Svátek má Zdeňka
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Novinky z neziskovek

Jednání Přerovské sekce

Autor: Redakce UNO. Sobota 15. září 2012.

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat na další jednání Přerovské sekce UNO dne 20. září 2012 v 15 hodin v klubovně Alfa handicap , Náměstí Svobody 1963/4, Přerov.

celý článek

 

Pozvánka na III. společenský ples

Autor: Redakce UNO. Středa 11. ledna 2012.

ples-2012Regionální pracoviště TyfloCentra Olomouc o.p.s. v Prostějově si Vás dovoluje pozvat na III. společenský ples, který proběhne dne 28. ledna 2012 od 20. hodin v prostorách restaurace Haná v Prostějově.

Hraje skupina CASIOBAND. Vstupné 90 Kč.

 

Muzejní společnost Litovelska zve na svůj jarní program. Nejen milovníci ptačího zpěvu si přijdou na sv

Autor: Redakce UNO. Pátek 05. května 2017.

CHKO Litovelské PomoravíMuzejní společnost Litovelska Vás zve na své květnové akce, které se budou konat v pondělí 8. května, v sobotu 13. května, ve čtvrtek 18. května a v neděli 28. května 2017. V pondělí 8. května 2017 od 8 do cca 11 hodin se uskuteční přírodovědná vycházka Vítání ptačího zpěvu v CHKO Litovelské Pomoraví, vedená Janem Vidlařem a Ing. Radovanem Urválkem. Sraz účastníků je na železniční stanici Litovel - město. V sobotu 13. května 2017 od 14 hodin povede komentovanou vycházku litovelským hřbitovem paní Marie Hrubá. Sraz zájemců je u vstupní brány litovelského hřbitova. Ve čtvrtek 18. května 2017 od 17 hodin bude o Penězích, jak jak je neznáte přednášet Ing. Josefe Moša, CSc.. Přednáška se uskuteční ve výstavním sále Muzea Litovel ve stálé expozici řemesel. A stále jsou volná místa na zájezd do Kroměříže za krásami tamních zahrad, kterými v neděli 28. května provede ing. Lenka Křesadlová, Ph.D. Podrobný program exkurze naleznete zde.

   

Uživatelé Denního stacionáře Okýnko si vyzkoušeli, jaké to je být „na prknech, která znamenají svět“

Autor: Redakce UNO. Úterý 31. ledna 2017.

Read moreDíky podpoře Ministerstva kultury realizoval Denní stacionář Okýnko v loňském roce projekt „Divadelní Okýnko“. Patnáct uživatelů stacionáře mělo možnost formou divadla prezentovat na dvou veřejných vystoupeních své schopnosti a dovednosti. Především pro děti z mateřských školek si uživatelé připravili jednoduchý pohádkový příběh o ježkovi, který tančí tak rád, až z něho jeho okolí šílí. Uživatelé v roli jednotlivých představitelů se pod vedením lektora stávali samotnými tvůrci svých postav. Při vystoupení vtahovali děti do děje, ty se tak stávaly součástí představení a přirozeně spolu s uživateli komunikovaly. Děti měly možnost blíže poznat osoby s mentálním postižením a přestat vnímat bariéry. Nad celým pohádkovým příběhem se navíc klenula krásná metafora o přijetí a pochopení, o potřebě nebýt sám.

celý článek

 

Úspěšně proběhla noční soutěž v požárním útoku v Bolelouci

Autor: Administrator. Sobota 30. dubna 2016.

noční útok 3Noční soutěž v požárním útoku v Bolelouci začala 23. dubna v 18:30 za pěkného počasí. Závody zahájila ukázka požárního útoku nejmenších Dráčků. Po ukončení prvních útoků sice začalo pršet, to ale závodníkům neubralo na dobré náladě. Soutěž byla ukončena nástupem ve 23 hodin. Na bohatém ocenění se podíleli místní sponzoři z řad podnikatelů. Přes nepřízeň počasí přišlo závodníky podpořit mnoho diváků z řad veřejnosti. Akce byla realizována v rámci CSR projektu Moravské vysoké školy Olomouc a její zisk půjde na činnost mladých hasičů.

Foto z požárního útoků Dráčků k prohlédnutí zde.

Foto ze soutěže k prohlédnutí zde.

Výsledková listina

   

Strana 10 z 63

Projekt „Pomáháme neziskovkám" v roce 2017 finančně podpořilo město Šumperk. Jedná se především o finanční podporu činnosti koordinačních pomocníků v regionu, webu UNO-OK.cz, podporu akcí v regionu a činnost sekce.