Svátek má Emil
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

UNO OK - Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje

V Dřevohosticích jednalo Krajské sdružení Národní sítě MAS Olomouckého kraje

Autor: Marie Tesařová. Neděle 20. února 2011.

Read moreDne 17. února 2011 se na zámku v Dřevohosticích uskutečnilo jednání Krajského sdružení Národní sítě Místních akčních skupin České republiky v Olomouckém kraji (KS NS MAS OK). Zástupci MAS zvolili nové členy výboru krajského sdružení, kontrolní komise a zástupce kraje do celostátních orgánů NS MAS ČR.

celý článek

 

VRCHOL BRADLA ÚSPĚŠNĚ ZDOLÁN!

Autor: Hynek Pečinka. Úterý 15. února 2011.

Read moreZdálo by se, že není nic lepšího, než v zimě pořádně doma zatopit, uvařit si hrnek čaje, dochutit podle zvyku a užívat si pohodu domácího krbu. Příznivci a členové klubu přátel přírody Malá liška z Olomouce to viděli v sobotu 12. února trochu jinak. Vyrazili na pěší túru, na které zdolali vrchol "Moravského Blaníku" neboli Bradla. Tento úkol ležel před 28 účastníky přesně v polovině trasy, na kterou nastoupili v Libině na Šumpersku.

celý článek

 

KOUZELNÁ HUDBA PRO DUŠI ANEB JAK JAREK NEPŘIŠEL

Autor: Hynek Pečinka. Sobota 12. února 2011.

Read moreOd počátku roku 2011 rozjel své aktivity pro širokou olomouckou veřejnost klub přátel přírody Malá liška. Ve čtvrtek 10. února proběhlo první veřejné kytarohraní a zpívání pro každého, které chce Malá liška provozovat jednou za měsíc. Tématem večera byly písničky zpěváka, skladatele a textaře Jaromíra - Jarka - Nohavici. Jeho židle bohužel zůstala po celou dobu prázdná, ale třicítka lidí se i tak dobře bavila.

celý článek

   

To zas byla prima jízda aneb Sněhojízda v Jizerkách

Autor: Štěpánka Štrajtová a Hynek Pečinka. Čtvrtek 10. února 2011.

Read moreBěhem poctivě zasloužených pololetních prázdnin na začátku února pořádala Duha Velká Medvědice první akci v novém roce. A kam jinam v únoru vyrazit, než někam za sněhem. Alpy v Čechách bohužel nemáme, ale i tak jsme se rádi spokojili s příkrými svahy Jizerských velehor. Ty nám patřily po celou dobu, od 3. do 6. února. Nejen nám, ale i účastníkům z klubu přátel přírody Malá liška, kteří jeli s námi.

celý článek

 

Novoroční opičák

Autor: David Migal . Úterý 08. února 2011.

Read moreTělocvična jesenického gymnázia se v sobotu 15. 1. opět zaplnila lezci a dalšími příznivci lezeckého sportu. Proběhl třetí ročník lezeckého závodu Novoroční opičák. Vypadá to, že se tento závod stává tradičním zpestřením zimních dnů v Jeseníku. Letošní ročník navíc můžeme považovat za mezinárodní, protože se dostavilo také 7 lezců ze sousedního Polska.

celý článek

   

Strana 456 z 459