Svátek má Miloslava
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

VolnovOlomouci.cz - nový web pro volný čas dětí a mládeže

Autor: Leoš Březina. Čtvrtek 16. června 2011.

Read moreInformace o aktivitách pro volný čas dětí a mládeže v Olomouci budou od září 2011 soustředěny do jednoho místa. Zájemci o aktivní náplň svého volna je najdou na adrese www.volnovolomouci.cz. Jde o projekt Domu dětí a mládeže Olomouc, který realizovalo jeho Informační centrum pro mládež. Vytvoření webu VolnovOlomouci.cz finančně podpořilo statutární město Olomouc.

celý článek

 

Dávný dvůr v údolí Desné

Autor: Redakce UNO. Úterý 14. června 2011.

Read moreTJ Morava Velké Losiny,  Sdružení Rodičů Údolí Desné, Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje, Šumperská sekce zvou všechny děti (nejen) z Podesní na akci "Dávný dvůr v údolí Desné", která se uskuteční v sobotu 25.června 2011 u nádraží v Petrově nad Desnou.

celý článek

   

MAS – Partnerství Moštěnka podpoří 16 nových projektů na venkově za téměř devět a půl milionu

Autor: Marie Tesařová. Pondělí 13. června 2011.

Read moreMístní akční skupina – Partnerství Moštěnka rozhodla o rozdělení dalších téměř devět a půl milionů korun z programu Leader pro místní žadatele z regionu. Ve své páté výzvě vybrala 16 z 23 předložených projektů.

Největší zájem byl o oblast občanského vybavení a služeb, kam bylo podáno 12 žádostí o dotaci, z nichž uspělo osm.

celý článek

   

Slavnostní otevření zámeckého parku ve Veselíčku

Autor: Redakce UNO. Pondělí 13. června 2011.

Read moreZastupitelstvo obce Veselíčko zve na slavnostní otevření obnoveného zámeckého parku ve Veselíčku, které se uskuteční ve středu 15. června 2011 odpoledne. Rekonstrukce a obnova zeleně se mohla uskutečnit díky podpoře z Operačního programu Životní prostředí. Program rozvoje venkova LEADER zase umožnil vznik nové vodní plochy.

celý článek

   

Dříve narozené děti z celé republiky se sešly v Olomouci-Holici

Autor: Redakce UNO. Pondělí 13. června 2011.

Read morePrvní civilní setkání předčasně narozených dětí z celé České republiky proběhlo 3. května 2011 v Olomouci-Holici, v Rodinném centru (RC) Heřmánek. Na Párty s Nedoklubkem dorazilo šest desítek dětí a jejich rodičů, zúčastnili se i zdravotníci a zástupci organizací, kteří se o dříve narozené děti starají. Akci pořádalo občanské sdružení Nedoklubko ve spolupráci s olomouckým Rodinným centrem Heřmánek.

celý článek

   

MEZI NÁMI + DNY SENIORŮ

Autor: Mgr. Lenka Fasnerová. Pondělí 13. června 2011.

Read moreO.s. Centrum pohybu v rámci veletrhu Mezi námi a Dny seniorů, který proběhl ve dnech 9. - 11. 6. 2011 v Olomouci, mělo možnost prezentovat své pohybové aktivity zaměřené právě na skupinu seniorů a handicapovaných občanů.

Měli jsme možnost představit veřejnosti cvičení se speciální pružnou tyčí FLEXI-BAR, což je cvičení vhodné pro všechny věkové kategorie, pro všechny bez rozdílu fyzické kondice.

celý článek

   

Táta dneska frčí

Autor: Redakce UNO. Pátek 10. června 2011.

Read moreTátové a děti, ale i maminky, přijďte si společně pohrát! Rodinné centrum Provázek pro Vás připravilo ve čtvrtek 16. června od 16:00 hodin v Háječku na Nových Sadech pestré odpoledne. Na programu budou soutěže s odměnami, hry, maňáskové divadlo a čtení pohádkových knížek. Vyřádit se můžete ve skákacím hradu, táty čeká malování na obličej a děti pro ně mohou vyrobit dárečky.

celý článek

   

Mládež v akci - newsletter 23. týden

Autor: Redakce UNO. Pátek 10. června 2011.

Infokit pro dobrovolníky, Školení o Závěrečných zprávách Akce 1, Školení BiTriMulti v Řecku, Ozvěny Youthweeku.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

Krajské kolo v požárním sportu v Ostravě - Vítkovicích

Autor: Redakce UNO. Středa 08. června 2011.

Krajská sdružení hasičů Moravskoslezského a Olomouckého kraje ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského a Olomouckého kraje a Okresním sdružením hasičů Ostrava pořádají krajské kolo Soutěže družstev sborů dobrovolných hasičů SH ČMS Moravskoslezského a Olomouckého kraje v požárním sportu 2011.

celý článek

   

Venkovské noviny 6/2011

Autor: Redakce UNO. Úterý 07. června 2011.

Přečtěte si aktuální číslo Venkovských novin, které vydává Centrum pro komunitní práci.

Červnové číslo ke stažení ZDE

   

Strana 213 z 228