Svátek má Vendelín
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Novinky z neziskovek

Jednání Přerovské sekce

Autor: Redakce UNO. Sobota 15. září 2012.

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat na další jednání Přerovské sekce UNO dne 20. září 2012 v 15 hodin v klubovně Alfa handicap , Náměstí Svobody 1963/4, Přerov.

celý článek

 

Pozvánka na III. společenský ples

Autor: Redakce UNO. Středa 11. ledna 2012.

ples-2012Regionální pracoviště TyfloCentra Olomouc o.p.s. v Prostějově si Vás dovoluje pozvat na III. společenský ples, který proběhne dne 28. ledna 2012 od 20. hodin v prostorách restaurace Haná v Prostějově.

Hraje skupina CASIOBAND. Vstupné 90 Kč.

 

Staňte se asistentem v rodině s dvojčaty a vícerčaty! Podstatou projektu je pomoc rodině formou úlevové péče

Autor: Administrator. Středa 20. září 2017.

Read moreZačal nový školní rok, zimní semestr, a Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty rádo přivítá nové zájemce ze strany možných asistentů či rodin o zapojení se do dobrovolnického programu Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty. Program Centrum realizuje od roku 2014 a od té doby se setkává s velkým úspěchem a rostoucím zájmem. Podstatou projektu je pomoc rodině formou úlevové péče. Ty jsou velice zatíženy jak po stránce časové a materiální, tak i organizační a lidské.

Do rodiny dochází pravidelně na 2-3 hodiny týdně dobrovolník/ce a umožňuje rodině účastnit se aktivit, které by pro ně byly jinak těžce realizovatelné či neuskutečnitelné. Rodina si může vybrat, zda má zájem o asistenci při volnočasových aktivitách, doprovod k lékaři či na rehabilitační cvičení, výpomoc a asistenci doma v rodině nebo pomoc při předškolní/školní přípravě. Tyto oblasti byly nastaveny s cílem pomoci rodině v péči o děti. Služba je rodinám poskytovaná bezplatně.

celý článek

   

Po roce můžete v květnu opět zavítat do kaple v Pekařově na Jarní setkání

Autor: Redakce UNO. Úterý 23. května 2017.

Pekařov jarní setkáníLetošní pekařovské Jarní setkání se uskuteční 27. května v kapli Nanebevzetí P. Marie v Pekařově. V téměř již „letně oděném“ podhůří Jeseníků se budete moci zaposlouchat do hudebního vystoupení žáků ZUŠ Šumperk, do kázání o sv. Janu Nepomuckém, patronu na ochranu před povodněmi a do povídání o historii povodní v Podesní. Program zahájí v 15 hodin koncert žáků ZUŠ Šumperk, následovat bude pobožnost ke sv. Janu Nepomuckému. O historii povodní v kraji promluví S. Hošek. Program ukončí varhanní vystoupení žáků ZUŠ Šumperk a závěrečné setkání před kaplí spojené s požehnáním pramenů, potoků a řek. Na Vaši účast se těší organizátoři akce Obec Jindřichov, Obnova kulturního dědictví údolí Desné z.s. a Římskokatolická farnost Hanušovice. Podrobný program setkání je k dispozici zde.

 

Hasiči z Loučan zvou na pohárovou soutěž 21. května

Autor: Administrator. Pondělí 16. května 2016.

hasiči loučanySbor dobrovolných hasičů Loučany zve na 15. ročník Pohárové soutěže v požárním útoku mužů a žen. Soutěž se koná 21. května 2016 od 13 hodin v Loučanech na hřišti. Startovné 150,- Kč. Bohaté občerstvení zajištěno. Pozvánka na akci ke stažení zde, podrobnější pokyny na stránkách pořadatele zde.

   

Strana 10 z 67

Projekt „Pomáháme neziskovkám" v roce 2017 finančně podpořilo město Šumperk. Jedná se především o finanční podporu činnosti koordinačních pomocníků v regionu, webu UNO-OK.cz, podporu akcí v regionu a činnost sekce.