Svátek má Nora
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Tvoř.Veď.Teď! - Akademie mladých lídrů

Autor: Redakce UNO. Úterý 31. května 2011.

Read moreČeská národní agentura Mládež programu Mládež v Akci pořádá: Tvoř.Veď.Teď! - Akademie mladých lídrů, dlouhodobý školící kurz pro mladé lidi, kteří se nebojí vyvíjet vlastní iniciativu. Celoroční kurz je pro všechny mladé lidi ve věku od 17 do 21 let, kteří mají zájem zkoušet si nové věci a chtějí udělat něco pro své okolí a svůj osobní rozvoj.

celý článek

 

Jak žít a pracovat s chronickým duševním onemocněním

Autor: Redakce UNO. Úterý 31. května 2011.

Read moreObčanské sdružení Zahrada 2000, které poskytuje sociální služby zdravotně postiženým spoluobčanům, získalo z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu finance na realizaci projektu „Jak žít a pracovat s chronickým duševním onemocněním“.

celý článek

   

Soutěž mladých hasičů v Hlubočkách

Autor: Redakce UNO. Pondělí 30. května 2011.

hasici_hlubockyHasiči Hlubočky Vás srdečně zvou na soutěž mladých hasičů v požárním útoku dle pravidel Ligy mladých hasičů okresu Olomouc. Soutěž se koná v neděli 5. června 2011 v 9:00 hodin v areálu za mateřskou školou v Hlubočkách. Startovné je 70 Kč.

Další informace na pozvánce ZDE

   

Army Camp 2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 30. května 2011.

Read moreAssociation Military Fan pořádá pro děti od 7 do 18 let, které budou dodržovat vojenský dril a disciplínu a nebojí se práce v kolektivu, Army Camp 2011. Military tábor se koná od 17. do 30. července 2011 v bývalých kasárnách Sokolovo -  Army Park Slavičín.

Těšit se můžete na raftování, maskování, airsoft, bojové drily, slaňování, orientaci, základy sebeobrany, pořadovou přípravu, základy první pomoci, základy přežití v přírodě, taktiku jednotlivce i skupiny ad.

celý článek

   

ZPRAVODAJ VENKOVA - 6/2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 30. května 2011.

Zpravodaj-venkova-06-2011-1V 6. čísle ZPRAVODAJE VENKOVA (měsíčník Spolku pro obnovu venkova ČR a Národní sítě MAS ČR) si například můžete přečíst:

- O titul Vesnice roku letos soutěží 305 obcí
- SPOV odmítá snížení příspěvku státu na osobní železniční dopravu v regionech
- LEADERFEST 2011 ve Štramberku: Setkání Leaderů evropského venkova. Akce ukázala výsledky snažení MAS. Jarmark představil místní výrobce.
- Jak dnes budeme plánovat, tak zítra budeme „leaderovat“. Rozhovor s Jiřím Kristem, místopředsedou NS MAS
- Jan Kruml k 20. výročí POV: Věnujme venkovu i nadále naše srdce, um a píli

Zpravodaj si můžete stáhnout ZDE

   

O pohár starosty obce Císařov

Autor: Redakce UNO. Pondělí 30. května 2011.

hasici-cisarovHasičský sbor Císařov zve na soutěž v požárním útoku - O pohár starosty obce Císařov. Soutěž se koná 11. června 2011 v areálu hasičské zbrojnice v Císařově. Prezentace družstev bude probíhat do 13:45 hodin. Startovné je 100 Kč za družstvo.

Více informací na pozvánce ZDE

   

Mládež v akci - newsletter 21. týden

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 26. května 2011.

On-line konzultace o budoucím programu MVA; Já, občan Evropy; Tvoř. Veď. Teď! - Akademie mladých lídrů.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

Kaple Arcidiecézní charity zařazena do Noci kostelů

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 26. května 2011.

V pátek 27. 5. 2011 v rámci Noci kostelů bude pro návštěvníky přístupná také kaple Božího milosrdenství, kterou využívají společně Arcidiecézní charita Olomouc a CARITAS – Vyšší odborná škola sociální Olomouc. Kaple Božího milosrdenství se nachází na Křížkovského ulici 6. Jedním z bodů programu je také prohlídka kaple komentovaná jedním z autorů výzdoby kaple, akademickým malířem Janem Jemelkou.

celý článek

   

Semináře pro pedagogy pořádané o. s. KAPPA-HELP

Autor: Redakce UNO. Středa 25. května 2011.

V rámci významného evropského projektu „PROČ – příběhy rozprávějící o člověku“ uspořádalo o.s. KAPPA-HELP ve spolupráci s Člověkem v Tísni o.p.s. a za finanční podpory MŠMT (Ministerstva školství a ministerstva tělovýchovy) a ESF (Evropského sociálního fondu) ZDARMA zajímavé semináře v Olomouckém kraji. Všechny semináře jsou akreditovány u MŠMT.

celý článek

   

LŽIČKA 2011

Autor: Redakce UNO. Středa 25. května 2011.

Read moreStředisko SOS pro vzájemnou pomoc občanů v Olomouci vyhlašuje sbírku lžic a lžiček, která bude trvat do 15. června. Občané mohou své dary přinášet do pro­vozovny v Praskově ulici 16, a to od pondělí do pátku od 9 do 18 a v sobotu od 8 do 12 hod.

celý článek

   

Školení hlavních vedoucích dětských táborů putovních

Autor: Redakce UNO. Pondělí 23. května 2011.

Read moreJezdíte na tábory jako vedoucí? A co zkusit putovní tábor neboli "puťák". Zájemci o tuto variantu táboření mají možnost přihlásit se na Školení hlavních vedoucích dětských táborů putovních, které pořádá Duha a Školicí centrum Duhy Přerov (Duha Klub Dlažka).

celý článek

   

Strana 203 z 214