Svátek má Soňa
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Novinky z neziskovek

Rodinné centrum Heřmánek je aktivní i v květnu

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 30. dubna 2015.

hermanek logoTýden pro rodinu, Týden respektu k porodu a oslavy devátého výročí spolu s Dnem otevřených dveří. To jsou hlavní lákadla z květnové činnosti Rodinného centra Heřmánek z Olomouce-Holice. Kromě toho probíhají v centru pravidelné aktivity s výjimkou pátků 1. a 8. května, kdy je z důvodu státních svátků centrum zavřeno.

Program květnových akcí: akce-na-kveten-2015.pdf

 

přerovské neziskovky zvou na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Autor: Administrator. Pátek 15. listopadu 2013.

Read moreDen otevřených dveří neziskových organizací působících v Přerově a členů Přerovské sekce Unie Nestátních Neziskových Organizací Olomouckého kraje se uskuteční v klubových prostorách organizace Alfa handicap,
Náměstí Svobody 1963/4, Přerov (dvorní trakt) ve středu 21.11. 2012 od 9.00 do 17.00 hodin.

celý článek

 

Zapojte se také do úklidové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko! Propukne přesně za dva měsíce

Autor: Administrator. Středa 08. února 2017.

Read morePřesně za 2 měsíce, v sobotu 8. dubna 2017, proběhne letošní hlavní termín úspěšné akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, zaměřené na dobrovolnické úklidy černých skládek, ale i drobného nepořádku z naší přírody, vesnic a měst. Jak to funguje? Ode dneška je možné na stránkách projektu www.UklidmeCesko.cz přihlašovat plánované úklidy a všem zaregistrovaným organizátorům budou poskytnuty nezbytné rady k plánování i propagaci jejich akcí. „Navíc máme dobré zprávy. V letošním roce bychom díky podpoře Ministerstva životního prostředí a sponzorů měli mít opět zajištěny pevné pytle pro všechny zájemce, kterým z loňského ročníku nezbyly zásoby či nemají vlastní zdroje,“ sdělila nám jedna z organizátorů, Kateřina Landová z Českého svazu ochránců přírody.

celý článek

   

V krásném podhůří Jeseníků se letos opět uskuteční Rejchartická pouť. Zúčastníte se také?

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 22. září 2016.

rejchartice 2Patrona rejchartického kostela sv. Michaela v nově zrestaurovaném interiéru si jako každoročně můžete připomenout nejenom mší svatou spojenou s průvodem ke kapli Panny Marie, ale i odpolednem plným hudby a atrakcí pro děti. Také si můžete prohlédnout Andělskou louku osazenou novými dřevěnými sochami. Pouť zahájí slavnostní mše ve 13:00 hodin za hodebního doprovodu Chrámového sboru Rapotín. Ve 13:45 se průvod vydá k pomníku a ke kapli Panny Marie, kde poutníci dostanou závěrečné požehnání. Bohatý doprovodný program obstará vystoupení Drum Orchestra s kapelou Shamania Mania, pro příznivce country a folku zahrají Ticho buď, večer bude k poslechu a tanci v sále Kulturního domu hrát Pohoda. Zajištěny jsou také atrakce pro děti. Na Rejchartickém rynku budou k dispozici stánky s řemeslnými výrobky a občerstvením. Podrobný program akce ke stažení. Na akci srdečně zve Obnova kulturního dědictví údolí Desné z. s.

 

Sbor dobrovolných hasičů Oplocany zve na Oplockej kopeček 2016

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 26. května 2016.

hasicSbor dobrovolných hasičů Oplocany zve na netradiční závod – cros v požárním útoku Oplockej kopeček. Závod se koná v sobotu 11. června 2016 v Oplocanech na fotbalovém hřišti v kategoriích muži, ženy, mladí hasiči, starší hasiči a veteráni. Prezence od 8:00 do 8:30, zahájení nástupem družstev v 8:45, start závodu v 9:10 hodin. Od 17 hodin se uskuteční diskotéka. Bohaté občerstvení zajištěno. Ke stažení pozvánka na akci a propozice akce.

   

Strana 6 z 59