Svátek má Matouš
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Víkendové hasičské soutěže v Charvátech a Loučanech

Autor: Redakce UNO. Úterý 10. května 2011.

okrskova-soutez-charvatyV sobotu 7. května 2011 se na hřišti v Charvátech uskutečnila okrsková hasičská soutěž. V neděli 8. května 2011 proběhlo další kolo Ligy mladých hasičů - soutěž v požárním útoku, kategorie mladších, v Loučanech.

Fotky ze soutěže v Charvátech ZDE a fotky z Ligy mladých hasičů v Loučanech ZDE

 

Mládež v akci - newsletter 18. týden

Autor: Redakce UNO. Pondělí 09. května 2011.

Šetrná kancelář ČNA Mládež, Školení Be In 2011, Evropa pro mládež, mládež pro Evropu, Nejdůležitější oblasti školení pro dobrovolníky EDS, Změny v oblasti vstupu a pobytu cizinců na území ČR

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

Poznej své město

Autor: Redakce UNO. Pondělí 09. května 2011.

Tovacov-noc muzeiTovačovský zámek o.p.s. zve na vycházku po Tovačově, která se uskuteční v sobotu 14. května 2011 od 16. hodin. Akce se pořádá v rámci Mezinárodní noci muzeí. Sraz účastníků je u farního kostela sv. Václava v Tovačově.

   

Pozvánka na Muzejní noc v Uničově

Autor: Redakce UNO. Pondělí 09. května 2011.

V sobotu 14. května 2011 od 14:00 do 21:00 hodin proběhne v Uničově a okolí Muzejní noc. Leták s programem ke stažení ZDE

   

Na vandru je sranda

Autor: Redakce UNO. Neděle 08. května 2011.

mala_liskaMalá liška – klub přátel přírody Vás zve na dvoudenní putování Zábřežskou vrchovinou "Na vandru je sranda", které se koná 21. a 22. května 2011.

Zúčastníme se v pořadí již 14. Pivovarské čtvrtky, tradičního pochodu za ryzím pivem z hor po okolí Hanušovic. V neděli pokračujeme Putováním za třebovským kohoutem z České Třebové k chatě Maxe Švabinského na Kozlovském kopci, kde je i rozhledna. Zájemci mohou absolvovat jeden i dva dny a také přenocovat v Zábřehu. Podrobné informace na pozvánce ZDE

   

Finanční řízení projektů, finanční kontrola a audit

Autor: Redakce UNO. Neděle 08. května 2011.

Olomoucký kraj pořádá v rámci projektu Podpora rozvoje Olomouckého kraje 2010-2012 dvoudenní vzdělávací kurz Finanční řízení projektů, finanční kontrola a audit. Kurz se koná v úterý 7. a ve středu 8. června 2011, vždy od 8:30 do 16:00 hodin v budově RCO Olomouc, Jeremenkova 40b, salonek v 1. patře.

celý článek

   

Stavba raketových kamen

Autor: Redakce UNO. Neděle 08. května 2011.

permalotCentrum přírodního stavitelství PermaLot zve na kurz "Efektivní spalování dřeva – stavba raketových kamen", který se koná 21. - 22. května 2011 v Centru přírodního stavitelství v Podolí u Bouzova.

Během kurzu budete mít možnost naučit se, jak se dělají raketová akumulační kamna, která mají vestavěnou vyhřívanou lavečku/postel. Tento druh kamen je mimořádně účinný - spálením minima dřeva se získá maximum tepla. Výroba takových kamen je velmi tvůrčí a nenákladná. Kurz pokryje také teorii výstavby a další aspekty přírodního stavitelství. Více informací na www.permalot.org.

   

Stavovské dny 5.-8. května 2011

Autor: Redakce UNO. Středa 04. května 2011.

Read moreV den svátku sv. Floriána 5. května zahajuje Arcibiskupský zámek a zahrady Kroměříž STAVOVSKÉ DNY na zámku, v zahradách a mincovně - každý, kdo přijde na prohlídku v uniformě či stejnokroji některého z profesních, církevních či společenských stavů, může využít 50% slevy ze vstupného na kteroukoli naši trasu, navíc všechny děti  do 15 let z doprovodu budou mít vstup zdarma. Tato akce trvá do neděle 8. května 2011.

Ve víkendové dny budou navíc prohlídky historických sálů obohaceny o výklad "stavovských odborníků", kde se dozvíte něco navíc o myslivosti, vojenství či hasičské tématice v souvislosti s působením olomouckých biskupů a arcibiskupů nejen na kroměřížském zámku.

celý článek

   

Info OUN na květen 2011

Autor: Redakce UNO. Úterý 03. května 2011.

ounZDE si můžete stáhnout květnové INFO Oblastní unie neslyšících Olomouc. Kromě představení akcí plánovaných na květen 2011 zde naleznete aktuality z OUN, informace o sociálních službách, které OUN Olomouc poskytuje a další.

   

V Dubě nad Moravou proběhla IV. Hanácká hasičská pouť

Autor: Redakce UNO. Úterý 03. května 2011.

hasicska-pout-Dub-n.-M.V sobotu 30. dubna 2011 se v Dubě nad Moravou uskutečnila již IV. Hanácká hasičská pouť.

Fotogalerii z akce naleznete ZDE

   

Čarování dlaní 2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 02. května 2011.

Read moreSpolečnost Dittmann Consulting s.r.o pořádá 27. května 2011 od 14.00 do 17.00 hod. již 6. ročník tradiční akce "Čarování dlaní". Záměrem programu „Čarování dlaní“ je setkání umělců z dětských center, škol, dětských domovů a ústavů sociální péče v regionu. Podporujeme jejich kreativitu a možnost prezentovat vlastní výrobky. Chceme informovat návštěvníky o činnosti vystavovatelských organizací a ocenit  náročnou práci vychovatelů a sociálních pracovníků. Snažíme se o rozvoj pozitivního vnímání a solidarity veřejnosti vůči handicapovaným přátelům.

celý článek

   

Strana 202 z 210