Svátek má Alexandr
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

UNO přeje krásné jaro

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 21. dubna 2011.

pozdrav_jaro_uno_2011Krásné svátky jara přeje UNO!

 

Akce RC Heřmánek na květen 2011

Autor: Redakce UNO. Středa 20. dubna 2011.

rc hermanekZDE si můžete stáhnout program akcí Rodinného centra Heřmánek na měsíc květen 2011.

   

Hnutí Duha podporuje místní potraviny

Autor: Redakce UNO. Středa 20. dubna 2011.

Read moreObyvatelé Olomouce a okolí mají od dubna do října možnost nakoupit si čerstvé potraviny a další výrobky přímo od místních farmářů na pravidelných pátečních trzích na Dolním náměstí. Systém přímého prodeje produktů z okolních farem již léta podporuje Hnutí Duha Olomouc, které na organizaci Hanáckého farmářského trhu spolupracovalo.

celý článek

   

RC OLIVKA a OLIVY, o. s. - program na květen 2011

Autor: Redakce UNO. Úterý 19. dubna 2011.

olivyZDE si můžete stáhnout program RC Olivka a Občanského sdružení OLiVy na měsíc květen 2011.

   

NA BYSTŘIČCE SPATŘEN VODNÍK

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 18. dubna 2011.

Read moreÚdolí řeky Bystřice, které nikdo z Olomoučáků neřekne jinak než Bystřička, zažilo v sobotu 16. dubna akci klubu přátel přírody Malá liška. Do jarní přírody se vydalo přes třicet členů a příznivců klubu a dva psi k tomu. Na 13kilometrové trase, která vedla podél meandrující řeky z Hrubé Vody do Domašova nad Bystřicí, naše veselá skupina našla jarní přírodu i toho vodníka. Ten byl hned na začátku pochodu a pobaveně nás sledoval usazen u vlastního rybníčku a doplněn nezbytným čápem.

celý článek

   

Pozvánka na seminář "ASERTIVITA V PRAXI"

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 14. dubna 2011.

Občanské sdružení INspiro a Centrum pohybu, o.s. ve spolupráci s Unií neziskových organizací Olomouckého kraje Vás zvou na procvičovací víkendový seminář v cyklu „NAUČME SE LÉPE KOMUNIKOVAT“.

Seminář je veden odlehčenou prožitkovou formou, účastníci se aktivně zapojují vlastními postřehy a zkušenostmi, většinu situací si v různých rolích zkouší zahrát, a tím si osvojují nové sociální schopnosti.

celý článek

   

Newsletter TESSEA 1/2011

Autor: Redakce UNO. Středa 13. dubna 2011.

tessea_newsletter_cislo1_2011-1První letošní číslo newsletteru TESSEA přináší mimo jiné dva rozhovory se začínajícími sociálními podnikateli, kteří byli podpořeni z výzev strukturálních fondů – s Miroslavem Přibylem z VS Rychleby a s Jakubem Mateiciucem z AC AERO s.r.o. Dále si můžete přečíst odborný příspěvek od Marie Dohnalové, vedoucí pracovní skupiny definice a přední odbornice na teorii sociální ekonomiky, o nejaktuálnějším vymezení pojmů z této oblasti v zahraničí i u nás. Naleznete zde i zprávu o pracovní skupině pro otázky sociálního podnikání v Olomouckém kraji ad.

Zpravodaj ke stažení ZDE

   

Mládež v akci - newsletter 16. týden

Autor: Redakce UNO. Středa 13. dubna 2011.

Discover what is possible, take your chance, Formela Teoprax 2011, EDS Tour v Liberci!, Školení Be In 2011

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

UNO pořádala seminář pro hasiče

Autor: Marcela Vystrčilová. Úterý 12. dubna 2011.

Read moreV sobotu 9.dubna 2011 proběhl další seminář pořádaný UNO ve spolupráci s hasičskou sekcí UNO a Okresním sdružením hasičů okresu Olomouc.
Celkem 22 členů bylo proškoleno Jiřím Kropáčem v oblasti stanov SH ČMS, získali bližší informace o udělování vyznamenání, o stejnokrojovém předpisu a skartačním a spisovém řádu. O ekonomice sdružení jsme měli možnost diskutovat s Janem Konárem, předsedou kontrolní revizní rady.

celý článek

   

Venkovské noviny 4/2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 11. dubna 2011.

Přečtěte si aktuální číslo Venkovských novin, které vydává Centrum pro komunitní práci. Uzávěrka dalšího vydání je 5. května 2011.

Dubnové číslo ke stažení ZDE

 

   

Semináře Nové dovednosti - pro dobu, kdy levná energie nebude samozřejmostí

Autor: Redakce UNO. Pondělí 11. dubna 2011.

Read morePermaLot o.s. zve na nové semináře připravené pro rok 2011. Letošní formát seminářů je založený na myšlence získání dovedností, které budou důležité pro dobu, kdy levná energie nebude samozřejmostí. Povede je vždy hlavní a vedlejší lektor. Vedlejší lektor bude provázet doprovodnými řemesly/dovednostmi, které spolu s tématem víkendu tvoří jednotu.

celý článek

   

Strana 206 z 212