO. Středa 01. června 2011.

Read moreNa základě získaného blokového grantu pro NNO z Programu švýcarsko - české  spolupráce vydalo občanské sdružení Darmoděj tiskovou zprávu k projektu 67-BG-089  Zkvalitnění poskytované sociální služby terénní programy Babylon. Celkové náklady projektu činí 1 362 065,- Kč,  výše grantu získaného na projekt je 1 223 908,- Kč,  doba realizace květen 2011 – leden 2012.  Popis projektu: projekt umožňuje díky využití dodávkového automobilu rozšíření spektra cílových skupin terénního programu Babylon a jeho lepší časovou a prostorovou dostupnost v regionu Jesenicka.

celý článek

   

ÚSTAV ZEMĚDĚLSKÉ EKONOMIKY A INFORMACÍ - Kalendář akcí na červen 2011

Autor: Redakce UNO. Úterý 31. května 2011.

uzei1 Stáhněte si Kalendář akcí na červen 2011, který připravuje Ústav zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI). Kalendář nabízí vybrané domácí akce pořádané v oboru zemědělství, lesnictví, potravinářství a ekologie.

   

Tvoř.Veď.Teď! - Akademie mladých lídrů

Autor: Redakce UNO. Úterý 31. května 2011.

Read moreČeská národní agentura Mládež programu Mládež v Akci pořádá: Tvoř.Veď.Teď! - Akademie mladých lídrů, dlouhodobý školící kurz pro mladé lidi, kteří se nebojí vyvíjet vlastní iniciativu. Celoroční kurz je pro všechny mladé lidi ve věku od 17 do 21 let, kteří mají zájem zkoušet si nové věci a chtějí udělat něco pro své okolí a svůj osobní rozvoj.

celý článek

   

Strana 215 z 228