Svátek má Soňa
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Novinky z neziskovek

4. února proběhl světový den rakoviny

Autor: Administrator. Pondělí 06. února 2017.

amelieMůžeme. Můžu.“ Takové je motto tohoto dne a webu, který na podporu informovanosti o této nemoci vznikl. Cílem je zviditelnit problematiku onkologického onemocnění a aktivizovat jednotlivce i společnost k prevenci. Polovina lidí, kteří na rakovinu každoročně umírá, umírá předčasně, tedy ve věku do 70-ti let. K tomuto dni se mimo mnoha dalších organizací v ČR a zahraničí připojuje i Amelie a také IPOS.

Od velkých akcí a slov však bývá často daleko k našemu individuálnímu činu. Zeptejme se tedy spíše každý sám sebe a rozhodněme se jak dál. Už jste byli na prevenci? Víte, kdy na ni jít a na jakou? Byli na ní vaši blízcí?

 

Slavnostní odhalení pamětní desky Horsta Urbana v Jeseníku

Autor: Redakce UNO. Pátek 26. srpna 2016.

Horst UrbanU příležitosti nedožitého 80. výročí narození mistra sportu Horsta Urbana se 24. září 2016 v 10 hodin koná slavnostní odhalení jeho pamětní desky v ulici U Kasáren v Jeseníku. Na programu je kromě samotného odhalení desky položení kytic, minuta ticha, proslov předsedy ČMSA Drahoslava Huška a proslov předsedy TJ Jiskra z.s. Bc. Jaromíra Knotka. Všichni jsou srdečně zváni.

 

Hasiči z Loučan zvou na pohárovou soutěž 21. května

Autor: Administrator. Pondělí 16. května 2016.

hasiči loučanySbor dobrovolných hasičů Loučany zve na 15. ročník Pohárové soutěže v požárním útoku mužů a žen. Soutěž se koná 21. května 2016 od 13 hodin v Loučanech na hřišti. Startovné 150,- Kč. Bohaté občerstvení zajištěno. Pozvánka na akci ke stažení zde, podrobnější pokyny na stránkách pořadatele zde.

   

Amelie rozšiřuje dobrovolnický program a hledá nové zájemce

Autor: Redakce UNO. Pondělí 02. listopadu 2015.

Read moreOlomouc – Nezisková organizace Amelie poskytuje bezplatnou psychosociální pomoc dospělým onkologicky nemocným a jejich blízkým již od roku 2006. Již ve dnech 19. až 21. listopadu se mohou zájemci o dobrovolnický program olomoucké Amelie, který se zaměřuje na pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým, těšit na školení nových dobrovolníků. Olomoucká pobočka této neziskové organizace se navíc letos dočkala rozšíření svých kapacit.

celý článek

 

Školička Anička

Autor: Administrator. Čtvrtek 19. června 2014.

Školička Anička je speciální program RC Heřmánek určený rodinám s dětmi od 2,5 roku. Má jim pomoci usnadnit přípravu na nástup do mateřské školy, připravit děti na separaci od rodičů a navazování vztahů s vrstevníky v malé skupině v bezpečném prostředí.

celý článek

   

Strana 7 z 59