Svátek má Sandra
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Novinky z neziskovek

Alfa Handicap zve na Společenský večer

Autor: Administrator. Čtvrtek 22. října 2015.

150730164658489 DSC 8135Přerovský spolek Alfa handicap srdečně zve na Společenský večer,  který proběhne v sobotu 14. listopadu v Městském domě v Přerově. Večer bude zahájen už v 16 hodin, plánovaný konec v 21 hodin, připraven je pestrý program i občerstvení. Nebude chybět bohatá tombola, do které mohou přispět i účastníci. K dobré pohodě a tanci bude hrát hudební skupina PROFI-L. Vstupenka s místenkou stojí v předprodeji 100 Kč, na místě o dvacet víc.

Srdečně zvou členové výkonného výboru Alfa handicap Přerov

 

Rodinné centrum Heřmánek je aktivní i v květnu

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 30. dubna 2015.

hermanek logoTýden pro rodinu, Týden respektu k porodu a oslavy devátého výročí spolu s Dnem otevřených dveří. To jsou hlavní lákadla z květnové činnosti Rodinného centra Heřmánek z Olomouce-Holice. Kromě toho probíhají v centru pravidelné aktivity s výjimkou pátků 1. a 8. května, kdy je z důvodu státních svátků centrum zavřeno.

Program květnových akcí: akce-na-kveten-2015.pdf

 

přerovské neziskovky zvou na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Autor: Administrator. Pátek 15. listopadu 2013.

Read moreDen otevřených dveří neziskových organizací působících v Přerově a členů Přerovské sekce Unie Nestátních Neziskových Organizací Olomouckého kraje se uskuteční v klubových prostorách organizace Alfa handicap,
Náměstí Svobody 1963/4, Přerov (dvorní trakt) ve středu 21.11. 2012 od 9.00 do 17.00 hodin.

celý článek

   

23. ročník festivalu Dny umění nevidomých na Moravě hostí nevidomou německou malířku Silju Korn a slabozrakého britského malíře Jonathana Huxleye

Autor: Administrator. Středa 28. června 2017.

Read moreSjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s. pořádá Dny umění nevidomých na Moravě - festival zrakově postižených umělců a souborů, jejichž jsou nevidomí a slabozrací rozhodujícími činiteli. Koná se každoročně již od roku 1995 v období jara a léta ve vybraných městech především střední a východní Moravy. Cílem festivalu je představit nejširší veřejnosti nadané zrakově postižené umělce a přesvědčit ji tak o tom, že nevidomý člověk má pouze ztížené zrakové možnosti, ale jinak je zcela schopen být nedílnou součástí společnosti.

letošním roce Vás Knihovna města Olomouce a SONS ČR, z. s. - Oblastní odbočka Olomouc srdečně zvou na výstavu obrazů britského malíře Jonathana Huxleye. Slabozraký malíř s mnoha mezinárodními úspěchy, který je kvůli vadě zraku velmi citlivý na světlo, nejčastěji tvoří v zatemněném ateliéru pomocí ultrafialového záření a fluorescenční (světélkující) barvy. Při své práci občas využívá vidícího asistenta. Výstava jeho děl se koná v prostorách Knihovny města Olomouce, pobočce Jungmannova 25 od 3. července do 31. srpna 2017.

celý článek

 

Ryzáček, z.s. byl zařazen do projektu Nadace ČEZ „Pomáhej pohybem“. Pomoci Ryzáčku tak nyní můžete i vlastním aktivním pohybem

Autor: Administrator. Pondělí 12. června 2017.

Ryzáček zsRyzáček, z.s. byl zařazen do projektu Nadace ČEZ Pomáhej pohybem. Aplikace Pomáhej pohybem je nástroj, díky kterému má uživatel možnost vlastním aktivním pohybem určovat, na které projekty a v jaké výši má Nadace ČEZ finančně podpořit. Stažením aplikace do svého chytrého telefonu a pohybem (chůzí, během, jízdou na kole a dalšími sporty) můžete pomoci získat co nejvyšší finanční podporu. Pojďte s námi pomoci Ryzáčkovi vyběhat, vychodit či vyjezdit co nejvíce bodů! Projekt bude do aktivního procesu získávání bodů zařazen v průběhu 14 dní. Projekt je zaměřen na hiporehabilitaci a na nákup krmiva a krmných doplňků pro koně, tedy pro ty členy týmu, bez kterých by aktivity spolku neměly smysl. Veškeré informace o projektu Pomáhej pohybem a o aplikaci najdete zde. Za Vaši případnou pomoc děkuje celý pracovní tým Ryzáčka, z.s.

   

Strana 6 z 64