Svátek má Soběslav
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

V Jánských koupelích proběhlo další školení

Autor: Mgr. Marcela Vystrčilová. Středa 30. března 2011.

skoleni-vmV Jánských koupelích se 26.-27. března 2011 konalo další víkendové školení ve spolupráci s hasičskou sekcí UNO a Okresním sdružením hasičů okresu Olomouc. Jeho cílem bylo novým i zkušeným vedoucím představit dotační tituly především z Olomouckého kraje, o které si mohou žádat na svoji činnost s mládeží, soutěže a výlety. Seminaristé byli seznámeni rovněž s činností UNO v našem kraji, s činností hasičské sekce, jak se stát členy a účasnit se dalších seminářů. Vzhledem k množství dotazů se domnívám, že školení bylo pro 64 účastníků opět velkým přínosem.

Fotogalerii naleznete ZDE

 

Roska v rádiu Prohlas

Autor: Zdeněk Beil. Středa 30. března 2011.

Ve studiu Radim byl 29. března 2011 odvysílán pořad, ve kterém předsedkyně neziskové organizace zaměřené na pomoc lidem postiženým roztroušenou sklerózou Roska Olomouc Jana Nakládalová a její členové hovořili o fungování organizace. Opakování pořadu se bude konat 4. dubna 2011 v 9.30 hodin nebo si jej můžete poslechnout ZDE

   

Burza práce pro osoby se zrakovým postižením

Autor: Redakce UNO. Úterý 29. března 2011.

Read moreV rámci Komplexního programu podpory zaměstnávání osob se zrakovým postižením, který probíhá celkem v pěti TyfloCentrech po celé ČR, a mezi něž patří i TyfloCentrum Olomouc, vznikl jedinečný webový portál www.prace-zp.cz „Burza práce pro osoby se zrakovým postižením“. Jak už samotný název napovídá, jedná se o inzertní a informační portál, který se zaměřuje na oblast pracovního uplatnění zrakově postižených.

celý článek

   

Vznik Mladých hasičů v Těšeticích

Autor: Redakce UNO. Úterý 29. března 2011.

Read moreDne 3. 9. 2010 si dlouholetý a sehraný tým mužů z SDH Těšetic uvědomil, že léta běží a je zapotřebí, aby generace pokračovala. Proto se rozhodli jít starou, ale ověřenou metodou našich předchůdců a vypravili se na oficiální návštěvu místní Základní školy v Těšeticích. Ve skrytu jsme doufali, že i v dnešní době plné počítačů, mobilů a různých dříve nepředstavitelných zábav najdeme děti, které dokážeme zaujmout a které pochopí, že i hasičský sport je na velice dobré úrovni,  jako například fotbal či hokej. Bohužel s chybou, že se o něm takřka vůbec nemluví. Musím zdůraznit, že mnoho lidí si neuvědomuje, že výchova mladých hasičů je krokem k ochraně našeho majetku a zdraví. Pevně věřím, že alespoň polovina našich svěřenců tento princip pochopí a budou tento sport brát vážně a zodpovědně!

celý článek

   

Olomoucké RCO hostí přehlídku tanečníků

Autor: Redakce UNO. Úterý 29. března 2011.

Read moreDvě hodiny plné tance. Různé taneční žánry v podání tanečníků olomouckých tanečních škol a klubů. To vše slibuje prestižní přehlídka, kterou bude hostit v neděli 3. dubna od 19 hodin sál Pegasus v Regionálním centru Olomouc (RCO).

„Milovníci tance se mohou těšit na nejlepší tanečníky olomouckého regionu, kteří všem předvedou tanec ve všech jeho podobách, jedinečné taneční show ve standardních a latinskoamerických tancích, jazz, balet, swing, charleston, locking, street dance, hiphop a jiné,“ sdělil organizátor akce Igor Opravil.

celý článek

   

Česko-německé Velikonoce pro přátele přírody naplánovány!

Autor: Hynek Pečinka. Úterý 29. března 2011.

Read moreSdružení dětí a mládeže Duha Velká Medvědice z Olomouce pořádá mimo pravidelné aktivity v přírodě i česko-německá setkávání mládeže. Během roku probíhají většinou dvě týdenní akce, z toho jedna v Česku a druhá v Německu. Tradiční partneři pro tyto akce jsou Mladí přátelé přírody z jihoněmeckého Württemberska.

Winds of Change je název už tradiční akce. Před třemi lety proběhly první česko-německé Velikonoce, na nichž jsme v Praze přivítali kluky a holky z jižního Německa. Loni jsme s nimi byli na Kokořínsku a letos, už na konci dubna, jsme zajistili základnu nedaleko středočeského Berouna. Kousek od Prahy, ale zároveň v krásné krajině Českého krasu, která našim německým přátelům připomíná jejich kraj.

celý článek

   

Akce RC Heřmánek na duben 2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 28. března 2011.

rc hermanekZDE si můžete stáhnout program akcí Rodinného centra Heřmánek na měsíc duben 2011.

   

Bulletin 4/2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 28. března 2011.

Read moreVážení čtenáři,

dubnové vydání bulletinu OKNO začíná setkáním zástupců olomouckých NNO organizovaných v sekcích s vedením města Olomouce ze dne 15.března 2011. Toto setkání může být určitým návodem, jak by se mělo postupovat minimálně ve všech bývalých okresních městech.
Na straně 2 a 3 jsou pozvánky na Velikonoční jarmark Jitra, přednášky ARPOK a Obce křesťanů, velikonoční setkání Duhy Velké medvědice a pozvánka k vynášení Morany v Jeseníku.
Na straně 4 a 5 představujeme druhou část nových či staronových a znovuzvolených členů předsednictva UNO, společně s jejich záměry v roce 2011. Dále jsou zde informace z činnosti Rodinného centra v Holici a k projektu Debatování napříč osnovami.

celý článek

   

TERAsport - výprodej skladu - vitríny, nástěnné tabule

Autor: Redakce UNO. Pátek 25. března 2011.

nastenna tabule terasportFirma TERAsport přichází se zajímavou březnovou akcí, v jejímž rámci nabízí designově atraktivní nástěnné vitríny, nástěnné tabule a další výrobky za skvělé ceny se slevou až 30%. Uvažujete-li o praktickém zařízení a zároveň zkrášlení kanceláří či budovy Vaší organizace, můžete využít tento tip na nákup. Záruka na veškeré výrobky je 5 let.

Informace o akčních výrobcích naleznete ZDE

 

   

Mládež v akci - newsletter 12. týden

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 24. března 2011.

Formela Teoprax 2011, IntergenerACTION!, Kulatý stůl pro vysílající a hostielské organizace ve spojení s tématem "inclusion", Dobrovolník EDS se rozhodl předčasně opustit projekt, Výsledky grantového řízení R1/2011.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

 

   

Humanitární sbírka jaro 2011

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 24. března 2011.

Read moreV minulém týdnu od středy 16.3. do soboty 19.3. proběhla v Zábřehu a v Mohelnici materiální sbírka pořádaná zábřežskou Charitou. Konala se ve spolupráci s městem Zábřeh již po deváté a v partnerství s městem Mohelnice po šesté. Tradičně pak byl vysbíraný materiál určen pro broumovskou Diakonii.

celý článek

   

Strana 210 z 214