Svátek má Miloslava
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Novinky z neziskovek

Olomoucké OLiVy zvou na květnové akce pro rodinu

Autor: Redakce UNO. Pondělí 04. května 2015.

Read moreSpolek OLiVy sídlící v centru Olomouce pořádá v květnu následující aktivity určené pro rodiče. Podrobnosti k nim najdete na webu http://www.olivy-os.cz/

celý článek

 

Multi-kulti tour v Olomouci

Autor: Administrator. Čtvrtek 07. března 2013.

Vstup do problematiky interkulturního učení.

Školící modul Multi-kulti tour je zaměřen na vstup do problematiky interkulturního učení. Cílem je podpořit účastníky ve zkvalitnění práce s tématy kulturní rozmanitost, rasismus a xenofobie v jejich životě, praxi a projektech programu Mládež v akci.

celý článek

 

Představujeme Vánoce pro všechny – dobročinný projekt pro obdarování seniorů v LDN a dětí s poruchou autistického spektra

Autor: Administrator. Úterý 20. listopadu 2018.

Vánoce pro všechny„Vánoce pro všechny“ se jmenuje dobročinný neziskový projekt studentů Univerzity Palackého, jehož náplní je zajistit, aby co nejméně lidí, kteří pobývají ve zdravotnických zařízeních, zůstalo na Vánoce bez dárku. Cílem tohoto projektu je vánoční obdarování klientů, kteří zůstanou přes Vánoce v Léčebnách dlouhodobě nemocných a nově také obdarovávání dětí s autismem. Dvojice až trojice studentů Univerzity Palackého po domluvě navštíví nasmlouvaná zařízení (v loňském a předloňském roce to byla LDN v Olomouci a také LDN v Moravském Berouně), kde se klientů zeptá na přání k Vánocům. Jejich přání zveřejní na projektovém webu a na facebooku s výzvou k tomu, aby se studenti a zaměstnanci Palackého Univerzity hlásili k nákupu těchto dárečků. Vzhledem k tomu, že letos se projekt rozšiřuje o další zařízení, pokrytí od studentů a zaměstnanců Univerzity Palackého již nebude dostačující. Proto se projekt, který nedisponuje žádnými finančními prostředky a funguje na naprosto dobrovolnické bázi ze strany dárců i realizátorů, rozšiřuje i k nejširší veřejnosti. Realizátoři projektu dárky od lidí shromáždí a před Vánocemi je osobně roznáší babičkám, dědečkům a dětem spolu s vánočním přáním a balíčkem cukroví. Dárky pro klienty bude možno rezervovat od 1. 12. 2018.

   

Po roce můžete v květnu opět zavítat do kaple v Pekařově na Jarní setkání

Autor: Administrator. Čtvrtek 03. května 2018.

Pekařov jaroJarní setkání se koná v sobotu 12. května v pekařovské kapli Nanebevzetí P. Marie. Program bude zahájen v 15 hodin. V letošním téměř již „letně oděném" podhůří Jeseníků se budete moci zaposlouchat do hudebního vystoupení žáků ZUŠ Šumperk, do kázání o sv. Janu Nepomuckém, patronu na ochranu před povodněmi a do povídání o historii povodní v Podesní. 

 

Jubilejní X. ročník hasičské soutěže Olomoucký drak zve na neděli 18. září

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 18. srpna 2016.

Olomoucký drak 2015Jubilejní X. ročník hasičské soutěže Olomoucký drak se koná v neděli 18. září 2016. Přebor jednotlivců v disciplíně běh na 60 m s překážkami mladých hasičů v kategoriích starší, mladší a přípravka se uskuteční v Olomouci na stadionu TJ Lokomotiva. Registrace účastníků probíhá do 17. září do 12:00 hodin, je možná prostřednictvím internetu na tomto odkaze.

Prezence na závodišti v den závodu od 7:30 do 8:30. Startovné ve výši 30,- Kč na jednoho závodníka se hradí při prezenci. Soutěžící také předloží platný průkaz člena SH ČMS (bez platného průkazu nebude umožněn závodníkovi start). Slavnostní nástup se odehraje v 8:30 hod. Sportovní akci pořádá a srdečně na ni zve Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Okresní sdružení hasičů Olomouc. Podrobné informace a pokyny ke stažení zde.

   

Strana 7 z 78