Svátek má Naděžda
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

UNO OK - Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje

V Olomouckém kraji proběhly 3 panelové diskuze ke strategickému rozvoji

Autor: Marcela Kropáčová. Čtvrtek 03. února 2011.

Read moreKoncem ledna proběhly v Olomouckém kraji tři panelové diskuze k projektu Partnerství pro rozvoj strategických oblastí Olomouckého kraje, jejichž smyslem bylo prodiskutovat s přítomnými účastníky know-how načerpané během prosincové studijní cesty do Švýcarska.

celý článek

 

Charita Zábřeh a Obec Jedlí společně vyhlašují sbírku na pomoc rodině Svačinových

Autor: Jiří Karger. Úterý 25. ledna 2011.

Read moreNezisková organizace i obec tak reagují na mimořádnou situaci, která Libora a Janu Svačinovi postihla. V sobotu 22. ledna 2011 v odpoledních hodinách totiž jejich rodinný domek zachvátil mohutný požár. Podařilo se zachránit to nejcennější, bez trvalých následků (jen s nadýcháním se zplodin) z plamenů vyváznuli jak rodiče tak i jejich dvě malé děti - Rudolf (7 let) a Lucinka (2 roky). Bohužel domek je požárem, který 7 hasičských jednotek dohašovalo až do pozdního večera, silně poznamenán. Shořela celá střecha, půda, přilehlá technická a hospodářská stavení. Obytné místnosti mají zčásti prohořelý strop, celé jsou prolity vodou ze záchranných prací. Detailnější popis události lze najít na webu hasičů, případně fotogalerii na internetovém portálu portálu Deník.

celý článek

 

Charita v olomoucké arcidiecézi ohlašuje výnos tříkrálové sbírky

Autor: Marek Navrátil. Čtvrtek 20. ledna 2011.

Read moreVšechny subjekty v rámci Arcidiecézní charity Olomouc mají úředně rozpečetěné všechny sbírkové kasičky letošní Tříkrálové sbírky. V regionu olomoucké arcidiecéze bylo vykoledováno celkem 20 937 832 Kč. Aktuálně bude probíhat sběr a kontrola všech úředních dokladů o sbírce, na základě kterých pak bude výsledek definitivně potvrzen. Po sečtení a ověření celorepublikového výnosu se pak peníze začnou rozdělovat mezi projekty pomoci lidem v nouzi u nás i v zahraničí.

celý článek

   

Charita předává poděkování za vánoční balíčky pro Ukrajinu

Autor: Marek Navrátil. Úterý 18. ledna 2011.

Read moreVíce než 250 poděkování za vánoční balíčky je předáváno konkrétním dárcům z celé České republiky. Ti v závěru loňského roku připravili dárky pro chudé ukrajinské děti a pro děti v tamních dětských domovech. Děti své díky vyjádřily malovanými obrázky, ale také pohlednicemi a dopisy. Nový sběr informací o chudých dětech na Ukrajině začne během léta. Údaje takto shromážděné budou sloužit k již čtvrtému ročníku této humanitární aktivity pořádané Arcidiecézní charitou Olomouc.

celý článek

 

Z tříkrálových kasiček již 16 milionů a počítá se dál

Autor: Marek Navrátil . Pátek 14. ledna 2011.

Read moreArcidiecézní charita Olomouc má spočítáno již 83 % z tříkrálových pokladniček. Průběžný výnos z nich činí 16 286 136,00 Kč. Koledování sice oficiálně končí dnes, ale na většině území arcidiecéze je již odkoledováno a probíhá pouze úřední rozpečeťování pokladniček.

celý článek

   

Strana 461 z 462